بهداشت و سلامت (بازدید: 639)
دوشنبه 21/6/1390 - 9:58 -0 تشکر 364786
تغذیه واثرات آن برجنین

تغذیه ،حالات روحی مادر و محیط از بدو تشکیل نطفه در رحم مادربرروی جنین اثرات خود را می گذارند. بنابراین اگر می خواهید فرزندی سالم وصالح داشته باشید باید به نوع تغذیه و حالات روحی مادر توجه شود.


تغذیه

*نان حلال وغذای سالم اولین نکته ای است که از زمانی که نطفه می خواهد در رحم مادر شکل بگیرد روی خلق وخوی فرزند اثر می گذارد.مثالی بیاورم عده ای می گویند ما که همسرمون کارمند دولت است وپولش حلال .باید توجه کردکه این کارمند دولت درمحل کارش چگونه کارمندی است.همان 10 دقیقه ای که با همکارش صحبت می کند یا با تلفن اداره تماس شخصی می گیرد همین ها خالی از اشکال نیست .یادتان باشد کسب نان حلال سخت است


 یادآوری کنم غذای سالم و حلال در 9ماهه بارداری،شیردهی وبعد از آن روی فرزندان دلبندمان اثر می گذارد بنابراین پدران عزیز این مسؤولیت به عهده شماست .


*خوردن زیاد شیرینیجات مصنوعی ،قند وشکر،فست فود وکنسرو و غذاهایی که مواد نگهدارنده دارند نه تنها باعث تحرک زیاد جنین در دوران بارداری می شود بلکه از فاکتورهای مهم در ایجاد بیش فعالیست.مادران عزیز سعی کنید بیشتر از شیرینیجات طبیعی همچون عسل،خرما وکشمش و کمتر از غذاهای آماده استفاده کنند.


*کسانیکه خواهان بچه هایی باهوشند باید از ماه سوم بارداری به مدت 40 روز ناشتا کندر به اندازه یک عدس مصرف کنند .در کتاب ریحانه بهشتی ... خوردن کندر برای 21 روز را کافی دانسته است.باید این نکته را یادآورشوم که طبع کندر گرم است و کسانیکه در مناطق گروسیر زندگی می کنند یاطبع گرم دارند از غذا یا نوشیدنی با طبع سرد در طول روز استفاده نمایند.


*خوردن ماهی در سه ماهه سوم بارداری باعث وزن گیری جنین می شود ولی باید از ماهی هایی که جیوه کمتری دارند مثل بچه ماهی وساردین استفاده شود چون جیوه سمی است و روی جنین اثرات سوء دارد. بنابراین مادرانی که جنین آنها کم وزن هستند می توانند با خوردن 2وعده ماهی  در هفته کمبود وزن جنین را جبران کنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی