• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 5113)
پنج شنبه 31/6/1390 - 13:3 -0 تشکر 368792
گزارش تحلیلی مسابقات شطرنج تبیان - تابستان 90

با سلام

بحمدلله در طول دو ماه گذشته موفق شدیم ، تا مسابقات شطرنج تبیان – تابستان 90 را با حضور 24 نفر از دوستان محترم تبیانی برگزار کنیم .

اما طبق وعده قبلی و به درخواست برخی از دوستان گرامی که در مسابقات شطرنج تبیان (تابستان90) شرکت داشتند ، قرار شد که پس از پایان یافتن مسابقات  و مشخص شدن نفرات برتر ، جهت بررسی کیفی بازیهای این دوستان و احیانا وجود تخلف از قوانین بازیها ، گزارش تحلیلی تمام بازیهای سه نفر برتر در انجمن ورزش ثبت،  و به اطلاع سایر دوستان برسد ، تا آخرین مرحله جهت بسته شدن پرونده مسابقات شطرنج تبیان – تابستان 90 انجام شود ، که اینک به اطلاع دوستان میرسد.

توضیح این نکته ضروری است که در تحلیل صورت گرفته معیار سنجش کیفی بازیها ، درصداشتباه کاربر بوده ، به این معنی که مثلا در یک بازی چند حرکت از کل حرکتهای صورت گرفته، از نظر نرم افزار تحلیلگر بازی اشتباه میباشد. دقت شود که این تحلیل بر مبنای تعداد حرکت اشتباه است نه ارزش اشتباه  و یا شدت اشتباه (چراکه گاها یک اشتباه منجر به شکست در بازی میشود و درعین حال در جایی دیگر ممکن است تاثیر زیادی بر نتیجه بازی نداشته باشد)

 

 

 
 


 

 

تحلیل بازیهای کاربر گرامی "Venta1" :

شخصا با دیدن گزارش آماری روند بازیهای Venta1 ، تعجب کردم. گرچه به قاطعیت نمیتوان اظهار نظری داشت ولی مطابق نمودار ، Venta1 در مرحله مقدماتی و در دو بازی با Chamran313 (که در همان مرحله مقدماتی ایشون حذف شدند) درصد خطایی حدود 30 و سپس 20 درصد داشته اند (درحالیکه "نور مقدس" (نفر سوم مسابقات) در بازی با Chamran313 در همان مرحله مقدماتی خطایی درحدود 14 درصد داشته است) ، در ادامه ، Venta1  پس از صعود به مرحله دوم بازیها تا پایان یافتن مسابقات و در مقابل با رقبای مختلف ، میانگین درصد خطایی صفر را حفظ کرده اند (به این معنی که هیچ کدام از حرکات این کاربر در طول این بازیها اشتباه نبوده) و فقط در بازی هشتم یکی از حرکتهایشان اشتباه بوده که منجر به اشتباه  3 درصدی شده است. نکته دیگر آنکه هیچ یک از دوستان بغیر از Venta1 در طول بازیها نتوانستند رکورد اشتباه زیر 10 درصد را داشته باشند، ولذا به  Venta1 ، صمیمانه پیشنهاد میکنم که در مسابقات استانی و یا منطقه ای خود شرکت کنند، و مطمئن باشند مقام بدست می آورند

 

تحلیل بازیهای کاربر گرامی "Peyman10":

روند بازیهای این کاربر با میانگین درصد اشتباه حدود 24 درصد بوده ، و فقط ایشون در بازی اول خود خطایی درحدود 52 درصد داشته اند که میتوان این مقدار اشتباه را با توجه به میانگین بازیهای بعدی ، متاثر از عواملی نظیر خستگی ، عدم تمرکز ، استرس و... توجیه کرد (چراکه واریانس اشتباه ایشون در بازیهای بعدی نسبتا محدود بوده) ، ولذا روند بازیهای این کاربر منطقی بنظر میرسد

 

تحلیل بازیهای کاربر گرامی "نور مقدس":

 روند بازیهای این کاربر با میانگین درصد اشتباه حدود 14درصد بوده ، و واریانس اشتباه این کاربر نیز محدود بوده و لذا  روند بازیهای این کاربر منطقی بنظر میرسد، در توضیح بیشتر درخصوص تفاوت تعداد اشتباه (معیار نمودارها) و شدت اشتباه،، بعنوان مثال میتوان به  بازی چهارم و پنجم دو کاربر "Peyman10" و "نور مقدس" که هر دو با هم بازی داشته اند اشاره داشت. با وجود اینکه نتیجه بازی اول مساوی و بازی دوم پیروزی "Peyman10" بوده ، ولی همانطور که در نمودار مشاهده میکنید ، درصد اشتباه "نورمقدس" کمتر از "Peyman10" است، ولی بنا به توضیحی که داده شد ، در این دو بازی اشتباهاتی که "نورمقدس" انجام داده تاثیر مستقیمی در نتیجه بازی داشته اند و یا به تعبیر دیگر اشتباهات بدی داشته است (هرچند کمتر از Peyman10)

 

در نهایت ، با عنایت به گزارش روند بازیهای سه نفر برتر ، میتوان تاحدودی به درخواست دوستان جهت ارائه این گزارش حق داد، ولیکن به اقتضای شیوه و محیط برگزاری بازیها و دوستان شرکت کننده در آن ، نمیتوان بطور قطعی درخصوص موارد مبهم گزارش اظهار نظر کرد.

ولذا به نظر بنده ، با تمام توضیحات داده شده ، سه نفر برتر مسابقات شطرنج تبیان - تابستان 90 ، با همان ترتیبی که قبلا پس از انجام مرحله نهایی مشخص شد ، اعلام میشود.

در عین حال سایر دوستان میتوانند نظرات خود را اعلام کنند.

 موفق باشید

پنج شنبه 31/6/1390 - 14:18 - 0 تشکر 368827

بسم الله الرحمن الرحیم
باتشکر از پیشنهادتان

پنج شنبه 31/6/1390 - 15:0 - 0 تشکر 368849

با تشکر فراوان از جناب نور مقدس عزیز بخاطر زحماتی که برای برگزاری مسابقات کشیدند و این گزارش رو تهیه کردند

اما به نظر من بازیهای جناب venta  مشکوک و غیر عادی بودند.مگر میشود شمایی که 5 سال به قول خودتان به صورت نیمه حرفه ای کار کرده اید در بازیهای مقدماتی با جناب chamran313 سی درصد خطا داشته باشید و با جنابpeyman و نور مقدس آن هم در چند بازی خطای شما به صفر درصد برسد؟؟؟؟!!!!! (نه یه بازی ، نه دو بازی، نه سه ، نه چهار ، نه....)

جناب venta اگر خطای شما از ابتدای مسابقات صفر درصد بود این شک ایجاد نمیشد.

اما یک سوال : جناب نور مقدس ، با این اوصاف چه فرقی بین بازی جناب venta و اساتید شطرنج (مثل احسان قائم مقامی) هست؟ مگه میشه خطای یک نفر در بازی صفر بشه؟ (یا شاید هم  جناب venta خودش یه استاده؟) ،  پس این نرم افزار شما تفاوتی بینشون قائل نمیشه؟!؟!

پنج شنبه 31/6/1390 - 15:15 - 0 تشکر 368853

سلام
گزارش کاملا دقیق بود، دستتون درد نکنه، یه بار دیگه به سه برنده گرامی تبریک عرض می کنم.
کاربر venta1 واقعا حرفه ای عمل کردن.
یا علی

جمعه 1/7/1390 - 22:16 - 0 تشکر 369470

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام خدمت تمامی دوستان. در ابتدا یک تشکر و خسته نباشید فراوان بابت استاد گرامی، جناب نور مقدس دارم. و اما بعد، تبریک فراوان به دوستان تبیانی عزیزم عرض می کنم که مقام های اول تا سوم را کسب کردند. امیدوارم روزی بتونید در مجامع بین المللی هم خودی نشون بدید!!

سپاسگزارم. یا علی.

دوشنبه 25/10/1391 - 12:15 - 0 تشکر 584111

ممنون جناب shahnif

دوشنبه 25/10/1391 - 18:12 - 0 تشکر 584160

بعد از یک سال و اندی؟!؟!

دوشنبه 8/9/1395 - 13:12 - 0 تشکر 693187

پنج سال گذشت...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.