انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 750)
سه شنبه 22/6/1390 - 15:52 -0 تشکر 365384
بچه داران و متاهلین بخوانند!!!!

فارسی وان خشن می شود!

 


خشونت رسانه ای MEDIA VIOLENCE)) ، به معنای آن است که خشونت در محتویات رسانه ها مانند فیلم ها ، مطالب کلیپ ها و ... نمایان گردد که در سال های اخیر فیلم هایی ساخته شده اند که مملو از بار خشونت و قتل و خونریزی هستند و این امور (جنگ ، قتل و خونریزی) به امری عادی و لاینفک در فیلم ها تبدیل شده

 

 

فارسی وان

حدود سه سال از آغاز فعالیت شبکه ی "فارسی1" می گذرد ، این شبکه که پروژه ای بلند مدت را در سر می پروراند از ابتدای امر با هدف نابود سازی بنیان خانواده (فاز اول) آغاز به کار کرده و با ملایمت و ظرافت خاصی پیشروی نمود به طوری که اکثر نقشه های شوم این شبکه بدون واکاوی و اطلاع رسانی برنامه هایی بی خطر و بدیهی جلوه می کردند و اکنون با گذشت چند سال ، فارسی1 به تازگی وارد فاز جدید خود شده ، در این مرحله از پروژه که به "فاز خشونت" معروف است موسیقی و سریال هایی با محتوای انواع خشونت ها به نمایش گذاشته شده اند . البته آنچه که حائز اهمیت می باشد هدف از اجرای پروژه ی خشونت است ؛ در واقع هدف از اجرای این مرحله ، ایجاد خشونت های سمعی و بصری برای مخاطب است که نهایتا به رفتار فرد و در سطحی وسیع تر به جامعه لطمه ای جدی وارد می کند که در بلند مدت منجر به تفرقه و از هم گسیختگی کل جامعه می شود ، جامعه ای که با اتحاد خود سدی عظیم در برابر هجوم دشمنان ایجاد کرده است.

واژه خشونت (violence) از ریشه ی لاتینی زور (vis) گرفته شده است که در معنای کلی به هرگونه اِعمال زور گفته می شود اما در اینجا مقصود ما خشونت در رسانه یعنی خشونت رسانه ای می باشد ، خشونت رسانه ای MEDIA VIOLENCE)) ، به معنای آن است که خشونت در محتویات رسانه ها مانند فیلم ها ، مطالب کلیپ ها و ... نمایان گردد که در سال های اخیر فیلم هایی ساخته شده اند که مملو از بار خشونت و قتل و خونریزی هستند و این امور (جنگ ، قتل و خونریزی) به امری عادی و لاینفک در فیلم ها تبدیل شده و نکته ی حائز اهمیت آنکه ، سطح این خشونت ها به سرعت در حال افزایش بوده و از تنوع بالایی برخوردار گشته اما آنچه در رسانه آشکارتر است دو نوع مهم خشونت می باشد که عبارتند از:

1) پنهان: این نوع خشونت در ورای رسانه ها اعم از شبکه های اجتماعی ، مطبوعات ، صدا و سیما و ... می باشد . بدان معنا که به صورت آشکارا به اِعمال خشونت نمی پردازند و آن را به صورت غیر مستقیم به کار می گیرند و مخاطب متوجه ی آن نیست ، مانند : فیلم هایی با مضامین اسلام هراسی.

2) آشکار: در این حالت از خشونت ، رسانه واضح و مبرهن به خشونت پرداخته و آشکارا از آن استفاده می کنند مانند : برنامه های بوکس ، فیلم های خشونت آمیز و ... .

در "فاز خشونت" شبکه ی فارسی1 ، سریال هایی با مضامین خشونت در روابط جنسی ، خشونت در موسیقی و خشونت در رفتار میان فردی به نمایش گذاشته شده اند (خشونت آشکار) ، مانند : الیسا کجاست؟، راز پنهان (خشونت در روابط جنسی) ، همسان (خشونت در عقاید دینی) ، کارتل (خشونت در سیاست) ، اِوالونا و مرد مرده (خشونت در رفتار) و ... .

همسان-فارسی وان

طی این مرحله با نمایش 24 ساعته ی سریال هایی غالبا خشونت بار سعی می شود تا مخاطب ، به کررات با انواع رفتارهای خشونت آمیز مواجه شود و این روند ملکه ی ذهن وی گشته و به مرور در رفتار افراد تجلی یابد .

این شبکه (فارسی1) که با مدیریت "رابرت مرداک" یهودی الاصل راه اندازی شد ، از ابتدا با هدف نابودی بنیان خانواده ی جامعه ی ایرانی پیشروی نموده و از این موضع کناره گیری نمی کند همان گونه که در "فاز خشونت" نیز به ظرافت بدان پرداخته و در ورای خشونت در سکس ، بی بند و باری و فحشا را به ارمغان آورده که از اولویت های کاری این شبکه است و در انتها به ذکر اهداف شبکه ی فارسی1 در فاز اول و دوم می پردازیم:

1- ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته در مقابل ساختار سنتی خانواده.

2- ترویج و عادی جلوه دادن خیانت زن به همسر و البته شوهر به زن.

3- بی اهمیت جلوه دادن احترام به والدین .

4- عادی جلوه دادن رابطه ی جنسی دختر و پسر قبل از ازدواج تا حد باردار شدن.

5- هویت زدایی از مفهوم خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی مستقل.

6- عادی جلوه دادن سقط جنین برای دختران قبل از ازدواج به عنوان راه حلی طبیعی برای رفع دلهره های احتمالی در روابط جنسی دختر و پسر.

7- ترویج مفهوم زندگی با دیگران به جای ازدواج.

8- ترویج فمینیسم و کم رنگ کردن نقش مرد در جامعه در حد کسی که تنها جهت رفع نیازهای جنسی زن خلق شده است!

فاز دوم (خشونت):

(در این مرحله علاوه بر اهداف فاز اول ، اهداف زیر با قوت بیشتری دنبال می شوند)

1- تعصب زدایی از کانون خانواده و ترویج بی تفاوتی نسبت به حریم خانواده و افزایش اختلافات با توسل به خشونت.

2- ترویج رابطه ی جنسی بین والدین با فرزندانشان.

3- افزایش تأثیر پذیری جنسی و خشونت در جوانان و نوجوانان بخصوص از طریق پخش موزیک ویدئوهای خاص.

4- پی ریزی و ایجاد آمادگی ذهنی تفکر شیطان پرستی در نوجوانان و جوانان و افزایش خشونت از طریق این قبیل موسیقی‌ها.

آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان

چهارشنبه 23/6/1390 - 6:20 - 0 تشکر 365676

با نام خدا و سلام
خوب در نظام ما بارها و بارها بحث جنگ نرم ؛ شبیخون فرهنگی . تهاجم فرهنگی مطرح شده و شبکه های اینچنینی مصداق کاملی از این بحث هستند که متاسفانه بعضا با بد عمل کردن صدا و سیمای خودمون مردم به ماهواره ها رو میارن و اون وقت در تیررس این تهاجمات قرار می گیرن

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

چهارشنبه 23/6/1390 - 12:53 - 0 تشکر 365769

سلام
شبکه فارسی وان به دشمن تعلق دارد وهیچ دشمنی دوست نمی شود.
ولی رسانه خودمون هم خشونت را نشون می دن .قبلا فیلماشون طوری بود که آخرش دو نفر بهم می رسیدندولی حالا اگر چند نفر تو فیلم کشته نشن انگار فیلمشون جذاب نمی شه .صحنه قتلو نشون می دن.
برنامه کودکشون هم خالی از خشونت نیست.صبح ها برنامه خاله شادونه یا عمو مهربان کارتون های لاک پشت های لینجان وحالا دایی ناصرها را پخش می کنند که جز کشتن وخراب کردن آموزش دیگری ندارد حتی رهبرعزیزمون هم به پخش این نوع کارتون ها اعتراض کردندولی کو گوش شنوا!!!

پنج شنبه 24/6/1390 - 16:57 - 0 تشکر 366140

با سلام
متاسفانه شبکه فارسی1 و شبکه های هم ردیف مانند این شبکه فقط و فقط خیانت کردن همسران به هم و فساد رو ترویج میکنند .
کاش برنامه های صدا و سیما اینقدر جذاب بشه که هیچ کسی به سراغ ماهواره نره.

نیکی و بدی که در نهاد بشر است                         شـادی و غمی که در قضا و قدراست 

با چرخ مکن حواله کاندر ره عقل                        چرخ از تو هزار بار بــــیچاره تر است

مدیر انجمن خانواده ی تبیان

 

 

پنج شنبه 24/6/1390 - 18:51 - 0 تشکر 366180

با سلام
من یه نطری دارم شاید خیلیا میگن قدیمیه
حتی به خودمم گفتن
مدتیه من خودم تلوزیون نگاه نمیكنم هم روزم شب میشه هم شبم روز وهیچ تفاوتی باقبل نداره اتفاقا وقت هم كمتر دارم نسبت به قبل خب مثلا كسی فارسی وان نگاه كنه چی میشه مثلا؟
همین ناهنجاری های جامعه نتیجه عدم برنامه ریزی وابطال وقت با چیزای بیهوده هست
خب خانواده ایی كه وقت داری زنو بچه تو بردار برو بیرون یه پارك چا میشینی فارسی وان نگاه كنی هی فاز به فاز بشماری ناهنجاری هارو
من خودم نگاه نمیكنم بارها شده تو خونه اقوام ودوستان همین شبكه یا سایر شبكه ها روشن بوده حتی به نگاه كوچیك چن ثانیه ایی هم نكردم انگار كه نبوده اصلا

زندگي سفري است که به ما مي آموزد

             "دادن وگرفتن يکي ست"

                             وهدف از وجود ما عشق ورزيدن،بخشش وشوق گشودن دست ياري 

                                         به سوي ديگري ست 

یادمن باشد که : اندک است تنهایی من در مقایسه با تنهایی خورشید .

پنج شنبه 24/6/1390 - 21:30 - 0 تشکر 366232

پیشنهاد خوبیه.
منم چند روزیه اصلا تلویزیون روشن نمی کنم عصر که می شه می رم حیاط با دخترم وبعد هم که همسرم می آد تو حیاطیم وبا هم صحبت می کنیم برا دخترم کتاب می خونم احساس می کنم راحتتر شدم قبلا جلو تلویزیون این شبکه اون شبکه فقط کنترل دستمون بود و شبکه تلویزیونو عوض می کردیم صدا وسیما ما که برنامه جذاب نداره.وباهم که حرفم نمی زدیم ولی الان که تلویزیون خاموشه راحتتریم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی