انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 298)
سه شنبه 8/9/1390 - 15:26 -0 تشکر 394212
نسخه سریع برای تازه دامادها

یك نسخه سریع برای تازه دامادها
حتما شما هم بسیاری از مردهایی را كه درست چند ماه بعد از ازدواج خسته و ناامید می‌شوند و مدام از تصمیم‌شان ابراز پشیمانی می‌كنند را دیده‌اید. شاید با دیدن چنین مردهایی حتی نسبت به تصمیم ازدواج خودتان هم تردید كنید...حتما شما هم بسیاری از مردهایی را كه درست چند ماه بعد از ازدواج خسته و ناامید می‌شوند و مدام از تصمیم‌شان ابراز پشیمانی می‌كنند را دیده‌اید. شاید با دیدن چنین مردهایی حتی نسبت به تصمیم ازدواج خودتان هم تردید كنید یا از این‌كه همسر آینده شما هم به هیولایی كه آن‌ها از آن صحبت می كنند تبدیل شود دچار ترس و اضطراب شوید اما بهتر است به جای اینكه نقش مردهای ضعیف را بازی كنید و با ترس‌های بیهوده زندگی‌تان را به بازی بگیرید، با دنیای زنانه بیشتر آشنا شوید. اگر شما دنیای زنان را خوب بشناسید، دیگر نه او شما را آزار خواهد داد و نه شما به هیولای زندگی همسرتان تبدیل خواهید شد.

دایره‌المعارف باشید

اگر می‌خواهید ازدواج موفقی داشته باشید، باید تحقیقات‌تان را از سال‌ها قبل آغاز كنید. زن زندگی شما تنها همسرتان نیست. مادر، خواهران، ‌خاله‌ها و عمه‌ها هم می‌توانند منابع خوبی برای تكمیل شناخت شما باشند و با ریزبینی رفتار آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. ببینید چه چیزهایی اكثر آن‌ها را آزار می‌دهد و چه رفتارهایی خوشحال‌شان می‌كند. خجالت نكشید! اگر ابهام یا سوالی دارید از آن‌ها بپرسید و اطلاعات‌تان را تكمیل كنید. شاید باور نكنید اما زمانی كه ازدواج می‌كنید، این اطلاعات می‌توانند زندگی‌تان را نجات دهند. شاید آدم‌ها در برخی ریزه كاری‌های رفتاری و شخصیتی با هم تفاوت داشته باشند اما واقعیت این است كه ویژگی‌های شبیه به هم بسیاری دارند و اگر یكی را بشناسید موفقیت بیشتری در شناختن دیگری خواهید داشت.گوش كنید و توجه كنید

شاید ندانید كه چطور می‌توانید یك زن را عاشق خود كنید و همیشه او را عاشق نگه دارید اما این اتفاق یك كلید دارد؛ ‌«توجه» تازمانی كه همسرتان توجه شما نسبت به خودش را می‌بیند عاشق شما می‌ماند و در این زندگی احساس امنیت می‌كند. یكی از مهم‌ترین و البته آسان‌ترین راه‌های نشان دادن این توجه گوش كردن است. قبلا هم گفتیم كه زنان دوست دارند شنیده شوند اما راه‌های دیگری هم وجود دارد. از نظر خیلی از زن‌ها، توجه به ریزه‌كاری‌های زندگی و مشكلات مالی یكی از نشانه‌های توجه و البته قدرت مردانه است. اگر دوست دارید این 2 حس را در او هم بیدار كنید، باید مراقب اتفاقاتی كه در زندگی‌تان می‌افتد باشید و با پیش‌بینی‌ كردن اغلب آن‌ها به همسرتان این اطمینان را بدهید كه تحت حمایت و البته توجه شما قرار دارد.

در چشم او نگاه كنید

یكی از مهم‌ترین كارهایی كه زنان را آرام می‌كند این است كه همسرشان موقعیت و شرایط‌شان را درك كند. وقتی می‌خواهید در مورد او قضاوت كنید، ‌اول تلاش كنید كه دنیا را از چشم یك زن ببینید. برای انجام این كار باید به مرحله اول برگردید و از‌شناختی كه پیش از این در مورد زنان به دست آورده‌اید استفاده كنید. اگر شما با بعضی اتفاقات ناخوشایندی كه زنان به لحاظ جسمی و اجتماعی با آن روبه‌رو هستند و مشكلاتی كه به همین دلایل پشت سر می‌گذارند آشنا باشید، بهتر می‌توانید به همسرتان كمك كنید و در شرایط سخت در تصمیم‌گیری‌ها كمكش كنید.زندگی‌اش را خاكستری نكنید

زن‌ها به شادی‌های‌شان اهمیت زیادی می‌دهند. اگر ازدواج آن‌ها را از تمام لحظات لذت بخش و شادی‌آورشان دور كند، ‌خیلی زود دلسرد خواهند شد و میل‌شان را به آن زندگی از دست خواهند داد. اشكالی ندارد كه گاهی با هم بازی كنید، تفریحات یا ورزش‌های مشتركی را انجام دهید یا شرایطی را فراهم كنید كه از ته دل بخندید. وقتی شما مهم‌ترین آدم زندگی او هستید و بیشتر از هر كسی با او وقت می‌گذارید، پس مسئولیت بیشتری برای تزریق شادی به زندگی‌اش دارید. اگر زندگی مشترك را به یك كار اداری با وظایف مشخص و زمان و مكان مشخص تبدیل كنید خیلی زود او را از دست می‌دهید. پس تلاش كنید كه طراوت زندگی‌تان را حفظ كنید.

تهدید نكنید

قدم بعدی حرف زدن است. شما یا باید در مورد مشكلات‌تان مشاجره و دعوا كنید یا این‌كه با گفت‌و‌گو كردن آن‌ها را حل كنید. اگر برای شناخت هم وقت بگذارید می‌توانید به راه دوم نزدیك‌تر شوید. هیچ وقت او را با سكوت‌تان تهدید نكنید و اگر نظر مخالفی در مورد موضوعی دارید، با استدلال و گفت‌و‌گو همسرتان را قانع كنید. اگر او ناراحتی شما را متوجه شده و دلیل آن را می‌پرسد، ‌با تلخی نگویید «هیچی!» بلكه سعی كنید با حرف‌های‌تان خودتان را بیشتر به او بشناسانید و به سمتی بروید كه دیگر دلیلی برای این ناراحتی‌ها وجود نداشته باشد.

قاضی باشید

 اگر از نظر شما همسرتان زنی حسود و حساس است، باید علتش را در خودتان جست‌و‌جو كنید. درست است كه برخی آدم‌ها ممكن است به خاطر مشكلات روانی چنین علائمی را مرتب از خود بروز دهند اما اغلب آدم‌هایی كه دچار چنین حسی می‌شوند، دلیلی برای داشتن آن دارند. دلیلی كه اگر مرتبا تكرار شود، می‌تواند آرامش و سلامت روان‌شان را به خطر بیندازد. اگر این نشانه‌ها را در همسرتان می‌بینید نگاهی به رفتارهای خود بیندازید. هیچ‌چیزی را بی‌اهمیت تصور نكنید. یك دروغ كوچك می‌تواند آغاز یك بی‌اعتمادی بزرگ باشد. پس اول خودتان را قضاوت كنید و بعد او را. برای تبرئه‌كردن خودتان هرگز به او حمله نكنید و سعی كنید بدون توجیه‌های همیشگی و با رفتارهای‌تان به او اطمینان بدهید.خانه‌ای‌امن بسازید

برای آرامش همسرتان لازم است كه یك خانه امن بسازید. اگر او به دلیلی منطقی از حضور بعضی آدم‌ها آزرده می‌شود دلیلی ندارد كه پایه اصلی معاشرت‌های‌تان را بر حضور آن آدم‌ها بسازید. خانه یكی از مهم‌ترین مكان‌هایی است كه زنان به آن تكیه می‌كنند، ‌پس او را هم در مدیریت این مكان و آدم‌هایی كه به آن می‌آیند سهیم كنید و با حضور مداوم افرادی كه آزارش می‌دهند او را مشوش نكنید. از طرف دیگر به بهانه كار یا خستگی خودتان را در یك جزیره متروكه حبس نكنید. زمان‌هایی را برای حضور كسانی كه هر دوی شما دوست‌شان دارید مشخص كنید و از این راه چند‌ساعت آرام را برای خودتان و البته همسرتان تدارك ببینید.زیادی عاقل نباشید

بعضی وقت‌ها لازم است این‌كه درست و غلط چیست و چه كسی راست می‌گوید را فراموش كنید. وقتی او از موضوعی یا كسی ناراحت است مدام جمله‌هایش را تصحیح نكنید. بگذارید احساساتش را بیان كند و نصیحت‌های‌تان را برای وقتی كه آرام‌تر است بگذارید یا اگر او خواسته‌ای دارد كه از نظر شما با برخی قوانین زندگی‌تان مغایر است، ‌به جای چسبیدن سفت و سخت به این قوانین به آرامش زندگی‌تان فكر كنید. اگر واقعا انجام این خواسته زندگی شما را زیبا‌تر می‌كند پس چه دلیلی دارد كه با او مخالفت كنید و با نصیحت‌های مداوم ذهنش را خسته كنید؟ قرار نیست همیشه حق با شما باشد و نتوانید مخالفت او با نظرات‌تان را تحمل كنید. چه درست و چه غلط مطمئن باشید كه تلفیق 2 نظر خیلی بهتر از انجام یكی از آن‌هاست. از طرف دیگر همسر شما ممكن است ضعف‌های زیادی داشته باشد یا اشتباهات بسیاری را مرتكب شود. قرار نیست شما این اشتباهات را یك روزه تصحیح كنید. با غلط‌گیری‌های مداوم اعتماد به‌نفس او را از بین نبرید و همه عاقل بودن‌تان را یك‌جا به زندگی‌تان تزریق نكنید.


مجله اینترنتی برترین ها

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی