سينما و تلویزیون (بازدید: 962)
دوشنبه 11/7/1390 - 16:5 -0 تشکر 371949
سریالهای پاییزی سیما

با فرا رسیدن فصل پاییز پخش مجموعه های نمایشی ایرانی و سریال های خارجی در شبکه های یک ، دو ، سه ، چهار ، تهران ، قرآن و جام جم آغاز می شود.

 

 

به گزارش سرویس تلویزیون ایسنا، دوشنبه و سه شنبه هفته جاری مجموعه تلویزیونی  « شهر دقیانوس » از شبکه یک پخش می شود و سپس از 13 تا 20 مهر ماه به جز جمعه مجموعه «سقوط آزاد» مهمان مخاطبان شبکه یک خواهد بود .

 

مجموعه نمایشی «از یاد رفته» به کارگردانی فریدون حسن پور و تهیه کنندگی علی لدنی و با بازی محمد رضا فروتن روزهای زوج ساعت 22:15 ، از شبکه یک سیما روی آنتن می رود.

 

مجموعه تلویزیونی « شوق پرواز» کاری از یداله صمدی نیز جمعه ها ساعت 22:15 مهمان خانه های هموطنان از شبکه یک سیماست.

سریال‌های خارجی « دایره جنایی » و « پرستاران » هر کدام به ترتیب یکشنبه ها و سه شنبه ها ساعت 22:15 پخش می شود.

 

 

*** شـبـکـه دو

 

مجموعه هفت قسمتی « زمین آسمانی» به کارگردانی عبدالرحمان شلیلیان و تهیه کنندگی احسان نیلی و با بازی نقش آفرینانی چون حمید مظفری ، رحیم نوروزی ، روناک یونسی ، مالک سراج ، مارال فرجاد ، هادی قمیشی ، محراب رضایی و صادق مقدم داستان خانواده ای را به تصویر می کشد که در هنگام جنگ از خرمشهر به تهران عزیمت می کنند . آنان پس از سال ها دوباره تصمیم می گیرند به زادگاهشان خرمشهر بازگردند.

 

با شروع هفته دفاع مقدس هر روز ساعت 19 پخش مجموعه « زمین آسمانی» آغاز و تا اواسط هفته دوم مهر ماه ادامه دارد.

 

مجموعه نمایشی «امروز و فردا» به کارگردانی حسین قناعت و تهیه کنندگی داوود قچاق یکشنبه ها و سه شنبه ها ساعت 21:30 و پنجشنبه ها ساعت 21:15 از شبکه دو سیما پخش می شود.

 

مجموعه تلویزیونی « شهریار» به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی پروانه پرتو از یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 23:40 از شبکه دو سیما باز پخش می شود.

 

«دلیران تنگستان» به کارگردانی و تهیه کنندگی همایون شهنواز، «آخرین گناه» با بازی حمید رضا پگاه ، جمشید مشایخی ، لیلا اوتادی ، اشکان خطیبی ، مینا لاکانی ، « میوه ممنوعه» ساخته حسن فتحی از مجموعه های باز پخش شبکه دو سیما هستند که پس از مجموعه « شهریار» به ترتیب در شب های زیبای پاییزی به تداعی خاطرات گذشته بینندگان می پردازند.

 

پخش سریال های خارجی «مرز جنون» شنبه ها ساعت 21:30 ، «دهکده خاطرات» جمعه ها ساعت 21:15 ، «در جستجوی پدر» دوشنبه ها ساعت 21:30 و «معلم» از شنبه تا سه شنبه ساعت 18:45 همچنان از شبکه دو سیما ادامه دارد.

 

«55 درجه شمالی» از سریال های خارجی تدارک دیده شده شبکه دو سیما می باشد که پس از «مرز جنون» شنبه ها ساعت 21:30 در کنداکتور پخش این شبکه قرار می گیرد.

 

با اتمام پخش سریال خارجی « دهکده خاطرات » ، از آخرین جمعه دومین ماه فصل پاییز ساعت 21:15 سریال خارجی « سرزمین من قدس» به کارگردانی باسل الخطیب از شبکه دو سیما پخش می شود.

 

 

*** شـبـکـه ســه

 

پخش مجموعه تلویزیونی « وضعیت سفید » به کارگردانی حمید نعمت اله از هفته اول مهر ماه آغاز شده است. این مجموعه 42 قسمتی با حضور بازیگرانی همچون افسانه بایگان ، پوراندخت مهیمن ، افسانه چهره آزاد ، رابعه مدنی ، لیندا کیانی ، سهیلا گلستانی ، مونا احمدی ، ابوالفضل پور عرب ، عزت الله مهرآوران ، اصغر نقی زاده و ... هر شب به جز پنجشنبه و جمعه ساعت 20:45 از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.

 

از آذر ماه سال 90 و با اتمام پخش مجموعه « وضعیت سفید » مخاطبان شبکه سه سیما می توانند از شنبه تا پنجشنبه ساعت 20:45 مجموعه نمایشی « شیدایی » به کارگردانی محمد مهدی عسگر پور ، تهیه کنندگی محمد رضا شفیعی و نویسندگی سعید نعمت اله را تماشا کنند. داستان این مجموعه با نقش آفرینی امیر جعفری، پرویز پورحسینی ، عطا عمرانی ، آتنه فقیه نصیری ، هانی کشاورز ، گلاره عباسی ، مریم بوبانی ، آرش مجیدی از این قرار است که قلب داراب آن طور که باید نمی تپد و مرگش نزدیک است، پس وصیتی می نویسد تا عزیزی از عزیزانش مالک دارایی اش شود.

 

مجموعه تلویزیونی « ستایش » به کارگردانی سعید سلطانی و تهیه کنندگی آرمان زرین کوب نیز همچنان جمعه ها ساعت 20:45 ازشبکه سه سیما پخش می شود .

 

سریال خارجی « بسوی جنوب » هر روز به جز پنجشنبه ها و جمعه ها ساعت 10 صبح از شبکه سه سیما باز پخش می شود.

 

بینندگان شبکه سه سیما می توانند در مناسبت های خاص سریال خارجی « کلید اسرار » را به کارگردانی تانر تونچ از تولیدات کشور ترکیه تماشا کنند .

 

بازپخش مجموعه نمایشی « یک وجب خاک » نیز تا اواسط دهه دوم مهر ماه ادامه دارد.

 

 

*** شـبـکـه چـهـار

 

سریال های خارجی « کاراگاهان کهنه کار» سه شنبه ها ساعت 17 و « دوران کهن » جمعه ها ساعت

18:15 از شبکه چهار سیما روی آنتن می رود .

 

مجموعه چهار قسمتی « بیمارستان لندن» از 11 مهر ماه دوشنبه ها ساعت 17 و مجموعه 5 قسمتی « ماری کوری» نیز دوشنبه ها ساعت 21:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود .

 

 

*** شـبـکـه تهــران

 

شبکه تهران ، شبکه پایتخت ، شنبه ، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 19مجموعه نمایشی" سایه روشن " به کارگردانی آرش معیریان و تهیه کنندگی کاوه افضلی را در کنداکتور پخش این شبکه قرار داده است. مخاطبان این شبکه می توانند بیننده باز پخش این مجموعه در روزهای فرد ساعت 23باشند .

 

شهروندان تهرانی می توانند یک شنبه ها ، سه شنبه ها و پنجشنبه ها ساعت 19 به ترتیب سریال های خارجی « عملیات ویژه نجات » ، « گروه پلیس » و « هشدار برای کبری 11 » را تماشا کنند.

 

سریال های خارجی شبکه تهران روزهای دوشنبه ، چهارشنبه و جمعه ساعت 23 باز پخش می شود .

 

مجموعه « شاید برای شما اتفاق بیفتد » نیز به تهیه کنندگی اکبر تحویلیان جمعه ها ساعت 19 روی آنتن می رود و شنبه ها ساعت 23 باز پخش می شود. از سه شنبه 12 مهر ماه مجموعه 30 قسمتی «یادداشت های کودکی» هر روز به جز جمعه ها ساعت 12:35 از این شبکه پخش خواهد شد .

 

 

*** شـبـکـه قرآن و معارف

 

« ولایت عشق » به کارگردانی مهدی فخیم زاده شنبه ها ساعت 21 ، « صاحبدلان » ساخته محمد حسین لطیفی و با بازی برزو ارجمند و باران کوثری دوشنبه ها ساعت 21، « اغماء » با نقش آفرینی امین تارخ و شیرین بینا چهارشنبه ها ساعت 21 و « یوسف پیامبر » با بازی مصطفی زمانی و کتایون ریاحی از ساخته های فرج اله سلحشور پنجشنبه ها ساعت 20:45 و سه شنبه ها ساعت 21 از شبکه قرآن و معارف سیما باز پخش می شود .

 

تله تئاتر « سرعشق» به کارگردانی علیرضا سرباز و با بازی احمد علامه دهر و زهرا سعیدی جمعه ها ساعت 11 روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود .

 

 

*** شـبـکـه جـام جـم

 

مجموعه تلویزیونی « شمس العماره » به کارگردانی حسن فتحی از دوشنبه تا جمعه ساعت 10:45 و « هزار دستان » ساخته زنده یاد علی حاتمی و با نقش آفرینی جمشید مشایخی از دوشنبه تا یکشنبه ساعت 3 بامداد از کانال های 1 ، 2 و 3 شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

 

ایرانیان خارج از کشور نیز می توانند مجموعه های « وضعیت سفید » را هر روز ساعت 21:25 ، « سایه روشن » هر روز ساعت 18:40 ، « ستایش» پنجشنبه ها ساعت 19:20 و « شهر دقیانوس» را روزهای شنبه ، یکشنبه و دوشنبه ساعت 19:20 از شبکه های جهانی جام جم تماشا کنند.

ایسنا

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

دوشنبه 11/7/1390 - 16:58 - 0 تشکر 371970

سلام.
می دونی از چی خوشحالم؟
از اینکه توی فیلم وضعیت سفید نقش مادربزرگه رو به ثریا قاسمی ندادن. یا امیر دیوونه رو به علی صادقی یا اصلا از اینکه مهران رجبی نیست توی فیلم خیلی خوشحالم ...
این فیلم رو که می بینم به نظرم می اد هر کدوم از اون خواهر برادرا نماد یه جور زندگی هستن ...یکی بهزاد شیکه یکی اون که همه دنیاش فُکلشه و یکی ... و از اون طرف همیشه هم سر مسایلی که فیلم سعی داره نشون بده که خیلی جزیی هستن با هم دعوا و قهر دارن ... و حالا مادربزرگه و باغش ؛ عاملی شده که همه ی اضداد و اختلاف سلیقه ها دور هم جمع بشن ...
هر خونواده یه طرز تفکر متفاوت توی جامعه و کشورمون ایران باغ مادر بزرگه و مادربزرگه نماد اندیشه و فرهنگ و عقاید اصیل ملت خودمون ایران. یه جور تشبیه جامعه خودمون به یه خانواده که همیشه سر هرچیزی باهم قهر می کنیم و یا اشتی ...
تیتراژ اولش که خیلی فوق العاده هست ...
یاعلی

سه شنبه 12/7/1390 - 19:57 - 0 تشکر 372265

سلام
خوشحالم که خوشحالی تو دیدم
کم پیش میاد تعریف کنی
به به

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

چهارشنبه 13/7/1390 - 14:42 - 0 تشکر 372466

سلام.
ممنون از نظرت سید.
من می خواستم اول به سایه روشن سریال شبکه تهران نظر بدم، ولی تصمیم گرفتم راجع به اون اثری نظر بدم که برای همه ی اقشار جامعه ساخته شده.
مثلا فیلم سایه روشن رو دفعه ی اولی که دیدم حساب کار دستم اومد که این فیلم مخاطب خاص تهرانی داره و حتی توی خود تهران هم مخاطبش بیشتر ادم هایی هست که درامد هایی بیشتر از بقیه دارن و مشکلات خاص همون جمعیت از هموطن هامون در پایتخت.
جنس فیلم وضعیت سفید مثل فیلم پایتخت هست؛ خیلی از روابط و سبک های زندگی مشابه اکثریت مردم ایران هست؛ همین باغ مادربزرگه رو من در کودکیم تجربه کردم و پدر و مادرهای اکثر این نسل سوم این سبک زندگی رو داشتن همین جور قهر ها و اشتی ها!
خب اون حسی که نیاز هست تا مخاطب رو میخ کوب کنه رو از متن مردم گرفته و به تبع همین مخاطبهاش میشینن پاش و گاهاً مثل من از دیدن صحنه هایی که خودم تجربه اش کرده به وجد میاد و احساس رضایت می کنه و شاید مخاطب بعد از سالها خودش رو توی رسانه می بینه نه صرفا دیدن ادم های اپدیت شده ای که همه خونه ی پدریشون کاخ های انچنانی و سرسفره هاشون 7 نوع غذا و ال سی دی ها و مبل ها و ...!
خب خیلی از مردمی که تلویزیون نگاه می کنن جزو این سبک زندگی نیستن، و بیشتر مثل همین سریالهایی که عرض کردم همه ی زاروزندگیشون بار یه کامیون می شه و رو زمین دور سفره غدا می خورن و به جای دعوا و گریز از دست پدرشوهر های جلاد؛ عاشق زندگیشون هستن و ...!
بالاخره ما ایرانی ها اصالتهایی داشتیم ... یه سبک زندگی بوده واسه خودش ... ولی این سبک زندگی به کل در حال نابودی هست و تلویزیون با این سبک فیلم ها اگر خاطره ها رو یادمون بیاره خودش یه راه برای جلوگیری از الزایمر فرهنگی مردممون بشه!
یا حق

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی