انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 804)
سه شنبه 15/6/1390 - 22:17 -0 تشکر 363257
این بچه خواسته بوده روح بشه(تقلید از سریال ماه رمضون)

"صراط" -

این آخرین جمله‌ای بود که محمد مهدی قبل از شروع بازی مرگبارش به زبان آورد. او سه‌شنبه هفته گذشته وقتی خودش و برادر 6 ساله‌اش را در خانه تنها دید، تصمیم گرفت همانند سریال مورد علاقه‌اش تبدیل به یک روح شود و به مکان‌های مورد علاقه‌اش سر بزند، غافل از اینکه بازی او سرنوشت شومی به‌دنبال خواهد داشت.

 
حالا 7 روز از حادثه‌ای که برای پسربچه 12 ساله گذشته می‌گذرد. 7 روزی که حاصل آن برای پدر و مادر محمدمهدی چیزی جز گریه و اندوه نبوده است. درست زمانی که خیلی از ما مشغول مسافرت و استراحت در تعطیلات عید فطر بودیم، اعضای خانواده «کوهی» پله‌های بیمارستان سوم شعبان را دو تا یکی می‌کردند به امید اینکه شاید از زبان پزشکی بشنوند: «پسرتان به زندگی برگشته است.» اما 7روز گذشت و محمد مهدی نه تنها به هوش نیامد که بنابر نظر قطعی پزشکان، دچار مرگ مغزی شد.
 
تقلید مرگبار
 
« محمدمهدی علاقه زیادی به یکی از سریال‌های ماه رمضان داشت و جانش را هم سر تقلید از این سریال گذاشت.» این را پدر محمدمهدی می‌گوید.
وی می‌افزاید: «پسرم بیش‌فعال بود و فیلم‌ها و سریال‌هایی را که می‌دید، تاثیر زیادی در او می‌گذاشت. دست آخر هم تقلید از یکی از همین سریال‌ها کار دستش داد و ما را داغدار کرد.»

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
سه شنبه 15/6/1390 - 22:19 - 0 تشکر 363258

ماجرا چه بود؟
بعد از ظهر سه‌شنبه گذشته، هیچگاه از یاد پدر محمدمهدی نخواهد رفت. زمانی که او سر کار بود و وقتی همسرش برای خرید خانه را ترک کرد، بچه‌ها در خانه تنها ماندند. او توضیح می‌دهد: «محمدمهدی» و برادر 6ساله‌اش مشغول بازی بودند که پسر بزرگم ناگهان تصمیم گرفت، به تقلید یکی از سریال‌های ماه رمضان تبدیل به روح شود. او به برادر کوچکش گفت که می‌خواهد وقتی روح شد، به محل کار من و نزد مادرش و همسایه‌ها برود و ببیند ما راجع به او و کارهایش چه می‌گوییم. برای همین به میله بارفیکسی که برای ورزش کردن بچه‌ها در خانه نصب کرده بودیم، یک روسری را قلاب کرد و سرش را داخل آن قرار داد و ناگهان حلق آویز شد. چند ثانیه بعد هم روی زمین افتاد و از هوش رفت.»
محمدمهدی در حالی بازی مرگبارش را شروع کرده بود که برادر کوچکش شاهد همه این ماجرا بود. پسربچه 6 ساله چند ساعت بعد وقتی محمدمهدی به بیمارستان منتقل می‌شد، درباره حادثه به پدرش می‌گوید: «من به داداش گفتم که این بازی را نکند اما خودش می‌خواست که روح شود. اولش که روسری را دور گردنش انداخت، داشت تاب می‌خورد اما یکدفعه چشم هایش را بست و روی زمین افتاد. من ترسیده بودم و گریه می‌کردم و همسایه‌ها پشت در جمع شده بودند اما مامان گفته بود که در را روی کسی باز نکنم. بعد یکی از همسایه‌ها شماره تلفن بابا را از پشت در از من گرفت و به او زنگ زد.» پدر محمد مهدی وقتی از ماجرا باخبر شد با عجله خودش را به خانه رساند. خیلی زود پسربچه 12 ساله به بیمارستان سوم شعبان انتقال یافت و گرچه با انجام عملیات احیا، قلب او شروع به کار کرد اما مغزش از کار افتاده بود.
پدر داغدار می‌گوید:« ساعت حدود 4:30 بعد‌از‌ظهر سه‌شنبه بود که پسرم را به بیمارستان رساندم و او تا یکشنبه شب هفته جاری در آنجا بستری بود. در این مدت خیلی‌ها امیدوارمان کردند که او به زندگی بر می‌گردد اما دوشنبه، دکترش گفت که داروهایی که به او تزریق کرده‌اند جواب نداده و او دچار مرگ مغزی شده است. وقتی این خبر را به ما اعلام کردند، دنیا روی سرمان خراب شد. باورم نمی‌شد پسرم را به خاطر تقلید از یک سریال از دست داده باشم. پسری که هنوز هم صدای خنده‌ها و شیطنت‌هایش در گوشم می‌پیچد.
با این حال او مرده بود و بهترین کار در آن لحظه اهدای اعضای بدنش بود. به همین دلیل با اهدای اعضای او موافقت کردیم و پسرم برای انجام آزمایش‌های نهایی درخصوص مرگ مغزی‌شدن و عمل پیوند اعضا به بیمارستان مسیح دانشوری انتقال یافت. او ادامه می‌دهد: «در همه جای دنیا وقتی سریالی تخیلی و آمیخته با خرافات از تلویزیون پخش می‌شود قبل از آن هشدار داده می‌شود که این سریال را مثلا بچه‌های 12ساله و کمتر از آن تماشا نکنند اما متأسفانه در شب‌های ماه رمضان وقتی چنین سریالی از تلویزیون پخش می‌شد، هیچ هشداری به خانواده‌ها داده نمی‌شد و به همین دلیل قصد دارم از صدا و سیما و سازندگان این سریال شکایت کنم.»

گفتنی است مدیر شبکه سوم سیما در مراسم تقدیر از دست اندرکاران سریال "پنج کیلومتر تا بهشت" با الگوسازی از شخصیتهای این سریال گفته بود: "
امیدوارم پسرهای ما همانند امیرحسین" مجموعه پنج کیلومتر تا بهشت" و دختران ما حجابشان همچون آیدای این سریال باشد."

انتظار می رود پور محمدی مدیر شبکه سوم سیما عکس العمل منا
سبی را به الگو شدن ارواح سرگردان این سریال از خود نشان دهد .

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
سه شنبه 15/6/1390 - 22:24 - 0 تشکر 363262

سلام

:((

فیلم مزخرفی بود...

 السلام علیــــــــــک یا ابا عبدالله

 

ای شیـــــعه تو را چه غــم ز طوفـــان بلا

آن جا که سفینة النجـــــــاة است حسیـــــن (ع)

 

یابن الحســـــن روحـــــــــی فداک

سه شنبه 15/6/1390 - 23:48 - 0 تشکر 363290


چه قدر وحشتناک. من نمیدونم تقدیر از این سریال چه معنی ای داشت!!!!!!!!!خدا در همین نزدیکی است
چهارشنبه 16/6/1390 - 13:8 - 0 تشکر 363384

یه لحظه خشکم زد !! عمل مبهوت کنندده ایه! اینکه پسر دوازده ساله ای دست به چنین عملی بزنه!
تجلیل از فیلم هایه شبکه سه که بنا به اظهار عوامل و دسته ای نقد پردازان به ظاهر موافق صورت میگیره رو که متاسفانه زمانه کمی نیس که شاهدشیم! در مورد این جنبه ی قضیه دوست خوبمون seyed68 تو انجمن سینما خوب گفتن که من دیگه بیشتر از این وارد این مقولش نمیشم
اما خب متاسفانه این کودک خوبمونم بنا به اظهار پدر؛پیش فعال بوده
اینو نمیگم تا توجیهی واسه اقدامش بتراشم ولی فراموش نکنیم این دسته از بچه ها بنا بر حد پیش فعالیشون دست به واکنش و رفتارهایی میزنن که وحشتناکه و کم نظیر
در هر صورت ناراحت کنندس. . . . ریشه یابیش  ساده نیس

پنج شنبه 17/6/1390 - 0:19 - 0 تشکر 363519

بنام خدای خوبم

سلام

ابتدا از دوستانی که به این بحث تشریف اوردن تشکر میکنم

من هم به چند نکته اشاره کنم:

1-تنها گذاشتن یک بچه بیش فعال در خانه با یک بچه کوچکتر!

2-آموزش به بچه کوچک که در رو برای کسی باز نکنه ولی باید از آموزش کامل اینکه اگر مشکلی پیش اومد باز کنه مطمئن میشدن!

3-خود پدر اقرار میکنن که بچه همیشه تحت تاثیر فیلم ها قرار میگرفته, در این حالت ها باید بعد از هر فیلم با بچه به صحبت پرداخت و به نقد فیلم رسید

یا اینکه بنا به تشخیص از دیدن فیلم خودداری کرد.

4-بچه چطور به این نکته فیلم توجه نکرده بود که مینا چون خودکشی کرده این همه رنج کشیده, و فقط به قسمت روح بودن توجه کرده!

5-فیلم نشون میده همه روح سرگردون نیستن, مگر اینکه کامل بمیرن, بازم به این توجه نکرده!

6-بچه بدرستی میدونسته که برای روح شدن باید بمیره, و این مردن رو از کجا یاد گرفته, درصورتی که دراین فیلم حلقه آویز شدن رو نشون داد فقط حرف از قرص خودن زد! پس پای فیلمای دیگه هم درمیونه!

7-در جهان فیلمهای زیادی ساخته میشه یکی از یکی بدتر, ولی انسان مختاره برای انتخاب و دیدن آنها, تازه بچه کوچکتر پدر و مادرش نیز میتونن روش تسلط داشته باشن!

این خانواده غم بزرگی رو متحمل شده, ولی خواستم بگم دلیلی برای شکایت دیده نمیشه! منطقی نیست

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
پنج شنبه 17/6/1390 - 10:52 - 0 تشکر 363565

اول تاسف به خاطر ساختن این فیلما كه نه بار علمی دارن نه بار فرهنكی ونه حتی بارمعنوی وحتی سرگرم كننده هم نیستن واقعا ساختنشون هیچ دلیلی نداره...
دوم تاسف بابت این تقلدید كودكانه و این فاجعه وحشت ناك
ولی بهتره قبل این كه مدیر شبكه سوم این مطلب رو عنوان كنن توجه داشته باشن به زندگی این دو بازیگر در جامعه نه تو فیلم...
كه متاسفانه الگوی مناسبی نیستن واسه جونا!!!!!!!!

زندگي سفري است که به ما مي آموزد

             "دادن وگرفتن يکي ست"

                             وهدف از وجود ما عشق ورزيدن،بخشش وشوق گشودن دست ياري 

                                         به سوي ديگري ست 

یادمن باشد که : اندک است تنهایی من در مقایسه با تنهایی خورشید .

پنج شنبه 17/6/1390 - 14:19 - 0 تشکر 363628

سلام
خب می دونید وقتی یه عده از تاثیر رسانه حرف می زدن توی این انجمن ... بعض دوستان روشن فکر می گفتن توهم توطئه داری ... البته این نمود فیزیکی تاثیرات مخرب رسانه هاست که اگر درست رسانه تکلیفش رو انجام نده چه اتفاقاتی تو جامعه رخ می ده.
نمود های اخلاقی و اعتقادی سریالهایی که مخاطب گاهی از رسانه ملی و گاهی از ماهواره می گیره خطرناک هست.

به نظر می رسه که شاید این سریال بیشتر از مختار نیاز به توضیح داشت منظورم بعد برنامه هست!
ین فیلم رو که می دیدم یاد یه فیلم هالیوودی می افتادم که ماجراش این جوری بود گمونم که چندتا دانشجوی پزشکی بودن که با با کلی تجهیزات و کم کردن دمای بدنش و از کار انداختن قلبش کم کم به حالت مرگ می رفت و چند دقیقه انگار مرده ... ولی بعد سریع احیاش می کردن با همون روشهایی که توی اروژانس هست گمونم ... بعد هرکدوم که روح از بدنش جدا می شد می رفت گذشته اش رو سیر می کرد ... البته اون خیلی حرفه ای داستان رو پیش می برد ...

اما یه چیز دیگه هم هست ... تو خبر اوردین پسرک بیش فعاله ... منم توی بچگیم کسی حریفم نمی شد ... یه بار با مادربزرگم رفته بودیم طرف بازار ... یه بابایی رو داشتن اعدام می کردن ... چرثقیل بود و اویزون کردن یارو.
من رو نذاشتن که ببینم ولی خودم هرجور بود نیگاه می کردم.
وقتی رفتیم خونه ... یه عروسک داشتیم با پارچه ساخته بودیمش(نه چشم داشت نه دهن ... نه هیچی ) ... مثل همین بچهه اویزونش کردیم(چون نویدم بود دیگه) ...:)) بیچاره تا سه روز به دیوار اویزون بود.

یا علی

پنج شنبه 17/6/1390 - 17:4 - 0 تشکر 363694

سلام

تکلیف رسانه ها خیلی وقته برای اکثریت مردم مشخص شده...
چه داخلی چه خارجی!

اون دانشگاهی که باید کارشو درست انجام بده , هیچ وقت درست انجام نداده

پس یه قسمت هم خودمون مسئول هستیم
مسئول خودمون
مسئول بچه هامون

*مهرانه درباره عدم الگو بودن بازیگرا گفتی...واقعا" منم نمیفهمم این چه چیزیه که مد شده و در همه سایت ها هم موجوده, خانم و آقا با نمادهای زشت و چندش آور عکس هایی میگیرن و...
و اینکارا رو عادی جلوه میدن
واقعا" مسئول این کارا کیه !

*دررابطه با بچگی سها... (یا خدااااا)

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 18/6/1390 - 17:28 - 0 تشکر 363877

سلام

به نظر من این تقصیر سازندگان سریال نیست...نمیشه برای هنرمندان محدودیت های الکی بزاریم...از روح نگین اینجوری میشه...فلان شغل رو مسخره نکنین ناراحت میشن...از مواد مخدر حرف نزنین بد آموزی داره....اینجوری هنرمند نمیتونه کارشو انجام بده

مقصر اصلی صدا سیما هست...حالا چرا؟....چون کنار سریال ها و برنامه هایی که پخش میکنه علامت گروه سنی بینندگان رو نمیزنه

تو شبکه های اروپایی و آمریکایی اگه مثلا یه فیلم برای نوجوونا مناسب نیست یه علامت خطر گوشه تصویر هست ....زده -13.....یعنی این فیلم برای زیر سیزده سال مناسب نیست ...پدر یا مادر نذار بچه ات فیلم رو ببینن!

 

 

يه سري به خدا بزنيم

خيلي زود

بي بهانه...

شنبه 19/6/1390 - 15:24 - 0 تشکر 364157

سلام
حتما باید علامت خطر رو بزنه تا پدر مادر متوجه شن
پدر مادر باید خودشون بدونن, که مثلا بچه من چه مدلی هست و ممکنه چه تاثیراتی بگیره
حداقل بعد از دیدن دقایقی یا قسمتی, بنا به شگرد خود از دیدن بچه جلوگیری کنن

اتفاقا اگر بچه اون علامت رو بالای صفحه ببینه, بیشتر ترغیب میشه که فیلمو ببینه
اگرم نذارن ببینه, از یه جا تهیه اش میکنه
دانلودی, سی دیی و...

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی