انجمن ها > انجمن عکس و عکاسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عکس و عکاسي (بازدید: 366)
دوشنبه 4/7/1390 - 6:34 -0 تشکر 370155
عكاسی طبیعت

یك عكاس طبیعت با سفر به دو قطب جنوب و شمال تصاویری شگفت انگیز از حیات وحش و طبیعت زیبای یخی را به تصویر كشیده است.
 

به گزارش مهر، مجله نشنال جغرافی مجموعه ای از زیباترین عكسهای "پل نیكلن" عكاس سرزمینهای قطبی را منتشر كرده است.

پل نیكلن با سفر به قطبهای شمال و جنوب موفق شده است این تصاویر شگفت انگیز و بسیار دیدنی را تهیه كند.


 

1- یك فوك پلنگی به صورت تهدیدآمیزی دهان خود را به سوی فوك دیگری كه از پشت درحال نزدیك شدن به عكاس است باز كرده است.

 

 

2- آب منجمد، تصویر یك خرس قطبی را كه زیر سطح یخی آب برای غافلگیر كردن شكار خود درحال حركت است منعكس می كند. گرمای جهانی می تواند تا پایان این قرن موجب انقراض این پستانداران شود.

 

 

3- در جزیره "السمر" و بر روی زمین آفتابی نیمه شب تابستانی، یك خرس قطبی ساعت سه بامداد در دمای 40 درجه زیر سفر به شكار می رود. این خرسها به منطقه خاصی از قطب تعلق ندارند و می توانند در مسافتهای طولانی به دنبال غذا بروند. این حیوانات اغلب از روی یك آیسبرگ به روی آیسبرگ دیگری می جهند.

 

 

4- در یك لحظه بسیار نادر استراحت در طول فصل جفتگیری. یك فیل دریایی با پرتاب كمی ماسه به روی بدن قصد دارد كمی خود را سرحال بیاورد. این فیل دریایی نر به مدت دو هفته این ساحل را تصاحب كرد. این حیوان توانسته بود پس از نبردهای طولانی با سایر نرهای رقیب بر آنها غلبه كند.

 

 

5- كاهش یخهای قطبی، زیستگاه بندپایان این منطقه را در معرض خطر قرار داده است. بندپایان، بی مهرگانی هستند كه از شاخكها، بازوچه ها و دندانهای تیز برای شكار استفاده می كنند. نهنگها از این جانوران بی مهره تغذیه می كنند. این جانوران به بزرگی یك دانه برنج هستند و زمانی كه نهنگ دهان بزرگ خود را باز می كند می تواند هزاران نمونه از آنها ببلعد.

 

 

6- به نظر می رسد كه این حیوانات با افسانه های تك شاخهایی كه در قلمروهای پادشاهی قرون وسطایی زندگی می كردند خویشاوند باشند. عاجهای بلند این حیوانات كه "ناروال" نام دارند از قرنها قبل به عنوان یك كالای تجاری گران خرید و فروش می شود. امروزه، شكار این حیوانات جمعیتهای آنها را كه در دریاچه جزیره بافین زندگی می كنند به شدت در معرض تهدید قرار داده است. در این جزیره، ناروالهای نر برای نفس كشیدن به روی سطح آب می آیند. این عاجها در واقع، دندانهایی هستند كه بر روی لب بالایی رشد می كنند و ویژه نمونه های نر هستند. اعتقاد بر این است كه این عاج برای نرها همانند شاخهای گوزنهای نر، جنبه زیبایی دارند.

 

 

7- در جزیره آنورس، در قطب جنوب، بزرگی و بیكرانگی یخها در مقابل این پنگوئنهای كوچك به زیبایی به تصویر كشیده شده است.

 

 

8- یك شیر دریایی كوچك كه تنها 18 روز از زندگی خود را پشت سر گذاشته است آرام در میان آبهای یك رودخانه استراحت می كند.

 

 

9- پرتوهای درخشان خورشید محل اقامت "ارنست شاكلتون"، مكتشفی كه به همراه پنج یار خود از هندوراس در سال 1916 به یك پایگاه صیادان نهنگ در جورجیای جنوبی رسیدند را نورانی می كند. این 6 مكتشف پس از طی مسافت هزار و 300 كیلومتر از دل قطب جنوب توانستند با موفقیت سفر ماجراجویانه خود را انجام دهند.

 

 

10- پس از یك سفر شگفت انگیز، یك دسته از قزل آلاهای اقیانوس اطلس در رودخانه ای واقع در ایالت "كبك" كانادا با هدف تخمگذاری از حركت باز می ایستد. قزل آلاهای اقیانوس اطلس كه زمانی در تمام رودخانه هایی كه به آبهای اطلس شمالی می ریختند از نیویورك تا پرتغال در حركت بودند از زمان انقلاب صنعتی تا به امروز به طور ثابت كاهش یافته اند.

 

 

هر كس كه با زندگي ميسازد ميبازد. بازندگي نساز زندگي را بساز.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی