انجمن ها > انجمن مهدویت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
مهدویت (بازدید: 2390)
جمعه 28/5/1390 - 15:12 -0 تشکر 355425
*شب قدر و قرار عاشقی 65*

بسم الله الرحمن الرحیم
 
 
 
لیالی قدر نزدیک است...
دل ها پر از حاجت و در خواست...
همه به نوعی در طول سال منتظر این شب ها بودند...
خیلی ها رخت ازین دنیا بستند و رفتند و به این شب ها نرسیدند...
بعضی هامون موندیم...
بعضی ها کوله بار سال پیش خودشون رو خوب بسته بودند...
بعضی ها هنوز نمیدونن امسال چی میخوان...چه برسه به کوله بار...
باید فکر کنیم...
خوب فکر کنیم...
چی میخواهیم؟
چرا می خواهیم؟

 
خوب فکر کنیم که...
آیا در دعاها و گریه های این شب های ما ظهور اماممون جای دارد؟
آیا واقعا آماده ایم؟
از صمیم قلبمونه؟
 
 
قرار این هفتمون باشه...
شب های قدر به نیت امام زمان (عج) 14 سوره قدر بخوانیم
با نیت خالص

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 28/5/1390 - 15:44 - 0 تشکر 355435

به نام خدا -سلام
من یه پیشنهاد جانبی بدم؟
آیت الله بهجت مث اینکه فرموده بودند:اگر کسی هر روز به یک حدیث از کتاب جهاد با نفس وسائل الشیعه،عمل کنه،براش خیلی خوبه
به نظرم ما هم از این به بعد قرار بذاریم،هر هفته،به یک حدیث حداقل فکر کنیم،اگه عمل نکردیم
چطوره؟
مثلا خودتون امروز اولین حدیث رو بگید
البته احادیث رو مشخص وبا شماره بگید تا تکراری نیاریم
تشکر

قال الله عزّوجلّ:
تندي نكن با كسي كه تو را بر او مسلط كردند تا با تو تندي نكنم.(كافي2/303)

 

 اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

 

..............................................................

وبلاگ من:شهر ما(کلیک کن حالش رو ببر)

جمعه 28/5/1390 - 15:45 - 0 تشکر 355437

راستی از همه تبیانی های عزیز خواهش میکنم،این شبهای مقدس،این سید روسیاه رو هم دعای خیر بفرمایند

قال الله عزّوجلّ:
تندي نكن با كسي كه تو را بر او مسلط كردند تا با تو تندي نكنم.(كافي2/303)

 

 اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فی فرج مولانا صاحب الزمان

 

..............................................................

وبلاگ من:شهر ما(کلیک کن حالش رو ببر)

جمعه 28/5/1390 - 15:53 - 0 تشکر 355441

بنام خدای خوبم
سلام
جناب سید پیشنهاد بسیار خوبی هست
من این کتاب رو ندارم
اگر براتون مقدور هست
پس بسم الله
منتظریم

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 28/5/1390 - 16:30 - 0 تشکر 355467

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیك یا بقیة الله الاعظم

سلام

امام صادق ع :

آغاز سال ( حساب اعمال )  شب قدر است.

در آن شب برنامه سال آینده نوشته می شود.

برآورد اعمال در شب نوزدهم انجام می گیرد و 

تصویب آن در شب بیست و یکم و تنفیذ آن در شب بیست و سوم....

jtayebe عزیز ممنونم كه قرار این هفته را برگزار كردید.

امشب و دو شب دیگر قدر شبهای سرنوشت سازی هستند.

در شب قدر فرشتگان فوج فوج بر روی زمین فرود می آیند و مقدرات یكساله را بر قلب نازنین ولی الله الاعطم عرضه می دارند تا به به امضاء آن وجود نورانی برسد.

تمام مقدماتی كه در ماههای رجب و شعبان به وجود آمد برای زسیدن به این شب مبارك بوده است.زمان حساس و مهمی است.مقدرات ما در آن معین خواهد شد و برنامه یكساله ما معین می شود.

خوش به حال كسانی كه خودشان را خوب آماده كردند.در سزنوشتشان رقم می خورد كه یار امام زمان شوند و مولا از آنان راضی می باشد.

دوستان بیاییم قدر این شبها و روزهای مبارك كه برترین ایام در طول سال هستند را بدانیم.و همان جور كه اماممان از ما خواستند، برای فرج دعا كنیم.

دعا كنیم كه امسال دیگر یتیمیمان به پایان برسد و مهدی فاطمه روحی لتراب مقدمه الفداه تشریف بیاورند و همه محبان گرداگرد وجود شریفشان حلقه بزنیم و روی زیبایشان را ببینیم و صدای دلنشینشان را بشنویم.

از این همه سالهای غربت بشنویم و بگوییم.از اینكه به خاطر محرومیت از درك حضورشان، نفس سركش و شیطان رجیم این دشمن انسانیت نمی گذاشتند تا بنده خوب خدا شویم.

هر وقت می خواستیم خوب باشیم نمی گذاشتند.ما را با مظاهر دنیایی فریب می دادند. ما هم مثل یك بچه زود گول می خوردیم و به طرف گناه می رفتیم.همین باعث می شد كه از شما دور شویم و مانع از آمدن شما بشویم.از این بابت بسیار خجالت زده ایم.

از اینكه ظالمان و مستكبران برسر ما عبادالله چه آوردند و از فتنه ها و رنجها و دردهایمان در این قرنها به اماممان شكایت كنیم.

از پسر فاطمه بشنویم كه آقایمان هیچ وقت ما را فراموش نكرده و هر چه داریم از بركت وجود نازنین او است.

چه می گویم ؛آقا همه اینها را به حساب دلتنگی ما بگذار.

گفته بودم چو بیایی غم دل با تو بگویم

چه بگویم که غم از دل برود چون تو بیایی

اللهم عجل لولیك الفرج

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

جمعه 28/5/1390 - 16:50 - 0 تشکر 355488

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیك یا بقیة الله الاعظم

سلام

فضیلت شب قدروحقیقت آن

قال مولانا صاحب‌الزمان (عج): فاکثرو الدعاء بتعجیل الفرج فان ذلک فرجکم؛ مولای ما حضرت صاحب‌الزمان(عج) فرموده‌‌اند: «برای تعجیل در فرج بسیار دعا کنید که گشایش کار شما نیز در آن است»...

فضیلت شب قدروحقیقت آن

ماه مبارک رمضان شریف ترین ماه های سال است و تنها نام این ماه در قرآن ذکر شده است. اعتبار و شرافت ماه مبارک نیز به شبهای قدر است که به فرموده قرآن از هزار ماه افضل است و عمل در آن از هزار ماه بهتر است.
مگر شب قدر چه شبی است؟ شبی که در آن قرآن نازل شده است.
اما هدف از نزول قرآن چیست؟ قرآن کریم می‌فرماید: «ان هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم همانان این قرآن به راهی که اقوام (استوارتر) است هدایت می‌کند». در تفسیر این آیه شریفه امام صادق(ع) فرموده‌اند: «یهدی الی الامام» یعنی قرآن به سوی امام هدایت می‌کند.
از امام سجاد(ع) پرسیدند: «فما معنی المعصوم؟» معنای معصوم چیست؟ آن حضرت فرمودند: «هو المعتصم بحبل‌الله و حبل‌الله هو القرآن. لایفترقا الی یوم القیامة والامام یهدی الی القرآن و القرآن یهدی الی الامام و ذلک قول الله عزوجل (ان هذا القرآن یهدی للتی هی اقوم».
«معصوم (کسی است که) معتصم به حبل الله است و حبل الله قرآن است. این دو تا روز قیامت از هم جدا نمی‌شوند و امام به سوی قرآن هدایت می‌کند و قرآن به سوی امام هدایت می‌کند و این است معنای کلام خداوند تعالی که «این قرآن به راهی که اقوم (استوارتر) است هدایت می‌کند.»
در کتاب شریف اصول کافی کتاب الحجة باب «فی شان انا انزلناه ...» آمده است که امام جواد (ع) به شیعیان می‌فرمودند: با سوره انا انزلناه... با مخالفان (اهل سنت) مخاصمه و مباحثه کنید تا پیروز شوید. به خدا که آن سوره پس از پیغمبر بزرگترین حجت خداوند است بر مردم و آن سوره سرور دین شماست (بزرگترین دلیل مذهب شماست) و نهایت دانش ماست ...»

اللهم عجل لولیك الفرج

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

جمعه 28/5/1390 - 16:55 - 0 تشکر 355493

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیك یا بقیة الله الاعظم

با مقدمه فوق مشخص می‌شود که تمام تشریفات و برکاتی که خداوند برای ماه رمضان در نظر گرفته است که روزهای این ماه بهترین روزها، شب هایش بهترین شبها، ساعت هایش بهترین ساعت هاست، خواب روزه‌دار عبادت است و نفس کشیدنش ثواب تسبیح دارد و ... همه و همه به خاطر آن است که مردم در این ماه متوجه
” تمام تشریفات و برکاتی که خداوند برای ماه رمضان در نظر گرفته است که روزهای این ماه بهترین روزها، شب هایش بهترین شبها، ساعت هایش بهترین ساعت هاست، خواب روزه‌دار عبادت است و نفس کشیدنش ثواب تسبیح دارد و ... همه و همه به خاطر آن است که مردم در این ماه متوجه امر امامت و صاحب این مقام و مرتبت شوند. “
امر امامت و صاحب این مقام و مرتبت شوند و بفهمند که سفره‌دار و مهماندار این ضیافت الهی کیست و بفهمند شب قدر که قلب ماه مبارک است صاحبی و حقیقتی دارد و حقیقت شب قدر همان روحانیت و نورانیت قلب مطهر امام زمان (ع) است و در آن شب آن حضرت قبله و مطالف ملائکه می‌شود و فرشتگان دسته دسته به حضور آن حضرت می‌شتابند و امورات سال، در آن شب به قلب مبارک آن حضرت نازل و به امضای آن حضرت می‌رسد و بفهمند که اگر می‌خواهند به استان الهی راه یابند «باب الله» یعنی درب این آستان امام زمان (عج) است و بفهمند که شرط قبول همه اعمال، پذیرش ولایت آن حضرت است و اگر کسی هزاران سال در دنیا عمر کند، روزهایش را با روزه سپری کند، شبها تا به صبح به نماز بایستد، هر ساله حج خانه خدا به جای آورد ولی ولایت این حجت خدا را قبول نداشته باشد، با صورت به آتش جهنم افکنده خواهد شد. باز بی جهت نیست که در اعمال و ادعیه این ماه توجه خاصی به امام زمان (عج) صورت گرفته است و دعای افتتاح که به خواندن آن در شبهای ماه مبارک و به ویژه در شب قدر به آن توصیه شده است بیش از یک سوم آن به شکایت از هجران حضرت ولی عصر (عج) و در خواست ظهورش از پردرگار اختصاص دارد و امام صادق (ع) در شبهای قدر با اصرار، به درگاه خداوند تعالی برای سلامتی و ظهور امام زمان (عج) دعا می‌کردند.

اللهم عجل لولیك الفرج

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

جمعه 28/5/1390 - 16:57 - 0 تشکر 355497

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیك یا بقیة الله الاعظم

و اما هم اکنون 1170 سال از غیبت امام زمان (عج) می‌گذرد و آن حضرت بارها و بارها به شیعیان پیغام داده‌اند که برای ظهورم دعا کنید. و امسال قلب نازنین آن حضرت داغدار فاجعه سامراست.
خانه پدری آن حضرت و مرقد دو امام همام و بارگاه مادر گرامی و عمه آن حضرت زیر خروارها خاک مدفون شده است. در راستای عمل به فرمایش آن حضرت مبنی بر دعا برای ظهور و نیز به منظور تسلای قلب داغدار آن حضرت سزاوار است مؤمنان روزه دار در شبهای قدر از دعا برای فرج آن حضرت که بافضیلت‌ترین و ارزشمندترین دعا برای درمان تمام دردهاست (و به نوشته صاحب مکیال المکارم که این کتاب را به امر امام عصر (عج) و راجع به برکات دعا برای ظهور به رشته تحریر درآورده‌اند، صدها فایده و برکات دنیوی و اخروی دارد) غفلت نورزند و «... یکپارچه از صمیم دل با مولای خود تجدید عهد نمایند و در مقام استغاثه برآیند و دعای «الهی عظم البلاء ...» را بخوانند و فضای مساجد و حسینیه‌ها را با گلبانگ «یا صاحب الزمان» و دعای «اللهم کن لولیک ...» که در چنین شبی شرف صدور یافته، عطراگین نمایند. مهم این که تا در جامعه به امام زمان (ع) احساس نیاز نشود، مردم به دنبال او نمی‌روند. باید از عادت غیبت به در آمد. برادران یوسف (ع) تا در تنگنای قحطی و گرسنگی قرار نگرفتند به دنبال گندم نرفتند. اول مضطر شدند و احساس نیاز کردند سپس از کنعان به مصر رهسپار گردیدند هر چند که اول حرکت از برای خودخواهی بود اما در نهایت همین گرسنگان گندم به بارگاه یوسف مالک خزائن الارض راه

اللهم عجل لولیك الفرج

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

جمعه 28/5/1390 - 17:4 - 0 تشکر 355502

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیك یا بقیة الله الاعظم

” حقیقت شب قدر همان روحانیت و نورانیت قلب مطهر امام زمان (ع) است و در آن شب آن حضرت قبله و مطالف ملائکه می‌شود و فرشتگان دسته دسته به حضور آن حضرت می‌شتابند و امورات سال، در آن شب به قلب مبارک آن حضرت نازل و به امضای آن حضرت می‌رسد. “
یافتند. مردم نیز اول باید احساس اضطرار و نیاز به حجت‌بن الحسن (عج) کنند بعد به دنبال او حرکت نمایند. هر چند که اول حرکت از برای حظوظ نفسانی باشد اما در نهایت آنان را به عزیز مصر وجود، کلمه محمود، حجت معبود، محور آسیای بود، مرکز دایره شهود، عین شاهد و مشهود، جناب مهدی موعود (عج) واصل می‌نماید.» (فیض ضیافت، سید ابراهیم موسوی، 47)
همگان باید بدانند که هر چه خیر، برکت، رحمت و مغفرت در این ماه و همه ایام سال بر مردم نازل می‌شود به برکت وجود مقدس امام زمان (عج) است و اعمال و عبادات همگان نیز تنها و تنها با امضای آن حضرت مقبول خداوند واقع خواهد شد که در زیارت آن حضرت آمده است «اشهد ان بولایتک تقبل الاعمال» شهادت می‌دهم با ولایت تو اعمال پذیرفته می‌شود و در شب قدر مقدرات یک ساله عالم هستی و همه افراد به توسط آن جناب امضا و تنفیذ می‌گردد و با ظهور آن حضرت است که همه گرسنگان سیر، همه برهنگان پوشیده، همه بیماران بهبود، همه زندانیان آزاد و هر مشکلی از مشکلات بشریت دوا می‌شود.
برنده و رستگار آن کسانی هستند که در شب قدر در گوشه قلب آن مولای مهربان برای خویش جایی دست و پا کنند و از عنایت خاص و دعای مستجاب آن بزرگوار بهره‌مند گردند. چگونه؟ با دعا برای تعجیل در ظهور. زیرا این دعا، دعای امام زمان (عج) را در حق دعا کننده به دنبال خواهد داشت. همچنین دعای پیامبر (ص) دعای امیرمومنان (ع) دعای حضرت زهرا (س) و دعای فرشتگان را شامل حال دعا کننده می‌نماید.

اللهم عجل لولیك الفرج

 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

جمعه 28/5/1390 - 17:4 - 0 تشکر 355504

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیك یا بقیة الله الاعظم

در روایات آمده است که شب قدر شب حضرت زهرا (س)ست و اگر کسی حق [حضرت] فاطمه (س) را بشناسد شب قدر را درک کرده است. بیایید در شبهای قدر به وجود مقدس حضرت زهرا (س) متوسل شویم و با خواندن نماز استغاثه به آن حضرت که کیفیت آن در مفاتیح الجنان آمده است، امضای فرج امام زمان (عج) را از مادر بزرگوارش بگیریم و با گرفتن ختم «امن یجیب ...» رفع موانع ظهور آن حضرت را از خداوند طلب کنیم که باز در روایات آمده است، مضطر حقیقی، حضرت مهدی(عج) است.
با توجه به این که در ماه مبارک رمضان خواندن یک آیه قرآن، معادل یک ختم قرآن است، ثواب تلاوت قرآن در این ماه را برای ظهور امام زمان (عج) هدیه کنیم و نیز ثواب همه اعمال خود را حتی ثواب نفس کشیدن و خوابیدن خود را در این ماه برای ظهور هدیه کنیم و چه تجارتی بالاتر از این که ثواب همه اعمال خیر خود را از اول عمرمان تاکنون برای فرج امام زمان (عج) هدیه نماییم. یقیناً این کار از مزد و ثواب ما کم نخواهد کرد بلکه بر درجات ایمان ما خواهد افزود. کلید فرج صلوات بر پیامبر (ص) و آل او با «و عجل فرجهم» است.
در تمام ایام سال و به ویژه در شبهای قدر از ذکر شریف صلوات به همراه «و عجل فرجهم» غافل نشوید. به امید آن که این ماه رمضان آخرین ماه رمضان دوران غیبت امام عصر(عج) باشد
منبع:همشهری آنلاین

منبع

اللهم عجل لولیك الفرج


 

الهی به حق فاطمه ،عجل لفرج مولانا صاحب الزمان

جمعه 28/5/1390 - 17:43 - 0 تشکر 355539

سلام
بسیار ممنونم از قرارتون

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی