سينما و تلویزیون (بازدید: 227)
دوشنبه 4/7/1390 - 14:30 -0 تشکر 370230
استقبال مردم از سینما در سال جاری رشد داشت

استقبال مردم از سینما در سال جاری رشد داشت
تهران - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزایش استقبال مردم از تولیدات سینمایی خبر داد و گفت: امسال مخاطبان به دلیل ساخت فیلم‌های مناسب‌تر و با كیفیت‌تر استقبال بیشتری از سینما داشته‌اند.
استقبال مردم از سینما در سال جاری رشد داشت
به گزارش روز یكشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، "سیدمحمد حسینی" افزود: به هر میزانی كه سینماگران تلاش كنند، مردم هم استقبال بیشتری از فیلم‌ها خواهند داشت و مردم نشان داده‌اند كه به سینما علاقه‌مند هستند.
وی افزود: خوشبختانه امسال شاهد رشد تماشاگر سینما هستیم و مخاطبان به دلیل ساخت فیلم‌های مناسب‌تر و با كیفیت استقبال بیشتری از سینما داشته‌اند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بر اساس آمارهای موجود، هر سه سال یكبار، هر ایرانی یك فیلم ایرانی می‌بیند.
حسینی ادامه داد: شاید در نگاه اول به نظر برخی، این آمار رقم زیادی نباشد اما در مجموع از آنجا كه ممكن است تعدادی از مردم علاقه ای به سینما نداشته باشند و فیلم نبینند، رقم خوبی است.
وی تصریح كرد: خوشبختانه امسال شاهد رشد تماشاگر سینما هستیم و مخاطبان بیشتر شده، فیلم ها مناسب‌تر و با كیفیت بهتر ساخته می‌شوند.
حسینی افزود: به هر میزانی كه سینماگران از جمله تهیه كنندگان، كارگردانان و فیلمسازان تلاش كنند، مردم هم استقبال بیشتری از فیلم ها خواهند داشت و مردم نشان داده‌اند كه علاقه‌مند به سینما هستند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطر نشان كرد: در گذشته تعدادی از فیلم‌ها به سمت ابتذال و سطحی‌نگری پیش رفتند و فیلم‌های نازلی ساخته می‌شد كه مضامین خوبی هم نداشت و به نام طنز، لودگی به نمایش در می‌آمد و در این وضعیت طبیعی است كه مردم هم كمتر از سینما استقبال كنند.
حسینی گفت: فیلم‌هایی كه دارای پیام، محتوا و مضمون مناسبی باشند و جنبه های مختلف در آنها رعایت شده و جاذبه‌های ظاهری هم داشته باشد به طور یقین مردم از این گونه فیلم ها استقبال می كنند.
وی در ادامه همچنین با رد ادعاهایی درباره ابلاغ نشدن بودجه فرهنگی سال 90 اظهار داشت: بودجه‌هایی كه طبق روال به دستگاه های فرهنگی داده می شود، همچنان به قوت خود باقی است و این دستگاه ها بودجه های خود را دریافت كرده و می كنند.
حسینی افزود: تاكنون 30 درصد بودجه فرهنگی مربوط به سفرهای استانی از سوی معاونت نظارت راهبردی رییس جمهور ابلاغ شده است و امیدواریم بقیه آن نیز ابلاغ شود تا استان‌ها بتوانند برنامه‌های خوبی در حوزه فرهنگی انجام دهند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 4/7/1390 - 19:31 - 0 تشکر 370318

خیلی از شهرها سینما ندارد
بسیاری از سینما ها کهنه است

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی