انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1050)
جمعه 16/1/1387 - 16:2 -0 تشکر 35639
جزییات انتشار اینترنتی فیلم ضداسلامی نماینده هلند

C:\Documents and Settings\Dear-User\My Documents\My Pictures\13496_798.gif

به گزارش«جهان» با وجود پی گیری شماری از کشورهای اسلامی و همچنین مسلمانان مقیم هلند برای جلوگیری از نمایش این فیلم تحریک آمیز و ضد اسلامی ، متاسفانه با کمک و حمایت یک سایت ویدیوئی مستقر در انگلیس این فیلم به نمایش گذاشته شد .

این فیلم 15 دقیقه ای که روی یک وب سایت ویدئویی منتشر شده اسلام را "دشمن آزادی" می خواند.

قصد سیاستمدار هلندی برای پخش این فیلم با تظاهرات خشمگین در برخی کشورهای اسلامی روبرو شده بود.
این فیلم "فتنه" نام دارد و تلویزیون های هلند از پخش آن خودداری کرده بودند.


 

تصاویر بمبگذاری های لندن در ژوئیه 2005 و مارس 2004 مادرید نیز در فیلم نمایش داده می شود.
صحنه های سر بریدن و تصاویری از تئو ون گوگ کارگردان که در سال 2004 به دست بنیادگرایان اسلامی به قتل رسید نیز در فیلم "فتنه" گنجانده شده است.


 

در بخشی از فیلم تصویر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران، نمایش داده می شود که در سخنرانی خود می گوید: "پیام انقلاب پیام جهانی است و در جغرافیا و زمان محدود نمی شود. تردید نکنید که انشا الله اسلام همه قله های جهان را فتح خواهد کرد."


 

در بخش دیگری از فیلم نیز تصویر و صحبت های آیت الله مشکینی، رییس پیشین مجلس خبرگان رهبری، آورده شده که می گوید: "دین اسلام دینی است که دنیا را می خواهد اداره کند و اداره کرده و بالاخره اداره خواهد کرد."


 

او فیلم خود را "آخرین هشدار به غرب" خواند و تاکید کرد که "مبارزه برای آزادی تازه شروع شده است." پلیس هلند از جان خیرت ویلدرز محافظت می کند. دولت هلند اعلام کرده است که نظر آقای ویلدرز درباره اسلام بیان کننده دیدگاه این دولت نیست.


 

دو سال قبل انتشار کاریکاتورهایی در دانمارک از پیامبر اسلام باعث تظاهرات خشم آلود مسلمانان در بسیاری کشورها شد.
گرت ویلدرز در پی قرار گرفتن فیلم ضد اسلامی او در شبکه اینترنت گفت: در صورت ضربه به منافع هلند در پی انتشار فیلمش مسئولیتی در این زمینه ندارد.
وی در توجیه اقدام توهین آمیز خود گفت: من با تولید این فیلم می خواهم مشوق بحث در این زمینه باشم.
انتشار این فیلم ضد اسلامی بر روی اینترنت با واكنش های بین المللی روبرو شده است.
در عین حال دبیر کل سازمان ملل پخش فیلم موهن نسبت به اسلام را در هلند به شدیدترین لحن محکوم کرد.

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل با محکوم کردن این اقدام آنرا آزار دهنده عنوان کرد.

همچنین مهاتیر محمد، نخست وزیرسابق مالزی انتشار فیلم توهین آمیز را محکوم کرد و خواستار اتحاد مسلمانان برای تحریم کالاهای هلندی شد.

وی این فیلم را نشان دهنده وجود کج فهمی ازاسلام درغرب دانست.

وزارت خارجه مالزی هم دربیانیه ای این اقدام را توهین به تمامی مسلمانان اعلام و آن را محکوم کرد.

ونگ کان سنگ معاون نخست وزیر سنگاپور هم این اقدام را سوء استفاده از آزادی بیان عنوان و خواستار برخورد با دست اندرکاران این موضوع شدند.

ایران، عراق و اندونزی هم این اقدام را محکوم کردند.

این فیلم به نام" فتنه" که وجود گروه های افراطی و تروریسم را به اسلام مرتبط می کند روز پنج شنبه در یک سایت اینترنتی منتشر شد.
همچنین اسلوونی كه ریاست فعلی اتحادیه اروپا را به عهده دارد، تهیه فیلمی علیه دین مبین اسلام را توسط یك نماینده پارلمان هلند محكوم كرد و دامن زدن به نفرت را تنها دستاورد چنین اقداماتی خواند.

 ریاست اتحادیه اروپا در بیانیه ای كه روز جمعه منتشر كرد، افزود كه این اتحادیه و اعضای آن به ضرورت اصل آزادی بیان اعتقاد دارند، اما این آزادی باید در عین احترام به دین و سایر باورها و كنوانسیون‌ها اعمال شود.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود اضافه كرد: ما معتقدیم اقداماتی همچون تولید فیلم یاد شده هیچ هدف دیگری را به غیر از دامن زدن به تنفر محقق نمی‌سازد.

اتحادیه اروپا خاطرنشان كرد كه تعمیق تفاهم دوجانبه و ایجاد احترام متقابل تنها از طریق تبادل علنی و شفاف آرا و نظرات در عین حمایت از آزادی بیان و نه با تمسك به خشونت محقق می‌شود.

یك قانونگذار هلندی اخیرا بدون توجه به اعتراضات و انتقادهای مطروحه فیلمی را علیه اسلام تولید كرد و بر روی اینترنت قرار داد.
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اقدام نماینده مجلس هلند در نمایش فیلمی توهین آمیز و ضد اسلامی را محکوم کرد .

حسینی در این باره گفت : با وجود پی گیری های جمهوری اسلامی ایران ، شماری از کشورهای اسلامی و همچنین مسلمانان مقیم هلند در چند هفته گذشته برای جلوگیری از نمایش این فیلم تحریک آمیز و ضد اسلامی ، متاسفانه با کمک و حمایت یک سایت ویدیوئی مستقر در انگلیس این فیلم به نمایش گذاشته شد .
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که این اقدام با فاصله کوتاهی از نمایش کاریکاتورهای توهین آمیز دانمارکی صورت می گیرد ؛ افزود : اقدام زشت نماینده مجلس هلند و موسسه انگلیسی در پایان هفته وحدت حاکی از تداوم خباثت و کینه عمیق این گونه اتباع غربی علیه اسلام و مسلمانان است .
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با هشدار در باره عواقب این گونه اقدامات تحریک آمیز ، ممانعت و مداخله هر چه سریعتر دو دولت هلند و انگلیس و نیز اتحادیه اروپا برای پایان دادن به نمایش این فیلم توهین آمیز ، ضد اسلامی و ضد فرهنگی را خواستار شد .
حسینی همچنین از این گونه کشورهای غربی احترام بیشتر به شعارهای مورد ادعای آنان به ویژه رعایت اصول اولیه حقوق بشر و ارزش های بیش از یک میلیارد مسلمان را خواستار شد .

سازمان کنفرانس اسلامی امروز جمعه پخش فیلم ضد اسلامی نماینده راستگرای افراطی پارلمان هلند را باعث کاشته شدن بذر نفرت دانست.
در بیانیه سازمان کنفرانس اسلامی امده است فیلم کوتاه گرت وایلدرز هلندی افترا و تهمت به اسلام است و به احساسات بیش از یک میلیارد و سیصد میلیون مسلمان در سراسر جهان توهین کرده است.

اکمل الدین احسان اوغلو دبیر کل سازمان کنفرانس اسلامی در این بیانیه خاطر نشان کرد این فیلم نوعی اقدام لجام گسیخته و همراه با تعیض نژادی بر ضد مسلمانان است و باعث تحریک نفرت وخشونت می شود.

وی افزود این فیلم تنها با هدف تحریک به خشونت و بی مدارایی مذهبی و همچنین از بین بردن صلح و امنیت و ثبات در جهان ساخته شده است.

در بیانیه سازمان کنفرانس اسلامی از جامعه بین المللی خواسته شده است انتشار این فیلم را محکوم کند.

سازمان کنفرانس اسلامی از سوی دیگر از دولت هلند که از انتشار این فیلم در این کشور جلوگیری به عمل اورده خواست کارگردان این فیلم را تحت پیگرد قضایی قرار دهد.

در ادامه موج محكومیت انتشار این فیلم مسلمانان اندونزی ،بنگلادش،پاكستان و رسانه های اردن با محكوم كردن اقدام این نماینده هلندی بر اتحاد کشورهای اسلامی برای رویارویی با مقاصد شرورانه این افراد تاکید کردند.
وزارت امور خارجه بنگلادش در بیانیه ای اعلام کرد: این اقدام کاملا غیرعقلانی و غیر موجه پیامدهای خطرناکی خواهد داشت زیرا این فیلم به میلیون ها مسلمان در جهان توهین می کند.
تظاهرکنندگان پاكستانی  قطع روابط دیپلملتیک دولت پاکستان را با هلند خواستار شدند.
رئیس اتحادیه اروپا نیز روز جمعه از قرار گرفتن فیلم ضد اسلامی پارلمان هلند در پایگاه اینترنتی ابراز تاسف و اعلام کرد: این فیلم فقط موجب ترغیب به خشونت خواهد شد. 

پری کرانجو ریاست اسلوونیایی اتحادیه اروپا در بیانیه ای تاکید کرد: آزادی بیان هرچند که جزو ارزش ها و سنت های ما است باید در فضایی توام با احترام به اعتقادات ،‌مذاهب یا دیگر مسایل اعمال شود.
وی تاکید کرد: از طریق خشونت نمی توان تفاهم دوجانبه و احترام متقابل ایجاد شده را تعمیق کرد .
این بیانیه در این حال افزود: ریاست اسلوونی اتحادیه اروپا از دولت هلند به طور کامل حمایت می کند.
یان پیتر بالکننده نخست وزیر هلند نیز روز گذشته به طور رسمی در لاهه از پخش این فیلم ابراز تاسف کرد. 

شنبه 17/1/1387 - 14:37 - 0 تشکر 35763

           سلام

      میشه به این مطلب یك علامت سوال اضافه كرد. منظورم اینه كه باید به این پاسخ برسیم كه واقعا چرا این فیلم ها مطالب ویا آزمون ها! بر ضد اسلام و پیامبر اسلام تولید میشن؟  شاید من اطلاعات كمی دارم اما فكر نمی كنم كه در باره تمام ادیان این همه اجحاف بشه .

    اگه جواب سوال من اینه كه ما مسلمانیم و اونها غیر مسلمان پس با ما ضدیت دارند و 

این كارهاشون هم دلیلی جز این نداره كه هیچ واگرنه منتظر جوابهای منطقیتون هستم  .

    از توجهتون   سپاسگذارم

يکشنبه 18/1/1387 - 0:2 - 0 تشکر 35833

بسم الله الرحمن الرحیم . سلام . اللهم عجل لولیک الفرج (عج) دعا کنید برای ظهور حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا لتراب مقدمه الفدا . پیروز باشید .

بسم الله الرحمن الرحیم ( وقـُل اعمـَلوا فـَسَیـَری اللهُ عـَمـَـلَـَکـُم وَرَسـُولـُهُ وَالمـُومِنون..)وبگو به خلق که هر عملی کنید ( نیک یا بد ) خدا آن عمل را می بیند و هم رسول و هم مومنان بر آن آگاه می شوند .....( صدق الله العلی العظیم ) سوره مبارکه التوبه آیه شریفه 105 .

چهارشنبه 28/1/1387 - 10:16 - 0 تشکر 37078

منبع : عصر ایران

"فتنه" بزرگ ، جهالت مسلمانان است نه فیلم هلندی

سید ضیاءالدین احتشام

فیلم 15 دقیقه ای "فتنه" که توسط رهبر راستگرایان هلند ساخته و در اینترنت به نمایش درآمده است، توفانی از خشم و احساسات ضد غربی مسلمانان سراسر جهان را موجب شده است؛ حتی برخی علمای اسلام، خواستار قطع رابطه کشورهای اسلامی با هلند شده اند. گروه هایی از مسلمانان خشمگین نیز با برپایی تظاهرات متعددی در نقاط مختلف جهان و در مقابل سفارتخانه های هلند، خواستار اعدام کارگردان فیلم شده اند.

اما این فیلم چیست و چه محتوایی دارد؟
"فتنه" فاقد روایت کلامی است. مستندی است که تصاویری از اعمال و سخنان مسمانان را نمایش می دهد.
آنچه در این فیلم نمایش داده می شود عبارت است از:
- سربریدن اتباع غربی توسط اعضای القاعده
- اعدام یک زن افغانی در یک زمین فوتبال توسط طالبان
- قمه زنی توسط برخی شیعیان در روز عاشورا با تاکید بر قمه زدن بر سر کودک عراقی توسط مادرش
- تصاویری از کشته شدن یک کارگردان ضد اسلام هلندی توسط یک مسلمان مراکشی
- اعدام هایی در ایران
-...

