انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 427)
پنج شنبه 10/9/1390 - 23:30 -0 تشکر 395245
چهار عادت مخرب زندگی زناشویی

سال هاست کارشناسان و مشاوران خانواده درباره ی اصلی ترین معضلات زناشویی و خانوادگی به اتفاق نظر رسیده اند، آنها معتقدند گره ی اصلی بیشتر این مشکلات نداشتن الگوی مناسب برای برقراری ارتباط است. به عبارتی مشکلات ارتباطی اصلی ترین معضل زوجینی است که به دلایل مختلف با یکدیگر به مشاجره و دعوا می پردازند. برای همین است که با شناسایی عادت های مخرب و اشتباه، زوجین تلاش می کنند مانع این مشکلات شوند.
چهار عادت مخرب زوجین را بخوانید و از آنها پرهیز کنید.

انتقاد کردن
 

بسیاری از زنان عادت دارند به همسر خود بگویند: «این چه لباسی است که پوشیده ای؟» یا «باز هم در پروژه ات شکست خوردی؟» به این ترتیب ناخود آگاه در طول زمان از همسر خود فاصله می گیرند، در صورتی که با پیش بینی نحوه ی پوشش و رفتار همسر می توان این مشکلات را برطرف کرد.

سرزنش کردن
 

«چرا قبل از اینکه شیر تمام شود، چیزی نگفتی؟» آقایان هم به این ترتیب همسر خود را سرزنش می کنند. دقت کنید که قبل از اینکه حرفی بزنید اول درباره ی موضوع اطلاع کسب کنید. شاید همسر شما از درون یخچال خبر نداشته و مستحق سرزنش نبوده است. اگر نگران وضعیت موجود هستید و می خواهید در زندگی رضایت او را جلب کنید، انرژی تان را در راستای اعمال مثبت و حرف های خوب ذخیره کنید نه بالعکس. «این آپارتمان خیلی کوچک است». وقتی شکایت می کنید به خودتان گوش کنید. اگر شکایت های دایم را از زبان فرد دیگری بشنوید، چه احساسی خواهید داشت؟
قطعاً احساس خوبی نخواهد بود. بنابراین هر بار خواستید شکایت کنید، آن را فراموش کرده و در زندگی به نیمه ی پر لیوان بیندیشید.
«ظرف را بگذار توی ظرفشویی، درش را هم ببند. همیشه من باید این کار را بکنم». به جای این که دائماً با تقاضاهای مکرر، همسر خود را کلافه کنید، کارها را تقسیم کنید و یک بار برای همیشه مسوولیت های او را توضیح دهید.
فهرستی تهیه کنید تا هر کس بداند دقیقاً چه وظیفه یی دارد.

تهدید کردن
 

«اگر یک بار دیگر لنگه ی جورابت را وسط خانه ببینم...» این عادت اصلاً عادت نتیجه بخشی نیست، چون اغلب جواب معکوس می دهد و فقط باعث بالاگرفتن تنش ها و مشاجره های بیشتر می شود. سعی کنید هر چه زودتر این عادت را ترک کنید.

تنبیه کردن
 

بعضی ها دست به اقدامات تلافی جویانه علیه همسرشان می زنند و به اصطلاح می خواهند او را تنبیه کنند. با این کار آن ها وارد بازی بی پایانی می شوند که هیچ ثمری ندارد. از این عادت مخرب هم دست بردارید.
«اگر امشب میهمانی بیایی، می توانی آخر هفته با دوستانت به کوهنوردی بروی.» اگر همیشه از این عادت بد استفاده می کنید، حتماً تجدید نظر کنید. به جای باج دادن، با توافق و سازگاری به نتیجه مشخصی برسید و در مورد کارهایی که همسرتان دوست ندارد انجام دهد کمی فکر کنید. سعی کنید راهکاری پیدا کنید که هردوی شما را ارضا کند.

My Name Is SRM KAbir

شنبه 3/10/1390 - 20:56 - 0 تشکر 406066

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی