انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 356)
چهارشنبه 16/6/1390 - 16:47 -0 تشکر 363432
آواز گرم در 80سالگی

آواز گرم 80 سالگی
آلبوم آینه و خشت با خوانندگی استاد احمد ابراهیمی از سوی حوزه هنری منتشر شده است.

ابراهیمی، صدایی بازمانده از عصر طلایی ترانه و آواز رادیو تهران و از شاگردان استادان «بنان» و «محجوبی» است كه در آستانه 80 سالگی، هنوز نفسی آتشین دارد. او این بار نیز آوازی از سینه سوخته برآورده و آشنایان با شیوه‌ها و شگردهای آواز اصیل ایرانی را باز شیفته خود ساخته است.

 

احمد ابراهیمی در جوانی خوش درخشید، ولی شوریدگی‌های طبع آزاده‌اش، او را در اوج پختگی‌ از صحنه‌ها و رسانه‌ها كنار كشید. از آن زمان با این كه بیش از 40 بهار می‌گذرد، ولی هنرآموزی و سلوك هنری او هنوز هم فراموش نشده است. بعد از سال‌ها اینك می‌توان چكیده 50 سال خوانندگی اصیل و استوار او را در آلبوم آینه و خشت شنید.

او در این آلبوم به ارائه اثری خوشخوان و نیك پرداخته و كارش به عنوان نمونه‌ای اصیل و اصولی، الگویی دقیق برای علاقه‌مندان و هنر آموزان موسیقی ردیف دستگاهی ایرانی است.

در این آلبوم، گروهی از نوازندگان جوان، آواز گرم استاد را همراهی و اجرایی فاخر و پاكیزه ارائه كرده‌اند. این موسیقیدانان جوان كه با استاد ابراهیمی بیش از 40 سال اختلاف سن دارند، نشان داده‌اند كه می‌توان به نسل جدید امیدوار بود و آینده‌ای درخشان را برای آنان رقم زد. آلبوم آینه و خشت تنظیم و اجرایی قوی و خوش طنین دارد و بسیار دلنشین است. صدای گرم استادی كه در این سن همچنان در اوج می‌خواند، می‌تواند علاقه‌ها و شوق‌های زیر خاكستر مانده را به دوباره شنیدن آثار زیبا و پرعاطفه قدیمی تشویق كند.

احمد ابراهیمی در اول مرداد 1305 در كرمانشاه متولد شده و آشنایی وی با موسیقی از اوان كودكی آغاز گردیده است. او در ادامه از محضر استادانی چون روح‌الله خالقی، ابوالحسن صبا، ادیب خوانساری، غلامحسین بنان و نورعلی برومند بهره برده است. ‌استاد ابراهیمی، خواننده اركستر انجمن موسیقی ملی به رهبری روح‌الله خالقی، اركستر رادیو به رهبری مرتضی محجوبی و اركسترهای دیگری در عرصه موسیقی ایرانی بوده است. عمده فعالیت او در سال‌های اخیر به تدریس ردیف آوازی در مراكز مختلف معطوف بوده است. منبع جام جم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی