دانش و فن آوری (بازدید: 737)
چهارشنبه 23/6/1390 - 19:41 -0 تشکر 365884
سند راهبردی دفاع سایبری تدوین شد

سند راهبردی دفاع سایبری تدوین می شود
تهران- رییس سازمان پدافند غیر عامل از تدوین سند راهبردی و طرح جامع بومی سازی تجهیزات فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: برای این منظور در همایش دفاع سایبری كه در بهمن ماه برگزار می شود با حضور دستگاه های مختلف در این زمینه بحث و بررسی می شود.
سند راهبردی دفاع سایبری تدوین می شود
به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، سردار "غلامرضا جلالی" روز چهارشنبه در نشست خبری نخستین همایش ملی دفاع سایبری اظهار داشت: براساس برنامه پنجم توسعه باید 70 درصد از خدمات دولت به مردم باید در فضای سایبری انجام شود كه این امر نشان از شیب ایران برای حركت به سمت كاربردی كردن فناوری اطلاعات در حوزه های مختلف است.
وی افزود:با توجه به اینكه فناوری اطلاعات در همه حوزه های موشكی، امنیت پرواز، نظام بانكی و صنعتی نفوذ كرده از این رو نوع جدید جنگ سایبری در كشور ایجاد شده است كه سال قبل با ورود ویروس استاكس نت در صنعت برق و هسته ای آن را تجربه كردیم و از این رو به مدل دفاعی پایداری در همه حوزه ها برای دفاع سایبری نیاز داریم.
وی برگزاری همایش ملی دفاع سایبری در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه سال جاری را از جمله برنامه های سازمان در این زمینه نام برد.
جلالی اضافه كرد: ایران باید نسبت به مسئله فضای سایبری بیشتر فعال شود چراكه با نفوذ اولین ویروس به بخش هسته ای وزارتخانه های خارجه و دفاع نمی دانستند به كدام مرجع شكایت كنند و یا آیا باید این امر حمله نظامی قلمداد شود یا خیر و از این رو این همایش برای بررسی فضای سایبر در حوزه های مختلف برگزار می شود.
رییس سازمان پدافند غیرعامل در بخش دیگری از سخنان خود گفت: این همایش تدوین طرح جامع دفاع سایبری در سطح ملی را در دستور كار خود دارد و بناست در آن سند راهبردی دفاع سایبری تدوین شود.
جلالی خاطرنشان كرد: علاوه بر زمینه های جامعه دانش بنیان و تاثیر آن در دفاع سایبری، بررسی و دستیابی به توانمندی كاهش آسیب پذیری و تبیین ضرورتهای دفاع سایبری نیز بحث و بررسی می شود.
وی با اشاره به این كه سه فن‌آوری عصر جدید را به انفجار اطلاعات تبدیل كرده‌اند، گفت: ‌ماهواره‌ها، بردهای سنجش از راه دور و فن‌آوری اطلاعات این فن‌آوری‌ها را تشكیل می‌دهند كه علاوه بر گسترش رفاه و خدمات، تهدیداتی برای سایر كشورها به ارمغان آورده‌اند.
وی گفت: فضای سایبر در برگیرنده تمام دنیای واقعی است و بیشتر مواردی كه در دنیای واقعی به آن برمی‌خوریم، در فضای مجازی نیز قابل پیگیری و تحقق هستند به طوری كه نظریه‌پردازان و اندیشمندان، جنگ آینده را در فضای سایبری می‌دانند و به همین منظور دنیا در حال آرایش جدیدی در حوزه سایبری است؛ هرچند با توجه به ملاحظات سیاسی، تهدیدات در فضای سایبر متغیر است.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی