انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 528)
پنج شنبه 21/7/1390 - 18:22 -0 تشکر 374142
چند درصد زنان تهرانی در برابر متلك سكوت می‌كنند؟

بزرگترین سایت فرهنگی و تفریحی ایرانیان |Funshad.com

 

 

 

در تحقیقی كه به روش كمی و پرسش‌نامه در میان صدها زن جوان بین 15 تا 35 سال در مناطق شمالی و جنوبی شهر تهران انجام داده‌اند ...
 
نتایج یك تحقیق دانشگاهی در تهران مشخص كرد كه 62 درصد زنان تهرانی در مقابل متلك‌های زننده سكوت می‌كنند.اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم اجتماعی دانشگاه تهران در تحقیقی كه به روش كمی و پرسش‌نامه در میان صدها زن جوان بین 15 تا 35 سال در مناطق شمالی و جنوبی شهر تهران انجام داده‌اند به این نتیجه رسیدند.
واكنش زنان نسبت به هر یك از انواع تعرض جالب‌توجه است. به طوریكه هرچه تعرض‌ها از حالت غیرفیزیكی خارج شده و به حالت فیزیكی نزدیك می‌شود عكس‌العمل‌ها نیز تند‌تر می‌شود. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد كه 72.5(هفتادودو ونیم) درصد در مقابل نگاه‌های معنادار، 62.5 (شصت‌و‌دو و نیم) درصد در مقابل متلك‌های زننده و 12.5(دوازده‌ و نیم) درصد از زنان در مقابل لمس اعضای بدن سكوت می‌كنند. همه این‌ها در حالی است كه بیش از 60 درصد از زنان سابقه نوعی تعرض جنسی را داشته‌اند كه شامل نگاه‌های معنادار، متلك‌های زننده و لمس اعضای بدن است.
این تحقیق با بررسی مسائلی همچون منطقه مسكونی، مدت زمانی كه فرد بیرون از منزل سپری می‌كند، تأهل، سن و میزان آگاهی دادن توسط والدین به این نتیجه رسیده است كه دو متغیر محل سكونت و میزان آگاهی دادن توسط والدین به طور مستقیم و فزاینده بر میزان احساس امنیت تاثیر دارد، به‌طوریكه افرادی كه در شمال شهر زندگی می‌كنند و افرادی كه در دوران كودكی به آنها آگاهی لازم داده شده باشد احساس امنیت بیشتری می‌كنند. همچنین سن بانوان بر روی احساس امنیت آنها هیچ تاثیری ندارد. اما در خصوص تاهل باید به این نكته اشاره كرد كه زنان متاهل بیش از دختران مجرد احساس امنیت دارند.

زندگی چیدن سیبی است باید چید و رفت / زندگی تکرار پاییز است باید دید و رفت

زندگی رودی است جاری که هرکه آمد شادمان / کوزه ای پر کرد و رفت . . .

پورتال بندری های خونگرم

پنج شنبه 21/7/1390 - 20:37 - 0 تشکر 374192

سلام

چه خوب می شد اگه این محققین متغیر "حجاب" رو هم در این تحقیقشون قرار می دادند!

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی