بهداشت و سلامت (بازدید: 3000)
پنج شنبه 19/2/1387 - 8:36 -0 تشکر 39469
-:- پیشنهاد دان -:-

 

       -:- به نام حضرت دوست -:-

سلاااااااااااام... اینجا پیشنهاد دان است... جایی برای پیشنهادات و انتقادات شما دوستان عزیز.... فکر، ایده، نظر، هر چی هست... همه رو همین جا بگو!! ممنون از تو دوست عزیز و معذرت از مدیر عزیز که پا تو کفش ایشون کردم.... ممنون از همه تون. یاعلی.

 
مواظب خودتون و دلای پاکتون باشید.

 ندای آسمانی من

 

                    در راه عشق مرحله قرب و بعد نیست

                                                                   می‏بینمت عیان و دعا می‏فرستمت. 

پنج شنبه 19/2/1387 - 8:51 - 0 تشکر 39470

-:- به نام حضرت دوست -:-

با سلام خدمت مدیر محترم این انجمن... راستش چن وقته میخوام یه سری حرفایی رو بزنم اما دیدم اگه تو تاپیک های مختلف اعلام کنم جو تاپیک ها به هم میخوره... پس مجبور شدم این تاپیک رو ایجاد کنم.... ( این از فلسفه ی این تاپیک...و در ضمن لازم بود!!)

حالا حرف من!! ببینین شما اومدید یه هدف خوبی رو برای انجمن در نظر گرفتید... که همون همکاری بین دو انجمن باشه... اما این وسط برای من یه سوالی پیش اومده!! من خودم از اولی که وارد انجمن ها شدم انجمن ها رو از هم جدا ندیدم و به نظرم همه باید همدیگه رو حمایت کنن... این از این... و در جهت تکمیل این حرفم باید بگم که... اصولا قرآن و عترت چه بخوایم چه نخوایم همیشه تو ذهن ما و تو حرفای ما هست... اینو میتونین تو بحث هایی که تو انجمن روانشناسی... اجتماعی... زنان و غیره ایجاد شده ببینین.... ینی اصول حرف زدن ما، از همین قرآن و عترت هست!! اینم به خاطر اینه که بچه های تبیان اکثرا از یه قشر هستن!! حالا این انحصار و دلیلش برای من یه ذره ناملموسه!! امیدوارم یه روزی .. یه جوری درکش کنم!!

حالا انتقاد بزرگ من !! اینکه شما میخواین یه مبحث رو از دو دیدگاه بررسی کنین خوبه... اما این روشتون اصلا خوب نیست... من شاید اصلا دوست ندارم برم داخل انجمن قرآن و عترت... این که اجبار شده اصلا خوب نیست... اینکه دوتا بحث ازهم جداست اصلا خوب نیست... ینی اصلا جذاب نیست... ینی اصلا کار که کار جدیدی نیست... خب من اگه خیلی پی گیر باشم خودم خود به خود این دوتا تاپیکو میخونم....اما اینکه فکر کنید داریم باهم این شکلی همکاری میکنیم!! من فکر نمیکنم!! واقعا برای من اصلا این مدلی جذابیت نداره!! کاش کار بهتری میکردید... مثلا همون کاری که جناب محمود نظری پایه ریزی کردند!! ینی مبحث علمی باشه... داخلش هم مسائل علمی گفته شه و هم اینکه مسائل دینی که مرتبط هست.... نه اینکه دوتا تاپیک جدا ازهم.... وقتی یه جا باشه مسائل مرتبط به هم یه خوبی و قشنگی داره.... اینکه میتونیم بین دین و علم مقایسه کنیم... و با چشامون خیلی قشنگ ببینیم که همدیگه رو تایید میکنن... و اینکه این جوری نکات مورد نظر خیلی قشنگ تر تو دهنمون میمونه!! ( بازم دارم میگم.. اینا نظر منه!!)


ادامه دارد....
ندای آسمانی من در راه عشق مرحله قرب و بعد نیست می‏بینمت عیان و دعا می‏فرستمت.

