فرهنگ پایداری (بازدید: 482)
يکشنبه 15/8/1390 - 20:37 -0 تشکر 384207
شهیدان اینگونه بودند از نگاه همسران

از نشانه های او این است که برای شما از جنس خود شما همسرانی آفریده تا بدان آرامش بگیرید و در میان شما مودت و رحمت قرار داد،البته در آن نشانه های بسیاری است برای گروهی که می اندیشند.(روم/21)

رسول مکرم اسلام با همسران خود با عطوفت و عدالت رفتار می کرد و در مورد زنان نهایت رفق و مدارا را به کار می برد. از تند خویی و بد زبانی نسبت به همسر خودداری و ناراحتی و تندخویی همسر را تحمل می کرد.

همسرداری شهدا تجلی صفات رسول الله در شهدا است که قطره ای از فضایل اسوه ی خود را در زندگی شان چکانده اند،به طوری که امروزه خود اسوه و الگویی برای زندگی دیگر انسان ها هستند

 

الهی چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

--

 http://www.slm7.blogfa.com/

يکشنبه 15/8/1390 - 21:3 - 0 تشکر 384219

سلام

چه عالی... ما هم باهاتون میخونیم :)

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

يکشنبه 15/8/1390 - 22:46 - 0 تشکر 384261

سلام
هر چند این مطالب رو تحت عناوین مختلفی قبلا تو انجمن داشتیم اما زیباست...چون بطور اختصاصی از دیدگاه همسران گلچین كردید
یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

دوشنبه 16/8/1390 - 22:18 - 0 تشکر 384621

سردار شهید محسن نورانی

احترام بسیار به همسر و مشورت در همه ی امور زندگی از ویژگی های بارز محسن بود. وقتی از خط مقدم جبهه برای مرخصی و استراحت به خانه می آمد پیش از ورود به خانه(که فاصله  چندانی هم با جبهه نداشت) لباس هایش را که پر از خاک و غبار منطقه بود در رودخانه ای که نزدیک منزل بود می شست و سعی می کرد تمیز و مرتب وارد شود.

همسر شهید می گوید:"یک بار که با لباس خاکی و با سر و وضعی غبار گرفته به خانه آمد کلی از من عذر خاهی کرد که مرا ببخش که با این وضع به دیدن تو آمدم."

حماسه ذوالفقار/ص ۷۳

الهی چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

--

 http://www.slm7.blogfa.com/

سه شنبه 1/9/1390 - 23:49 - 0 تشکر 391382

سردار شهید عبدالمهدی مغفوری

حاج مهدی با توجه به مسئولیتش و علاقه ای که به پیشبرد کارها داشت،هر چند وقت یک بار جلسه ای در منزل بر قرار می کرد.چون اوایل زندگیمان بود،فکر می کردم پذیرایی از برادرانی که در جلسه هستند،دشوار است.یم روز به مادرم گفتم:"شما بیا و به من کمک کن.وقتی مهدی متوجه شد،گفت:"چرا می خواهی دیگران را به زحمت بیاندازی ؟من اصلا احتیاج به این حساسیت ندارم،دلم نمی خواهد خودت را به زحمت بیندازی؟خودم همه ی کارهای مربوط به این جلسات را انجام می دهم"هرگز راضی نبود زحمات خودش را به دوش دیگری بیندازد.

کوچه پروانه ها/ص 44

الهی چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

--

 http://www.slm7.blogfa.com/

يکشنبه 6/9/1390 - 17:26 - 0 تشکر 393284

شهید آیت الله دکتر بهشتی

پنچ شنبه ها که ساعت کاریشان تمام می شد،به منزل می آمد و خرید یک هفته را انجام می داد.یک روز مقداری گوشت هم به همراه لوازم دیگر برای منزل خریده بود.من گوشت ها را برداشتم تا خرد کنم و در یخچال بگذارم.ایشان مانع شد.از من خواست تا گوشت را ایشان خرد کند.گفتم:"شما خسته هستید و سرتان شلوغ است.خودم انجام می دهم."گفت:"من هم باید در خانه کاری انجام دهم.همه کارها را که نباید شما بکنید.من هم باید سهمی در خانه داشته باشم."و بعد شروع به خرد کردن گوشت ها کرد.

سیره شهید بهشتی /ص 73

الهی چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

--

 http://www.slm7.blogfa.com/

يکشنبه 9/11/1390 - 0:51 - 0 تشکر 423137

--

سردار شهید محمد آرمان

یکی از ذکرهایی که محمد بهش علاقه داشت و به قول خودش در ذهنش نقش بسته بود،ذکر"یا سریـــع الرضا" بود.پسرمان روز تولد امام رضا(علیه السلام) به دنیا آمد.محمد خیلی خوشحالی می کرد.ازش پرسیدم:"دوست داری اسمش چی باشه؟.

گفت:"سریع الرضا یعنی کسی که زود راضی می شه.به دلم افتاده اسمشو رضا بذارم".

همسر شهید- همسفر شقایق- ص 247

الهی چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

--

 http://www.slm7.blogfa.com/

يکشنبه 9/11/1390 - 1:22 - 0 تشکر 423147

-- 

سردار شهید حاج حسن بهمنی

هر وقت می آمد خانه،یکی از برنامه هایش کمک در کارهای خانه بود.سفره می انداخت و ظرف ها را می شست.به مهمان خیلی علاقه داشت.هر وقت می خواست مهمان دعوت کند،خودش جارو را بر می داشت و منزل را جمع و جور می کرد.اجازه ی کار کردن به من نمی داد.می خواست نبودنش را جبران کند.یک هفته قبل از شهادتش پدر و مادرم آماده بودند منزل ما.آن قدر گرم و صمیمی برخورد کرد که حتی بعد از شهادتش مادرم می گفت:"حاج حسن آن شب مثل پروانه دور ما می گشت."خودش میوه ها را شست و آورد.وقتی هم که کار خانه نمی کرد،می رفت سراغ برگه ها و کارهای سپاه .می گفت:"من دو تا زن دارم؛هم باید به شما برسم هم باید حواسم به سپاه باشد."

یک ستاره از خاک/ص 38

--

الهی چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

--

 http://www.slm7.blogfa.com/

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی