انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 7382)
شنبه 14/2/1387 - 8:56 -0 تشکر 38931
طرح ازدواج 200 هزار تومانی در اصفهان


 

مدیر سازمان ملی جوانان استان اصفهان از راه‌اندازی طرح ازدواج آسان با مبلغ 200 هزار تومان در اصفهان خبر داد.
به گزارش«جهان» و به نقل از فارس سیدمهدی صدری ظهر امروز در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی استان افزود: براساس حكم رئیس جمهور، اهتمام ورزیدن به مقوله ازدواج در سال 87 در الویت برنامه‌های سازمان ها و ارگان های مختلف قرار گرفته است.


وی با اشاره به اینكه به زودی در اصفهان طرح ازدواج آسان با هزینه 200 هزار تومان راه اندازی می‌شود، اظهار داشت: براساس این طرح تمام مراحل عقد و عروسی شامل تالار پذیرایی، سالن آرایش عروس و داماد، تزئین اتومبیل عروس، فیلمبرداری به مدت شش ساعت، پذیرایی از میهمانان تا سقف 100 نفر و غیره با صرف هزینه 200 هزار تومان انجام خواهد شد.


مدیر سازمان ملی جوانان استان اصفهان با اعلام اینكه تا پایان سال گذشته 108 هزار نفر از جوانان مجرد كشور ازدواج كردند گفت: این در حالی است كه سالانه 100 هزار نفر به آمار مجردین كشور اضافه می‌شود.


وی ادامه داد: در مقطع سنی 15 تا 30 سال در دختران و مقطع سنی 20 تا 35 سال در پسران نزدیك به 900 هزار جوان مجرد در اصفهان وجود دارد.
صدری تصریح كرد: افزایش سالانه آمار مجردین در مقایسه با آمار مزدوجین كشور، تنها تا پایان برنامه چهارم توسعه ادامه خواهد داشت.


وی با بیان اینكه برای ازدواج تمام جوانان مجرد هشت سال زمان لازم است، اظهار داشت: این در حالی است كه سالانه 200 هزار نفر به جامعه مجردین اصفهان افزوده می شود.


مدیر سازمان ملی جوانان استان اصفهان با بیان اینكه سایر مسائل اجتماعی راه خروج دارند، ادامه داد: بی‌توجهی به امر مقدس ازدواج، زمینه‌ساز ترویج آسیب های اجتماعی در میان جوانان می شود.


وی گفت: تعداد دختران و پسران در كشور با اختلاف 20 هزار نفر، باهم برابر و براساس این آمار این فرضیه كه تعداد دختران بیش از پسران است به طور كامل رد می‌شود.


صدری افزود: در حال حاضر 43 هزار نفر از دختران مجرد در مقطع سنی بزرگ‌تر از 35 سال قرار دارند كه در صورت بی‌توجهی به وضعیت آنان، در آینده نزدیك فشار اجتماعی سنگینی به بدنه جامعه وارد می شود

منبع :http://www.niksalehi.com/public/archives/056421.php

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

دوشنبه 16/2/1387 - 16:44 - 0 تشکر 39243

بسم رب المهدی

سلام علیکم همه همشریان عزیزم
مطلب جالبی بود که جای بحث داره فراوووون
حرف من در این رابطه اینه که " عمرا اگه این طرح اجرا بشه و اجرا شدنی باشه ! " . چرا ؟ چون:

" سیدمهدی صدری ظهر امروز در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی استان افزود: براساس حكم رئیس جمهور، اهتمام ورزیدن به مقوله ازدواج در سال 87 در الویت برنامه‌های سازمان ها و ارگان های مختلف قرار گرفته است "
به نظر من این مطلب در جمع خبرنگاران اصلا گفتن نداشت ! . ایشان اگر بنای گفتن این مسئله را داشتند بهتر بود در میان همان جوانان که اسمشون رو میارند میگفتند تا جواب سوالات همان جوانان رو هم میدادند بعد اینکه اهتمام ورزیدن به مقوله ازدواج هم مسئله ای نیست که الان بیان میشه !. رییس جمهورمون نزدیک به سه سال است که این مورد رو بیان میکنند و همیشه هم در راس امور دیگه قرار داشته !!


" به زودی در اصفهان طرح ازدواج آسان با هزینه 200 هزار تومان راه اندازی می‌شود "
اصفهان الان به عنوان یک کلان شهر به نظر من با تهران هیچ فرقی نداره . بلکه اداب و رسوم سخت تر و دشوارتری پیدا کرده ! که میلیونرها هم درش کم اوردند ! فکر میکنم این مسئله ابتدا باید از شهرهایی مثل زاهدان ! تربت حیدریه ! تنکابن ! قشم و ... این جور جاها اغاز میشد . نه شهری مثل اصفهان که تا اسمش برده میشه طرف باید یه پولی خرج کنه !!!!اصفهان ماها بهترین جا برای زندگیه . اما اگه به عمل باشه و نخواند مثل تهران بشه . نخواند اسم پایتخت بودن بعد تهران رو بهش بچسبونند . نخواند جوری بشه که همسایه همسایه اش رو نشناسه !ادامه دارد...

حیات طیبه
ای خوش انکو که بود عاقبت کار بخیر

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
دوشنبه 16/2/1387 - 16:55 - 0 تشکر 39245

بسم رب المهدی

"در حالی است كه سالانه 100 هزار نفر به آمار مجردین كشور اضافه می‌شود"

قابل توجه اهالی محترمی که همواره دم از فرزند داشتن میزنند !! قابل توجه خانومایی که فلان مبلغ رو برای مهریه درخواست میکنند و قابل توجه اقایونی که هیچ مسئله ای جز زیبایی خانم ایندشون مهم نیست !

" صدری تصریح كرد: افزایش سالانه آمار مجردین در مقایسه با آمار مزدوجین كشور، تنها تا پایان برنامه چهارم توسعه ادامه خواهد داشت "

خوبیش اینجاست که من تازه فهمیدم ... یعنی تازه متوجه شده ام که برنامه چهارم چه گلی قراره به سر مردم بزنه ! همان طور که برنامه های اول و دوم و سوم موفق بوده ! چهارم هم همین طور خواهد بود . ازاد گذاشتن مسئله اشتغال برای خانمها . رفع تبعیض بین اقایون و خانوما ! نشان دادن اقایون و خانموما در یک سطح و به اصطلاح بهتر در یک خط ! راه و روشهای فمنیستهای غربی و رواج اون در کشور ! اصول برنامه چهارم توسعه ! ...

" مدیر سازمان ملی جوانان استان اصفهان با بیان اینكه سایر مسائل اجتماعی راه خروج دارند، ادامه داد: بی‌توجهی به امر مقدس ازدواج، زمینه‌ساز ترویج آسیب های اجتماعی در میان جوانان می شود. "

دستشون درد نکنه که واقعا به یاد این مسئله هستند . فعلا اون چیزایی که ما داریم میبینیم خیلی وقتها بر عکس این مسئله است . علاوه بر اینکه خیلی ها اینگونه اسیب دیدند اما موارد بسیاری هم با ازدواجهای بیمورد دچار اسیبهای اجتماعی فراوانی شدند

" تعداد دختران و پسران در كشور با اختلاف 20 هزار نفر، باهم برابر و براساس این آمار این فرضیه كه تعداد دختران بیش از پسران است به طور كامل رد می‌شود "
این یکی رو دیگه من یکی شاخ دراوردم !!!! الله اکبر . راه و روش این موضوع رو کاش معلوم میکردند چطوری !!! چون دو راه بیشتر نداره . یا اینکه هر پسری سه چهار تا زن بگیره ! یا اینکه اون میزان دختران که زیاد تر هستند رو یه جوری .....که نباشند

بحث جالبیه . ولی چی بگه ادم . ای کاش مسئولان همین طور که حرف میزدند فکر این مسئله رو میکردند که جوانان الان طوری نیستند که چشم و گوش بسته حرفها رو قبول کنند . مسئله وام ازدواج رو من یکی چند موردش رو در همشهریانم دیدم . اوضاع افتضاحی داره این مسئله که الان موقعیت گفتنش نیست !!!یا ع ل ی مدد

حیات طیبه
ای خوش انکو که بود عاقبت کار بخیر

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
دوشنبه 16/2/1387 - 18:30 - 0 تشکر 39258

سلام به همه دختر پسرا

ان شاا... خدا خودش اسباب ازدواج همه را فراهم کنه

در مورد این خبر من هم چشمم آب نمی خوره که اجرا بشه ولی ان شاا... که اجرا می شه

««« تبیان »»»

 

چهارشنبه 18/2/1387 - 7:26 - 0 تشکر 39394

.:.مرجان آسمانی.:.

با سلام

خیلی خوبه اگه واقعا همچین طرحی رو راه بندازند و دائمی هم باشه

واقعا الان مشکل همه جوونا شده مشکل مالی و اقتصادی

انشالله یه روزی بشه که ببینیم مجردای اصفهان به نصف رسیده... 

روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران
تا از دلم بشوئی غمهای روزگاران...
چهارشنبه 5/4/1387 - 1:49 - 0 تشکر 45021

به نظر من این طرح فقط به درد زوج ها بی سرپرست کمیته امداد یا سازمان بهزیستی میخوره

مشکل ما در مقوله از دواج از نظر من

عدم فرهنگ سازی

چشم و هم چشمی

توقعات فوق العاده بالا

تورم و گرانی مسکن

و هیچ جوانی فکر نمی کنم که بخواد با 200 هزار تومان ازدواج کنه نه اینقدر کم و نه اونقدر زیاد ما ایرانی ها فرهنگ سازی هم بلد نیستیم بکنیم  میاییم ابروش رو درست کنیم چشمش رو هم در میاریم

یا علی

چهارشنبه 5/4/1387 - 9:0 - 0 تشکر 45039

آفرین به شما اصفهانی ها

200 هزارتومان ... من فقط اومدم بگم باور کردنی نیست آخه این خرج یه مهمونی هم نمیشه چه برسه به یه عروسی ؟؟؟!!! خوش به حال شما اصفهونی ها ، بهتره منم بیام به جمع شما برای ادامه ی زندگی .

ببخشید فقط خواستم بگم تعجب کردم ، تخصصی بحث کردنش با شما .

چهارشنبه 5/4/1387 - 11:0 - 0 تشکر 45048

سلام دوستان

ببخشید یه خورده دیرسر زدم . مثل اینکه هیچ کس به این طرح امیدوار نیست بابا امیدوار باشید تا اجرا بشه . البته فکر نمیکنم هنوز اجرا شده باشه ولی اگه بشه چی میشه ؟ مشکل خیلی از جوونها امروزه همین خرج مراسم ازدواج و ......... است . انشاءالله به زودی شاهد اجرای اون باشیم اون موقع به شما هم خبر میدیم جناب محسن خسرو!!!!

كاش معشوق ز عاشق طلب جان میكرد

تا كه هر بی سر و پایی نشود یار كسی

کد بازاریاب :424322

چهارشنبه 5/4/1387 - 21:50 - 0 تشکر 45141

 سلام

ببینید خانم آقایی ما نه نفوس بد می زنیم و نه به کسی خدای ناکرده توهینی کردیم . ولی شما خودتون بیایید قضاوت کنید تو این دوره و زمونه با 200 هزار تومن چی میشه خرید ( یخچال - تلویزیون - فرش - گاز)  درسته که ما ها مجرد هستیم ولی دستمون که تو حساب هست شما اگر با 10 میلیون تومن با یک خانواده ساده و بدون هیچگونه تجمل گرایی و بدون هرگونه حرف و حدیث بتونید ازدواج کنید باید کلاتون بندازید بالا( من دست پایین گرفتم که نگید زیاده)

بجای اینکه ازدواج های کم هزینه رو باب کنند میان و ... رو باب می کنند. فکر می کنم جالب  باشه چند تا سنت قشنگ رو برای استفاده عموم پیشنهاد کنم.

1- حذف مهریه های سنگین

آقایون برای یک بار هم که شده احساسشون رو کنار بزارند و عقلشون رو بکار بگیرند. قبول مهریه های سنگین رو هیچ عقل و منطقی قبول نمی کنه بیان همون 14 سکه رو به نیت 14 معصوم علیهم السلام قبول کنن (اگر تونستن کمتر)

2- حذف اسباب و هزینه های زائد

من نمی دونم اول زندگی یک زن و مرد جوون روی تخت خواب های آنچنانی نخوابند خوابشون نمی بره و یا خانه های آنچنانی رهن یا کرایه کنن نمیشه

مراسم عقد و عروسی کمتر از 500 نفر افت داره . طرف رفته هر کیو از تو خیابون رسیده آورده که بگه من مراسمم باشکوه تر بود!!

تالارهای آنچنانی لازمه من هیچوقت مراسم های نذری  رو که در بچگی پشت بام مرحوم  پدر بزرگم برگزار میشد فراموش نمی کنم چیه افت داره !

باید برید پیش آشنا و غریبه اول زندگی از آبروتون مایه بزارید که بعدشم بگم نمک غذاشون  کم بود.

3- برگزاری مراسم در مکان های مقدس (مشهد - قم - امام زاده ها - حتی مساجد )

و...

فکر میکنم بقیه هم ایده هایی داشته باشن

یا علی

شنبه 8/4/1387 - 21:44 - 0 تشکر 45727

سلام بر همه ی دوستان لطفا  تند نرید وزود هم قضاوت نکنیدنمونه این طرحی که آقای صدری گفتند در حال حاضر در تهران اجرا می شود به این صورت که اولا خیریه نیست دوما هیچ سود اقتصادی هم ندارد باور ندارید باسازمان ملی جوانان اصفهان تماس بگرید. شدنی است تازه یک جهیزیه مختصر هم هم هست به مبلغ 500هزار تومان باور کنید حقیقت دارداصلا خیالتان راراحت کنم صبح جمعه این هفته همتون پاشید بیایید حسینیه حضرت ابو الفضل خیابان  عبدالرزاق همون حدیث راه عشق اونجا بپرسید مسئولین اونجا" مجری برنامه "در جریان هستند یک طرحی هم دارند "گفتمان از دواج "از بحث هم استفاده کنید من بعد هم بدون تحقیق نه چیزی را رد کنید  ونه تائیدخد ا قوت

پنج شنبه 13/4/1387 - 16:31 - 0 تشکر 46371

بسم رب المهدی
سلااااااااااااااااااااااااااام بروبچه های خوب نصف جهانی، دوستان خودم

آخیش چه صفایی داره ادم بیاد انجمن خودش بعد از مدتها .....مثل خونه خود ادم میمونه اینجا ههههه...... روووفقا باور بفرمایید هیچ جای تبیان انجمن نصف جهانش نمیشه ههههه ......خلاصه که خیلی مخلصیم

اما بحث باحالی شده اینجا ها .... کیا اومدند به اسم این 200 هزار تومان
خدمت دوستی که فرمودند این طرح شدنیست !! بنده یاد فرمایش رییس جمهور عزیزمون افتادم که یه موقعی زیاد میگفتند " این کار شدنیست " . ما که از خدامونه بشه و شدنی باشه .... اما اخرش عقل ادم یه چیز میگه که با نوشتن قلم و کاغذ خیلی فرق میکنه 

دوست داشتم بدونم چطور در تهران این جریان راه افتاده ! ..... اما شهری مثل اصفهان ! یه دوست شهرستانی میگفت ماها وقتی وارد اصفهان میشیم از خیابان کاوه که وارد میشیم ، این قدر زیبایی اصفهان تو چشم میخوره که دقیقا میشه مالیتهای اون رو حساب کرد ههههه

دیگه تا ته خط رو خودتون برید که چه شود در این شهر .... به نظر من اگه شدنی هم باشه از شهرهایی مثل میمه  ...نجف اباد و ...اون طرفا میشه ...........ولی باز خب ایشالله که بشه و مفید هم باشه . ما که بخیل نیستیم..یا ع ل ی مدد

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی