سينما و تلویزیون (بازدید: 299)
سه شنبه 17/8/1390 - 19:47 -0 تشکر 384827
خنده با شبکه‌های افسرده تلویزیون

شبکه‌های مختلف سیما در روز عید قربان به دلیل بی‌برنامه بودن باز هم نتوانستند فضای مناسب شادی را برای بینندگان رقم بزنند و مخاطبان به ناچار باید به برنامه‌های جنگ گونه شبکه‌های افسرده تلویزیون لبخند می‌زدند.به گزارش مهر عید قربان یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان جهان محسوب می‌شود و همه علاقمند به شادی در این روز فرخنده هستند. مسلماً یکی از نهادهایی که می‌تواند در این باره نقش موثری داشته باشد، سازمان صدا و سیماست که می‌تواند با پخش برنامه‌های متنوع و شاد این فضا را برای مخاطبان فراهم کند.


با وجود آنکه این عید قربان در تقویم همیشه جای مشخصی دارد، اما از قرار مسئولان فقط اطلاع‌رسانی می‌کنند که قصد دارند برنامه‌های متنوعی در این عید برای مخاطبان تلویزیون پخش کنند و همه چیز در حد چند مصاحبه خبری باقی می‌ماند و به صورت عملی بیننده تلویزیون شاهد برنامه خاصی نیست.


کافی است بیننده برنامه‌های تلویزیون باشیم تا متوجه شویم تغییر چندان محسوسی در برنامه‌های شبکه‌های مختلف سیما در این روز عید قربان ایجاد نشده بود و باز همان داستان تکراری بی‌برنامه بودن تلویزیون به قوت خودش باقی ماند و بینندگان به ناچار به برنامه‌های شبکه‌های افسرده تلویزیون لبخند زدند.در واقع تلویزیون برای مناسک سازی برنامه و الگوی مدونی ندارد و مردم هم در این روزهای عید به جای تماشای برنامه‌های شاد فقط کارهای عقب افتاده خودشان را انجام می‌دهند. یکی از مسائلی که در اعیاد و ولادت‌ها به چشم می خورد این است که فقط تصاویر و جنگ‌های بی‌هدف و نخ نما شده پخش می‌شود، برنامه‌هایی که رنگ و بوی تازگی و خلاقیت را نمی‌دهند و صرفاً آنتن پر کن هستند.


در جنگ‌ها از بازیگران، خوانندگان یا ورزشکارانی دعوت می‌شود که بارها در اعیاد مختلف در شبکه‌های سیما حضور داشتند و بیننده فقط شاهد شنیدن حرف‌های تکراری آنها می‌شود.


در واقع برنامه‌سازان حتی حاضر نیستند برای دقایقی متمرکز شوند و از خلاقیت‌شان بهره ببرند تا بیننده‌ها شاهد برنامه‌های جذاب و متنوع باشند. متاسفانه برخی مسئولان فکر می‌کنند اگر موسیقی‌هایی با ریتم تند در اعیاد پخش کنند، یعنی برنامه‌ها رنگ و لعاب شادی به خودشان گرفته است و مردم شاد شدند، در حالی که موسیقی‌هایی در این روز پخش می‌شود بی‌هدف روی آنتن می‌روند.


گرچه باید تمام این موارد ساماندهی شود، اما از قرار برخی قصه‌ها با تلاش مسئولان همچنان بعد از گذشت سال‌های مختلف تکرار می‌شوند و هیچ کس حاضر نیست در این باره اقدام اساسی داشته باشد. مثل این می ماند که سناریویی با وجود آنکه خیلی قدیمی و تکراری شده و هیچ جذابیتی برای بیننده ندارد باز هم اجرا می‌شود. در مجموع مخاطبان در اعیاد در جستجوی شادی می‌گردند، اما متاسفانه چیزی نمی‌یابند.


گرچه بارها مسئولان تاکید کرده‌اند اتاق فکر یا شوراهای مختلف برای اعیاد دارند، ولی همه چیز در حد تئوری است و چیزی عملی دیده نمی شود. امید است در آینده دیگر شاهد این سناریوی قدیمی نباشیم و برنامه‌سازان کمی خلاقیت داشته باشند.

 

تابناک

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

چهارشنبه 18/8/1390 - 0:57 - 0 تشکر 385088

اصلا این چند روز تلویزیون نگاه کردم فیلم سینمایی هاش هم که اکثرا تکراری بودن:(

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی