انجمن ها > انجمن ادب و هنر > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
ادب و هنر (بازدید: 285)
سه شنبه 8/6/1390 - 18:51 -0 تشکر 360476
هنر نمائی با عروسک

برگزاری جشنواره نمایش عروسكی در اصفهان
چهاردهمین جشنواره نمایش عروسكی از 13 تا 16 شهریور در اصفهان برگزار می‌شود.

محمدباقر آدوسی، معاون فرهنگی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان با اشاره به حضور 12 گروه داخلی و یك گروه خارجی در این جشنواره گفت: 370 گروه نمایشی از سراسر كشور در مرحله‌‌ استانی این جشنواره با یكدیگر به رقابت پرداختند كه در نهایت از آن میان 10 كار انتخاب شد تا در كنار 2 نمایش مهمان در اصفهان روی صحنه بروند.

او با اشاره به نقش پررنگ تئاتر در رشد اجتماعی و عاطفی كودكان و نوجوانان، با استقبال از آغاز حركت آموزش و پرورش برای تولید نمایش در مدارس كشور گفت: با این كه آموزش و پرورش در این زمینه دیر اقدام كرد، اما به هر حال آغاز این حركت را به فال نیك می‌گیریم، چرا كه معتقدیم نمایش عروسكی به عنوان یك شیوه‌ تربیتی و آموزشی غیرمستقیم می‌تواند به جریان آموزش مدارس هم كمك كند.

برگزاری كارگاه‌های ساخت عروسك، تئاتر كاغذی، نمایشنامه‌خوانی و نمایشگاه عكس، بخش‌های جنبی جشنواره تئاتر عروسكی اصفهان را تشكیل می‌دهند.

نمایش عروسك‌های بزرگ دارا و سارا از دیگر برنامه‌های این جشنواره تئاتری است.

منبع جام جم

چهارشنبه 9/6/1390 - 0:48 - 0 تشکر 360644

امیدوارم کسانی که میرن خوش بگذره بهشون

عده ای دائم مینالند که گل سرخ خار دارد، ما باید شاد باشیم که خارها گل دارند.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی