انجمن ها > انجمن نصف جهان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نصف جهان (بازدید: 238)
چهارشنبه 13/7/1390 - 7:31 -0 تشکر 372393
من سپاهانی هستم نه لوكا كه...محسن بنگر كه در بازی سپاهان مقابل سایپا بر روی نیمكت نشسته بود، پیرامون دلایل نیمكت‌نشینی و اتفاقات روزهای اخیر سپاهان با خبرنگار ایمنا به گفتگو نشست.
گویا از نیمكت نشینی خیلی ناراحت شده‌ای؟
چرا از خود سرمربی دلیلش را نپرسیدید؟
خب سرمربی خودش تشخیص می‌دهد چه كسی را در بازی بگذارد.
نخیر؛ به نظر من در سپاهان لوكا تشخیص نمی‌دهد؛ مربی باید خودش تشخیص دهد كه چه كسی را در زمین بگذارد، نه اینكه كمك مربی به او بگوید كه بازیكنان پشت سر تو حرف می‌زدند و او هم گوش كند و بازیكن را نیمكت نشین كند. لوكا بین بازیكنان جاسوس گذاشته است؛ در همه جای دنیا كمك مربی امین بازیكن است و بازیكن با او حرف می‌زند و به او اعتماد دارد؛ خود من چند سال در سپاهان بودم و در این چند سال از قنبری گرفته تا ابراهیم‌زاده و بقیه مربیان امین من بودند و هرچه به آنها می‌گفتم بین خودمان باقی می‌ماند اما صدری، كمك مربی جدید سپاهان یك جاسوس است و هرچه سر تمرین می‌شنود به لوكا گزارش می‌دهد و فكر می‌كنم لوكا از او خط می‌گیرد.
البته طبیعی است كه سرمربی تیم با مربی مشورت كند؛ اینطور نیست؟
مشورت چیز دیگری است؛ سئوال من این است. آیا من كه ۸ سال از همه چیزم برای سپاهان گذاشتم دلسوز سپاهان هستم یا صدری كه در چند ساعت بار و بندیلش را جمع می‌كند و می‌رود؟
نمی‌داند كه این تیم را امسال من جمع كردم و آنها جمع نكردند؛ نمی‌دانند اگر من نمی‌ماندم سید جلال و محرم نمی‌ماندند؛ اگر من نمی‌ماندم رحمان احمدی به سپاهان نمی‌آمد؛ اینها را نمی‌داند؛ من سپاهانی هستم نه لوكا كه ۲ ماه آمده و وقتی شرایط را مساعد نبیند مثل ۴ سال پیش از سپاهان می‌رود.
یعنی فكر می‌كنی به دلیل این در تركیب نبودی كه پشت سر تو برای لوكا حرف زدند؟
صد درصد به این دلیل است؛ ‌حتما اینها وقتی شب می‌خوابند هم راحت می‌خوابند و پیش خودشان فكر می‌كنند پولی كه می‌گیرند حلال است.
لوكا گفته بود بازیكنان ایرانی مغرور هستند و انتقاد پذیر نیستند.
جالب این است كه در بین مربیان خارجی او اینگونه می‌گوید؛ بازیكنان ایرانی همه انتقاد پذیر هستند و نمی‌دانم چرا این حرف را می‌زند. من بر علیه لوكا حرف نمی‌زنم چون به نظر من او به شخصه آدم خوبی است اما یه بدی‌هایی دارد و دهن بین است و كار او خیلی زشت است كه دهن بین شده است.
فكر نمی‌كنی بیش از حد حساس شده‌ای؟ لوكا ۴ سال پیش هم مربی سپاهان بود و نتایج خوبی با این تیم كسب كرد.
لوكا آن زمان اینجوری نبود؛ آن سال خیلی بهتر از الان بود و اكنون اینگونه شده است.
پس برای اعتراض بر روی نیمكت موسیقی گوش می‌دادی؟
نه؛ برای اعتراض نبود؛ بر روی نیمكت ما از تداركات گرفته تا سرمربی و مربی سر و صدا می‌كنند و اگر یك بازیكن در بازی نباشد از سر و صدا سردرد می‌گیرد؛ من حداقل آهنگ گوش دادن كه سردرد نگیرم و صدای آنها را نشنوم و راحت بازی كنم.
بگذریم؛ با وضعیتی كه بر تیم و باشگاه حاكم است به نظرت سپاهان هنوز مدعی است؟
صد درصد؛ تیم ما خیلی خوب است اگر آقایان اجازه دهند و بگذارند مربی راحت خودش تصمیم بگیرد، تیم می‌تواند نتیجه بگیرد.
یعنی حاشیه‌ها بر عملكرد تیم تاثیر نمی‌گذارد؟
نه. تیم ما آنقدر خوب است كه حاشیه‌ها هیچ تاثیری روی آن نمی‌گذارد.
نظرت در مورد حذف سپاهان از آسیا چیست؟
در بازی با السد ما نیمه اول خوب بودیم؛ در بین دو نیمه تغییر تاكتیك دادیم و تعداد هافبك‌ها كم شدند؛ نمی‌دانم چرا فقط برای استقلال و پرسپولیس كارشناس است اما برای بازی‌های ما هیچ كس كارشناسی نمی‌كند و این دلایل را بررسی نمی‌كند.
در مورد حذف سپاهان از مسابقات آسیایی حرفی با هواداران نداری؟
به هر حال هواداران دیدند كه در آن شرایط و در نیمه اول خوب بازی كردیم تا اینكه لوكا در نیمه دوم دست به سیستم تیم زد و هوا هم گرم شد و موقعیت‌های خوبی نداشتیم؛ ما هرچه داشتیم گذاشتیم و اشتباه هر كس بوده ما اكنون حذف شدیم.
به نظرت مقصر چه كسی بود؟
برخی می‌گویند رحمان مقصر است اما به نظر من او اصلا مقصر نیست؛ رحمان یك بازیكن است و من هم یك بازیكن هستام و وقتی با رحمان صحبت می‌كردم متوجه شدم كه او اصلا مقصر نیست؛‌ رحمان هیچ تقصیری ندارد و به نظر من باشگاه باید پاسخگوی این اتفاق باشد ضمن اینكه او در بازی‌های گذشته بهترین بازیكن ما بوده هرچند كه این آقا پشت سر من و رحمان به لوكا حرف زده و باعث شده كه او من و رحمان را در بازی سایپا بازی ندهد.
نظرت در مورد اتفاقات دیشب برنامه ۹۰ چیست؟
من هیچ نظری ندارم و آنها بزرگتر هستند و همه چیز را می‌دانند اما بهتر بود هیچ یك از آنها در برنامه ۹۰ نمی‌آمدند و بهتر بود كه این صحبت‌ها جلوی میلیون‌ها نفر از مردم پیش نمی‌آمد. من به عنوان یك سپاهانی از این مسائل خجالت كشیدم. ساكت سال‌ها برای سپاهان زحمت كشید و حسینی و رحیمی هم اكنون برای تیم زحمت می‌كشند و امیدوارم این مسائل دیگر در سپاهان وجود نداشته باشد. من خودم وقتی این بحث‌ها را دیدم تلویزیون را خاموش كردم.

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی