ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 349)
شنبه 2/7/1390 - 1:43 -0 تشکر 369545
تغییر چهره بی‌درنگ به یاری فناوری

برای اینکه یک بازیگر به شکل یه شخصیت مشهور درآید، باید ساعت‌ها مدید گریم سنگین را تحمل کند. حتی برای اینکه عکس یک نفر، شبیه کس دیگری شود، باید دانش خوب فوشاپ داشت و دقایق زیادی را صرف کرد.

اما یک فناوری جالب و سرگرم‌کننده که ممکن است روزی در اختیار همه ما قرار بگیرد، این روند را تغییر می‌دهد.

این فناوری نوعی گریم سه‌بعدی و یک تاتوی دیجیتال صورت است و FaceTracker نام دارد که در واقع یک API مبتنی بر C/C++ که کارش تعقیب و تعویض و جایگزینی بی‌درنگ چهره است.

در این فناوری، چهره‌ای در نظر گرفته می‌شود، نرم افزار، ویژگی‌های بارز و شاخص چهره را استخراج می‌کند و وارد یک پایگاه داده می‌کند. سپس، شخصی جلوی وب‌کم می نشنید و میمیک‌های مختلفی به صورتش می‌دهد، نرم‌افزار به صورت بی‌درنگ میمیک‌های صورت او را تشخیص می‌دهد و به صورت مدل اصلی منتقل می‌کند.

برای اینکه حرف‌هایی که زدم قابل درک باشد، مثال‌هایی می‌زنم، مثلا شما می‌توانید جلوی وب‌کم بنشینید و عکس‌های یک سری آدم معروف را به نرم‌افزار بدهید، بعد شروع کنید به شکلک درآوردن، نرم‌آفزار به صورت بی‌درنگ خصوصیات چهره آن آدم‌های معروف را، روی صورت شما می‌اندازد.
 
 
 
اما با استفاده از همین FaceTracker، آمده‌اند و کار جالب‌تر و پچیده‌تری انجام داده‌اند. تصور کنید که شما فیلم یک آدم مشهور را در اختیار داشته باشید و نرم‌افزار بتواند همین فیلم را پردازش کند و چهره شخص مورد نظر را تحلیل کند. سپس شما جلوی وب‌کم بنشیند، حرف بزنید و حالت‌های مختلفی به صورتتان بدهید.
نرم‌افزار این توانایی را دارد که میمیک‌های صورت شما را به صورت آن آدم مشهور منتقل کند. تصور کنید که چه کارهای جالبی که نمی‌شود کرد!

مثلا در اینجا یکی، یک فیلم مصاحبه کامرون دیاز را از اینترنت گرفته و با استفاده از نرم‌افزار، هر حالتی که به صورتش بدهد، به چهره کامرون دیاز منتقل می‌شود:
 
 حتی می‌شود کار جالب‌تری کرد و میمیک‌های صورت یک آدم مشهور را در یک فیلم، وارد یک فیلم دیگر کرد. مثلا در اینجا میمیک‌های صورت کامرون دیاز وارد صورت جان مالکوویچ در فیلم «جان مالکوویچ بودن» می‌شود!
 
شما می‌توانید با رفتن به اینجا و ایمیل به توسعه‌دهنده FaceTracker ، آن را دانلود و آزمایش کنید.
 

شنبه 2/7/1390 - 3:39 - 0 تشکر 369560

سلام
چه جالب چه فناوری های جدید و مدرنی تازگی ها اومده

کوله بارت را ببند

شاید ابن چند سحر فرصت آخر باشد

که به مقصد برسیم

بشناسیم خدا را

و بفهمیم که یک عمر چه غافل بودیم...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی