• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 30357)
يکشنبه 1/2/1387 - 22:35 -0 تشکر 37533
از دانلود آفلاین بیشتر بدانیم

با داشتن كارت DVB یا همان كارت رسیور یا كارت ماهواره علاوه بر تماشای كانالهای ماهواره‌ای با كیفیت بالا، به دو روش متفاوت میتوان با اینترنت ارتباط برقرار كرد:
وسایل لازم: كارت DVB، كامپیوتر با حافظه و رم بالا، دیش، LNB، سیم آنتن.

حالت اول: با پرداخت مبلغ مشخصی عضو شركتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت ماهواره‌ای(مثل OpenSky ) می‌شوید و بعد از آن برای استفاده از اینترنت ماهواره‌ای با سرعت بالا بایستی با یك خط SEND معمولی به اینترنت كانكت شوید تا فایلهای مورد درخواست شما از طریق DVB و با سرعت بسیار بالا دانلود شود . ( در این روش لازم است كه شما اشتراك یكی از شركتهای فوق‌الذكر را برای مدت معینی خریداری نموده و برای send، به اینترنت معمولی كانكت باشید كه نیاز به پرداخت هزینه دارد و رایگان نمی‌باشد)

حالت دوم: بدون اتصال به اینترنت، بدون نیاز به خط send و بطور كاملا رایگان و فقط بصورت یك‌طرفه، "دانلود آفلاین" می‌كنید. یعنی فایلهایی را كه افراد دارای اشتراك از طریق اینترنت ماهواره‌ای دریافت می‌كنند شما هم می‌توانید همزمان بصورت آفلاین یعنی بدون اتصال به اینترنت دریافت نمایید.در این حالت نمی‌توانیم وارد سایتها شویم و فایلهای دلخواه را انتخاب كنیم.(از طریق نرم‌افزار مستقل و یا نرم‌افزار ماژول كه بر روی برنامه مشاهده كانالها مثل progdvb نصب می‌شود)

برنامه، موزیك، فیلم و هر فایلی كه برای دانلود انتخاب شده باشد را می‌توانید با سرعتی بین 2 تا 4 مگابیت در ثانیه(250 تا 500 كیلوبایت در ثانیه) دریافت كنید كه بسته به ماهواره و فركانس مورد‌استفاده می‌تواند متغیر باشد.

البته این سرعت به این معنی نیست كه تمام فایلهای در حال دانلود سرعت زیادی دارند بلكه سرعت دانلود فایلها بستگی به نوع اشتراك و سرعت دانلود یوزرهای دارای اشتراك دارد.

اگر مشخصات فایل در حال دانلود با تنظیماتی كه شما برای برنامه تعیین كرده‌اید مطابقت داشته باشد، برنامه آن فایل را دریافت خواهد كرد. به طور مثال اگر كاربر دارای اشتراك اینترنت ماهواره‌ای، در حال دانلود یك فایل MP3 باشد، وقتی آن فایل از طرف سرویس دهنده ارسال میشود اگر شما در تنظیمات برنامه‌ای كه برای دانلود آفلاین استفاده می‌كنید، فایلهای MP3 رو هم انتخاب كرده باشید و سایز فایل هم با شرایط انتخابی شما مطابقت داشته باشد، شما هم میتوانید آن فایل را دریافت كنید.

در اینترنت آفلاین، فایل را شما درخواست نمی‌دهید بلكه فایلهایی را كه دیگران درخواست داده‌اند و در حال دانلود هستند، شما هم دریافت می كنید.

مشهورترین این برنامه ها عبارتند از:
OpenSkyClient
SkyNet
Manna
File Grabber

در OpenSky Client با آنكه انتخاب شما محدود به كمتر از 100 فایل در روز است اما این اختیار را دارید كه دقیقا فایل مورد نظر را از لیست انتخاب كرده و آن را معرفی كنید تا در زمان مشخصی دانلود شود.(نصب و كار با این برنامه كمی دشوار است و برای تازه‌كارها پیشنهاد نمی‌شود)

در سه تای بعدی تقریبا اختیار در دست شما نیست و فقط می‌توانید پسوند فایل و حجم فایلهای مورد‌نظر را تعیین كنید تا در صورت دانلود توسط كاربران دارای اشتراك اینترنت ماهواره‌ای، برای شما هم دانلود شود.
در این حالت لازم است كه فركانس نرم‌افزار مربوط به دانلود آفلاین را روی یك فركانس كه حاوی PIDهای دیتا باشد و همچنین قابلیت دانلود رایگان (همه فركانسها ندارند) داشته باشد ، تنظیم كرد و با اجرای برنامه شروع به دانلود كرد.(در برنامه Skynet تمامی این تنظیمات در داخل برنامه وجود دارد)

چند نكته:
- به هیچ وجه برنامه را برای دریافت همه فایلها تنظیم نكنید(فقط فایلهای با فرمت دلخواه را انتخاب نمایید)

- هر قدر سطح گیرندگی كارت شما بالاتر باشد و كامپیوتر دارای حافظه و رم بیشتر باشد و همچنین استفاده دیگری در حین دانلود آفلاین از كامپیوتر نداشته باشید فایلهای دریافتی ناقص، كمتر خواهد بود.

- در حین دانلود نباید مانعی در برابر دیش قرار گیرد حتی برای چند ثانیه.(باعث قطع ارتباط و هنگ كردن برنامه می‌شود كه بایستی برنامه را دوباره اجرا كنیم)

- برای اینكه فایلهای با حجم بالا دانلود شوند بهتر است حجم مینیمم فایلهای دانلودی را پایین نگیرید.(از خیر فایلهای كم‌حجم بگذرید)

- گاهی اوقات دانلود فایلها تا 99% پیش می‌روند و كامل نمی‌شوند كه علت آن بیشتر اوقات مربوط به استفاده از سیستم در هنگام دانلود، بخصوص در فایلهای حجیم هست.(اگر طول نوار دانلود را نگاه كنید در قسمتی از آن خطوط قرمز نازك بصورت عمودی بر روی نوار دانلود قرار می‌گیرند كه مربوط به چند كیلوبایت گم‌شده فایل هست)

- برای دانلود فایلهای حجیم از جمله فرمتهای ویدیویی بایستی زمان زیادی را صرف دانلود بكنید (مثلا زمانی حدود 10 ساعت یا بیشتر)

- معمولا بعضی فایلهای ویدیویی بصورت فشرده و چند تیكه برای دانلود گذاشته می‌شوند، پس بایستی تمامی فایلهای مربوطه را دانلود كرده و آنها را با هم تركیب كنیم.

- اگر گیرنده اصلی فایل، دریافت را متوقف كند، فایل دریافتی شما بلااستفاده خواهد شد.

- اگر ارتباط سرویس دهنده اینترنت با درخواست كننده اصلی قطع شود فایل شما هم از دست خواهد رفت.


***كارتهای DVB مختلفی برای دانلود آفلاین وجود دارد از جمله كارت اسكای‌استار و كارت ویژن‌پلاس و كارتهای دیگر، كه این دو كارت استفاده كننده بیشتری دارد و از بین این دو، كارت skystar 2.6d از نظر ساپورت نرم‌افزاری و همچنین قیمت آن محبوبیت بیشتری دارد.(قیمت تقریبی 75-60 هزار تومان)

برای دانلود آفلاین می‌توان از ماهواره‌های:
Express AM 22 53.0°E
Turksat 1C/2A 42.0°E
Arabsat 2B 30.5°E
Astra 19.2°E
Eutelsat W6 21.6°E
Eutelsat W1 10.0°E
Eutelsat W3 07.0°E
و چند ماهواره دیگراستفاده نمود ولی معمولا از ماهواره Eutelsat W3 7.0°E و Turksat 1C/2A 42.0°E كه سرعت زیادی هم دارند استفاده می‌شود.

- بر روی ماهواره هاتبرد فقط یك فركانس رایگان برای دانلود آفلاین وجود دارد كه ارزش دانلود ندارد.(تعداد فایلها برای دانلود بسیار كم هست)

- كانالهایی كه در هنگام جستجوی كانالها با علامت دیسكت نشان داده می‌شوند، كانالهای دیتا هستند كه بعضی از آنها قابلیت دانلود آفلاین دارند و می‌توان از آنها دانلود كرد.

گرافیک رایانه ای ، مانیتوری و چاپ

پنج شنبه 5/2/1387 - 10:39 - 0 تشکر 37944

سلام دوستان من یك دفعه این موضوع را دیدم و چون علاقه زیادی به این موضوع داشتم و به طور كامل با این موضوع آشنایی دارم گفتم اینجا بگم تا شما هرگونه مشكلی دارید و هرگونه اطلاعاتی در این رابطه نیاز دارید بگید تا خودم در اختیارتون بزارم در ضمن بنده یك مقاله آموزشی رو هم با عكس آماده كردم كه لینكش اینجا هست هركسی خواست می تونه دانلود كنه

اینم لینك دانلود : http://www.speedyshare.com/268595401.html

شنبه 9/8/1388 - 11:33 - 0 تشکر 161452

با سلام خدمت شما

برای دانلود بازی های كامپیوتری باید بر روی چه فركانس و pid  اسكای نت را تنظیم كرد 

اگر لازم است  ریجكس و رولز راا تغییر داد لطفاً اعلام كنید

با تشكر

شنبه 23/8/1388 - 2:46 - 0 تشکر 163566

سلام

ممنون آقای ابراهیمیببخاطر اطلاعات خوبتون

موفق باشید

با سرانگشت عشق هرکسي شاعرمي شود(افلاطون)
شنبه 14/9/1388 - 18:17 - 0 تشکر 168012

دوست عزیز میتونی نحوه کار کردن و سیگنال یابی آفلاین رو به ما یاد بدی ؟

تا رفتم اومد ...

 َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

َََََََََََََََََِِِِِِِِِِِِِِِِِ

چهارشنبه 11/1/1389 - 17:26 - 0 تشکر 192250

کاری نداره البته باید ببینید مدیریت سایت بهمون این اجازه رو میده یا نه اگه بتونن جواب بدن عالیه چشم من هستم

جمعه 13/1/1389 - 0:8 - 0 تشکر 192418

BAHADORBOSAK گفته است :
[quote=BAHADORBOSAK;388236;192250]کاری نداره البته باید ببینید مدیریت سایت بهمون این اجازه رو میده یا نه اگه بتونن جواب بدن عالیه چشم من هستم

با توجه به اینکه استفاده از اینترنت آفلاین با داشتن مجوز قانونی بدون اشکال هست لذا توضیح دادنش هم خالی از اشکال باید باشه . 

شما بفرمایید ما استفاده میکنیم.

مدیران سایت هم اگر این موضوع رو خلاف مقررات دیده بودند تا حالا حذفش میکردند این تاپیک دو ساله که در این انجمن هست .

موفق باشید . 

جمعه 13/1/1389 - 0:21 - 0 تشکر 192419

با سلام . شما میتوانید پس نصب دیش و كارت DVB نرم افزار مخصوص دانلود آفلاین رو روی سیستم نصب و اجرا كنید. كه از نرم افزارهای مشهور در این زمینه میتونم به Sky Grabber اشاره كنم.كه یه سری تنظیمات خاص داره .
اما اگه از اینترنت یك طرفه بخواین استفاده كنین باید یه سرویس رو خردیداری كنین كه خرید این سرویس برای بعضی از اكانت ها و كارت ها به صورت رایگان انجام میشه و برای بعضی دیگر هم به صورت پولی هست.
كه برخورداری از هر یك از سرویسهای فوق شامل یه سری مراحل هست.
و اما اینترنت دو طرفه كه كاملا غیر قانونی هست در ایران و پی گرد داره، در اینترنت یك طرفه و آفلاین نیز غیر قانونی هست، اما به دلیلی كه سند نداریم ردیابی نمیشیم!

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
شنبه 14/1/1389 - 23:3 - 0 تشکر 192814

برای کاربران خانگی بدون شک ممنوع هست همین الان ارائه اینترنت بالای 128 کیلو هم برای کاربران خانگی ممنوعه اما برای شرکتها  ظاهرا با مجوز ممنوع نیست البته من یقین ندارم اگر شما مطمئنی حتما درست میگی .

شنبه 14/1/1389 - 23:9 - 0 تشکر 192815

hesam24 گفته است :
[quote=hesam24;352340;192814]

برای کاربران خانگی بدون شک ممنوع هست همین الان ارائه اینترنت بالای 128 کیلو هم برای کاربران خانگی ممنوعه اما برای شرکتها  ظاهرا با مجوز ممنوع نیست البته من یقین ندارم اگر شما مطمئنی حتما درست میگی .

نه دیگه - منم همین حرف شما رو عرض كردم! ممنوع هست واسه استفاده های خانگی - منتها گفتم كه اگه سند و رسیو هم باهم باشه دیگه نور علی نور میشه.

اگه نه حرف شما كاملا درست و صحیح هست واسه ممنوعیت.

موفق باشید. 

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 16/1/1389 - 16:19 - 0 تشکر 193043

ترکست 1C-2A واقع در 42 درجه شرقی

اطلاعات:
کاربران ایرانی رو این ماهواره تا به این لحظه 19-20 تا بیشتر نیست ولی یکسریشون سرور هستن و ترافیک فایل بالایی دارن بقیه کاربران همگی روسیه ای هستن! یه چندتایی هم عربی داریم که روسها به دانلود mp3 های روز دنیا و البته mp3 های روسی و برنامه های کرک شده و فیلمهای جدید ولی دوبله روسی مشغول هستند.

خبر بد اینکه کاربرای ایرانی تا چند ماه پیش رو این ماهواره بودن ولی رفت یه ماهواره دیگه
فرکانسها:
- 12565 هاریزونتال 27283 - Sat Gate

یا حق

ز هوشیاران عالم همه دیدم غمی دارد 

 

ای دلا دیوانه شو دیوانگی هم عالمی دارد  

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.