• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
زن ریحانه آفرینش (بازدید: 35590)
يکشنبه 8/2/1387 - 13:37 -0 تشکر 38328
خانه عفاف

نظرتون در مورد تشکیل خانه عفاف  چیست؟ موافقید یا مخالف؟علت و نظرتون را مطرح کنید؟

با تشکر

 اول اینکه از دوستانی که در این بحث شرکت کردند ممنونم

دوم اینکه بعضی از دوستان شرح کاملی در مورد بحث می خواستن من هم یک شرح در اینجا ارائه می کنم

 

::

خانه عفاف یا محل صورت گرفتن ازدواج موقت به عنوان راه حلی برای سامان دهی روسپیان اول بار در سال ۱۳۸۱ مطرح شد.

یک عضو فراکسیون اکثریت مجلس گفت اگر بتوانیم محتوای "خانه عفاف را تقدس ببخشیم، قطعا بخشی از گرفتاری ها حل می شود". البته این نماینده در مورد نحوه مقدس سازی خانه عفاف توضیح نداد.

اما یک عضو فراکسیون زنان مجلس راه اندازی خانه های عفاف را دور از شان زنان خواند و گفت اظهار نظر برخی از نمایندگان مجلس هفتم مبنی بر پذیرش ازدواج موقت برای حل معضل زنان خیابانی را نباید به پای کل مجلس نوشت. وی افزود توجیه غرب برای قانونمند شدن این پدیده اصلا قابل قبول نیست زیرا همانند آن است که بخواهیم سرقت و قتل را قانونمند کنیم.

دولتمردان  اکنون اذعان دارند که مشکل فحشاء و روسپیگری نه تنها ریشه کن نشده بلکه روز به روز دامنگیرتر می شود 
فرمانده نیروی انتظامی تهران گفت مشکل زنان خیابانی معضلی است که باید برای آن چاره ای جست. وی گفت محل های زنان خیابانی در سطح شهر کاملا برای پلیس مشخص است اما افزود که باید نقطه مشخص دیگری در خارج از تهران برای نگهداری آنها ایجاد شود.
دولتمردان  اکنون اذعان دارند که مشکل فحشاء و روسپیگری نه تنها ریشه کن نشده بلکه روز به روز دامنگیرتر می شود و تلاش های سه دهه گذشته برای مبارزه با این پدیده بی حاصل بوده است.

منصوره محقق "، کارشناس مطالعات زنان، با اشاره به فعالیت پنهانی خانه هایی که در امر تزویج شرعی فعالیت می کنند ، می گوید :" فعالیت این مکانها کاملاً خزنده است و آنها به گونه ای در سطح شهر پراکنده شده و فعالیت می کنند که بسیار جای سئوال دارد ."

وی می افزاید :" به لحاظ ریخت شناسی مکانی ، این خانه ها در چند نوع متفاوت مشغول به کار هستند،دسته نخست خانه هایی که به صورت تیمی اداره شده و در راس آنها یک رییس قرار دارد. چنین خانه هایی در برخی مناطق ، با استفاده از پیشرفته ترین ابزار ها و امکانات مثل موبایل، کامپیوتر ، اینترنت و وسیله نقلیه آماده جابجایی ،فعالیت می کنند و در مناطق جنوبی شهر فعالیت این مکانها در حد ابتدایی و با کمترین امکانات موجود است. "

"محقق"می افزاید: "گروههای انسانی مراجعه کننده به این مکان ها نیز متفاوتند ؛ در زمره این افراد ، زنان آبرومندی هستند که به علت جدایی از همسر یا فوت همسر و به واسطه افراد دیگر به این مکانها معرفی می شوند ."

وی معتقد است در میان تیپ های خاصی از پسران ازدواج نکرده و زنان جوان ، افرادی هستند که مایلند برای اجتناب از گناه و وسوسه های شیطانی نیازهای خود را از یک راه شرعی کوتاه مدت برطرف کنند .

محقق، با اشاره به زمینه های شرعی ازدواج موقت در آیین شیعه می گوید : روایات و احادیث فراوانی در ستایش از ازدواج موقت در آیین شیعه وجود دارد که مستمسک فعالیت برخی خانه های شرعی قرار گرفته است.

این کارشناس می گوید :" در میان تیپ های مذهبی و معتقد نیز چنین اجتماعاتی وجود دارد که بیشتر شامل جوانان درمانده ای است که امکان ازدواج نداشته و مایل به رفتارهای شرعی بوده و با توصیه افراد خاص به این مکانها معرفی می شوند .

امیدوارم که این توضیحات مفید باشد.

Hamzeh

چهارشنبه 11/2/1387 - 16:44 - 0 تشکر 38740

شما لطف کنید و اول بفرمایید منظور شما در مورد خانه عفاف چیه؟؟؟

و یه کم بیشتر در مورد این تاپیک یا نظر سنجی توضیح بدید.

ممنون و سپاسگزار یا علی مدد

پنج شنبه 2/3/1387 - 0:2 - 0 تشکر 40622

پسر خوب تو بگو خانه عفاف چیسا اصلا می دانی چی است که بحثش را پیش کرفتی بله خوب است البته به شرطی که دخترها حاضر باشند

سلام بر حق که هر چه است از اوست سلام بر يکتا معبود يکتاي بي همتايي ايوب تواناي بر همه چيز بينايي بر عشق مصفايي و .........
پنج شنبه 9/3/1387 - 22:2 - 0 تشکر 41426

به نظر من خوبه چون هر كس نیاز جنسی داشت می تونه برطرفش كنه.

شنبه 11/3/1387 - 11:31 - 0 تشکر 41605

سلام

همون طور که جناب doki_in_kalej فرمودند بهتره در مورد این خانه ی عفاف توضیح بیش تری ارائه بدید.

فکر می کنمrezahasani مبحث رو اشتباه برداشت کردن.

یا علی مدد

"سلامتی، فقط بیمار نبودن شما نیست، بلکه رفاه کامل جسمی، روانی و اجتماعی هر فرد است"

همراه شما دوستان گرامی در تالار بهداشت وسلامت

دوشنبه 13/3/1387 - 13:13 - 0 تشکر 41916

.عنوان خانه عفاف فقط ارزش ازدواج وسنت پیامبر را می اوردپایین

پنج شنبه 16/3/1387 - 15:26 - 0 تشکر 42271

من خودم به شخصه به شدت با این امر مخالف هستم، چون اصلا اصل صیغه موقت رو اشتباه برخورد میشه باهاش و خانه عفاف نیز به همین شیوه، این موضوعات برای زمان خاص و شرایط خاص زمان خودش هست نه در زندگی و جامعه امروزی، چون وجود چنین چیز هایی ازدواج رو بی معنا میکنه، و نه تنها نتیجه مثبتی نداره بلکه نتیجه ای منفی و جبران ناپذیری داره، همونطوری که مدتی این موضوع تو ایران مطرح شد و تبعات جالبی نداشت...

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
يکشنبه 9/4/1387 - 2:47 - 0 تشکر 45761

یك نفر زنگ زده بود به رادیو معارف و می گفت سالها پیش با زنی ازدواج كرده ام و یك بچه هم دارم و تازگی ها متوجه شده ام زمانی كه ما ازدواج كردیم خانمم مدت عده اش به پایان نرسیده بود  و او به دروغ گفته بود به پایان رسیده  به این مساله یقین كامل دارم و جواب شرعی آن را درخواست كرده بود در جواب به او گفتند ازدواج شما حرام بوده و در خال حاظر به هم نامحرمید و تا قیامت نامحرم خواهید ماند و به هیچ عنوان نمی توانید دیگر با یكدیگر ازدواج كنید و آن زن گناهكار بوده و چون می دانسته و دروغ گفته زنا كرده است

این یك مشكل كوچك در رابطه با خانه عفاف است زنی كه به اینطور خانه ها برای ارضای جنسی پناه ببرد معلوم است كه چهار ماه طاقت نمی آورد نزدیكی نكند و تازه هر سال فقط سه بار می تواند شوهر عوض كند و در واقع در یك سال فقط سه بار می تواند نزدیكی كند و اگر طاقت نداشته باشد دروغ خواهد گفت و یك خانه فساد دولتی درست می شود .

يکشنبه 9/4/1387 - 14:7 - 0 تشکر 45813

سلام.

خوشحالم که بالاخره پس از مدت ها تاپیکی با موضوع بحث برانگیزی درست شده و میتونیم بحث کنیم.

جناب ممل92 ؛

لطف میکنید علت مخالفتتون رو با این امر بیان کنید؟و همچنین لطف میکنید علت بی معنا شدن ازدواج رو در صورت ترویج ازدواج موقت بیان کنید؟و لطف میکنید بگید چرا متعه ی نسا(همون صیغه)چرا در جامعه ی امروزی از نظر شما ناکارآمد هست؟مطرح کردن متعه از نظر شما چه اشکالی داره؟

اما در پاسخ به مطلب مطرح شده از سوی دوستمان dhalii

اون خانم با این که متعه کرده؛همچین بلایی به سر جامعه آورده و یک زنا زاده به دنیا آورده.وای به حال وقتی که متعه نمیکرد!!!

وقتی هیچ راهی در سال برای نزدیکی او با مردی نیست؛به قول شما "سالی سه بار "را چرا از او میگیرید؟!!!

قطعا شرایط ازدواج دائم برای او مهیا نبوده که متعه کرده؛حال فرض کنیم چیزی به نام متعه وجود نداشت؛چه میشد؟ آن شخص یا باید حسی درونی را سرکوب میکرد یا زناکار میشد که هر دو بد است.اما اسلام متعه را پیشنهاد کرده.

درضمن؛دلیلی وجود ندارد که فقط سالی سه بار بتواند نزدیکی کند.میتواند مدتی مثلا سه ماه با مردی متعه کند.قطعا آن مرد هم راضی خواهد بود و در شرایط مناسب هم با مردی ازدواج کند.

بنابراین قضاوت برعکس انجام ندهید.اگر متعه نبود این زن یا زنا کار میشد یا خود را سرکوب میکرد.

اگر ارتباط محمد(ص) با خدا و اعجاز قرآن بر شما ثابت شده نمیتوانید بگوئید حرف خدا غلط است.میتوانید بگوئید من فلسفه ی آن را درک نمیکنم برایم توضیح دهید نه این که سریعا به دین الهی هجمه ببرید.

یا علی.


 

 

دوشنبه 10/4/1387 - 0:0 - 0 تشکر 45888

بنام خدا

کار اصلا خوبی نیست به دلایل  زیادی و من فقط چند مورد رو ذکر می کنم.1:ارزش زن بشدت کاهش می یابد2:کانون خانواده ها از هم می پاشد3:سن ازدواج از اینیکه که هست بالا تر می ره

بهترین کار این هست که باید بفکر این باشیم که سن ازدواج رو پایین بیاوریم و طوری روش تفکر اینکه یک زن بیوه و مطلقه بدرد ازدواج نمی خوره رو از ذهنیت همه پاک کنیم تا کانون خانواده ها گرم بشه و نیازی به عفافکده و غیره نباشه انشاالله

الهی در راه خود اول زخودم بی خود کن

                                     بی خود چو شدم زخود به خود راهم ده

 

دوشنبه 10/4/1387 - 14:15 - 0 تشکر 45928

سلام به همه ی دوستان محترم.

اما دوست عزیزمون آقا محسن؛

فرمودید ترویج متعه باعث پایین آمدن منزلت اجتماعی خانم ها میشود.شما که معتقدید متعه باعث پایین آمدن منزلت اجتماعی خانم ها میشود؛در مورد زنا یا سرکوب کردن امیال جنسی اینطور است یا متعه؟حال آنکه کسی خانم ها را مجبور به متعه نکرده و متعه تنها یک راه است.

چه طور در مورد زنا و سرکوب کردن امیال درونی حرفی نمیزنید اما در مورد متعه که کسی خانم ها را مجبور به آن نکرده؛میفرمائید یاعث پایین آمدن مکانت خانم ها میشود؟!!آیا متعه با این قانون مندی و نظام مستحکم سطح خانم ها را پایین میاورد یا زنا؟

میدانید خداوند متعال متعه را برای کجا امر فرموده؟

1-شخصی که به مسافرتی میرود و با اینکه متاهل است اما مدت زیادی (مثلا 6) ماه از همسرش دور است و نمیتواند نزدیکی کند.چنین شخصی میتواند متعه کند.

2-شخصی که علی رغم نیاز جنسی؛شرایط ازدواج را ندارد.

3-خانم هایی که بیوه اند.

بنده کاربرد متعه را در جاهای مختلف؛این سه مکان دیدم که ذکر شده بود.

صحبت شما در مورد " سن ازدواج رو پایین بیاوریم و طوری روش تفکر اینکه یک زن بیوه و مطلقه بدرد ازدواج نمی خوره رو از ذهنیت همه پاک کنیم تا کانون خانواده ها گرم بشه " کاملا صحیح است اما ارتباطی با متعه ندارد چون پایین آمدن سن ازدواج اصلا ارتباطی با شرط اول ندارد.

خداوند و امام معصوم(ع) عقبه بین هستند و میدانند در هر شرایطی به متعه نیاز هست؛حتی در شرایطی مانند شرایط جامعه ی امام صادق(ع) که ازدواج آن قدر آسان بود.

متعه نه تنها باعث پایین رفتن مکانت خانم ها نمیشود که باعث نظام مند شدن ارتباطات بین افراد و قائل شدن مکانی برابر با همسر دائم برای همسر موقت میشود.

یا علی.


 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.