انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 267)
شنبه 26/6/1390 - 13:34 -0 تشکر 366787
مجسمه ها ی چینی

توقف نصب مجسمه‌های چینی در تهران
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار تهران از توقف بكارگیری مجسمه‌های چینی در معابر شهر تهران خبرداد و گفت: سازمان زیباسازی شهر تهران درباره مجسمه‌های چینی نصب شده در سطح شهر تصمیم‌گیری می‌كند.

به گزارش ایسنا، محمدهادی ایازی با اشاره به این‌كه نصب مجسمه چینی تنها در منطقه 7 تهران صورت گرفته است، نصب مجسمه چینی در سایر مناطق شهرداری را رد كرد و گفت: این موضوع در شورای فرهنگی شهرداری تهران مطرح و مقرر شد كه به‌كارگیری مجسمه‌های چینی به طور كامل متوقف شود.

وی درباره سرنوشت مجسمه‌های چینی نصب شده در برخی معابر شهر تهران نیز گفت: با توجه به این‌كه این مجسمه‌ها خریداری و به كشور وارد شده است، سازمان زیباسازی مكلف به تصمیم‌گیری درباره حفظ یا عدم حفظ این مجسمه‌ها شده است.

ایازی خاطرنشان كرد: براساس تصمیم شورای فرهنگی شهرداری تهران، از این پس همه مجسمه‌هایی كه در سطح شهر نصب می‌شود، توسط هنرمندان داخلی تولید خواهد شد و سازمان زیباسازی مكلف به استفاده از آثار هنرمندان داخلی است.

صحبت‌های این مقام مسوول در حالی است كه سازمان زیباسازی شهر تهران هرساله، همایش جهانی مجسمه‌سازی را با صرف بودجه كلانی در تهران برگزار می‌كند و مجسمه‌های ساخته‌شده در این رویداد هنری پس از پایان بدون كاربرد در انبارهای شهرداری نگهداری می‌شود. منبع جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی