سينما و تلویزیون (بازدید: 350)
چهارشنبه 25/8/1390 - 20:30 -0 تشکر 388751
تمجید از خواننده حامی BBC در پارک ملت!


شجریانی که ماه هاست با پشت کردن به ملت و نظام، در دامان غربی ها مشغول به خوردن گوشت خودی و نگه نداشتن استخوان است. شجریانی که از دفاع از خوانندگی زن در کارنامه خود ثبت کرده تا اتهام عدم درک هنر توسط علما و اندیشمندان اسلام در طول تاریخ.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، برنامه شب عید غدیر پارک ملت با حضور سه تن از بازیگران سینما و تلویزیون برگزار گردید که میهمانان این برنامه به بررسی برخی از نقش آفرینی های خود در سریال ها و فیلم های سینمایی پرداختند. 
 
در حین این برنامه آقای برزو ارجمند، بازیگر پرسابقه تلویزیون در سخنانی تامل برانگیز به تمجید و تعریف از خواننده حامی ضد انقلاب پرداخت و از شجریان به بزرگی یاد کرد. 
 
 
شجریانی که ماه هاست با پشت کردن به ملت و نظام، در دامان غربی ها مشغول به خوردن گوشت خودی و نگه نداشتن استخوان است. شجریانی که از دفاع از خوانندگی زن در کارنامه خود ثبت کرده تا اتهام عدم درک هنر توسط علما و اندیشمندان اسلام در طول تاریخ. 
 
اندیشمندانی که فقیه و فیلسوفشان در فلسفه ی هنر صاحب نظریه اند. نمی گوییم با بکار رفتن لفظ «استاد شجریان» و تکریم او در رسانه ملی، اسلام و نظام به خطر می افتد و اصلاً چنین چیزی را حتی به اندازه ی درج یک خبر هم حائز اهمیت نمی دانم. اما آن چیزی که موجب افسوس و تألم است، مقایسه این بی تفاوتی با جنجالی است که درباره قضیه ی آقای سلحشور رخ داد. 
 
نمی گوییم می بایست همان جنجال هم اینجا (و صد جای نظیر آن، مثل اصل قضیه دعوت از آنجلینا جولی) اتفاق می افتاد، که اصلاً با چنین جنجال هایی مخالف ام. راه افتادن جنجال و جذابیت آن برای جامعه، نشان از نوعی سیاست زدگی و عدم عمق آن دارد. اما به هرحال، بیانگر «نظام حساسیت» جامعه است؛ یعنی مطلبی که موجب تحریک احساسات جامعه می شود، علی رغم اینکه عمیق یا غیر عمیق باشد، خودِ موضوعش محل تأمل است. 
 
مثلاً اینکه اگر معیشت جامعه ای ذره ای دچار افول شود، دادش در بیاید و به تظاهرات بپردازد و چنانچه اخلاق و دین در آن به فنا هم رود، عین خیال کسی نباشد (نظیر آنچه در آمریکا رخ داده) خود بیانگر معیشت محور بودن نظام حساسیت های آن جامعه است. 
 
در اینجا هم وقتی جامعه هنری ما از مواردی چون تجلیل از ضد انقلاب، دعوت آنجلینا جولی، جشن خانه سینما و... ابداً متألم نمی شود، اما از اعتراض به بی اخلاقی و دین گریزی دادش به آسمان می رود، این نشان از جهتگیری خاص و متقابل با ملت در این قشر در نظام حساسیت های شان دارد. حال به نظر شما این جهت، چه جهتی است؟

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

چهارشنبه 25/8/1390 - 21:37 - 0 تشکر 388785

متاسفانه یک روز هم توی ماه رمضان توی شبکه یک یه برنامه ای بود قبل از افطار پخش می شد که یه روز مهمون این برنامه حسام الدین سراج بود که اون هم از شجریان با عنوان استاد اخلاق خودش یاد کرد.

جمعه 27/8/1390 - 19:43 - 0 تشکر 389657

سلام
از استاد خودشو کسی که دوست داره تعریف کرده
حالا اگه اون کس رو ما قبول نداریم
دلیل نمیشه که همه چیز رو زیر سوال ببریم

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی