انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 235)
سه شنبه 17/8/1390 - 20:49 -0 تشکر 384867
جشنوراه هنر های اسلامی

جشنواره هنرهای اسلامی «طواف تا ولایت»

«طواف تا ولایت» بیان مفهوم بلند ولایت به مخاطب است
معاون هنری وزیر ارشاد، اثرگذارترین مؤلفه در زندگی ایرانیان را اندیشه ولایی می‌داند و معتقد است نخستین جشنواره هنرهای اسلامی «طواف تا ولایت» برای بیان مفهوم بلند ولایت به مخاطب است.

این جشنواره شامگاه یكشنبه در موسسه فرهنگی و هنری صبا با حضور معاون هنری وزیر ارشاد آغاز به كار كرد.در این جشنواره 8 رشته هنری نگارگری، خوشنویسی، عكس، سفال و سرامیك، معماری، موسیقی، هنرهای نمایشی و اندیشه هنرهای اسلامی برگزار می‌شود.

در این مراسم حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزیر ارشاد با اشاره به وجه تمایز نظام جمهوری اسلامی از دیگر نظام‌ها تصریح كرد: تمایز نظام ما با دیگر نظام‌ها موضوع ولایت و اندیشه ولایت است.

وی افزود: اثرگذارترین موضوع در زندگی ما ایرانیان اندیشه ولایی است.وی با اشاره به نخستین دوره جشنواره هنرهای اسلامی «طواف تا ولایت» افزود: این جشنواره برای بیان مفهوم بلند ولایت به مخاطب خود است.

شاه‌آبادی این جشنواره را علمی، آكادمیك، دقیق و ظریف خواند و گفت: امروز نیازمند این جشنواره بودیم و آن را آغاز كردیم و این ایام مناسب‌ترین ایام برای آن بود.

منبع جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی