بهداشت و سلامت (بازدید: 290)
يکشنبه 1/8/1390 - 16:30 -0 تشکر 379051
رابطه طیور وآنتی بیوتیک

 

 

در خوردن بال و گردن مرغ احتیاط كنید، بسیاری از مواد شیمیایی و مواد سمی كه در دنیای خارج از بدن شما وجود دارد در بال مرغ انباشته می‌شوند و شما با خوردن این قسمت لذیذ مرغ، خود را دچار بسیاری از بیماری‌ها می‌كنید. این‌كه می‌گویند به بعضی از طیور مثل مرغ هورمون‌های استروئیدی تزریق می‌شوند به نظر من درست نیست زیرا این هورمون‌ها بسیار گران هستند و از نظر اقتصادی استفاده از آن‌ها برای دامداران  به صرفه نیست.

به طیور معمولا آنتی‌بیوتیك می‌دهند، آنتی‌بیوتیك‌ها آن‌ها را در مقابل بیماری‌ها محافظت می‌كند و هم باعث می‌شود به اصطلاح  زودتر وزن بگیرند و رشد كنند به همین دلیل توصیه می‌شود، زمانی دام و طیوری كه از آنتی‌بیوتیك‌ها استفاده كرده‌اند ذبح شوند كه نیمه عمر دارو سپری شده باشد تا وقتی‌كه این گوشت‌ها به بازار مصرف ارائه می‌شوند، این آنتی‌بیوتیك‌ها به انسان‌ها منتقل نشوند، ولی متاسفانه در بسیاری از موارد این نكته رعایت نمی‌شود به همین علت بسیاری از افراد در مقابل انواع آنتی‌بیوتیك‌ها از خودشان مقاومت نشان می‌دهند بدون این‌كه خودشان علت آن را بدانند، دریافت این آنتی‌بیوتیك‌ها می‌تواند از طریق شیر، گوشت و انواع منابع حیوانی باشد.

و اما فلسفه این‌كه می‌گویند در خوردن بال و گردن مرغ احتیاط كنید این است كه معمولا مواد شیمیایی و مواد سمی در چربی حل می‌شوند و اصولا بیماری‌هایی كه در حال حاضر در كشور ما خیلی گسترده هستند بیماری‌های قلبی و عروقی ناشی از افزایش چربی خون یا افزایش چربی LDLنانجیب است كه از طریق چربی‌های حیوانی منتقل می‌شوند. در مورد مرغ توصیه می‌شود، پوست مرغ را نخورند برای این‌كه بیشتر اسیدهای چرب اشباع شده یا چربی‌هایی كه می‌تواند باعث افزایش وزن و افزایش كلسترول شود در این پوست وجود دارد. این چربی‌ها گاهی در داخل شكم و كناره‌های ران مرغ هم دیده می‌شوند كه باید حتما جدا شوند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی