انجمن ها > انجمن دانشجویی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
دانشجویی (بازدید: 2411)
شنبه 26/6/1390 - 23:16 -0 تشکر 367023
آیا اغلب دانشجوها منطقی هستند؟

سلام

من در مورد دانشجوها نطری دارم كه البته فقط مختص دانشجو‌ها نمی‌دونم اما تاكیدم روی دانشجو‌هاست. چرا كه قشر فرهنگی جامعه اند.

به نظر من دانشجو‌ها بعضی اوقات حرف یكدیگر را نمی‌شنوند و فقط حرف خود را می‌زنند. اصلا گوش نمی‌دن طرف مقابل چی میگه. اگر هم گوش می‌دن دلیلش اینه كه بتونن یه جواب كوبنده بدن!! كافیه بحث‌های سیاسی رو گاهی نگاه كنیم. تو صحبت های بعضی‌ها تا حالا دیدین یكی به طرف مقابلش بگه من باهات موافقم؟

آیا بعضی ها حذب باد نیستند؟ باز مثال سیاسی می‌زنم. بعضی وقتا می‌بینیم یه دانشجو داره خیلی متعصبانه از یكی طرفداری میكنه. اما پای صحبتش كه می‌شینیم میبینیم دلایلش اون قدرا متقن نیست كه اینهمه تعصب نشون میده.

البته طرف صحبتم همه دانشجوهانیستن. خیلی‌ها روشنفكر‌تر از این حرفا هستن. من مخلص اونا هم هستم. روی صحبتم بـــــــعضیان.

وای... بعضی وقتا این طرز تفكر آسیـب میرسونه. آسیـــــــــــــــب

حرمت نگه دار دلم! كاين اشك، خون بهاي عمر رفته من است. "حسين پناهي"

يکشنبه 27/6/1390 - 3:44 - 0 تشکر 367053

سلام

وقتی دانشجو رو به دو دسته خودی و غیرخودی تقسیم میکنیم خودی ها راه افراط و زورگویی رو پیش میگیرن و گمان میکنن که کشور فقط مال اونهاست و هرتفکری غیر از تفکر اونها باطله!

غیرخودی ها هم به علت اینکه میبینن خودی ها از حمایت و آزادی عمل و بیان برخوردارن تصور میکنن که داره بهشون ظلم میشه و دچار افسردگی میشن افسردگی هم عقب نشینی از مواضع رو در پی داره!

شما از خودی متعصب و غیرخودی افسرده انتظار منطق دارین؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

يکشنبه 27/6/1390 - 11:57 - 0 تشکر 367129

با سلام
خوب اگه توجه کنین می بینین از دبستان تا دانشگاه در مورد هر موضوعی حداقل یک کتاب واسه تدریس و آموزش در نظر گرفته شده ولی دریغ از یک واحد درس واسه آموزش مباحثه و گفتگو.وقتی از بچگی یاد نگرفتیم که حرف حق جواب نداره و باید در مقابل حرف منطقی تسلیم شد، الان چه جوری بهش عمل کنیم؟
بعدشم وقتی حق و باطل قابل تمیز نباشه هرکسی نظر خودشو حق می دونه آخه همونطور که می دونید در آخرالزمان حق و باطل چنان با هم در می آمیزند که تشخیص حق از باطل برای مردم سخت می شود و حتی خواص نیز نمی توانند حق و باطل را تشخیص دهند.
یا علی

يکشنبه 27/6/1390 - 15:46 - 0 تشکر 367197

سلام
وحید خان با این حرفتون كه میگید دسته بندی كردن خوب نیست موافقم. اما نه به این دلایلی كه شما میگین. به قول یه نفر، وقتی میگیم من فلان جناح رو قبول دارم و اون یكی رو قبول ندارم، اون وقت دیگه هر بدی از جناح خودت میبینی، كتمان میكنی و نمیخوای ضعفاشو بپذیری_حداقل جلو بقیه_ كه مطمئنا هیچ جناحی بدون ضعف نیست. پس دسته بندی های مجزا رو من هم قبول ندارم. جالب اینجاست كه من وقتی تو انتخابات شورای شهر، متنوع رای دادم و اصلا به جناح نگاه نكردم یكی من رو مسخره كرد و گفت تو این كشور جناح ها هستند كه كار می‌كنند و افراد فقط در قالب جناحشون میتونن خوب كار كنن!!

حرمت نگه دار دلم! كاين اشك، خون بهاي عمر رفته من است. "حسين پناهي"

يکشنبه 27/6/1390 - 15:50 - 0 تشکر 367200

سلام
شاهین خان تا حدی موافقم كه تشخیص حق و باطل سخته ولی مهم اینه كه ما اگر به حرفی اطمینان نداریم، حداقل متعصب نباشیم درباره اش. باید مطمئن باشیم كه در مورد حرفمون اطمینان داریم، بعد با قطعیت بگیمش...

حرمت نگه دار دلم! كاين اشك، خون بهاي عمر رفته من است. "حسين پناهي"

يکشنبه 27/6/1390 - 16:37 - 0 تشکر 367223

كاملا درسته دانشجویانی كه در كلاس ما هستند واقعا بی منطقند من قبل از اینكه دانشگاه بروم اصلا آدم های با این طرز فكر ندیده بودم برای مثال یك مورد كه قابل گفتن هست را می گویم رشته من طوری است كه همیشه راجع به مواد رادیو اكتیو و انرژی هسته ای و فواید آن در تشخیص و درمان بیماری ها مطالعه می كنیم ولی با این حال عده ای از دانشجویان كلاسی كه من در آن درس می خوانم می گویند ایران نباید انرژی هسته ای داشته باشد و وقتی استاد ما راجع به دستگاه پزشكی كه با انرژی اتمی كار می كند توضیح می دهد و می گوید ما این دستگاه را در كشورمان نداریم همان دانشجویان می گویند چرا كشور ما عقب افتاده است یكی نیست به این ها بگوید علت اینكه ما عقب هستیم وجود انسان های بی فكر و وطن فروشی مثل شماست كه فقط نشستند ببینند این غربی ها چه می گویند و این ها هم مثل برده ها بگویند چشم

يکشنبه 27/6/1390 - 17:42 - 0 تشکر 367265

سلام.
به عنوان کسی که انواع دانشجو رفاقت دارم ... از سوپر روشن فکر مآب هایی که خدایی رو قبول ندارند تا سوپر مذهبی هایی که مرجعیت رو هم قبول ندارن.
هیچ وقت خودی و غیر خودی نداشتم ... بلکه همه ی اونایی طبق قانون عمل می کردن رو خودی می دونستم و می دونم.
ما کف التزام به ولایت فقیه رو در برخورد با مخالفین رعایت می کنیم.
البته ماهایی که معتقد به ولایت فقیه هستیم بحث خودی و غیر خودی این طوری که عزیزی در این بحث مشخص کردن نیست.
ما همه ی ملتزمین به ولایت فقیه رو خودی می دونیم مگر اینکه در برابر قانون و احکام حکومتی تخطی کنن.
ولی بعضاٌ توی دانشگاه صرفاٌ داشتن ریش یا داشتن چفیه دم مسجد ملاک جدایی یه قشری از دانشجو ها از هم می شه!
من دوستان خوبی دارم توی دانشگاه و معمولا بحث های ما به سیاسی و اجتماعی نمی کشه ... با بیشترشون سر اثبات خدا و پیغمبر بحثمون می شه! سرکلاس اندیشه اسلامی صلوات می فرسته ها بعدش میاد به من می گه خدا وجود نداره.

يکشنبه 27/6/1390 - 18:26 - 0 تشکر 367279

گفته می شد هر که با ما نیست با ما دشمن است

گفتم آری این سخن فرموده اهریمن است

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

يکشنبه 27/6/1390 - 19:34 - 0 تشکر 367306

سلام.
اتفاقا خیلی همین خط بندی ها رو هم داشتیم توی طیف هایی که به قول دوستان افسرده بودن ولی از ما سرحال تر می شدن روز به روز.
من موضعم توی این جور حرفا اینه حالا کاری به بقیه ندارم.
یه متن پرسش پاسخ توی سایت امام خامنه ای هست، اگر خواستین بخونید. من به شخصه اونجوری با دوستام حرف می زنم، گاهی علناً به همه ی مقدساتم توهین می کنن ولی صبر می کنم.
برعکس خواسته های بعضی از دوستام توی دنیای واقعی به همه ی اعتقاداتشون احترام می ذارم ولی اونا وقتی سر یه بحثی به جایی نمی رسن به همون خواسته های خودشون پایبند نمی شن و همه رو به گند می کشن، ولی چکنیم که بنا بر مدارا داریم ... خلاصه دانشجوی دانشگاه، تا یه حدودی منطقی هست ... و نه خیلی.

يکشنبه 27/6/1390 - 19:52 - 0 تشکر 367314

دوست چیه؟ دشمن چیه؟ بابا همین طرز تفكره كه ما رو غیر منطقی میكنه.
به نظر من 99% مشكلات جامعه ناشی از 1. ناآگاهی 2. خودخواهی است.
اگه یكی داره از یه چیز غلط طرفداری میكنه باید افسوس بخوریم از ناآگاهی و كاری بكنیم. نه اینكه سریع خط‌كشی كنیم و بگیم دشمن و دوست.

حرمت نگه دار دلم! كاين اشك، خون بهاي عمر رفته من است. "حسين پناهي"

يکشنبه 27/6/1390 - 20:4 - 0 تشکر 367315

التزام به فلان ......

آیا این تقسیم بندی نیست؟

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی