انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 682)
جمعه 22/7/1390 - 1:7 -0 تشکر 374276
دوستی‌های نامشروع،دل ها را چینی شکسته می‌کند

در جامعه‌ای که دختر و پسر با هم ارتباط برقرا ر کنند، آسیب و آثار این رفتارها به روابط اجتماعی برمی‌گردد که به آن« القاء ناهنجاری در اجتماع» می‌گویند.
به گزارش خبرنگار برنا، متاسفانه در بین جوانان مساله‌ای باب شده که اگر با جنس مخالف خود ارتباطی نداشته باشند، نشانه عقب افتادگی آنهاست. «غلامرضاقاسمی کبریا»، دکترای روانشناسی و مشاوره در این‌باره به برنا گفت:در خصوص روابط و یا دوستی‌های بین دختر و پسر علیرغم اینکه می‌توانند شباهت‌های دینی، ذهنی، کاری، تحصیلی داشته باشند؛ اما به دلیل اینکه دو جنس مخالف هستند، یک کشش طبیعی بین آنها است.

زمانی‌که این کشش بوجود می‌آید، دختر و پسر کمتر به خصوصیات و شرایط یکدیگر توجه می‌کنند و چون این ارتباط دلیل مقدمه‌ای است برای جذب 2 طرف و در آن مشخصات و شرایط و همچنین خصوصیات قطعی یک دوستی دائمی(ازدواج) احراز نمی‌شود، در نتیجه در آینده حتی اگر این رابطه‌ها به ازدواج هم ختم شود، باعث خطر و تهدید می‌شود. این طور افراد با کوچکترین بحث و مشکل، همدیگر را مورد سرزنش و تحقیر قرار داده و زندگی آنها مخدوش می‌شود و زمانی‌که آن عواطف سرکوفت شود، انسان به شدت ناکام و افسرده می‌شوند.

آفت دیگری که در این نوع رابطه‌ها وجود دارد، تحریک میل جنسی 2 طرف و عدم رفع آن است که این مساله به شدت دنیای انسان را ناکام و خراب کرده و حتی در برخی از موارد کشنده است.بنابراین در این طور رابطه‌ها دختر و پسر هیچ نفعی نمی‌برند.

بارها در برخی افراد دیده شده که افراد به بهانه‌های کاری با هم رابطه برقرارکرده و عشق آنها از روی هوا و هوس بوده و پای ازدواج به وسط می‌آید و موضوع جدی می‌شود، هزار مانع و شرایط خانوادگی بوجود می‌آید و بعد افراد به این نتیجه می‌رسند که اصلا به درد همدیگر نمی‌خورند و دوستی آنها از بین رفته و از هم جدا می‌شوند. به جرات می‌توان گفت عوارض مواردی اینچنینی مانند عوارض بعد از طلاق است و افراد به شدت آسیب می‌بینند. بعضی از این افراد در خیابان‌ها به ظاهر می‌خندند؛ اما لبخند آنها جلوه‌ای از فریاد است و معمولا دارای افسردگی هستند. متاسفانه این افراد بی‌اعتبار، بی‌اعتماد و با ذهنی مخدوش و افسرده به جامعه بر می‌گردند و بحث به همین جا ختم نمی‌شود.

در واقع این جدایی‌ها شروع یک انحراف و القاء ناهنجاری در اجتماع است که به راحتی هم درست نمی‌شود؛ مانند فردی که استخوان پای او شکسته و اگر دوباره آن را با شرایط خوب هم جوش بدهند، دیگر برای او آن پای اولی نمی‌شود.

در نتیجه به این مساله پی می‌بریم که در جامعه‌ای که دختر و پسر با هم ارتباط برقرا ر کنند، آسیب و آثار این رفتارها به روابط اجتماعی برمی‌گردد که به آن« القاء ناهنجاری در اجتماع» می‌گویند.

والدین باید در روابط بین دختر و پسر دقت کرده و به آنها گوشزد کنند که این مساله باعث می‌شود آتش به بنیان و آینده خود بزنید و از زندگی هیچ لذتی نبرده و نسبت به همه بی‌اعتماد می‌شوید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی