انجمن ها > انجمن دانش آموزی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانش آموزی (بازدید: 1395)
دوشنبه 2/8/1390 - 15:18 -0 تشکر 379475
قوانین کریشهف

سلام به بچه های دبیرستانی ریاضی و تجربی

خوبین

تو درس فیزیکتون حتما با قوانین کریشهف آشنا میشین یا شدین احتمالا

می تونید این جا خود قوانین رو بگین، و بعضی از مسئله های فیزیک که مرتبط با این قضیه هستن رو بیارین تا بقیه هم ازشون استفاده کنن...

یا حق

التماس دعا

پنج شنبه 5/8/1390 - 20:17 - 0 تشکر 380570

بسم الله الرحمن الرحمن الرحیم

سلام علیكم

سال گذشته در فیزیك3 ما با قوانین كریشهف آشنا شدیم.

و مسائل زیادی در رابطه با مدار های چند حلقه با استفاده از این قانون حل كردیم.

پنج شنبه 5/8/1390 - 20:24 - 0 تشکر 380574

قانون کیرشهف:

قانون شدت جریان‌ها: مجموع جریان‌هایی که به هر گره (گره نقطه‌ای از مدار است که اجزای مدار در آن نقطه به هم متصل شده‌اند) می‌رسند برابر مجموع جریان‌هایی است که از آن نقطه خارج می‌شوند.

قانون اختلاف پتانسیل‌ها: در هر حلقه یا هر مدار بسته مجموع جبری اختلاف پتانسیل‌ها صفر است.

برای استفاده از این قوانین به نکات زیر توجه کنید:

1- اگر n شاخه در مدار وجود داشته باشد برای حل مدار به n معادله نیاز داریم. بدین ترتیب که ابتدا برای هر شاخه جریانی در جهت دلخواه انتخاب می‌کنیم و قانون شدت جریان‌ها را برای یک گره می‌نویسیم. سپس قانون اختلاف پتانسیل‌ها را برای هر حلقه (مسیر بسته) با توجه به آن چه در مدار تک حلقه آموخته‌اید می‌نویسیم و با داشتن سه معادله جریان‌های هر شاخه را به دست می‌آوریم.

2- اگر جریان الکتریکی عددی منفی به دست آید جهت آن برعکس جهت انتخاب شده است.

3- اگر قسمتی از یک مدار مشخص باشد و بخواهیم اختلاف پتانسیل دو نقطه (مثلاً B , A) را به دست بیاوریم از نقطه‌ی (A) روی مدار و در جهت جریان به طرف نقطه‌ی B می‌رویم و تغییر پتانسیل دو سر هریک از اجزای مدار را می‌نویسیم.

4- تذکر: اگر در مسیر به گره برسیم با توجه به جهت جریان‌هایی که به گره وارد و از آن خارج می‌شوند برای مسیر بعد از گره مجموع جریان‌ها را درنظر می‌گیریم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی