انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 517)
شنبه 30/7/1390 - 21:13 -0 تشکر 378714
پدرهای قرن 21

آیا از این که روزی به‌جای مادر، مجبور باشید از فرزندتان مراقبت کنید و این حس، شما را از مردی و مردانگی دورکند، نگران خواهید شد؟

 تحول بزرگی در مفهوم پدربودن در حال اتفاق افتادن است. امروزه مردها، درمقایسه با دوران گذشته، با بچه‌هایشان بیشتر سرو کاردارند و مسئولیت بیشتری به عهده می‌گیرند.

 پدرها نسبت به گذشته، ضمن آنکه به بچه هایشان عشق می‌ورزند، به آنها درتکالیف مدرسه بیشتر کمک کرده و محبت بیشتری نشان می‌دهند. 

 امروزه بسیاری از پدرها، سعی‌شان براین است تا با تعریف‌های سابقی که از یک مرد می‌شد، مبارزه کنند. 

 گرچه خیلی از پدرها، هنوز پایبند الگوها و سبک‌های قدیمی هستند، اما مطالعات نشان می‌دهد، پدرهایی که از سلطه‌گری ومردانگی پیروی نمی‌کنند، ضمن آنکه ازدواج‌های بهتری دارند و در کارهایشان موفق ترند، راحت‌تر خود را با بچه هایشان وفق می‌دهند و از لحاظ جسمی و روحی، از سلامت بیشتری برخوردارند.

 امروزه مردان کمتر از روش‌ها و خلق و خوی پدرهایشان پیروی کنند. اما به‌طور کلی، ماهیت مردانگی تمام مردها، به‌دلیل ژنتیک و ساختمان بیولوژیکی آنها هیچ گونه تغییری نمی‌کند. به عبارت دیگر، ماهیت مردانگی یک ساختار فرهنگی نیست که بتواند قابل تغییر باشد. با این‌حال پدرهای امروز، دارند نمونه‌ای جدید و مطلوب ازمردانگی را خلق می‌کنند.

 محققان می‌گویند رفتارهای تکامل یافته مردانگی، آنها را وارد یک مبارزه جدید می‌کند، تا بتوانند یک نوع متفاوتی از مردها باشند. پدربودن همچنین برای سلامت روحی آنها نیز مفید است.

 در واقع ثابت شده است پدربودن به معنای واقعی، یک مسیر امن و بی‌خطر برای مردهاست. تحقیقات نشان داده است پدرانی که دختران خود را بغل کرده و به آغوش می‌کشند افراد ضعیفی نیستند؛ آنها آدم‌های سالم‌تری هستند. 

يکشنبه 1/8/1390 - 13:13 - 0 تشکر 378929

سلام
آفرین به پدرهای دلسوز و توانا
یا علی

يکشنبه 1/8/1390 - 15:30 - 0 تشکر 379007

سلام
خداهمشونو حفظ کنه.

يکشنبه 1/8/1390 - 22:9 - 0 تشکر 379216

با نام خدا و سلام
خدا به همه پدرها سلامتی طول عمر و سعادت عنایت کنه

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی