انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 303)
يکشنبه 1/8/1390 - 21:43 -0 تشکر 379187
قوی ترین وسیله شیطان


در تبلیغی آمده بود که شیطان می خواهد وسائلش را بفروشد و بازنشسته شود. در تاریخ فروش، تمامی وسائل شیطان برای بررسی در دید عموم قرار گرفته بود.
در میان آنها وسائل خیانت، ایجاد دشمنی و کینه توزی، حسادت، خودخواهی، فریب و نیرنگ، دروغ و غیره قابل توجه بود.
چون شیطان از همه آنها به روش های گوناگونی استفاده کرده بود، قیمت های پایینی برایشان انتخاب شده بود. در آن میان قیمت یکی از وسائل خیلی گران نمایان بود.
یکی از خریدارها پرسید، این چه وسیله ای است؟
شیطان پاسخ داد؛ ایجاد کننده ناامیدی است.
خریدار؛ خوب چرا اینقدر قیمتش از بقیه بیشتره؟
شیطان؛ بخاطر اینکه نسبت به بقیه وسائل مفیدتره. می تونم با استفاده این روش وقتی بقیه روشها جواب نداد، وارد قلب مردم بشم. وقتی واردش شدم، اون موقعست که می تونم به کاری که می خوام واردشون کنم. این قوی ترین سلاحمه، چون من این رو تقریبا رو همه افراد استفاده کردم، در حالی که عده خیلی کمی می دونن که این یکی از سلاح های من برای نزدیک شدن به انسان هاست.


هیچ وقت نا امید نشو! سرتو بالا بگیر و به خدا توکل کن

سه شنبه 3/8/1390 - 18:20 - 0 تشکر 379833

به نام خدا
ضمن تشکر ناامیدی از پروردگار از گناهانی که خدا راحت نمیبخشه بعضی افراد به جای اینکه آدما رو به خدا وصل کنن تا از بدیها پاک بشن اگه از کسی بدی ببینن اولین کاری که میکنن وصلشون میکنن به بدیها و از خدا دورشون میکنن شاید خودشون هم نمیدونن این دقیقا کاری که شیطان انجام میده ما حق داریم از مردم نا امید بشیم چون ازشون بدی و ضعف و هزارتا نقص میبینیم اما ما کدوم کمبودی رو از خدای مهربانمون دیدیم حتی ما حق داریم از خودمون ناامید بشیم اما اصلا حق نداریم از پروردگارمون ناامید بشیم با وجود پروردگاری که بینهات همه خوبیهاست هیچ محدودیتی وجود نداره
یا علی
در پناه حق

همیشه دلیل شادی کسی باش نه قسمتی از شادی او
و همیشه قسمتی از غم کسی باش نه دلیل غم او
سه شنبه 3/8/1390 - 18:53 - 0 تشکر 379851

به نام خدا
با تشکر از دوستان عزیز
به یاد این حکایت افتادم:
شیخ مرتضی انصاری و پاره کردن طناب شیطان
شاگرد شیخ مرتضی انصاری خوابی دیده بود که می خواست برای استادش بازگو کند . نزداستاد می رود و خوابش را تعریف می کند . می گوید: شیطان را در خواب دیدم کهریسمان های زیادی در دستش بود . در میان ریسمان ها یکی از همه ضخیم تر بوده که پارهشده بود . از شیطان سؤال کردم که این ها چیست؟ در جواب گفت: این ها را به گردن مردمانداخته و به طرف خود می کشم.

شاگرد شیخ از شیطان پرسید: این ریسمانی که از همه ضخیم تر است برای چه کسی است؟

شیطان می گوید: این ریسمان مربوط به شیخ انصاری است که آن را سه بار به گردنشانداختم و در هر سه بار آن ریسمان را پاره کرد . شیخ بعد از شنیدن خواب شروع کرد بهگریه کردن و گفت: دیشب همسرم وضع حمل کرد و نیاز به مقداری جگر داشت تا ضعف جسمی اوبرطرف شود . من برای خریدن جگر پولی نداشتم . با خود گفتم یک قران از سهم امامبرمی دارم و بعد آن را سرجایش قرار می دهم . پول را برداشتم که بروم، ناگاه به خودآمدم که این پول، مال امام است . اگر نتوانی این پول را پرداخت کنی و عمر تو بهپایان برسد، چه کسی قرض تو را پرداخت خواهد کرد . لذا از تصمیم خود منصرف شدم و پولرا سرجایش گذاشتم
منبع:سایت حوزه

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی