بهداشت و سلامت (بازدید: 490)
جمعه 11/9/1390 - 15:11 -0 تشکر 395519
تشخیص بیمارى قلبى با بررسى ناخن پا

بررسى ناخن انگشتان پا مى تواند به تعیین وضعیت سلامت قلب كمك كند. مساله، عنصر كروم است؛ عنصر كمیابى كه جزئى از انسولین بوده و براى متابولیسم گلوكز كربوهیدرات ها و چربى ها مورد نیاز است.

تاثیر سطوح كروم در افزایش بیمارى قلبى

به كمك آزمایش خون مى توان سطوح كروم را مشخص كرد اما بررسى محتواى كروم ناخن پا بهتر دریافت طولانى مدت این عنصر را نشان مى دهد. محققان مطالعه اى را جهت ارزیابى ارتباط كروم و خطر حمله قلبى طراحى كرده اند و دریافته اند میزان كروم اهمیت زیادى در سلامت قلب و عروق دارد. در واقع براساس این تحقیق خطر حمله قلبى با كاهش سطوح كروم در ناخن پا ارتباط دارد. مطالعات انجام شده بر رژیم هاى غذایى نشان داده اند بسیارى از افراد به میزان كافى كروم از منابع غذایى دریافت نمى كنند.
كروم عملكرد مهم دیگرى هم دارد. همانطور كه اشاره شد این عنصر جزئى از انسولین است و كاهش آن بر توانایى بدن جهت تنظیم قند خون تاثیر مى گذارد. در مطالعه اى دیگر با دادن مكمل حاوى كروم پیكولینات و بیوتین به بیماران دیابت نوع دوم مشخص شد فرمول كروم بیوتین منجر به كاهش قند خون ناشنا و كلسترول مى شود. افزودن كروم به رژیم غذایى به راحتى امكان پذیر است. بروكلى سرشار از این عنصر است و گوشت بوقلمون، جگر (سایر اندام هاى گوشتى)، غذاهاى دریایى، غلات سبوس دار، صدف، تخم مرغ و پنیر نیز منابع خوبى از كروم هستند. دز توصیه شده روزانه ۲۵ میكروگرم در روز براى زنان و ۳۵ میكروگرم در روز براى مردان است اما بدن اكثر افراد حتى یك مكمل ۶۰۰ میكروگرمى را در روز تحمل مى كند.
توصیه مى شود پیش از مصرف مكمل هاى این عنصر با پزشك خود مشورت كنید.

My Name Is SRM KAbir

دوشنبه 21/9/1390 - 17:20 - 0 تشکر 400109

سلام
مطلب خیلی جالبی بود.و منو یاد این ضرب المثل انداخت که قلب انسان در پای انسانه.ممنون.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی