انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 631)
چهارشنبه 4/8/1390 - 13:52 -0 تشکر 380079
کودکان سزارینی تا 58%چاق می شوند

تیم پژوهشی دانشگاه ریو گرانده دو سولبرزیل گفت: کودکان متولد شده به شیوه سزارین نسبت به سایر کودکان 58 درصد بیشتر در معرض ابتلا به چاقی مفرط قرار دارد.این تیم پزشکی در عین حال گفت که ناتوان از توضیح علت این امر است.

وی گفت: تنها توضیح این پدیده تا کنون این است که کودکان متولد شده از طریق سزارین از باکتری های مفید موجود در کانال زایمان طبیعی سود نمی برند و محروم شدن آنها از این باکتری ها به معنای تعداد کم این باکتری ها در دستگاه گوارش این کودکان نسبت به کودکان به دنیا آمده به روشن طبیعی است.

بر پایه این گزارش، این وضعیت درخصوص کودکان مادران چاق نیز صدق می کند زیرا چاقی در جریان زایمان عامل خطرناکی است که به نو به خود باعث توسل به شیوه سزارین می شود و این امر نشان می دهد که رابطه ای بین وزن مادر و کودکش وجود دارد.

در این تحقیقات 2هزار نفر با عمر بین 23 تا 25 سال مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد 15 درصد از آنها که به شیوه سزارین به دنیا آمده اند، از چاقی رنج می برند درحالی که این درصد درباره کودکان متولد شده به شیوه طبیعی 10 درصد است.

این پژوهش تاکید کرد: افراد چاق عموماً از میزان اندک باکتری مفید که به دستگاه گوارش برای سوختن کالری ها کمک می کند، رنج می برند و این کالری ها به صورت چربی در بدن ذخیره می شود.

بر اساس این پژوهش، شاید افزایش زیاد موارد سزارین به علت سرعت زندگی و مشغله های آن یا علل دیگر باعث پدیده چاقی در جوامع ثروتمند شده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی