• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 4086)
شنبه 9/7/1390 - 20:38 -0 تشکر 371498
شش فیلم ضد ایرانی

اسلام و به طور ویژه جمهوری اسلامی ایران به عنوان ام القرای جهان اسلام از زمانی که خود را از زیر خیمه استکبار بیرون کشید و عَلم استقلال و عدالتخواهی را بالا برد، جدا از جنگ فیزیکی و سخت صهیونیسم، هدف سینمای غرب و به عنوان مشخص «هالیوود» هم قرار گرفت و همگان شاهد بوده اند که تاکنون دهها فیلم و سریال با میلیون ها دلار هزینه علیه ایران اسلامی ساخته و اغلب به صورت رایگان در سطح جهانی توزیع شده است. اگرچه متولی اصلی برخی از این فیلم ها هالیوود نبوده اما حمایت ویژه آمریکا از آنان بر ناظران روشن بوده است.


به گزارش جهان، در همین راستا می توان به شش فیلم ضدایرانی اشاره کرد که اطلاعات سطحی کارگردان و نویسنده درباره جامعه ایران و تحریف واقعیات ویژگی مشترک همه آنهاست.


۱- بدون دخترم هرگز:
 
خانمی آمریکایی که به همراه همسرش به ایران می آید و سپس دیگر نمی تواند برگردد و بعد با زجر تمام فرار می کند.
به نوشته سایت MovieMag داستان فیلم کاملا یک طرفه بود، اقرار در فیلم به وفور یافت می شد، خانواده ی ایرانی در این فیلم علاقه ای به زندگی طبیعی نداشت و دائما از باید و نباید ها و بد بودن صحبت می کرد (در این فیلم بد و خوب وجود نداشت و در کل ایرانیها بد بودند ). مردان ایرانی همه متجاوز بودند ! و... البته اطلاعات اندک دینی نویسنده فیلم، مهمترین دلیلی شد که این فیلم را نه در آمریکا بلکه در هیچ جای دنیا قبول نکنند.
 
«بدون دخترم هرگز» یکی از فیلمهایی است که در خود آمریکا که مردمش معمولا هیچ چیز درباره دنیا نمی دانند هم با استقبال کمی مواجه شد زیرا معتقد بودند که فیلم واقعی نیست.

۲- ۳۰۰:
«۳۰۰» به جز یک اکشن سه بعدی، چیز دیگری برای ارائه نداشت. اما چیزی که ما ایرانیان را شگفت زده کرد، تصویری بود که از ارتش ایران در زمان جنگ با اسکندر یونانی نشان داده می شد.
در این ارتش همه جور موجود و هیولایی به چشم می خورد. سربازان سیاه پوست که مشخص نیست در آن زمان در کجای ایران زندگی می کردند! و البته خود خشایارشاه که خود را خدا می خواند!
همه ما می دانیم که ایرانیان در زمان وقوع این جنگ یکتاپرست بودند(زرتشتی) و هیچگاه خشایارشاه خود را خدا ننامید اما او در این فیلم بارها این جمله را تکرار می کند.

۳- سنگسار ثریا:
فیلمی عجیب و غریب که حتی مکان وقوع داستانش هم به درستی مشخص نبود. این فیلم درباره زنی به نام ثریا بود که به دلیل اعتقاد بر باورهایش و ایستادگی در برابر شوهرش، از طرف وی به ارتباط نامشروع با مردی دیگر متهم شد و آخرش هم سنگسار می شود!
انسانهایی که در فیلم «سنگسار ثریا» حضور دارند کوچکترین شباهتی به یک انسان ایرانی ندارند و مشخص نیست که سازندگان چگونه به چنین موجوداتی نام ایرانی داده اند. موضوعات ریز و درشت در فیلم «سنگسار ثریا» یکی پس از دیگری به صورت اشتباه به مخاطب ارائه می شود و تماشاگر ناآگاه هم چاره ایی به جز توهین بر مردم ایران نمی بیند! این فیلم در زمان اکران به شدت تحویل گرفته شد و همانطور که انتظار داشتم، کلی هم بد و بیراه نصیب ایرانیان به دلیل فرهنگ وحشی صفتشان کرد!.
 
همانطور که گفم قانون سنگسار در کشور ایران وجود دارد و بحث های بودن یا نبودنش هم دنبال می شود، اما اینکه با استفاده از این موضوع فیلمی سرتاسر اشتباه ( غارت منزل زنی که مرده توسط اهالی ده! ) ساخته شود، موضوعی است که قلب ایرانیان را آزرده می کند.
 
۴- اسکندر:
 
الیور استون کارگردانی است که به دلیل مطالعه و پرداختن به جزییات به شهرت رسیده است. از او فیلم «جان اف کندی» را بخاطر داریم که با وسواس زیاد ساخته شده بود و تمام زوایای ترور را بررسی می کرد.
 
اما متاسفانه در فیلم «اسکندر» کاملا قضیه برعکس شد! اسکندر خونخوار تبدیل به یک قهرمان شد و زمانی که در فیلم، به ایران حمله می کند با استقبال گرم ایرانیان وارد ایران می شود، از تخت جمشید خوشش می آید، و وارد قصری می شود که مشخص نیست یکی از کلوب های شبانه آمریکاست یا قصر سلطنتی داریوش !
 
در همه کتابها به این واقعیت اشاره شده است که زمان حمله اسکندر به ایران، او ایرانیان را قتل عام کرد و تخت جمشید را به آتش کشید و دخترزیبای داریوش را به همسری برگزید. اما در فیلم دختری که اسکندر به همسری برمی گزیند دختری سیاه و رقاص است که کوچکترین شباهتی به دختر یک پادشاه ندارد! نقطه اوج داستان این بود که اسکندر در کاخ داریوش درباره صلح جهانی صحبت می کرد!
 
این سخنرانی شباهت زیادی به حرفهایی داشت که در آن روزها از دولت آمریکا شنیده می شد. تحریف تاریخی این فیلم حتی صدای مورخان خود آمریکا را هم درآورد.

۵ - کشتی گیر:
فیلم «کشتی گیر» با بازی میکی رورک یکی از فیلمهای خوب سال ۲۰۰۸ آمریکا بود اما متاسفانه در اواخر فیلم هنگام مبارزه رندی با یک مبارز سرسخت همه چیز به یکباره ناخوشایند می شود! حریف او در مبارزه فردی است به نام آیت الله!
 
که در ادامه آن داستان پرچم شکستن و.... اول از همه باید این سوال را از سازندگان پرسید که به واقع آنها چند نفر ایرانی را دیده اند که اسمشان «آیت الله «باشد؟!
 
البته واضح و روشن است که هدف از انتخاب این نام، چیزی بیشتر از یک اسم بوده است و صحنه شکستن پرچم ایران نیز این داستان را تکمیل می کند.
 
۶- شرایط:
 
این فیلم اگرچه جدی و مصمم است، اما تصویری خلاف واقع از آنچه که در کشورمان وجود دارد ارائه کرده است. فیلم مغلطه ایی است از انواع و اقسام مشکلات که همه آنها در یکجا جمع شده اند.
 
دین و مذهب، همجنسگرایی، سرکوب، آزادی و موضوعاتی از این دست، در فیلم «شرایط» به شکل کاملاً مضحک و ناشیانه ایی مورد بررسی قرار گرفته است. شرایط درباره دختری به نام عاطفه و دوست صمیمی اش شیرین که عاشق جشن های شبانه و رقص و مشروب هستند.
 
پس از مدتی این ۲ در می یابند که احساساتشان کمی فراتر از ۲ دوست معمولی است و به همین جهت به همجنس بازی روی می آورند.مریم کشاورز کارگردان این فیلم که سال هاست ایران را به چشم ندیده است، سعی کرده در شرایط مشکلات جوانان را زیر ذره بین ببرد و به دنیا نشان دهد که مشکلات جوانان ایرانی چیست.

اما نهایت مواردی که او توانسته به آن فکر کند این است که «جوانان مواد مخدر می خواهند، پارتی می خواهند، فرار از مدرسه می خواهند، همجسگرایی می خواهند و... «. خانم کشاورز پیش از ساخت این فیلم با مسئولین جشنواره ساندنس درباره ساخت این فیلم صحبت کرده بود و آنها هم اعلام کردند که خانم کشاورز را حمایت خواهند کرد!.

نتیجه تعامل آنان در فیلم «شرایط» ظهور کرده است: شخصیت های ایرانی، رابطه جنسی آمریکایی!

البته در کنار این فیلم های سینمایی باید به مستندهایی چون «ایرانیوم» یا سریال صدها قسمتی «۲۴» هم اشاره کرد که یک سریال ضداسلامی و ضدایرانی است.

سریال نژادپرستانه ۲۴ که فصل هشتم و آخر آن سال جاری میلادی به پایان رسید با محوریت تروریست و خشونت طلب نشان دادن مسلمانان و در چند فصل هم با محتوای ضدایرانی ساخته شده است. حتی برخی از بازیگران آن هم ایرانی هستند. از جمله شهره آغداشلو.

تابناک

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

شنبه 9/7/1390 - 22:57 - 0 تشکر 371530

سلام سید جان.
ببین من یه سوالی بپرسم؟
این فیلم ها با کارکرد سیاسی ساخته شدن یا نه؟
مشخصا برای تخریب یه ملت؟ یا یه دین؟
یعنی هالیوود سیاسی هست؟ میشه گفت؟
حالا اینا ضد ایرانیه ... بخوایم ضد اسلامی ها و ضد کمونیست ها رو کنار هم بذاریم زیاد می شه.

همین .. دیگه سخنی نیست!
یا حق

يکشنبه 10/7/1390 - 1:42 - 0 تشکر 371540

یه جنگه دیگه!


از قدیم گفتن جواب ((های)) چیه؟.....ما پرچم آتیش بزنیم اونا بیکار بمونن؟

سرمون به کار خودمون باشه اونام همچین غلط هایی نمیکنن!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

يکشنبه 10/7/1390 - 12:46 - 0 تشکر 371588

جناب آقای میلادی در اولین ورز های سال 1384بحثی را تحت عنوان مشت اول را کی زد در انجمن سیاسی  ایجاد کردید که عین فرمایشاتتان در زیر می آید

مشت اول را کی زد

سلام

ایران و ایالات متحده امریکا حدود سی ساله که  با هم مشکل دارن حالا ما باید ببینیم این دعوا از کجا ریشه گرفته خب نمیشه گفت که کلمپ وقتی می خواسته بره امریکا رو کشف کنه اومده اول به ما یه تیر شلیک کرده و بعد رفته امریکا رو کشف کرده پس این دعوا دعوای اجدادی نیست اما در این دعوای اخیر بلاخره یکی مشت اول رو زده بعد دو کشور به جون هم افتادن دیگه حالا به نظر حقیر مشت اول رو ما زدیم چرا ؟قضیه برمی گرده به ماجرای گروگانگیری حالا ما چرا ریختیم تو سفارت یک کشور  و دست و پای همه رو بستیم من که نمی دونم البته می دونم که می گفتن جاسوسی می کردن خب عزیز من اینا اگر جاسوسی می کردن تازه که کارشون رو شروع نکرده بودن که داشتن جاسوسی حکومت شاه رو می کردن حالا فرض کنیم بعد از انقلاب چند ماهی جاسوسی ما رو هم می کردن خب اینم راه داشت دیگه ما می تونستیم  سفیر رو اخراج و در سفارت رو گل بگیریم اشتباه نکنین من این مطالب رو از کاخ سفید تایپ نمی کنم روی هر سلول بدنم ایران نوشته شده واز خیلی ها که ادعای وطن پرستی دارن ایرانیترم اما خیلی واقع بینانه  و غیر متعصبانه به این موضوع نگاه کردم امیدوارم اشتباه کنم اما من فکر می کنم ما اونارو گرفتیم تا امریکا شاه رو بده به ما اما بازی بدی بود چون در این دعوا ما بیشتر ضرر کردیم امریکا صدام رو به جون ما انداخت هواپیمای ما رو تو اسمون زد اما ما  دلمون رو خشک کردیم به اینکه تو مصاحبه هامون چندتا لیچار بار اونا کردیم {البته ببخشید این مثل رو زدم} اما اگر اشتباه  فکر میکنم شما بگین

پاسخی که بنده آن زمان به شما دادم هم این بود

دوست عزیز سلام

مشت اول را امریکا در جریان کودتای 28 مردادوحمایت از شاه زد

مشت دوم را آن زمانی زدکه قانون کاپیتولاسیون در ایران تصویب شد

مشت سوم را آن زمانی زد که از مابرای حضور مستشارانش  در ایران حق توحش می گرفت

مشت چهارم را در طی حکومت پهلوی ها وحمایت های بی دریغ از آنان زد

مشت پنجم را در دهمه فجر 57 وبرنامه ریزی برای کودتا بوسیله ژنرال آیزن هاور (اگر در ذکر نام شتباه نکنم) زد که این مشت آخر به سنگ خورد ودستش خورد شد 

مشت شششم را در بعداز انقلاب با پناه دادن به شاه جنایت کارایران زد  

در برابر این همه ادعای بزرگی وفخری که به ملت ایران می فروختند لازم بود ابهت پوشالیشان با تسخیر سفارت بشکند لازم بوددردنیا بی آبرو شوند لازم بودجایی تسویه حسابی شود تاکمی بی حساب شویم لازم بود در در همین ایران به عده ای تفهیم شود که امریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند لازم بوداشک جناب کارتر در بیاید

انقلاب دوم لازم بود 

 لابد اگر ما به سفیرنه چندان محترم آمریکا اخطار می دادیم که کشور را ترک کندآن همه سند جنایاتی که درجریان تسخیر سفارت به دست ما افتادرا قبل از خروج تقدیم ما میکردند تا علیه خودشان استفاده کنیم 

مشکل ایران وآمریکا سی سال نیست بلکه 60 سال است

جاسوسی های امریکا قبل از انقلاب وبعد ازآن برای حفظ منافع آمریکا در ایران و ضایع کردن حقوق ومنافع مردم ایران بود شاه هم وسیله ای بیش نبود   

علت جنگ ایران وعراق، مسا له سفارت نبودعلت نفس انقلاب ایران بود که برای آمریکایی ها لازم بود سفره اش برچیده شود

سفارت پا برجا هم که می ماند جنگ رخ می داد به دلایلی که در زیر می آید:

برای سرنگونی انقلاب هایی که در دنیا شده است استکبا ر چند روش دارد که از جمله آنها این موارداست 1- شورش های تجزیه طلبانه (ماجرای کردستان و... )

2-ترورومحبوس کردن سران انقلاب(برنامه کودتا در 21 بهمن 57 که شکست خورد وترور هایی که بعد از آن رخ داد هفتم تیر هشتم شهریور و....)3- طراحی وانجام کودتا (کودتای نوژه (نقاب ) وماجرای طبس )4- آسیب پذیر کردن امنیت داخلی کشور( ترور های خیابانی بمب گداری ها واشوب ها ...)5- جنگ (تحریک کشور های همسایه برای تجاوز به کشور مورد نظر) وانقلاب ما در همه ی این توطئه ها پیروز میدان بود. اخیرا هم بحث "تهاجم فرهنگی" وبعد از آن هم "براندازی نرم " و"تغییر از درون" مطرح شده است   (این مطلب راهم امروز 8/7/1390 اضافه می کنم شاهکار آمریکا در مقابله با انقلاب ایران فتنه 88 بود  که بحمد لله آن هم راه به جایی نبرد )

برای موادر فوق نمونه هایی غیر از ملت ایران وجود دارد که چون بحث طو لانی می شود از ذکر آن صر ف نظر می کنم

 عینا همان مطالب را اینجا آوردم تا نیازی به نکرار مکررات از جانب شما وخودم نباشد 

http://www.tebyan.net/index.aspx?FORUMID=721&PageSize=10&THREADID=101086&PageIndex=0&PID=17257

يکشنبه 10/7/1390 - 15:12 - 0 تشکر 371642

vahidmiladi گفته است :
[quote=vahidmiladi;415987;371540]یه جنگه دیگه!


از قدیم گفتن جواب ((های)) چیه؟.....ما پرچم آتیش بزنیم اونا بیکار بمونن؟

سرمون به کار خودمون باشه اونام همچین غلط هایی نمیکنن!

سلام.
اولا ممنون که قبل از سید شما پاسخ دادید.

مخصوصا از سید پرسیدم که بعدا که بحث بالا گرفت نگه کسی من سر بحث رو از سیاست باز کردم؛ و همین اول دوستان خودشون مطمئن بشن که روی فیلمهایی که بّعد سیاسی داره نمی شه صرفا تحلیل هنری و زاویه ی دوربین کرد ... و ربطی به سیاست زدگی من و یا بقیه نداره ... هرچند اون کسی که این حرف رو زده هم همچین از بحثای سیاسی بدش نمیاد!
بگذریم.
وحید گرامی! یه نکته رو توجه کنید.
اگر من می گفتم که این یه جنگ رسانه ای هست ... حتما به من می فرمودید دچار توهم توطئه هستم! ... ولی حالا چون نمی شه تعبیر شما شده جنگ!
بیخیال؛ حالا که یه جنگه ... نفرت یه ملت نسبت به رفتار یه دولت خارجی نتیجه ی روز و دو روز نیست.
پرچم امریکا وقتی به اتش کشیده شد، که مردم وقتی نفرتشون رو از یه دیکتاتور نشون دادن و اعتراض کردن امریکا بخاطر منافعش تمام قد پشت یه ادم دیکتاتور وایستاد و وقتی مردم با خونشون انقلابشون رو به سلامت به ثمر رسوندن ... مکارانه نخستین کشوری شد که این انقلاب رو به رسمیت شناخت چون فکر می کرد که ایت ا... خمینی ره تجربه ی حکومت داری نداره و چند ماهه انقلاب مردم رو مصادره می کنه ولی بعد از گذشت چند ماه که دید امکان مصادره نیست  همه ی معادلات رو بهم زد. حالا اشاراتی که نسیم سحری قبلا کردن هم قابل توجه هست.
با خودمون هم صادق نیستیم!
مثالهای امروزی این نفرت! رو در پاکستان ببینید...مردم پاکستان روابط خوبی با امریکا داشتند چی شد که اقدام به شعار علیه امریکا کردن و پرچم اتش زدند؟ غیر از رفتار وحشیانه ی امریکا در مرز ها و زیرپا گذاشتن مرز پاکستان بود؟
بله موافقم جواب «های» ... هست ولی شما روی کسی که اولین بار «های» رو گفته دچار فراموشی شدید.
حالا پرچم انگلیس و امریکا نداره ...!
اما این منطق که ما باید سکوت کنیم و سرمون تولاک خودمون باشه تا مبادا کشور امریکا ناراحت بشه ... نتیجه اش می شه که ما همه رو خفه کنیم تا مبادا ضد امریکا حرفی بزنه ... و اونم مجبور بشه بهمون توهین کنه ... واقعا این دید منطقی هست؟
اما بازم سوال حقیر اینجا هدفی داشت که الحمد الله محقق شد.
اینکه سینما و تلویزیون رو می شه سیاسی تحلیل کرد چون ذاتشون سیاسی تولید شده و حرفی برای گفتن دارن که عمدتا در راستای سیاست هاشون هست.
صنعت سرگرمی، امروز به عنوان اهرم کنترل اذهان توده ی مردم استفاده می شه و برای همین گاها توی این انجمن بحث های سیاسی می شه  و اگر شما در سینمای ما فقط زنان بزک کرده و مردان البالو در فیلم ها می بینید ... تقصیر من نیست ... ویا اینکه انجمن شده محلی که عکس بازیگر ها و کشف حجاب بازیگر ها نشون داده می شه و کلی مبحث بی پاسخ توش هست و اگر پاسخی  هم باشه عمدتا راجع به گلشیفته و مینا لاکانی هست ... خب این یعنی فقط سرگرمی ... پس اسم انجمن باید بشه سینما و سرگرمی و تلویزیون ...
مخالف بودنِ اینجور بحث ها نیستم ... بلکه اگر قرار انجمن سینما و تلویویزیون باشه گاهی تحلیل های بشه ... حالا اون حاج اقایی که به تحلیل های خسته کننده الرژی داره ... اصلا نیاد نخونه ...
یا علی

دوشنبه 11/7/1390 - 16:21 - 0 تشکر 371953

SOHA_1990 گفته است :
[quote=SOHA_1990;373781;371530]سلام سید جان.
ببین من یه سوالی بپرسم؟
این فیلم ها با کارکرد سیاسی ساخته شدن یا نه؟
مشخصا برای تخریب یه ملت؟ یا یه دین؟
یعنی هالیوود سیاسی هست؟ میشه گفت؟
حالا اینا ضد ایرانیه ... بخوایم ضد اسلامی ها و ضد کمونیست ها رو کنار هم بذاریم زیاد می شه.

همین .. دیگه سخنی نیست!
یا حق

سلام عزیز من 

شما صد تا سوال بپرس 

درسته با رویکرد سیاسی و بیشتر تخریب فرهنگی ساخته شدن 

برای تخریب ملتی که دینش متفاوته 

این فیلم ها ساخته شاخه سیاسی هالیوود  هستش

اصولا فیلم ضد ملتی و دینی فرهنگی خیلی زیاده 

این جواب سوال های شما 

اما حرف من 

اگه من اونجا بهت گفتم تو بحثات توهین نکن 

بخاطر این بود که طرف مقابل در برابرت گارد نگیره 

که اگه گارد بگیره حرفات تاثیر نداره 

من مخالف بحث های تو نیستم 

اگه بودم قطعا پاسخ میدادم و بیمار روانی نیستم که مخالف باشم و موافق حرفات بحث بزارم

ما باید یاد بگیرم که بحث مخالف رو بشنویم 

بهش احترام بزاریم 

و در برابرش از نقد منصفانه و پاک و اسلامی استفاده کنیم 

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

دوشنبه 11/7/1390 - 16:27 - 0 تشکر 371956

vahidmiladi گفته است :
[quote=vahidmiladi;415987;371540]یه جنگه دیگه!


از قدیم گفتن جواب ((های)) چیه؟.....ما پرچم آتیش بزنیم اونا بیکار بمونن؟

سرمون به کار خودمون باشه اونام همچین غلط هایی نمیکنن!

بله جنگه 

زمانی که باب و بها رو آوردن جنگ شد 

همیشه جواب های هوی نمیشه

گاهی وقتا لگد میشه ولی لگد کی میزنه اونا نه ما 

ما منتقد ملت آمریکا که نیستم 

حداقل مشکل من با اونا سر اوباما و سارکوزی . ... نیست 

مشکل سر یه جریان قدرتمند سیاسی اقتصادی فرهنگی و دینی که اونا دارن ازش حرف میزنن 

هر روز هم مجریش عوض میشه یه روز بوش یه روز هم اوباما و دهها نفر دیگه 

و کسی هم که نمیخواد مجری باشه ترور میشه مثل مرحوم کندی ( من میگم مرحوم کاری ندارم بقیه چی میگن)

مسئله سر اینه که بیش از 3000 ساله که اینا میخوان شیر رو تو قفس بندازن تا عقاب بتونه به آسونی پروازکنه 

ولی نشده 

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

دوشنبه 11/7/1390 - 16:30 - 0 تشکر 371957

SOHA_1990 گفته است :

 سلام.
اولا ممنون که قبل از سید شما پاسخ دادید.

مخصوصا از سید پرسیدم که بعدا که بحث بالا گرفت نگه کسی من سر بحث رو از سیاست باز کردم؛ و همین اول دوستان خودشون مطمئن بشن که روی فیلمهایی که بّعد سیاسی داره نمی شه صرفا تحلیل هنری و زاویه ی دوربین کرد ... و ربطی به سیاست زدگی من و یا بقیه نداره ... هرچند اون کسی که این حرف رو زده هم همچین از بحثای سیاسی بدش نمیاد!
بگذریم.
وحید گرامی! یه نکته رو توجه کنید.
اگر من می گفتم که این یه جنگ رسانه ای هست ... حتما به من می فرمودید دچار توهم توطئه هستم! ... ولی حالا چون نمی شه تعبیر شما شده جنگ!
بیخیال؛ حالا که یه جنگه ... نفرت یه ملت نسبت به رفتار یه دولت خارجی نتیجه ی روز و دو روز نیست.
پرچم امریکا وقتی به اتش کشیده شد، که مردم وقتی نفرتشون رو از یه دیکتاتور نشون دادن و اعتراض کردن امریکا بخاطر منافعش تمام قد پشت یه ادم دیکتاتور وایستاد و وقتی مردم با خونشون انقلابشون رو به سلامت به ثمر رسوندن ... مکارانه نخستین کشوری شد که این انقلاب رو به رسمیت شناخت چون فکر می کرد که ایت ا... خمینی ره تجربه ی حکومت داری نداره و چند ماهه انقلاب مردم رو مصادره می کنه ولی بعد از گذشت چند ماه که دید امکان مصادره نیست  همه ی معادلات رو بهم زد. حالا اشاراتی که نسیم سحری قبلا کردن هم قابل توجه هست.
با خودمون هم صادق نیستیم!
مثالهای امروزی این نفرت! رو در پاکستان ببینید...مردم پاکستان روابط خوبی با امریکا داشتند چی شد که اقدام به شعار علیه امریکا کردن و پرچم اتش زدند؟ غیر از رفتار وحشیانه ی امریکا در مرز ها و زیرپا گذاشتن مرز پاکستان بود؟
بله موافقم جواب «های» ... هست ولی شما روی کسی که اولین بار «های» رو گفته دچار فراموشی شدید.
حالا پرچم انگلیس و امریکا نداره ...!
اما این منطق که ما باید سکوت کنیم و سرمون تولاک خودمون باشه تا مبادا کشور امریکا ناراحت بشه ... نتیجه اش می شه که ما همه رو خفه کنیم تا مبادا ضد امریکا حرفی بزنه ... و اونم مجبور بشه بهمون توهین کنه ... واقعا این دید منطقی هست؟
اما بازم سوال حقیر اینجا هدفی داشت که الحمد الله محقق شد.
اینکه سینما و تلویزیون رو می شه سیاسی تحلیل کرد چون ذاتشون سیاسی تولید شده و حرفی برای گفتن دارن که عمدتا در راستای سیاست هاشون هست.
صنعت سرگرمی، امروز به عنوان اهرم کنترل اذهان توده ی مردم استفاده می شه و برای همین گاها توی این انجمن بحث های سیاسی می شه  و اگر شما در سینمای ما فقط زنان بزک کرده و مردان البالو در فیلم ها می بینید ... تقصیر من نیست ... ویا اینکه انجمن شده محلی که عکس بازیگر ها و کشف حجاب بازیگر ها نشون داده می شه و کلی مبحث بی پاسخ توش هست و اگر پاسخی  هم باشه عمدتا راجع به گلشیفته و مینا لاکانی هست ... خب این یعنی فقط سرگرمی ... پس اسم انجمن باید بشه سینما و سرگرمی و تلویزیون ...
مخالف بودنِ اینجور بحث ها نیستم ... بلکه اگر قرار انجمن سینما و تلویویزیون باشه گاهی تحلیل های بشه ... حالا اون حاج اقایی که به تحلیل های خسته کننده الرژی داره ... اصلا نیاد نخونه ...
یا علی

vahidmiladi گفته است :
[quote=SOHA_1990;373781;371642]

[quote=vahidmiladi;415987;371540]یه جنگه دیگه!


از قدیم گفتن جواب ((های)) چیه؟.....ما پرچم آتیش بزنیم اونا بیکار بمونن؟

سرمون به کار خودمون باشه اونام همچین غلط هایی نمیکنن!

برادر میشه در مورد این جمله تون توضیح بیشتر بدی تا من دچار سوء تفاهم نشم 

(( سلام.
اولا ممنون که قبل از سید شما پاسخ دادید. مخصوصا از سید پرسیدم که بعدا که بحث بالا گرفت نگه کسی من سر بحث رو از سیاست باز کردم؛ و همین اول دوستان خودشون مطمئن بشن که روی فیلمهایی که بّعد سیاسی داره نمی شه صرفا تحلیل هنری و زاویه ی دوربین کرد ... و ربطی به سیاست زدگی من و یا بقیه نداره ... هرچند اون کسی که این حرف رو زده هم همچین از بحثای سیاسی بدش نمیاد!
بگذریم. ))

منتظرم 

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

دوشنبه 11/7/1390 - 16:44 - 0 تشکر 371964

seyed68 گفته است :

والا توهینی که نکردم ... همونجوری که طالب بودن نوشتم و توهین هم بخوایم دنبالش بگردیم یه طرفه نبوده!
راستش من واسه تاثیر گذاری مطلب نمی ذارم حرفای خودم رو می نویسم چون خاصیت انجمن هست.

[quote=seyed68;517566;371953]

ما باید یاد بگیرم که بحث مخالف رو بشنویم بهش احترام بزاریم 

seyed68 گفته است :
 سلام.
ممنون که بالاخره پاسخ دادین.
پس من توهم ندارم. خداروشکر.
اما بقیه ی پاسخت رو یه جوابکی بدم.

[quote=seyed68;517566;371953]

اگه من اونجا بهت گفتم تو بحثات توهین نکن بخاطر این بود که طرف مقابل در برابرت گارد نگیره که اگه گارد بگیره حرفات تاثیر نداره


بله موافقم؛ اتفاقا این خاصیتی هست که هردو طرف باید داشته باشن و من رعایت یه طرفه ی این شعار رو منطقی نمی دونم.
این شنیدن حرف مخالف خیلی شعار خوبیه ...

دوشنبه 11/7/1390 - 16:46 - 0 تشکر 371966

ظاهرا باید امضا رو عوض کنم

(( ما برای سیاست آمده ایم ،

سیاسیون را دیده ایم ))

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

دوشنبه 11/7/1390 - 16:51 - 0 تشکر 371968

SOHA_1990 گفته است :

بله موافقم؛ اتفاقا این خاصیتی هست که هردو طرف باید داشته باشن و من رعایت یه طرفه ی این شعار رو منطقی نمی دونم.
این شنیدن حرف مخالف خیلی شعار خوبیه ...
seyed68 گفته است :

والا توهینی که نکردم ... همونجوری که طالب بودن نوشتم و توهین هم بخوایم دنبالش بگردیم یه طرفه نبوده!
راستش من واسه تاثیر گذاری مطلب نمی ذارم حرفای خودم رو می نویسم چون خاصیت انجمن هست.

[quote=seyed68;517566;371953]

ما باید یاد بگیرم که بحث مخالف رو بشنویم بهش احترام بزاریم 

seyed68 گفته است :
[quote=SOHA_1990;373781;371964]

 سلام.
ممنون که بالاخره پاسخ دادین.
پس من توهم ندارم. خداروشکر.
اما بقیه ی پاسخت رو یه جوابکی بدم.

[quote=seyed68;517566;371953]

اگه من اونجا بهت گفتم تو بحثات توهین نکن بخاطر این بود که طرف مقابل در برابرت گارد نگیره که اگه گارد بگیره حرفات تاثیر نداره

بازم سلام 

خوب امروز اومدم جواب دادم دیگه 

من کی گفتم شما توهم داری  ؟

حالا طرف مقابل یه چیزی گفت ببخشش از خودته 

حرفهای خودتو بزن عزیزم ولی به گام بعدی که تاثیر گذاشتن هم هست فکر کن 

من سعی می کنم شعار ندم 

اگه شعار دادم بگو تا اصلاحش کنم 

من حرفی رو میزنم که اول خودم اجراش کرده باشم 

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.