در کنار این صحنه ها، آیاتی از قرآن و نیز سخنانی از برخی چهره های مسلمان مانند محمود احمدی نژاد که می گوید اسلام دنیا را فتح خواهد کرد پخش می شود تا اینگونه القاء شود که اولا آنچه گذشت، بخشی از آموزه های قرآن و اسلام است و ثانیا مسلمانان درصددند این رفتارها را به کل جهان تعمیم دهند.

در ادامه، نظرات مسلمانان ساکن اروپا درباره مفاهیمی چون زنا، جهاد و همجنس بازی و .... ذکر می شود که با نظرات بسیاری از غیرمسلمانان اروپایی یکسان نیست و بدین ترتیب، هشدار داده می شود که اسلام در اروپا به عنوان یک خطر ، موجود است و لذا باید شعار پیشروی اسلام را در جهان جدی گرفت.

تردیدی نیست که نحوه در کنار هم قرار گرفتن این تصاویر و نیز منسوب کردن آنها به کل اسلام، امری مغرضانه ، و در حالت خوشبینانه، ناآگاهانه بوده است ولی آنچه مهم است اینکه آیا تصاویری که از جنایات مسلمانان و نیز اعمال جاهلانه آنها در این فیلم آمده است، دروغ، مونتاژ و ساختگی است؟

مگر نه این است که اعضای القاعده، هرگاه خواسته اند سر یک انسان را ببرند، در مقابل پرچم لااله الاالله، محمد رسول الله (ص) این کار را انجام داده و با فریاد الله اکبر در مقابل دوربین سر بریده اند؟

مگر نه این است که طالبان در زمان حکومت خود، خشن ترین، بی رحمانه ترین و ضد انسانی ترین رفتار را با مردم افغانستان داشت؟

مگر نه این است که برغم هشدارهای برخی علما و مراجع روزآمد، هنوز که هنوز است، برخی شیعیان در روز عاشورا با قمه بر سر خود و کودکانشان می زنند تا صحنه هایی دلخراش ایجاد کنند و چهره ای متوحش از اسلام به نمایش گذارند؟

مگر در هند و پاکستان ، هنوز فرقه هایی از ما مسلمانان ، در ماه محرم ، با زنجیر های تیغ دار بر شانه های خود نمی کوبند تا روزی خون آلود و بعضاض منتهی به مرگ را پشت سربگذارند؟

و مگر نه این است که در همین ایران خودمان ، فریادها بلند بود که این همه اعدام را لااقل در  ملأ عام انجام ندهید ( و باز خدا به رئیس قوه قضاییه خیر دهد که بخشنامه ممنوعیت اعدام علنی را صادر کرد)

اینها، واقعیت هایی است که در جهان امروزین اسلام وجود دارند. بنابراین، این دو امکان برای غیرمسلمانان به طور واقعی وجود خواهد داشت: "استفاده از این واقعیت ها برای تبلیغ مغرضانه علیه اسلام" یا "سوء برداشت از این واقعیت ها و تعمیم آن به همه مسلمانان".

ادامه در پست بعدی ....

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
چهارشنبه 28/1/1387 - 10:18 - 0 تشکر 37079

واقعیت این است که امروز، صدای اندک مسلمانانی که توحش و آدم کشی را با مفاهیم جهاد و دفاع اشتباه گرفته اند، بیش از صدای اکثریت مسلمانان جهان که طرفدار صلح و همزیستی اند به گوش جهانیان می رسد.

در این میان، بسیاری از علمای مسلمان، به ویژه علمای اهل سنت که گروه هایی مثل القاعده خود را بدانها منتسب می کنند، در مقابل این کج روی ها، سکوت کرده اند یا واکنش قاطعانه و صریحی نشان نمی دهند.

اگر آنها، هنگاهی که اولین فیلم القاعده در اینترنت (که سر انسان را می بریدند) منتشر شد ، علیه اعضای القاعده موضع می گرفتند ، دیگر نیازی نبود که امروز علیه فیلم هلندی برآشوبند و مگر جز این است که فیلم "فتنه"، ترکیبی است - البته هدفمند - از فتنه هایی که واقعا توسط تعدادی مسلمان جاهل و نابخرد بروز کرده است؟

درباره فیلم فتنه و اینکه چه واکنشی باید در برابر آن داشته باشیم، تاکنون، گزینه های زیادی مطرح شده است. از جمله سکوت و بی تفاوتی نسبت به این فیلم، خشم و خروش علیه آن و سازندگانش، قطع رابطه با هلند، ساختن فیلم هایی برای پاسخ متقابل، یادآوری جنایاتی که غربی ها علیه مسلمانان کرده اند، گوشزد کردن آیات خشونت در انجیل و تورات و ...

هر کدام از این راه ها و روش ها، البته در جای خود قابل بررسی است ولی بی گمان ، بهترین و موثرترین واکنش ها، اصلاح درونی جامعه مسلمانان است؛قطعاً ، تا وقتی که خشونت های ضد انسانی به اسم اسلام و مسلمانان ادامه داشته باشد، "فتنه" ها همچنان ادامه می یابند و بانیان "فتنه" کار سختی برای ساختن فیلم های جدید، نوشتن کتاب های تازه، برپایی نمایشگاه های نو و ... نخواهند داشت، فقط کافی است ساعتی در اینترنت جستجو کنند تا صدها تصویر خشن، ضد انسانی، مشمئز کننده، خونبار و وحشت بار پیدا کنند و سپس آنها را در قالب فیلم و کتاب، سایت، نمایشگاه و ... "بازنشر" کنند.

اگر عقلای اسلام طرحی نو برای غلبه صدای اکثریت صلح جوی مسلمانان بر نعره های اقلیت فتنه گر مسلمانان برنیندازند، تصویر اسلام، از آنچه هست در نزد افکار عمومی جهانیان مکدرتر و زشت تر خواهد شد و در چنان هنگامه ای زیستن مسلمانان در این جهان، از آنچه هست، سخت تر و طاقت فرساتر خواهد بود.

بیایید به مخاطب غیرمسلمان که هر گاه از اسلام می شنود و می خواند و می بیند، تنها خشونت و قتل و ترور و سربریدن است، حق بدهیم که درباره مسلمانان "بد اندیشه" باشد و بیایید این را هم بپذیریم که "مسلمانان ساکت" جهان شاید به اندازه اقلیت خشونت گرا در این ماجرا مقصر باشند که نخواسته اند خشونت محوران را از دایره مسلمانی خویش طرد کنند تا جهانیان حساب آنها را از حساب اسلام و مسلمانان جدا نمایند.

فتنه بزرگ، جهالت مسلمانان است و بی تفاوتی مسلمانان آگاه به این جهالت.

-:- می خواهم آب شوم در گستره افق ، آنجا كه دریا به آخر می رسد و آسمان آغاز می گردد -:-  
چهارشنبه 28/1/1387 - 13:20 - 0 تشکر 37092

از اظهار و نظرات دوست عزیزم GiGili واقعاً تحت تأثیر قرار گرفتم . واقعاً یك تحلیل و بررسی  خیلی جالبی بود دوست عزیزم GIGIli مطمئن باشید حسن نظرات شما و سایر دوستان در این مبحث در اختیار تمام دوستان من در گروه امور سیاسی پایگاه فجر سجد جامع سبزوار قرار خواهد گرفت .

باتشكر فراوان - احسن

چهارشنبه 26/12/1388 - 4:30 - 0 تشکر 190379

اینها نه تنها با اسلام مخالفند بلکه به نظر من با هر دین واقعی و تحریف نشده دیگه هم مخالف هستن.

پنج شنبه 27/12/1388 - 12:19 - 0 تشکر 190627

با سلام
قطعا این دشمنی به خاطر افراد نیست و با مکتب و تفکر شیعی است چون بست پیدا کردن این تفکر باعث جلوگیری از ظلم پذیری میشود و این مخالف منافع غرب است ، آزادی که اسلام برای انسان میخواهد، روح زیر بار ظلم نرفتن و منطقی که اسلام دارد و ادیان تحریف شده غرب ندارد و این باعث جذب انسانهای آزاده به اسلام میشود پس غرب به خاطر منافع خود مجبور است با اسلام مقابله کند مخصوصا با فرهنگ جهاد و شهادت که حتی در کتب درسی کشور هایی مثل مصر و عربستان نیز این آیات از کتب درسی حذف شده است .
اما در پایان آنها دشمنان ما هستند و دشمنی خود را میکنند و این ما هستیم که باید هوشیار باشیم.
فان حزب الله هم الغالبون

يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.