انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 891)
جمعه 13/2/1387 - 19:12 -0 تشکر 38881
شأن گم شده تبیان

بنام خدا

سلامپارسال بود که تو نمایشگاه کتاب از غرفه تبیان بازدید کردم امروز جمعه اومدم نمایشگاه به بازدید پارسالم شک داشتم و با خودم گفتم آیا تبیان تو نمایشگاه کتاب حضور داره یانه . آخه با خودم میگفتم شاید چون تبیان ناشر کتاب نیست الان اینجا نباشه .اما نگو که واقعاً قرار بود چیزی بهتر از عدم حضور تبیان نبینم

اول که از این بخش اطلاع رسانی رایانه ای سوال کردم. گفتند تبیان اینجا غرفه نداره!!

بعد بازم به اون شک اولی به خاطر حصور پارسالی تبیان اعتنا نکردم و وارد شبستان شدم گفتم شاید پیداش کردم(آن عشق گمشده را)پس از کلی جستجوی راه رو ها و غرفه ها نا امیدانه داشتم به میز یه مامور انتظامات نگاه میکردم و دل جدا افتاده از معشوق رو به دریا زدم و از اون مامور پرسیدم آیا تبیان اینجا غرفه داره؟؟ که شنیدم نگهبان لباس آبی که کنارش ایستاده بود گفت بلی.و گفت: برو انتهای شبستان قسمت ناشران خارجی؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!داشتم از تعجب شاخ در می‌آوردم... . تبیان با این همه ابهت و مظهر فرهنگ ایرانی رو باید بین خارجی ها پیدا کنم.

چون از تبیان کار با منطق دیده بودم ، برای خود استدلال کردم شاید این به نوعی تبلیغات بین‌المللی باشه و کلاس تبیان رو بالا میبره( چه خیال خامی... .

< ساقیا یک جرعه زان آب آتشگون که من               در میان پختگان عشق او خامم هنوز>). بالاخره همین طور در یکه راه رو طویل جلو میرفتم و چشم انتظار غرفه‌ای مجللاما خبری نبود و راه رو به انتها میرسید . باز هم با کور سوی امید چشم به غرفه ها انداختم و نشانی آشنا (www.tebyan.net)  رو بر بالای غرفه ای ؟! دیدم .اول فکر کردم که اشتباه اومدم . ولی خوب که نگاه کردم به دو رایانه روی میز و دیدن سایت تبیان درون دسکتاپ آنها فهمیدم که نه به نظر خودش است . تبیان .

و فکر کنم چشمان پر افسوسم دو مسئول غرفه‌ای را که یک مسئول هم به زور در خود جا میداد نظاره کرد..... اینجا بود که شک من درباره حضور تبیان حقیقت یافت...

بقیش رو شما بگید دیگه طاقت ندارم

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
شنبه 14/2/1387 - 15:58 - 0 تشکر 38969

به نام خدا .. سلام

جناب زاهد درست فرمودین .. من امروز در غرفه تبیان بودم .. از همونجا هم می خواستم در راستای سخنان شما چیزی بگم كه متاسفانه ویرایشگرش اشكال داشت .. والله من امروز ابهت گم شده تبیان رو دیدم .. در یك جای محقر و مهجور ! .. غرفه تبیان كه مثل نگین سبز در نمایشگاه قرآن در كل محوطه خودنمایی می كرد كجا و این غرفه غریب افتاده تبیان كجا ؟ سوت و كور ! بچه های تبیان پس كجاان ؟ شاید به خاطر عدم اطلاع رسانی سایت باشه .. اونجا هم به اون آقایی كه بودن گفتم كه چرا سایت هیچ اطلاع رسانی نكرده ؟ یعنی اگه شما نگفته بودین من نمی دونستم كه تبیان غرفه داره ! خوشبختانه خونه كه اومدم دیدم در سایت هم اعلام شد خدا رو شكر .. پس اون غرفه كوچیك باید میعادگاهی باشه برای كاربران .. نمایشگاه كتاب چه كم از نمایشگاه قرآن دارد ؟ .. این هم حرفای من .. موفق باشید . 

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
شنبه 14/2/1387 - 21:12 - 0 تشکر 39020

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت

خدمت دو دوست بزرگوارم عرض کنم که من هم خوشحال میشدم اگه مکانی بزرگتر برای سایت تبیان اختصاص پیدا می‌کرد ولی وقتی به اصل قضیه برسیم می‌بینیم که هیچ‌گونه گله‌ای نمیشه از مسئولین داشت، چون سایت تبیان یه بخش مولتی‌مدیا داره و در واقع به بخش نرم‌افزار مربوط میشه که تا اونجایی که من می‌دونم هیچ کتابی رو هم نشر نمی‌کنه!!! پس فکر نمی‌کنم دلیلی وجود داشته باشه تا حضور تبیان رو همچون نمایشگاه قرآن ( که به هیچ وجه نمیشه این دو نمایشگاه رو برای سایت تبیان یکی دونست) در نمایشگاه کتاب ببینیم.

من اصلا فکر نمی‌کردم که تبیان بخواد غرفه‌ای بذاره و وقتی شنیدم که غرفه گذاشته خیلی خوشحال شدم. به نظرم سایت تبیان باید بیشتر فکرشو منعطف کنه به سمت نمایشگاه قرآن تا با حضوری پر شور میعادگاه ما کاربران باشه (همچون نمایشگاه قرآن در سال 86).

البته این عقیده و نظر من هستش، و خوشحالم که امسال هم می‌تونم به غرفه تبیان برم.

مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

يکشنبه 15/2/1387 - 8:17 - 0 تشکر 39059

به نام خدا .. سلام

ممنون از جناب مكلارن . اما به گفته خود مسئولین ، تبیان بزرگترین كتابخانه دیجیتالی رو داره .. پس نوعی به نمایشگاه مربوط میشه . البته به نظر من نمایشگاه كتاب و قرآن فرق چندانی با هم ندارن چون همون كتابها در هر دوشون فروخته میشه ! تبیان می تونه از هر فرصتی برای تبلیغ بیشتر و جذب كاربران تازه استفاده كنه ولو نمایشگاه كتاب . در نمایشگاه غرفه های ربط و بی ربط زیاد بود ! آیا فروش تابلو و روسری و چادر و ساك دستی ربطی به نمایشگاه داره ؟ ربط تبیان كه بیشتره ! نیست ؟ .. موفق باشید

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
يکشنبه 15/2/1387 - 13:44 - 0 تشکر 39130

من با جناب GiGiLi موافقم و همونطور که گفتم احتمالاً پارسال بود تو نمایشگاه کتاب تبیان حضور داشت البته غرفه اون موقع به اندازه غرقه‌اش تو نمایشگاه قرآن نبود ولی به مراتب بزرگتر از غرفه امسالش تو نمایشگاه کتاب بود

و در ضمن به قول جناب GiGiLii مگه تبیان تو نمایشگا قرآن کتاب ها ی قرآنی رو ارائه نداده بود

همچنین اگه قرار باشه موسسات دیگه نرم افزاراشون رو تو نمایشگاه کتاب ارائه کنند چرا تبیان چنین اجازه ای نداشته باشه

به نظر من درسته که نفوذ داشتن در اکثر موارد موجب ضایع شدن حق دیگران میشه . ولی بهتره تبیان برای احقاق حق خود تو نمایشگاه از نفوذ خود استفاه کنه حد اقل یه جای کمی بزرگتر و خارج از محل غرفه های ناشران خارجی برای خود طلب کنه .

برا قفل هایی كه بستست یه كلید مونده تو مشتمبه جنون رسیده كارم بس كه فرصت ها رو كشتم
بازی نور و صدا نیست زندگی یه سرنوشته           یكی پیدا یكی پنهون مثل آدم و فرشته
جانشین  انجمن خانواده‌ی تبیان
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.