پنج شنبه 19/2/1387 - 8:52 - 0 تشکر 39471

-:- به نام حضرت دوست -:-

و موضوع دیگه اینکه چرا شما تو معرفی اهداف نوشتین که میخواین از داروهای گیاهی و ... و استفادشون برامون بگید!! به تاپیک های گذشته ی انجمن مراجعه کردید؟؟ مطمئنم که هم خودتون و هم جانشنیتون دیدن که جناب مکلارن یه تاپیکی به اسم داروخانه در خانه دارن!! و این همون هدف شماست!! ینی قبلا انجام شده.... حالا هدفم از بیان این حرف چی بود!! اینکه تاپیکای خیلی خوب و مفیدی اون زیر میرا داره خاک میخوره!! مدیر انجمن خیلی راحت میتونه اینها رو چسبان کنه تا مورد استفاده قرار بگیره... 

خلاصه شرمنده که شاید حرفی زدم که بهتون برخورده... منتها هم برای من و هم شاید خیلی های دیگه این انجمن مهمه.... و برای انجمن خودمون که برامون مهمه، تلاش میکنیم!! ... امیدوارم مفید بوده باشه حرفها.... به امید روزای اوج انجمن... با کمک و همکاری همه ی دوستان. یاعلی.


مواظب خودتون و دلای پاکتون باشید.

ندای آسمانی من

در راه عشق مرحله قرب و بعد نیست

می‏بینمت عیان و دعا می‏فرستمت.

پنج شنبه 19/2/1387 - 14:4 - 0 تشکر 39508

سلام و علیکم خدمت کاربر خوب و به فکر انجمن بهداشت و سلامت، ندای آسمونی من

در جواب فلسفه ایجاد تاپیکتون عرض کنم که این انجمن هم مثل بقیه اجمن ها دارای ایمیل هستش و شما و بقیه دوستان میتونید انتقادات خودتون رو به اونجا بفرستد:  anjoman.behdasht@tebyan.org

و اما در مورد انتقاد شدیدو بزرگتون:

قصد و هدف ما اصلا ابدا این نیست که اینطوری ارتباط برقرار بشه!!!

شاید شما اشتباه متوجه موضوع شدید شاید هم طلاع رسانی ما در مورد ن مضوع ضعیف بود!!! که ظاهرا قطعا اطلاع رسانی ما ضعیف بوده.....

و بنده هنوز متوجه نشدم شما اون اهداف رو از کجا پیدا کردین؟؟؟ مظورم همین اتباط بین دو انجمن هست به این نحو که شما توضیح دادید!!!

در مورد داروهای گیاهی هم حق با شماست. اگه توجه کرده بودید قبل از اون تاپیک هایی به صورت جداگانه برای هر کدوم از میوه ها ثبتشده که در حالت راکد مونده .... چرا؟؟؟ به خاطر اینکه هر میوه و گیاهی در یه حد خاصی میتونه مطلب داشته باشه .... پس برای هر میوه ای تپیک جداگانه احتیاج نیست.... و اما در مورد تاپیک داروخانه در خانه. بذارید یه توضح مختصر خدمتتون عرض کنم: به طور مثال شما اگه بخواین انیسون رو آماده کنید برای مصرف چه عملی انجام میدین؟؟؟

یا اینکه اگه بخواین چند دارو رو با هم مخلوط کنید و مصرف کنید چه طوری این کارو انجام میدین؟؟؟

اصلا میدونید تناسب مخلوط کردنش چیه؟؟؟

و یه موضوع دیگه اینکه متاسفانه تو این تاپیک هیچ کدوم از دوستان پاسخی ندادن و عمده پاسخ ها مربوط شده به جناب مکلارن که واقعا جا داره از ایشون تشکر و قدردانی بشه.

و بنده یه درخواست از شما دارم اجازه بدین تحفه حکیم راه بیوفته جواب ها ارسال بشه بعد انتقاد شدید بفرمایید!!!!

انشاءالله که جواب ها قانع کننده بوده باشه و تونسته باشم نظر شما رو جلب کنم.

البته در مورد طرح و تعامل میان قران و عترت و بهداشت و سلامت بیشتر باید توضیح بدیم که در ادامه براتون ثبت میکنیم.

پنج شنبه 19/2/1387 - 15:53 - 0 تشکر 39514

-:- به نام حضرت دوست -:-

با سلام.... جناب دکی خیلی ممنون از اینکه پیگیر هستید!!راستش منم این ایمیل رو دیدم اما اینم یه پیشنهادی ... هر انتقاد یا پیشنهادی فقط نباید به طرف شما باشه!! خیلی چیزا رو خیلی از بچه ها باید بخونن!! ینی همه ی طرفداران این انجمن ها!! مثلا شاید این مشکلی که الآن من سر این قضیه ی همکاری شما دارم برای خیلی های دیگه هم باشه!! وقتی اینجوری جوابش داده شه سوال خیلی ها پاسخ میخوره!! و اینکه خیلی وقتا من یه حرفی رو میزنم و نفر بعدی میاد و حرف منو تکمیل میکنه و این جوری خیلی سریعتر انجمن رو به پیشرفت میره!! یه روشی هست به نام طوفان مغزها...که از همین افکار و ایده های کوچولو به نتایج بزرگی میرسن!!! این بود هدف من از زدن این تاپیک.... ما نیومدیم که افکار شما رو نقد کنیم که فقط به طرف شما بشه انتقادات.... ماها باید با خوندن این حرف همه مون به خودمون بیایم!! ( اگه از نظرتون بی فایدس میتونین حذفش کنین... موردی نیست)..

در مورد انتقاد شدیدم!! (هههه) خب جناب دکی!! من چیزی رو که دیدم گفتم... در ضمن اون چیزی که شما تو سند معرف هم نوشتید چیزی جز این نیست!! و شما لفظ همزمانی رو ذکر کردید!! ینی اینکه هر کسی جدا دیگه!! الآنم این سیمای سحر خیزان و ظهره بیدار نمیشی؟؟ مگه در جهت تکامل هم نیستن!! خب این دقیقا از همون روشی که من گفتم داره پیروی میکنه!! مگه نیست!! دو تا تاپیک جدا از هم!! نمیدونم شایدم باز من درست متوجه نشدم!! اما خیلی خوشحال میشم که این همکاری و این چیزا یه ذره برامون روشنتر شه!! ما هم عضو این انجمنیمااااااا..... باید بدونیم اهداف و روش های جدید اتخاذ شده برامون چیه!! مگه نه؟؟ ما هم باید بدونیم تا بتونیم خودمون رو تطبیق بدیم!!

در مورد داروخانه در خانه!! جناب دکی!! واقعا معلوم نیود من یه مثال زدم!! من دارم میگم که تاپیک های مفید که دارن خاک میخورن بیان روی کار تا یا ادامه داده بشن!! یا نه!! استفاده بشن!! خیلی موضوعات و موارد دیگه هم هست خب!! مگه نه!! میشه پشت همین تاپیکا که ادامه پیدا نکرده موضوعای دیگه رو ادامه داد!! مگه نه!!

راستی!! مگه انتقادای من اصلا چه ربطی به تحفه ی حکیم داشت خب!! نمیدونم که!!

و اما در مورد کل این انجمن!! یه پیشنهاد... بیایم موضوع بندی کنیم!!! و موضوعات جالب و مورد علاقه ی بچه ها رو بررسی کنیم!! چرا نمیایم از بچه ها نظر سنجی کنیم! یه کم احساس خشک بودن انجمن آزار دهندس.... چون این انجمن یکی از پویاترین ها میتونه باشه!! چون علوم مربوط به بهداشت و سلامت دائم در حال پیشرفت و اکتشاف هست!!

بازم میگم قصد ما فقط پیشرفته!! و تخصصی شدن انجمن ها!! اما یه چیزی میدونین!! چرا باید بیایم و تاپیکایی بزنیم که ماها فقط فرستنده ی مطلب باشیم!! آیا این واقعا هدفه!! مثلا این بحث های ترکیب داروها و غیره که شما میگین خیلی تخصصی هست!! و کسی جز اونی که واقعا متخصص این امر هست آیا میتونه کمک باشه تو این کار؟؟ خب این جوری یا اصلا پستی نمیخوره این تاپیک یا همش یه طرفه میشه!! این طور نیست!!؟؟ بیایم یه کم تاپیکامون ملموس تر باشن!!

بازم اگه من متوجه موضوعی نشدم شرمنده!! اما شمام بیاین در حد این ذهن ما کار کنید!! از دو تا تاپیک جدا از هم که هر کدوم جداگونه بحثی رو مطرح میکنن من به شخصه نمیتونم چیز دیگه ای رو نتیجه بگیرم!! حال اگه باز شما میفرمایید که این جوری نیست!! ما منتظر میمونیم!! اما واقعا نمیشه منتظر موند!! چقدر باید منتظر بود!! باید شروع کرد... باید اولین قدم برداشته بشه تا کار ادامه پیدا کنه!! اینجا انجمن ماست پس همه مون کمک میکنیم!! فقط کافیه که خیلی چیزا همونی باشه که میخوایم!! همین... تا حالا که اینجا مدیر نداشت... ماها وظیفه ی خودمون میدونستیم... حالا هم وظیفه ی ماست و مدیر که گناه نکرده مدیر شده!!! فقط ما منتظر جهت دهی هستیم!! همین!! بازم ممنون. یا علی.


مواظب خودتون و دلای پاکتون باشید.

ندای آسمانی من

در راه عشق مرحله قرب و بعد نیست

می‏بینمت عیان و دعا می‏فرستمت.

پنج شنبه 19/2/1387 - 19:48 - 0 تشکر 39529

هوالمعشوق

دلخوش عشق شما نیستم ای اهل زمین به خدا معشوقه من بالایی است

***************************************************

سلام

ندای آسمانی من عزیز منم مثل جناب دکی اینکالج واقعا تعجب کردم
خب گفتی که همه انجمن ها با قران و عترت در ارتباطن...حقیقتا....اما ظاهرا اینطور نیست
تو قران تو اسلام بهتر بگیم به ورزش خیلی تاکید شده..خیلی سفارش شده...
اما تو انجمن ورزش تو این ارتباط رو میبینی؟؟/
تو خانواده تو اجتماعی هیچ وقت این ارتباط به اون صورت دیده نشه...
همش حرف زده اما حرفا سفارشات اسلام رو در برنداشته
منم باهات موافقم که همه با قران و عترت در ارتباطن اما من چیزی نمیبینم...یعنی خیلی کم میبینم...

و اما در مورد اون موضوع تعجب برانگیز ما به هیچ وجه نخواستیم یه موضوع رو از دو دیدگاه بررسی کنیم
میدونم چی میگی اما خب تو خوب متوجه منظور و هدف ما نشدی که جناب دکی اینکالج هم گفتن
قطعا اشتباه از ما بوده
اگه ما تاپیک بیدار نمیشی ظهره رو زدیم،اولا به این دلیل بود که با سحرخیزی تندرستی مون تضمین شده
پس این یکی از مباحث مهم بهداشت و سلامت هست
حالا جناب میکرو این درخواست رو داشتن ا هم قبول کردیم و گفتیم این مطالب در راستای اون مطالبه
نه ادامش نه هیچی...یعنی هیچ احتیاجی نیست شما برید قران و عترت
این دو انجمن دو تا انجمن جدا از هم هستن و بودن و خواهند بود
ببین یه مثال برات میزنم که امیدوارم این تعامله رو درک کنی
مثلا یکی از اهداف ما پرداختن به بیماری هاست
مثلا بیماری های مثل ایدز و سارس و...رو در نظر بگیر
هممون میدونیم که علت به وجود اومدن همچین بیماری های رعایت نکردن نکات اسلامیه
مثلا در اسلام گفته میشه فلان چیز حرامه نخور...خب اقا نخور...میخوری...اینم آخر عاقبتش!!!
بعد میایم از علل بیماری راه درمانش آمار هایی که بتونیم در موردش پیدا کنیم و ..میگیم
این میشه یه تعامل
یا مثلا پر خوری رو در نظر بگیر
پیامبر و امامان همیشه تاکید داشتن پرخوری نکن....پرخوری میکنی...اینم نتیجش...
بعد میایم از نظر علمی و...بررسی میکنیمش
 ببین همه بهداشت و تندرستی مربوط میشه به اسلام
یا مثلا نکاتی که پیامبر و امامان ما در مورد جلوگیری از بیماری ها و...گفتن
ما میایم مثلا روش های نگهداری از پوست رو میگیم هم از دیدگاه اسلام هم علمی و ثابت شدش
پس میبینیم که ما هیچ وابستگی به قران و عترت نداریم
و اصلا کاری به کار اونا!!!(اینجا من به عنوان جانشین بهداشت و سلامت دارم حرف میزنم)نداریم
این تعامل بین اسلام و قران و عترت و بهداشت و سلامت و تندرستیه
نه انجمن ها...نه اشخاص
امیدوارم اینبار خوب توضیح داده باشم
شاید این مقوله سحرخیزی اولین و اخرین مطلبی مشترک این دو انجمن باشه

با بقیه حرفات تقریبا موافقمم...فقط این دسته بندی که میگی رو برای من توضیح بده
یعنی برای ما....

و اینکه یکی از اهداف ما این بود که بهداشت و سلامت از حالت فرستنده بودن خارج بشه....
پس مطمئن باش ما همچین چیزی نمیخوایم
این مسئله مشارکت بقیه رو میطلبه که یه مقدار زمان میخواد

منتظر حرفاتون هستیم

......................... 

یلدای عشق

جانشین انجمن قران و عترت

و بهداشت و سلامت 

یا علی از تو مدد

بگذار سرنوشت هر راهي که ميخواهد برود،راه ه من جداست
بگذار اين ابرها تا ميتوانند ببارند.... چتر من خداست
 

----------------------------------------------------------------
مسئول انجمن خانواده و صندلي داغ
 
دوشنبه 23/2/1387 - 11:38 - 0 تشکر 39789

-:- به نام حضرت دوست -:-

با سلام.....دوست عزیز..." nasimevesal" خیلی ممنونم از اینكه به این بحث توجه نشون و دادید و نكات جالب و خوبی رو هم بیان كردید.... ممنونم.... منم در زمینه ی فعالیت و باقی چیزا مشكلم تقریبا حل شده... اما هدف اصلی من میدونین چی بود؟؟ ببینین من خیلی وقتا شنیدم كه مسلمون وقتی میخواد طرح و پیشنهادی ارائه بده باید خیلی با تدبیر عمل كنه تا خدایی نكرده مشكلات آتی رو به وجود نیاره و مسیری برای نفوذ اونایی كه دلشون با ما همراه نیست باز نزاره!! خب... حالا ما كه هدف به این بزرگی و به این قشنگی داریم.... حیف نیست كه خودمون هدفمون رو با دستای خودمون زیر سوال ببریم؟؟

همه ی افرادی كه از این تاپیك ها بازدید میكنن یك نوع سطح فكر ندارن( این بزرگترین ایرادی بود كه میشد به حرف های من گرفت.... چرا كسی به حرف من خورده نگیره... من تو حرفای قبلیم گفتم تقریا همه مون یه نوع طرز فكر داریم) این حقیقت محض هست.... همه كه اعضای سایت تبیان نیستن.... همه كه از یه خانواده نیستن... همه كه از یه دین نیستن.... حالا باید این اهداف.. این روش ها و این مطالب این قدری حساب شده و دقیق بیان بشن كه وقتی كسی از خارج از تبیان وارد این مباحث میشه براش جذاب باشه.... براش بدون ابهام باشه.... من از دید یه فرد خارجی نظرامو گفتم.... وگرنه خیلی چیزا برای من حل شدست.... این تناقضی هم كه گفتم تو اون مطلب مذكور انجمن مشهوده.... من بحث رو كش نمیدم... اما خوشحالم كه كسایی هستن كه به فكر این انجمن باشند.... واقعا ممنونم دوست عزیز....

من كه اهداف رو متوجه شدم.. ایشالا در آینده ای نزدیك سایر دوستان هم با عملی شدن اهداف متوجه اونها میشن...

واما در مورد سوال یلدای عشق عزیز.... باید بگم كه مثلا ما میایم موضوعات بزرگی رو در زمینه بهداشت و سلامت در نظر میگیریم.... موضوعاتی كه هم مورد علاقه ی بچه ها باشه... هم اینكه بشه براش چند تا زیر مجموعه پیدا كرد.... كه من میگم اگه این موضوعا رو با نظر سنجی از بچه ها انتخاب میكردیم خیلی خوب بود!! بعد دیگه هر تاپیكی كه مرتبط بااون موضوع هست یه جورایی زیر مجموعه ی اون بشه.... مثلا بیایم یه عنوان به اسم تغذیه ایجاد كنیم و خیلی از مواردی كه با اون مرتبط هست رو تو اون زیر مجموعه قرار بدیم.... این كار یه خورده همكاری زیاد مدیر و جانشین رو میخواد... اگه شما ها قبول كنین من بیشتر در موردش توضیح میدم....

باز هم از همه ی دوستانی كه واقعا دلسوزه انجمنشون هستن میخوام كه حرفاشون رو بزنن...

آهان راستی یه پیشنهاد به یلدای عزیزم... سعی كن بدون تعجب به حرفای دیگران جواب بدی... همیشه.... همیشه طرف مقابلت دوستت نیست....

امیدوارم كسی از حرفام نرنجیده باشه....

به امید موفقیت و پیشرفت روز افزون....

یا علی.


مواظب خودتون و دلای پاکتون باشید.

نوای آسمانی من

در راه عشق مرحله قرب و بعد نیست

می‏بینمت عیان و دعا می‏فرستمت.

دوشنبه 23/2/1387 - 12:42 - 0 تشکر 39794

هوالمحبوب

سلام علیکم

از توجه دوستان عزیز ممنون و سپاسگزارم ....

همچنین از nasimevesal عزیز که اینقدر با تدبیر و تعقل به مبحث ایجاد شده پاسخ دادند ممنون و سپاسگزارم.

در جواب نوای آسمونی ... شما اسمتون رو عوض کردین؟ یا شخص دیگه ای هستید؟

ببینید ما هیچ وقت طرح خودمون رو زیر سوال نبردیم!!! خداییش ... این ما بودیم که طرح ها و برنامه ها رو زیر سوال بردیم و باعث شدیم که این مبحث ادامه دار باشه؟

اگه مقصر ما بودیم از همه و مخصوصا از شما نهایت عذر خواهی رو میکنیم....

در مورد طرح ها ... همون طوری که مشاهده میکنید در تالار و اگه چرخی در مباحث جدید بزنید متوجه میشید که طرح ها قابل اجرا شدن هستند ... و اون مبحثی که فرمودید باید ایجاد بشه الان خیلی وقته که توسط کاربر خوب و محترم خادم حسین ایجاد شده ... تحت عنوان خطر در کمین شما که در این مبحث به مسایل تغذیه ای اعم از مشکلات و مزیت های اون پرداخته شده است.

بنده خیلی خوشحالم که شما با طرح ها آشنایی پیدا کردید ... ومطمئنم که بقیه دوستان هم آشنایی لازم رو پیدا کردند.

ولی بازم یه کم در مورد طرح ها یه سری توضیحاتی خدمتتون عرض میکنم تا در صورتی که اگر خدای نکرده کسی از خارج از انجمن وارد این تالار شد برای چندمین بار این طرح ها رو بخونه ... البته باید ببخشید که در بیشتر مواقع طرح هایی که اعلام میشه تا حدی با هم دیگه متفاوت هستند ... ولی مطمئن باشید باطن کار هیچ فرقی نمیکنه.... چرا که آدمی اگر هر روزش بهتر از دیروزش باشه میتونه موفق باشه. ... ولی مطمئن باشید باطن کار هیچ فرقی نمیکنه!

شما شاید شنیده باشید که دین اسلام تراشیدن صورت مرد با تیغ را حرام اعلام کرده... در این چند سال اخیر خبر هایی شنیدم در همین مورد که از نظر علمی ثابت شده کسایی که موی صورت خودشون رو میتراشند بیشتر در معرض خرابی دندان قرار دارند ... چرا که به مینای دندان آسیب وارد میشه. حالا نمیخوام کامل در موردش توضیح بدم و خیلی از مسایل دیگه حتی در مورد حمام کردن .... ما حدیث داریم که بعد از استحمام سر خود را با یک حوله بپوشانید .... الان از نظر علمی این حرف ثابت شده .... اگه بخوام همه موضوعات رو خدمتتون عرض کنم دیگه اون حالت جدید بودن رو نداره. و اما اینکه چرا ما این طرح رو کلی بیان میکردیم این بود که دوست داشتیم یه مورد جدیدی باشه ... چیزی باشه که کمتر کسی از اون اطلاع داشته باشه ... و بتونم یه عملی انجام بدیم که برای دوستان غیر منتظره باشه!!!!

اگه جای هر حرف و سخنی هست حتما بفرمایید ....

تا جایی که مبحث به بیراهه نرفته هیچ اشکالی نداره بحث ادامه پیدا کنه ....

ما خیلی خوشحال میشیم که دوستانی مثل شما ما رو انتقاد کنند...

موفق و موید باشید

سه شنبه 14/3/1387 - 1:49 - 0 تشکر 42031

هوالمحبوب

سلامی به شما دوستان عزیز و بزرگوار

راستش نمیخواستم برا این جور حرفا و یه تاپیک جداگانه بزنم.... و ترجیح دادم که حرفا های خودمو در ادامه این مبحث ثبت کنم!!!

همون طور که از اسم این تاپیک پیداست مربوط به شخص خاصی نمیشه پیشنهاد دادن ....

چه بسا که بنده و جانشین محترم هم اگه اشکالی نداشته باشه اینجا پیشنهاداتی رو مطرح کنیم !!!!

میدونید، وقتی شور و هیجان شما دوستان خوبم رو میبینم برای ثبت تاپیک خیلی خوشحال میشم...

از یه طرف خوشحال میشم .... و از یه طرف دیگه ناراحت!!!

دوستان خوبم تو انجمن که قرار نیست حجم تاپیک ها رو بالا ببریم!!!

بهتر نیست کیفیت اونو بالا ببریم تا کمیتش رو؟؟؟

بهتر نیست از درج تاپیک های اخباری جلوگیری کنیم؟؟؟

بهتر نیست وقتی موضوعی یا اخباری رو توی سایت تبیان یا توی سایت های دیگه می بینیم به جای اینکه بیایم اون مطلب رو عینا کپی _ پیست کنیم و به عنوان مبحث ثبت کنیم ... از اون یه مبحث بسازیم و بعد ثبتش کنیم؟؟؟

حالا اگه وقت درست کردن تاپیک رو نداریم چرا اون مطلب رو در ادامه تاپیک های مربوطه ثبتش نکنیم؟؟؟؟

شاید خیلی از دوستان این عمل رو انجام دادند!!!

و بنده براشون پیغام فرستادم که خواهشا مطلبتون رو جوری ایجاد کنید که قابلیت بحث کردن رو داشته باشه و مبحثتون اخباری نباشه!!!

چرا که باعث میشه تاپیک ها بی پاسخ بمونند و به حجم اونا روز به روز اضافه بشه!!!! 

به طور مثال چند روز پیش یکی از دوستان اخباری رو در مورد آسم ثبت کرده بودند!!!

که عینا از بخش سلامت و بهداشت سایت، کپی _ پیست شده بود!!!! 

خب شما بهتر نبود به جای ایجاد این اخبار به عنوان تاپیک اون رو در ادامه تاپیک اخبار ثبت میکردید؟؟؟

 و میتونستید همزمان توی تاپیک بیماری آسم یه سری از مطالبی که میدونید و میتونه چکیده و اطلاعات شما از اون بیماری باشه رو ثبت کنید؟؟؟

یا اینکه یکی از دوستان خوب و فعال دیگه یه مبحثی در مورد مواد غذایی و مواردی که مربوط به مواد غذایی میشد رو به عنوان مبحث ثبت کرده بودند!!!! 

و یه موضوع دیگه اینکه خواهشا اخبار رو عینا کپی _ پیست نکنید!!!

شما که این مطلب رو خوندید و دیدید که چه قدر مفیده و به درد ثبت کردن میخوره چرا اونو خلاصه ثبت نمیکنید؟؟؟

بنده و خیلیای دیگه هم کاربر هستیم دیگه .... اصلا خودتون رو بذارید جای شخصی که میاد مطلب یا پاسخ ارسالی شما رو بخونه....

اگه اون مطلب کوتاه و مختصر و مفید باشه بهتره یا اینکه از حجم بسیار بالایی برخوردار باشه؟؟؟؟

 تو کدوم حالت بیشتر مورد توجه قرار میگیره؟؟؟؟

خب زیاد حرف زدم

هر چند حرف با شما دوستان خوبم زیاد دارم، ولی خب مجال گفتنش نیست!!!

براتون روزهای خوبی رو از خداوند میخوام

روزهایی سرشار از سرسبزی

تو فصل گرما حسابی مواظب خودتون باشید

یا علی مدد

پنج شنبه 16/3/1387 - 11:28 - 0 تشکر 42247

با سلام خدمت جناب آقای doki_in_kalej مدیر محترم انجمن بهداشت و سلامت

بنده به عنوان عضو حقیر ، شخصا از شما به خاطر این که بعضی مطالب رو عینا کپی پیست می کردم عذر می خوام.

حرفتون متین و صحیحه و بنده هم موافقم که مطالب به جای این که کپی پیست بشه خلاصه و چکیده ای از اون مطرح بشه.

 این مسلمه که اگه مطالب پرحجم باشه  دیگر اعضا فرصت خوندن رو ندارن.

پس بهتره به جای این که به مسائل حاشیه ای بپردازیم اصل مطالب رو عنوان کنیم.

باز هم از شما عذر خواهی می کنم و از این پیشنهاد به جا و شایسته تشکر می کنم.

یا علی مدد

"سلامتی، فقط بیمار نبودن شما نیست، بلکه رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی هر فرد است"

همراه شما دوستان گرامی در تالار بهداشت وسلامت

سه شنبه 28/3/1387 - 19:57 - 0 تشکر 43845

با سلام 

به نظر من حوزه فعالیت در انجمن بهداشت و سلامت موارد زیر میتونه باشه و اگر به اینها توجه بشه گامهای بلندی برداشته خواهد شد.

- آشنایی با بیماری های مرسوم جامعه (علت وقوع - پیشگیری - درمان)

- آشنایی با شیوه های درمان (گیاهی - شیو های نوین - تغذیه)

- آشنایی با شیوه های تغذیه سالم ( برنامه های غذایی)

- اصلاح شیو های غلط غذایی

- رژیم های غذایی

- شناخت بیماری های جدید

یا علی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.