انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 548)
يکشنبه 13/6/1390 - 23:28 -0 تشکر 362628
چگونه شنونده خوبی برای کودکمان باشیم؟

5 روشی كه به شما كمك می كند تا شنونده های خوبی برای كودكان خود باشید.بدین قرارند:


1- روی گفته های كودك كاملا تمركز كنید.اگر در حال حاضر نمی توانید كاملا متمركز شوید .بگویید "عزیرم اجازه بده این كار را تمام كنم .آنوقت تماما در اختیار شما هستم ." سپس به كار خود را به پایان برسانید و توجه خود را كاملا به گفته های او معطوف كنید.
2- به چشمان كودك خود نگاه كنید.وقتی او صحبت می كند مستقیما به چشمانش نگاه كنید.به تلویزیون یا كامپیوتر نگاه نكنید.
3- از بعضی علایم و نشانه های فیزیكی استفاده كنید تا ثابت كنید در حال گوش دادن به گفته های او هستید. مثلا در حالیكه لبخند می زنید سر خود را تكان دهید تا احساس همدلی خود را نشان دهید و یا فقط سر خود را تكان داده تا به او بفهمانید با احساس به حرف های او گوش می دهید .
4- قبل از اینكه به گفته هایش پاسخ دهید اطمینان حاصل كنید كه صحبت های او پایان پذیرفته بپرسید "مطلب دیگری نیست؟" بعد از آن وارد صحبت شده پاسخ او را داده و یا به گفته هایش واكنش نشان دهید.
5- برای بیان افكار و نظرات خود نسبت به گفته هایش از او كسب اجازه كنید.به طور مثال ممكنست بگویید "خیلی متاسفم .از اینكه ناراحت هستی .ممكنه پیشنهادی كنم شاید پیشنهاد من كمك كند تا احساس بهتری پیدا كنی؟"
« به یاد داشته باشید زمانی می توانید به كودك خود آموزش بدهید كه شنونده های خوبی باشند كه خود به عنوان پدرو مادر شنونده های خوبی باشید.»

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی