انجمن ها > انجمن حوزه علميه > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
حوزه علميه (بازدید: 331)
چهارشنبه 30/6/1390 - 8:21 -0 تشکر 368281
من از گاو می ترسم!!!

 

مرحوم مدرس- رحمة اللَّه علیه- آن طورى که من شنیدم که ایشان گفتند.

 که شیخ الرئیس [ابو علی سینا] مى‏‏‏‎گفته است که من از گاو مى‏‏‏‎ترسم، براى اینکه شاخ دارد و عقل ندارد. این یک مسأله است. حالا فرضاً هم شیخ نگفته باشد، اما مسأله است. گاو شاخ دارد و عقل ندارد، قدرت دارد عقل ندارد. این‏‏‎هایى هم که در دنیا الآن فساد راه مى‏‏‏‎اندازند از همان سنخ هستند که شاخ دارند عقل ندارند، قدرت دارند انسانیت ندارند.

دانلود فایل صوتی از حضرت روح الله 

منبع:یادداشتهای یک طلبه 

منبع صوتی: مبارز کلیپ 

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 30/6/1390 - 8:23 - 0 تشکر 368282

شما ملاحظه بکنید که امریکا در جهان چه دارد مى‏‏‏‎کند و شوروى هم از آن طرف. و خدا خواسته است که این دو قدرت مزاحم هم هستند، مقابل هم هستند، اگر یکی‏‏‎شان بود دنیا را مى‏‏‏‎بلعید. این دوتا قدرتمندند و در مقابل هم ایستاده‏‏‏‎اند، آن از او مى‏‏‏‎ترسد و او از او مى‏‏‏‎ترسد. اگر این‏‏‎ها از هم نترسند دنیا را از بین مى‏‏‏‎برند. نه این است که ادعاهاى آنها که ما براى صلح مى‏‏‏‎خواهیم چه بکنیم. اینها راه افتاده‏‏‏‎اند آمده‏‏‏‎اند به بیروت، به لبنان، براى اینکه ما مى‏‏‏‎خواهیم صلح در لبنان باشد. شما صلح‏‏‎طلب نیستید، بر فرض اینکه باشید، آمدن شما به چه مناسبت در کشورهاى دیگر؟ حکومت‏‏‏‎هایى که در بعضى از این کشورها هستند، حکومت‏‏‏‎هاى ملى نیستند، به ملت مربوط نیستند. اگر شما انسان بودید و انسانیت را و امور اخلاقى‏‏‏‎اى که در انسان و ارزشمندهایى که در انسان معتبر است پیش شما هم مقدارى از آن بود، ملاحظه حال مستمندان و ملت‏‏‏‎هاى ضعیف را مى‏‏‏‎کردید. نه اینکه یک دولتى را که بر خلاف میل یک ملتى است، سرکار آمده است، شما او را به عنوان اینکه مى‏‏‏‎خواهیم دولت را تقویت کنیم، در کشورشان به طور غصب وارد بشوید.

این براى این است که مهذب نیستند، انسانیت در کار نیست، قدرت هست. شاخ دارند عقل ندارند.

شما ملاحظه بکنید در هر جاى دنیا که یک فسادى وارد مى‏‏‏‎شود براى همین معنا است که آن کسى که در آنجا، در آن نقطه قدرت دارد، این قدرت دارد عقل ندارد، قدرت دارد انسانیت ندارد. این عقلى که من عرض مى‏‏‏‎کنم آن عقلى است که «ما عُبِدَ بِهِ الرَّحْمن» و الّا- تدبیر- شیطنت و تدبیر را این‏‏‎ها هم دارند. اما آن عقلى که عقل سالم باشد و بتواند انسان را به ارزش‏‏‏‎هاى انسانى برساند ندارند. مجرد دانشمند بودن به یک معنا، این فایده ندارد. ممکن است که یک کسى دانشمند بسیار بزرگى باشد لکن آن عقل را نداشته باشد، دانش خودش را صرف فساد بکند، صرف تباه کردن ملت‏‏‏‎ها بکند. اینها دارند قدرت خودشان را صرف مى‏‏‏‎کنند در اینکه ملت‏‏‏‎ها را تباه بکنند، تحت ستم بکشند. از آن قدرت‏‏‏‎هاى بالا هم که پایین بیاییم شما ملاحظه مى‏‏‏‎کنید که در محیط این منطقه صدام چه مى‏‏‏‎کند و اسرائیل چه مى‏‏‏‎کند. کارهایشان شبیه به هم است. صدام در جنگ شکست مى‏‏‏‎خورد، در جنگ هر وقت شکست خورد یک صدمه‏‏‏‎اى به مردم عادى و به مظلومین و به زن و بچه مردم وارد مى‏‏‏‎کند. من همین دو روز منتظر بودم که این به واسطه این صدمه‏‏‏‎اى که خورده، و این صدمه هم بزرگ‏‏‎ترین صدمه‏‏‏‎اى بوده است که تقریباً در طراز بزرگ‏‏‎ترین صدمه بوده است که خورده است، این تلافى‏‏‏‎اش را سر مظلومین در آورد، سر بهبهانى‏‏‏‎ها و- عرض مى‏‏‏‎کنم که- دیگر جاهایى که هستش، این چند شهرى که اخیراً در آنها موشک انداختند، این مورد انتظار ما بود، براى اینکه امثال این را ما از او دیده بودیم. اسرائیل هم یک نفر که معلوم نیست الآن که این عده کى بودند، البته عده‏‏‏‎اى بودند که مى‏‏‏‎خواستند انتقام از اسرائیل بکشند، آن محل کثافت‏‏‎کارى آنها را منفجر کرده‏‏‏‎اند، دنبالش شروع کرده است مظلومین را کوبیدن، عده کثیرى از مظلومین را به قتل رسانده است. این اینجا شکست مى‏‏‏‎خورد مظلومین را از دور مى‏‏‏‎زند، آن آنجا انفجار حاصل مى‏‏‏‎شود و سیلى مى‏‏‏‎خورد از همان مظلومین، که معلوم نیست الآن از چه طایفه‏‏‏‎اى هستند، چه اشخاصى هستند، در عین حالى که خودشان هم مى‏‏‏‎گویند باز معلوم نشده است کى است، و لیکن طیاره‏‏‏‎ها را مى‏‏‏‎فرستند و هر جا را که این مظلومین هستند مى‏‏‏‎کوبند.

این وضع روحیه اشخاصى است که عقل ندارند و قدرت دارند.

***

زمان: صبح ۱۵ آبان ۱۳۶۲/ ۳۰ محرّم ۱۴۰۴
مناسبت: بمباران شهرهاى نهاوند، مسجد سلیمان، اندیمشک و بهبهان‏
مرجع: صحیفه امام خمینی(ره)، جلد ‏۱۸، صفحه ۲۰۷

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 30/6/1390 - 10:58 - 0 تشکر 368314

با سلام
مطلبتون شیرین بود
با تشکر

چهارشنبه 30/6/1390 - 12:10 - 0 تشکر 368333

سلام


خیلی جالب بود و از لحاظ سیاسی آموزنده.

ولی من بیشتر از همه از خودم می ترسم

که خیال بَرَم داشته عقل دارم

تازه همون شاخ رو هم ندارم که از خودم دفاع کنم

!!

یک نیمه ی من شعور افلاطون است، یک نیمه ی دیگرم دل مجنون است،،،من بر لب تیغ راه رفتم یک عمر،این رنگ حنا نیست به پایم، خون است

 


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی