انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 187)
يکشنبه 1/8/1390 - 17:53 -0 تشکر 379075
مظلومیت فرهنگی

 مظلومیت فرهنگی
دفتر مطالعات فرهنگی مركز پژوهش‌های مجلس، براساس بیانات رهبر معظم انقلاب شاخص‌های مظلومیت فرهنگی را تبیین كرد.

به گزارش ایسنا، شاخص‌های مظلومیت فرهنگی طبق نظرات كارشناسان این حوزه عبارتند از: فقدان شاخص‌ها و تعاریف مشخص در بخش فرهنگ، عدم ساماندهی در بخش فرهنگ، سوءمدیریت در بخش فرهنگ، كمبود یا عدم برنامه‌ریزی در تخصیص اعتبار مالی در بخش فرهنگ، عدم تبیین استراتژی در بخش فرهنگ، پایین بودن سطح مشاركت عمومی در حوزه فرهنگ، نبود نظام تربیتی جهت پرورش نیروی فرهنگی، كوتاهی و غفلت در نگهداشت ذخایر فرهنگی، كمبود توجه به بخش خصوصی در حوزه‌های مختلف اعم از تولید و توزیع و كوتاهی در استفاده از نخبگان در اداره فرهنگ.

دفتر مطالعات فرهنگی با بیان این‌كه بخش فرهنگ نیازمند طرح‌ریزی، سازماندهی، هدایت و نظارت جامع و یكپارچه است، پیشنهادهایی برای بازنگری در برنامه‌ها و ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی ارائه كرده است.

بازنگری در اهداف، وظایف، اساسنامه و قوانین تاسیس یا مصوبات قانونی در پیدایش دستگاه‌های فرهنگی، ادغام و تجمیع برخی دستگاه‌های بخش فرهنگ كه با یكدیگر تداخل اهداف و وظایف دارند و حذف دستگاه‌های موازی از جمله این پیشنهادهاست.

 منبع جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی