انجمن ها > انجمن نجوم > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
نجوم (بازدید: 260)
دوشنبه 21/6/1390 - 23:1 -0 تشکر 365127
گاه شمار نجومی شهریور 90


 

 
گاهشمار نـجومی شهریور 1390 

دسترسی به پدیده های نجومی ماهیانه نیازی است كه بسیاری از منجمان آماتور را به دنبال خود می كشاند. به این منظور علاقه مندان می بایست زمان زیادی را صرف جستجو در مراجع مختلف كنند. درجهت پاسخ به این نیاز، گاهشمار نجومی 1384 و 1385 طی دو سال پیاپی توسط اعضای انجمن علمی پژوهشی نجم شمال به صورت كتاب تهیه و منتشر شد.

در سالی که گذشت گاهشمار نجومی سال 1390 نیز تهیه شد. محاسبات انجام شده در این بخش برای طول جغرافیایی 53 شرقی و عرض جغرافیایی 33 شمالی انجام شده است. اختلاف ساعت رسمی ایران با ساعت گرینویچ 5/3+ است. در بسیاری از موارد زمانهای ذكر شده با دقت خوبی برای نقاط مختلف كشورمان قابل استفاده است. سعی شده است برای پدیده های قابل رصد، زمان ذكر شده برای وضعیتی باشد كه جرم مورد نظر در بالای افق قرار دارد و قابل رویت است


 

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی