انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 769)
چهارشنبه 2/9/1390 - 11:30 -0 تشکر 391500
معرفی کاشان به عنوان پایتخت نهج البلاغه جهان

 مدیرمسئول مؤسسه فرهنگی قرآنی امیرالمؤمنین (ع )كاشان گفت: شعار كاشان شهر نهج البلاغه،

 پایتخت نهج البلاغه جهان با برنامه های این موسسه تحقق خواهد یافت.http://www.mojnews.com/iCFileHandler.aspx?FieldName=img_Image&Contract=cms_Contents_I_Images&Size=250&StartupService=Read&BaseRecord=873155

 مجتبی حسن زاده در آیین تجلیل از برترین های قرآن و نهج البلاغه كاشان گفت: تربیت 22 حافظ كل نهج البلاغه شده كه 17 نفر از آن ها، حافظ كل قرآن و بیش از 300 نفر حافظ قسمت های مختلفی از قرآن و نهج البلاغه و پوشش بیش از یكهزارو500 نفر عضو قرآنی و همچنین معرفی اولین خانم حافظ نهج البلاغه كشور برای اولین بار در جهان تشیع خود گواه بر این مدعا است. 
وی افزود: این تعداد نوجوان و جوان حافظ، تا كنون موفق به كسب بیش از 35 مقام برتر كشور در مسابقات سراسری نهج البلاغه شده اند كه اولین زن حافظ نهج البلاغه كشور نیز از این مؤسسه است.
حسن زاده در ادامه ارتقاع سطح قرآن خوانی و قرآن دانی و قرآن محوری در زندگی مردم، ارتقاع سطح معلومات مردمی از كتاب شریف نهج البلاغه و صحیفه سجادیه، خطبه غدیر و خطبه حضرت زهرا و زدودن غبار غربت از این مصحفهای شریف، توسعه و رشد كمی و كیفی فعالیت های قرآن و عترت و نهج البلاغه را از جمله اهداف موسسه ذكر كرد.
وی همچنین تربیت و معرفی نخبگان قرآن و نهج البلاغه به جامعه اسلامی، ساماندهی و تسهیل صدور و دریافت مدارك معتبر رشته های مختلف قرآنی به قرآن آموزان موسسه، تلاش مستمر برای ایجاد فضای سالم و مطمئن و هماهنگ با معنویات مقام عظمای ولایت در امور قرآن را از دیگر اهداف مؤسسه فرهنگی قرآنی امیرالمؤمنین (ع )كاشان اعلام كرد. 
مدیرمسئول مؤسسه فرهنگی قرآنی امیرالمؤمنین (ع )كاشان در ادامه با اشاره به چشم انداز این موسسه در سالهای آینده گفت: جذب و ساماندهی و پشتیبانی نخبگان قرآن و نهج البلاغه، برنامه ریزی جهت تربیت و ارتقاء سطح كمی و كیفی نخبگان قرآن و نهج البلاغه درحوزه های آموزش و پژوهش، تحقیق، تبلیغ و ترویج، مشاوره و ... تلاش جهت ساخت دانشكده علوم قرآن و نهج البلاغه به عنوان یكی از مهمترین كمبودها و مشكلات فرآوری رشد فعالیت های قرآنی و نهج البلاغه در كشور را بخشی از چشم انداز این مؤسسه اعلام كرد.
حسن زاده ارائه طرح های اختصاصی مؤسسه، " طرح اشاره قرآن و نهج البلاغه ویژه خردسالان " طرح یكساله حفظ قرآن و نهج البلاغه، طرح مسابقه اولین بار كه نهج البلاغه را خواندم به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تبدیل آن به طرح ها و برنامه های ملی، اعزام مبلغان و حافظان قرآن و نهج البلاغه به سراسر كشور و خارج كشور برای تبلیغ، ایجاد بانك اطلاعات و شناسنامه ملی حافظان كل قرآن و نهج البلاغه را بخش دیگری از چشم انداز موسسه برشمرد. 
همایش نهج البلاغه نباء عظیم، تجلیل از اساتید و حافظان قرآن و نهج البلاغه در سالن شهدای پاسدار با حضور مسئولان شهرستان برگزار شد و در پایان از 35 نفر استاد زن حافظ قرآن یا نهج البلاغه، 11 نفراستاد مرد حافظ قرآن یا نهج البلاغه، 27 نفر حافظ كل نهج البلاغه، 25 نفرحافظ خطبه های نهج البلاغه و 9 نفر حافظ مسابقه واژه های نور تجلیل شد. 
مؤسسه فرهنگی قرآنی امیرالمؤمنین(ع ) كاشان در سال 1382 تأسیس و تا كنون موفق به ارائه بیش از 20 نوع فعالیّت متنوع قرآنی، تربیت ‌نزدیك به 20 حافظ كل قرآن، 300 حافظ قسمت هایی از قرآن و نهج البلاغه و تحت پوشش قرار دادن نزدیك به 1500 عضو قرآنی شده است.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 6/8/1392 - 1:2 - 0 تشکر 668764

عالی
من این پست و الان دیدم :)

اللهم عجل لولیک الفرج
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی