انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 947)
سه شنبه 27/1/1387 - 21:31 -0 تشکر 37011
ستایش دولت از وبلاگ نویسان ایرانی

 اقدام گوگل موجب بی اعتباری آن خواهد شد
ستایش دولت از وبلاگ نویسان ایرانی
جام جم آنلاین: سید محمدعلی حسینی در خصوص اقدام سایت گوگل در گنجاندن كلمه معجول خلیج عربی در كنار نام خلیج فارس، اظهار داشت: اینگونه اقدامات بی‌پایه و اساس و تحریف واقعیات و حقایق تاریخی از سوی سایت گوگل به بی‌اعتباری و مخدوش شدن وجهه آن موسسه نزد ایرانیان و سایر ملل جهان خواهد شد.
به گزارش ایسنا ، سید محمدعلی حسینی سخنگوی وزارت امور خارجه جعل و تحریف حقایق تاریخی، اسناد حقوقی مجامع بین‌المللی از جمله سازمان ملل را نشانه جاه‌طلبی‌های فرصت‌طلبانه مدیران سایت دانست و مراتب تاسف و تقبیح شدید خود را از تلاش بی‌نتیجه، مشكوك، تفرقه‌افكنانه آنان ابراز داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام اینكه وزارت امور خارجه از طریق مجامع و موسسات رسمی و بین‌المللی بارها به طور مجدانه و فعال و با ارائه اسناد معتبر و متقن تاریخی این قبیل رفتارهای تحریف‌آمیز را خنثی نموده و از میراث تاریخی و مدارك معتبر كشورمان دفاع كرده است، افزود: طی چند روز گذشته ما شاهد تلاش گسترده هم‌وطنان چه در داخل و چه در خارج از كشور در زمینه‌ی ارسال تارنماهای رایانه‌ای بودیم كه نشانه همبستگی ملی و حمایت فراگیر تمامی اقشار جامعه و ملت ایران در دفاع از تمامیت ارضی و پیشینه تاریخی كشورمان می‌باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه، با تقدیر و تشكر از همه شهروندان گرامی كه در ایران و اقصی نقاط جهان با روحیه مثال‌زدنی و احساس مسوولیت در قبال اقدام نابخردانه و منفعت‌طلبانه سایت گوگل ایستادند و از تلاش وبلاگ‌نویسان و كلیه علاقه‌مندان این موضوع به عنوان حامیان و پشتوانه واقعی ارزش‌های ملی و اسلامی تقدیر و قدردانی كرد.

وی افزود: اعتراض‌های سازمان‌های غیر دولتی، دانشگاهیان، فرهیختگان و اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و دانش‌آموزان كشورمان در مقابل اینگونه جریان‌های مشكوك و تاجرمسلك را حائز اهمیت و بسیار موثر قلمداد كرد. 

 

 
 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

سه شنبه 27/1/1387 - 21:33 - 0 تشکر 37013

 حسینی:
اقدام «گوگل» کاسب کارانه است
جام جم آنلاین: سخنگوی وزارت خارجه اقدام اخیر پایگاه اینترنتی گوگل در به رای گذاشتن موضوع تغییر عنوان مجعول خلیج عربی را حرکتی کاسب کارانه و غیرقانونی دانست.
سید محمدعلی حسینی سخنگوی وزارت خارجه در گفتگو با مهر در واکنش به ماجرای اعتراض کاربران ایرانی به گوگل و آنچه تقسیم بندی خلیج فارس توسط این سایت اینترنتی خوانده می شود، اظهار داشت: طرح چنین مطالبی پیرامون یک موضوع مستند تاریخی و غیر قابل انکار وجاهت قانونی ندارد.

وی افزود: این قبیل تحرکات صرفا اقداماتی فرصت طلبانه و کاسب کارانه است که این سایت به مرحله اجرا در آورده و بدون شک به رای گذاشتن اسناد و حقایق تاریخی ملت ها که جزء میراث تمدنی و فرهنگی آنهاست رویه ای نادرست و غیر منطقی است.

حسینی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها نسبت به این قضیه اعتراض کرده است.

متذکر می گردد که بسیاری از کاربران تلفن همراه در روزهای گذشته پیام کوتاهی به این مضمون دریافت کرده اند: «سایت گوگل اسم خلیج فارس را به خلیج عربی تغییر داده است، اگر یک میلیون نفر اعتراض خود را به این آدرس ارسال کنند گوگل مجبور به تغییر این عنوان می شود».

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

سه شنبه 27/1/1387 - 21:44 - 0 تشکر 37014

 هاشمی رفسنجانی در خطبه‌های نماز جمعه:
قرآن هم از"خلیج فارس"سخن می‌گوید
جام جم آنلاین: هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنانش اظهار كرد: كشورهای دوست و همسایه و برادران عرب ما رویه‌ای را درباره‌ خلیج فارس و جزایر سه گانه پیش گرفته‌اند. ما آماده‌ مذاكره هستیم تا این مساله روشن شود و این را هم می‌دانیم كه تحریك خارجی‌ها و فتنه‌انگیزی غربی‌ها به این مساله دامن زده است؛ در حالی كه ایجاد ابهام درباره‌ نام خلیج فارس و جزایر سه‌گانه جز اختلاف‌افكنی حاصلی در بر نخواهد داشت.

خطیب نماز جمعه‌ تهران هم‌چنین با اشاره به سوره‌های كهف و رحمان در قرآن، خاطر نشان كرد: در 95 درصد تفسیرهای قرآنی از قرن اول تا چهارم آمده كه قرآن در اشارات خود به تلاقی دو دریا، صراحتا دریای روم و فارس را مد نظر دارد. وقتی سند به این مهمی وجود دارد نباید بگذاریم دیگران تفرقه بیندازند، منافع اسلامی قربانی و رخنه‌ای برای نفوذ خارجی‌ها باز شود.

رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: پیشنهاد من به برادران مسلمان و علمای بزرگ حوزه‌های علمیه‌ كشورهای عربی مراجعه به این تفاسیر است. ما میل نداریم دستاویز فتنه دشمنان شویم و این برای كسانی كه ندای وحدت را از قرآن می‌شنوند ایراد بزرگی است؛ البته میدان باز است و دیگران هم می‌توانند در این باره تحقیق و مطالعه كنند.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

سه شنبه 27/1/1387 - 21:46 - 0 تشکر 37017

 سایه خبر
طومار اعتراض به عنوان جعلی خلیج عربی در رتبه نخست بینندگان اینترنت
طومار اعتراض به عنوان جعلی خلیج عربی در نر‌م‌افزار نقشه‌های ماهواره‌ای گوگل كه تاكنون به امضای 200 هزار نفر رسیده است، در رتبه نخست طومارهای فعال سایت پرشین آنلاین قرار گرفت. شركت گوگل در نرم‌افزار سرویس گوگل‌ارث كه نقشه‌های ماهواره‌ای واقعی با وضوح بالا از تمام نقاط كره زمین را به صورت رایگان در اختیار كاربران اینترنت قرار می‌دهد، از ماه ژانویه سال جدید میلادی در كنار نام خلیج فارس نام خلیج عربی را هم اضافه كرده است.

در اول اسفند 86  یك كاربر ایرانی اینترنت در اعتراض به این اقدام شركت گوگل یك طومار آنلاین خطاب به مسوولان شركت گوگل تهیه كرده و از ایرانیان خواسته است با وارد كردن نام خود آن را به صورت الكترونیكی امضا كنند. این طومار اكنون در سایت پرشین آنلاین در رتبه نخست طومارهای فعال قرار دارد وتاكنون حدود 200 هزارنفر آن را امضا كرده‌اند. 

در این طومار كه به آمار امضاكنندگان آن افزوده می‌شود از مدیر بخش گوگل‌ارث درخواست شده است كه با توجه به مستندات و شواهد تاریخی و همچنین تایید رسمی سازمان ملل بر صحیح بودن نام خلیج فارس، هر چه سریع‌تر این اشتباه را تصحیح كنند. سازمان ملل متحد ‌تا كنون در 2 سند، 2 قطعنامه و 3 نقشه رسمی با تاكید بر درست بودن نام خلیج فارس، از كشورهای عضو این سازمان خواسته است كه در مكاتبات رسمی خود از نام خلیج فارس استفاده كنند.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

سه شنبه 27/1/1387 - 21:50 - 0 تشکر 37019

گوگل» و «یاهو» نامی غیر از «خلیج فارس» را نمی‌پذیرند
جام جم آنلاین: اگر از روی غفلت یا كنجكاوی و یا به هر دلیل دیگر نامی را كه برخی از مغرضان تلاش دارند جایگزین نام جاودانی «خلیج فارس» كنند در موتورهای جستجوی معتبر و مشهوری چون «گوگل» و «یاهو» وارد كنید ، پاسخ دریافت می كنید كه چنین نامی وجود ندارد.
 به گزارش ایرنا ، جستجو گر پس از وارد كردن عبارت «خلیج عربی»!  بی‌درنگ پاسخ می‌دهند «آیا تا كنون هیچ كتاب تاریخ را مطالعه كرده‌اید كه در جست و جوی چنین نامی هستید. هرگز چنین نامی را وارد نكنید و به جای آن در دائره المعارف‌ها خواستار اطلاعات درباره خلیج فارس باشید».

برخی از پیامهای دیگری كه موتورهای جستجو می‌دهند از این قرار است:

«نام دریایی كه در جنوب ایران قرار دارد خلیج فارس است». ، «خلیج عربی ! در هیچ نقطه‌ای از جهان وجود ندارد». ، «این پهنه آبی كه درصدد یافتن اطلاعات درباره آن هستید وجود خارجی ندارد». ، «چنین دریایی هرگز وجود نداشته است». ، «نام صحیح این دریا خلیج فارس است». 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

سه شنبه 27/1/1387 - 21:55 - 0 تشکر 37020

شنبه 18 اسفند 1386 - ساعت

آرشیو اخبارگذشته
نفوذ جوان ایرانی در سایت گوگل برای نفی كلمه خلیج عربی
جام جم آنلاین: پندار یوسفی جوان 26 ساله ایرانی توانست با نفوذ در سایت گوگل کلمه خلیج عربی را غیر قابل دسترس و در عوض خلیج فارس را تثبیت کند. به این ترتیب افرادی که می خواهند در مورد خلیج فارس تحقیقی انجام دهند با کلمه خلیج عربی نمی توانند به اهداف خود دست یابند.
به گزارش مهر ، یک جوان ایرانی توانست با دانش خود و نفوذ در موتور جستجوی گوگل اسم خلیج فارس ایران را تثبیت کند.

این جوان 26 ساله ایرانی به نام «پندار یوسفی» توانست با نفوذ در موتور جستجوی گوگل، جستجو در زمینه «خلیج عربی» را غیرقابل دسترس قرار دهد.

بر اساس این گزارش، کسانی که در این سایت خواهان تحقیق درباره خلیج عربی(Arabian gulf)  هستند بعد از باز کردن گزینه هایی که گوگل برایشان پیشنهاد می کند و معمولا هم به زبان عربی و یا انگلیسی است با این جمله روبرو می شوند: «کلمه خلیج عربی اشتباه است ، لطفا از کلمه خلیج فارس «Persian gulf» استفاده کنید».

با انجام این کار تمام کاربران دنیا فقط در صورتی می توانند از تاریخچه خلیج فارسی مطلع شوند که تنها نام این خلیج را «Persian gulf» در گوگل ذکر کنند.

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 28/1/1387 - 7:57 - 0 تشکر 37066

سلام .. ممنون از دولت .. كاری نكردیم .. وظیفه ملی ما بود .. اون موقع كه من امضا كردم به 289 هزار رسیده بود .. مطمئنا الان بیشتر شده .. مسئله اینه كه اشتباهی رو كه بارها مرتكب شدن رو باز انجام میدن و سرشونم به سنگ نمی خوره !!!! .. موفق باشید .

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
چهارشنبه 28/1/1387 - 10:35 - 0 تشکر 37083

بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت
آقا مجتبی دستت درد نکنه که تمام خبر ها رو یه جا نوشتی، آدم وقتی این همه غیرت رو تو بچه‌های ایرونی می‌بینه به وجد میاد، دست همگیتون درد نیاد.
مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.