• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 13223)
چهارشنبه 14/1/1387 - 12:35 -0 تشکر 35365
چند خبر سیاسی

خبر اول اینکه


فتوای شیرین!


شیرین عبادی انتخابات مجلس هشتم را نامشروع! خواند. وی كه اخیراً سمت جدیدی را برای خود تحت عنوان «سخنگوی كمیته دفاع از انتخابات آزاد، سالم و عادلانه»(!) دست و پا كرده است در مصاحبه با رادیو فردا- وابسته به سازمان جاسوسی آمریكا- اعلام كرد: باید در مشروعیت انتخابات مجلس هشتم شك كرد!

عبادی در توضیح دلایل فتوای خود اظهار داشت: انتخابات پارلمانی باید طبق ضوابطی كه اتحادیه بین المجالس اعلام كرده در ایران برگزار شود!

ظاهراً خانم عبادی كه با فتوای جدید خود در نظر دارد قانون انتخابات مصوب نمایندگان ملت را از دستور كار خارج و قوانین بیگانه را بر كشور حاكم نماید احتمالاً در آینده نزدیك خواستار اجرای قوانین خارجی در ایران خواهد شد!

منبع: روزنامه کیهان 14 فروردین صفحه دوم ستون خبر ویژه


خبر دوم

رجا مدعی شد:
 مقامات امنیتی فرودگاه جده هفته گذشته در اقدامی از حدود نیمی از ایرانیان عازم مكه و مدینه انگشت نگاری و عكسبرداری كردند.خبر سوم

واكنشها به انتخابات مجلس در خرمشهر 

 

 امام جمعه خرمشهر در نخستین نماز جمعه این شهر در سال جدید، با اعتراض شدید نسبت به روند برگزاری انتخابات مجلس در خرمشهر گفت: نتایج این انتخابات، برخلاف قانون و شرع است.به گزارش خبرنگار ما از خرمشهر، آیة ا... سید ابوالحسن نوری افزود: در این انتخابات، هم تطمیع، هم تهدید و هم تقلب حاكم بود.

امام جمعه خرمشهر با اشاره به مداركی كه توسط نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران به دست آمده، گفت: این مدارك گویای مطالبی است كه می گویم.

خبر چهارم

نامه منتجب نیا به خاتمی 

 

 پس از شكست سنگین حزب اعتماد ملی در انتخابات مجلس، رسول منتجب نیا قائم مقام و سرلیست این حزب در نامه ای به سید محمد خاتمی، از آنچه «مصادره» و «محاصره» خاتمی توسط تعدادی از اصلاح طلبان نامید، انتقاد كرد.

قائم مقام اعتمادملی در این نامه كه پس از انتخابات مجلس هشتم نوشته شد، خطاب به رئیس جمهور پیشین كشورمان آورده است: خاتمی عزیز! ظرفیت شما آن نیست كه در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس برای شكست یك نفر و پیروزی چند نفر هزینه شوید.

خبر پنجم

شكایت ثبت احوال فارس از مرد هزارچهره 

 

وكیل اداره كل ثبت احوال استان فارس با تهیه و تقدیم دادخواستی به دادگستری فارس از مسؤولان و دست اندركاران مجموعه تلویزیونی مرد هزار چهره شكایت كرد.در این دادخواست، ثبت احوال استان فارس خواستار اعاده حیثیت و دریافت 21 میلیارد ریال به عنوان خسارت معنوی وارد شده به ثبت احوال شیراز شده است.
منبع سه خب فوق روزنامه قدس 14 فروردین ستون اخبار ویژه

خبر ششم
رجا نوشت:
اظهارات معمرقذافی رئیس جمهور لیبی در مراسم افتتاحیه اجلاس سران عرب درباره خودداری امارات از دامن زدن به مسئله جزایر سه گانه خشم امیر امارات را برانگیخت.

خبر هفتم
تابناك نوشت:
 در حالی كه با مصادف شدن اعلام نتایج قطعی انتخابات مجلس هشتم با تعطیلات نوروزی تحلیل آرای نامزدهای تهران موردتوجه قرار نگرفت، بررسی این آرا نكات جالبی را درباره وزن گروه های سیاسی به همراه دارد. بررسی این فهرست نشان می دهد اعضای فهرست جبهه متحد اصول گرایان در رتبه های ١ تا ٣١، نامزدهای ائتلاف اصلاح طلبان در رتبه های ٢٩ تا ٦٤ و كاندیداهای ائتلاف فراگیر اصول گرایان در رتبه ١ تا ٩٩ قرار گرفتند. فهرست اعتمادملی كه با تبلیغات سنگین و نیز توجه نسبی رسانه ملی به كروبی دبیركل این حزب در مقایسه با سایر گروه های اصلاح طلب وارد صحنه انتخابات شده بود با ناكامی سنگین مواجه شد و رسول منتجب نیا سرفهرست اعتمادملی با كسب تنها ٩٢ هزار رای به رتبه ٦٨ بسنده كرد.

خبرهشتم
الف نوشت

ایست و بازرسی ها از بسیج به ناجا منتقل می شود 

 

سردار سرلشگر جعفری، فرمانده كل سپاه پاسداران با صدور دستوری، مسؤولیت ایجاد بازرسیهای خیابانی را از نیروی مقاومت بسیج به ناجا منتقل كرد.

 

خبر آخر

فردا نوشت:
سفرهای رئیس جمهور در سالی كه گذشت پرشمار بود. میزان سفرهای احمدی نژاد ركوردی تازه در تاریخ دیدارهای خارجی روسای جمهور ایران بود. این دیدارها از سفر به امارات آغاز و به سنگال ختم شد. آنجا كه احمدی نژاد برنامه هایش را فشرده ساخت تا به انتخابات مجلس برسد.

پنج شنبه 15/1/1387 - 9:24 - 0 تشکر 35471

خبر اول اینکه

حلوا حلوا گفتن مدعیان اصلاحت!

مدعیان اصلاحات برای لاپوشانی شكست سنگین خود در انتخابات مجلس هشتم، بازی جدیدی را آغاز كرده اند و مكرراً در رسانه های خود مدعی می شوند كه اصولگرایان مجلس هشتم مخالف دولت هستند!

این جریان رسانه ای كه از سوی برخی سایت های خبری ضد انقلاب- نظیر روز آنلاین- نیز تقویت می شود فراموش كرده است جبهه متحد اصولگرایان كه پیروز رقابت های انتخاباتی بوده است درشعارهای انتخاباتی اخیرخود بارها بر هموار كردن مسیر خدمتگزاری دولت تأكید داشته و دارد.

ظاهراً مدعیان اصلاحات تصور می كنند با حلوا حلوا كردن، می توانند تلخكامی رویگردانی مردم را به فراموشی بسپرند
منبع: روزنامه کیهان 15 فروردین صفحه دوم ستون خبر ویژه

خبر دوم

تلویزیون در تعطیلات نوروزی دسته گل هائی به آب داد كه اعتراض بسیاری از مردم را سبب شد. یك دسته گل اینكه در اولین روز فروردین فیلم اخراجی ها را از شبكه سه پخش كرد فیلمی كه به خاطر زیر سئوال بردن بسیاری از ارزش ها با توجیه نشان دادن تحول در افراد از طریق جبهه رفتن مورد اعتراض بسیاری از مردم و صاحبنظران هنری قرار گرفته بود و به نظر می رسد پخش آن در آغاز تعطیلات نوروز با استفاده از تعطیل بودن دراز مدت مطبوعات صورت گرفته است . دسته گل دوم مطرح كردن یك بازیگر كه چندی قبل در دوبی درحال مستی و همراه با چند زن و دختر دستگیر و زندانی شده بود و دسته گل سوم مطرح كردن چند بازیگر زن و مرد در لحظات شروع سال جدید و سپردن اجرای برنامه های سال تحویل به این قبیل افراد بود كاری كه این سئوال را در اذهان بینندگان بوجود آورد كه آیا اینها الگوهای جامعه ما هستند !

خبر سوم


وفور میوه در شب عید و ایام نوروز نشان داد وعده مسئولان دولتی كه گفته بودند كمبود میوه نخواهیم داشت درست بود لكن قیمت انواع میوه و گوشت و مرغ مشكل اساسی كسانی بود كه درآمدهای محدود دارند. در تهران قیمت انواع میوه هر كیلو از هزار تومان به بالا بود مرغ هر كیلو 2800 و قیمت گوشت هم بسته به منطقه و انصاف فروشندگان ! آیا مسئولان برای حل مشكل گرانی چاره ای خواهند اندیشید .
منبع دو خبر فوق روزنامه جمهوری اسلامی 14 فروردین صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر چهارم

مرد هزار چهره سانسور شده بود؟

 برخی شواهد حاكی از حذف قسمتهایی از سریال مرد هزار چهره به كارگردانی مهران مدیری است كه در طول ایام عید از شبكه سوم سیما پخش می شد.

بنابراین گزارش، در تیتراژ انتهایی سریال از محمد رضا حسینیان (یكی دیگر از مجریان مطرح تلویزیون) به عنوان بازیگر كه حضوری افتخاری داشته است یاد می شود كه نقش آفرینی وی نیز از سیما پخش نشد.

همچنین در قسمت اولی كه مسعود شستچی (مهران مدیری) وارد خانه قزاق مندیان می شود از قزاق مندیان با نام قزاق مندیان (فرهنگ) [داخل پرانتز، فرهنگ] یاد كرد كه در قسمتهای بعدی، صدای بخش «داخل پرانتز، فرهنگ» حذف شد.


خبر پنجم

نمایش تئاتر آیات شیطانی در آلمان

 پس از جنجال فتنه، «خیرت ویلدرز» یك نماینده راستگرای هلند كه در میان ایرانیان به «موقشنگ» معروف شده، مقامهای رسمی شهری در حومه برلین، مجوز نمایش تئاتری را صادر كردند كه برپایه كتاب آیات شیطانی نوشته شده است.

مقامهای این شهر برای اجرای شب نخست این نمایشنامه كفرآمیز از سلمان رشدی نیز دعوت كرده اند، اما او در این مراسم شركت نخواهد كرد.

خبر ششم

علمای الازهر: فروش گاز به اسرائیل حرام است

- جبهه علمای الازهر مصر با محكوم كردن فروش گاز این كشور به رژیم صهیونیستی، این اقدام را خیانتی به فریضه جهاد برای آزادی سرزمینهای مقدس اسلامی از سلطه رژیم صهیونیستی دانست.
منبع سه خبر فوق روزنامه قدس 15 فروردین ستون اخبار ویژه

خبر آخر
الف نوشـت:
وزیر راه و ترابری، وزیر امور اقتصاد و دارایی و وزیر کشور به درخواست آقای دکتر احمدی‏نژاد، به زودی مقام خود را به گزینه‏های دیگری خواهند داد.

شنبه 17/1/1387 - 11:48 - 0 تشکر 35740

کلینتون در مبارزه با اوباما عقب افتاده است
خبرگزاری آریا- هیلاری کلینتون در مبارزه با رقیبش باراک اوباما در انتخابات مقدماتی حزب دمکرات از او عقب افتاده است و هر روز شاهد پیوستن سیاستمداران بیشتری از این حزب به اوباما هستیم.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روزنامه کریستین ساینس مانیتور ، به گفته تحلیلگران، کلینتون باید در همه انتخابات مقدماتی باقیمانده به پیروزی برسد تابتواند رقیبش را از میدان بدر کند. او باید به اعضای حزب دمکرات و طرفدارانش بقبولاند که مبارزی بهتر از اوباما برای رویارویی با جان مک کین نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری امریکاست. روز پنجشنبه، اعلام شد که اوباما توانسته است برای ادامه مبارزات انتخاباتی اش دستکم چهل میلیون دلار در ماه مارس/اواسط اسفند ماه هشتاد و شش و اوایل فروردین هشتاد و هفت/ جمع اوری کند. این پول هنگفت که از دویست و هجده هزار نفر از طرفداران اوباما جمع اوری شده است، میتواند ضربه دیگری به مبارزات هیلاری کلینتون وارد کند. کلینتون هنوز اعلام نکرده است در ماه مارس چقدر پول برای مبارزاتش بدست اورده است ولی گفته است به احتمال زیاد میزان ان از مبلغی که اوباما جمع اوری کرده کمتر خواهد بود. به گفته برخی از تحلیلگران، در این مرحله چیزی شبیه به یک معجزه میتواند باعث پیروزی کلینتون در برابر اوباما شود مثلا یک افشاگری و یا یک گاف بزرگ از سوی اوباما. اوباما در ایالت پنسیلوانیا که کلینتون تا به امروز در نظر سنجی ها در ان از رقیبش پیش بوده است، دست به فعالیتهای وسیعی زده که میتواند موضع او را بهبود بخشد و برای رقیبش دردسر ساز شود. پیروزی کلینتون در این ایالت برای مبارزات او بسیار حایز اهمیت است. اما احتمال ضعیف شکست او نیز وجود دارد و اگر اینچنین شود کار برای هیلاری سخت تر خواهد شد. با وجود این کلینتون هنوز هم از شانس خوبی برای پیروزی در این ایالت پرجمعیت برخوردار است و به احتمال قوی هم همینطور خواهد شد و مبارزات او و اوباما به ماه مه/اواخر اردیبهشت ماه/ کشیده خواهد شد.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

شنبه 17/1/1387 - 14:10 - 0 تشکر 35757

خبر اول اینکه

یك زن مسلمان الجزایری فاش كرد همسرش كه امام جماعت یك مسجد اسلامی است یك فرد یهودی می باشد. به گزارش شیعه آنلاین این زن الجزایری طی مصاحبه ای با روزنامه « الخبر » چاپ الجزایر گفت من تا مدتی پیش نمی دانستم كه شوهرم یك یهودی است اما رفتارهای عجیب و غریب او این مساله را برای من ثابت كرد. وی در ادامه افزود : مدتی است كه شوهرم روزهای شنبه ازمن می خواهد كه در كنار غذاهایی كه می پزم خورشت نباشد. این زن الجزایری در ادامه گفت : همسرم همچنین در روزهای شنبه از من می خواهد تا به وی نزدیك نشوم و در اتاقی دیگر بخوابم . این زن مسلمان در ادامه افزود : موضوع را كه به برادر شوهرم اطلاع دادم او با نیروهای امنیتی الجزایر تماس گرفت و همه چیز را برای آنان شرح داد. نیروهای امنیتی هم از این زن مسلمان خواستند كه یك دستگاه شنود در گلدان اتاق خواب وی جاسازی كند تا همه گفتگوهای تلفنی وی را شنود كنند. بررسی ها نشان داد وی مدتی است یهودی شده و هر شنبه نزد یهودیان الجزایر می رود و با آنها به رسم یهودی ها عبادت می كند و درعین حال امام جماعت یك مسجد هم هست !

خبر دوم

دولت چین خبر پایگاه اینترنتی سی . ان . ان عربی كه مدعی شده بود چین اطلاعات جدیدی دارد كه نشان میدهد جمهوری اسلامی ایران تلاش می كند به سلاح اتمی دست یابد را تكذیب كرد. سی . ان . ان مدعی شده بود پكن این اطلاعات را در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار داده است . به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس جیانگ یو سخنگوی وزارت امورخارجه چین گفته است این خبر هیچ اساسی ندارد و توسط كسانی منتشر شده كه انگیزه های پنهان دارند.

خبر سوم
روزنامه صهیونیستی جزوزالم پست اعلام كرد : نیروی هوایی اسرائیل قرار است ظرف چند هفته آینده قابلیت سیستم دفاع موشكی « آرو » خود را با هدف ردیابی موشك شهاب 3 ایران مورد آزمایش قرار دهد . به گزارش عصر ایران این روزنامه نوشت : در این آزمایش توان رادارگرین پاین كه بخش اساسی سیستم پدافند موشكی « آرو » است مورد سنجش قرار می گیرد. این رادار موشكی تحت عنوان « گنجشك سیاه » را كه شباهت بسیاری به نمونه پیشرفته موشك بالستیك شهاب 3 ایران دارد مسیریابی می كند . به گفته مقامات دفاعی اسرائیل « گنجشك سیاه » از یك فروند جت جنگنده نیروی هوایی اسرائیل شلیك می شود. این موشك كه مدل شبیه سازی شده موشك شهاب 3 است یك كلاهك هسته ای جدا شدنی را حمل می كند و از قابلیت های فرار از سیستم راداری پیشرفته برخوردار است . رادار گرین پاین نیز در این آزمایش موقعیت این موشك را تعیین می كند و سپس مركز كنترل جنگ « سیترون تیری » اطلاعات به دست آمده رابه باطری سیستم پدافند موشكی « آرو » منتقل می كند. همچنین نیروی هوایی اسرائیل قصد دارد اواخر سال جاری آزمایش دیگری را انجام دهد كه طی آن یك فروند موشك « آرو » شلیك می شود تا توان مقابله با موشك های مقابل را بسنجد

منبع سه خبر فوق روزنامه جمهوری اسلامی 17 فروردین  صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر چهارم
درخواست امام جمعه شیراز
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز با بیان اینکه نزول خشکسالی امتحان الهی برای دانستن قدر و ارزش نعمات خداوند است، گفت؛ خشکسالی را به ما دادند تا نماز باران بخوانیم.به گزارش فارس محی الدین حائری شیرازی در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت؛ مردم از فردا (امروز) به مدت سه روز روزه بگیرند و همه در روز سوم یعنی دوشنبه در جوار تربت پاک شهیدان نماز باران را در سراسر استان اقامه کنند.
منبع: روزنامه اعتماد 17 فروردین صفحه آخر ستون پیدا وپنهان

خبر پنجم

البرز مدعی شد:
یك بیماری ناشناخته جان ٦ افغانی در نزدیكی مرزهای شرقی ایران را گرفت. این بیماری كه هنوز نامی برای آن انتخاب نشده، تاكنون ٦٨مبتلا داشته كه سنین آن ها مختلف گزارش شده است.

خبر ششم

فشار بر خاتمی برای انصراف


به دنبال عدم توفیق اصلاح طلبان در مرحله اول انتخابات مجلس هشتم، برخی اعضای مؤثر حزب مشاركت و سازمان مجاهدین انقلاب، ستاد ائتلاف اصلاح طلبان را تحت فشار قرار داده اند تا از حضور در مرحله دوم انتخابات خودداری كند.یك منبع نزدیك به ستاد ائتلاف اصلاح طلبان(یاران خاتمی) افزود: در حالی كه اكثر كاندیداهای اصلاح طلب راه یافته به مرحله دوم انتخابات، بر حضور خود در عرصه رقابتها اصرار دارند، ستاد ائتلاف اصلاح طلبان تحت فشار گروههای مذكور، بررسیهای خود را آغاز كرده و به زودی تصمیم نهایی را برای حضور یا عدم حضور در مرحله دوم انتخابات اتخاذ می كند.
منبع: روزنامه قدس 17 فروردین ستون اخبار ویژه

خبر هفتم
تابناك مدعی شد:
نیروهای نظامی انگلیس در ٥كیلومتری دروازه مرزی شلمچه مستقر شده اند. این نیروها از هفته گذشته و به دنبال بسته شدن مرز ایران و عراق، در شلمچه مستقر شده اند و استعداد آن ها بالغ بر یك گردان است.

خبر آخر
رادیو آلمان مدعی شد:
با این كه نرخ فروش برنج در كشورهای تولید كننده اصلی آن مانند ویتنام، كامبوج و تایلند و پاكستان افزایش یافته است، اما یك تصادف جالب در ایران سبب شده كه قیمت این محصول در ایران چندان ایجاد نگرانی نكند؛ چون كه ایران در سال گذشته به خاطر گسترش تحریم های بین المللی به اندازه نیاز ٣سال آینده خود برنج خریداری و ذخیره كرده است.
منبع: روزنامه خراسان 17 فروردین صفحه آخر ستون رسانه ها

شنبه 17/1/1387 - 15:1 - 0 تشکر 35766

پیام اسرائیل به دولت لبنان درباره رزمایش نظامی بزرگ نیروهای اسرائیلی

-رژیم صهیونیستی اعلام کرد رزمایش نظامی ارتش اسرائیل با هدف ضربه زدن به لبنان و حزب الله اجرا نمی شود بلکه رزمایشی داخلی است و در منطقه مرزی اجرا نخواهد شد. 

روزنامه السفیر چاپ لبنان امروز شنبه به نقل از منابع دیپلماتیک آگاه در نیویورک نوشت ارتش اسرائیل از فرماندهی یونیفل - نیروی موقت پاسدار صلح سازمان ملل متحد مستقر در جنوب لبنان - خواسته است به دولت این کشور ابلاغ کند که رزمایش بی سابقه آتی اسرائیل با هدف ضربه زدن به لبنان و حزب الله اجرا نمی شود بلکه رزمایشی داخلی است و در منطقه مرزی اجرا نخواهد شد. منابعی در نیروی یونیفل به روزنامه السفیر خبر دادند خبر حالت آماده باش نیروهای حزب الله در جنوب و شمال رود لیتانی و نیروهای ارتش لبنان گزارش شده است و مسئولان حزب الله و مقامات ارتش لبنان درباره حالت آماده باش نیروهای خود اظهار کردند که حالت آماده باش اقدامی متعارف و درپی دریافت خبر رزمایش اسرائیل اعلام شده است . مقامات نظامی ارشد لبنان به این روزنامه گفتند میشل سلیمان فرمانده ارتش لبنان خواستار آماده باش فوق العاده همه نیروهای لبنانی مستقر در جنوب این کشور از امروز تا پایان یافتن رزمایش اسرائیل شده است و به فرماندهان نظامی دستور داده است با "بی توجهی اسرائیل به خط آبی" و "حمله به شهروندان" مقابله کنند .شیخ نبیل قاووق یکی از مسئولان حزب الله در جنوب لبنان گفت نیروهای حزب الله به دقت رزمایش های نظامی اسرائیل را زیر نظر دارند .قاووق گفت مقامات ارتش اسرائیل می خواهند با اجرای این رزمایش نظامی بزرگ اعتمادی را که در جولای 2006 از دست دادند، بازیابند و روحیه نیروهای خود را بالا ببرند و اعتماد ساکنان اسرائیل را بار دیگر به دست بیاورند .فواد سینیوره نخست وزیر لبنان دیروز از نیروی یونیفل خواست درباره احتمال بی توجهی اسرائیل به حاکمیت لبنان هنگام اجرای رزمایش نظامی خود هوشیار باشد .به گفته سینیوره ،رزمایش نظامی اسرائیل فردا - یکشنبه - اجرا می شود.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

يکشنبه 18/1/1387 - 9:4 - 0 تشکر 35847

خبر اول اینکه

از كرمانشاه خبر می رسد یكی از داوطلبان نمایندگی مجلس هشتم كه به دور دوم راه یافته درحالیكه هنوز زمان تبلیغات دور دوم فرا نرسیده با دادن شام و نارهایی سنگین در یكی از تالارهای این شهر سعی در نمك گیر كردن افراد و جذب آرا بیشتر در دور دوم انتخابات را دارد. همچنین یكی از شش كاندیدای راه یافته به دور دوم انتخابات كرمانشاه اخیرا با مراجعه به روستاهای مختلف علاوه بر توزیع آرد اقدام به پرداخت وجوه قبوض آب برق و تلفن روستائیان برای جذب آرا آنان می كند. از خبرهای جالب توجه دیگر در حوزه انتخابیه كرمانشاه ; معرفی شدن دو تن از شش كاندیدای این شهر توسط فرمانداری كرمانشاه به دادگاه است . دلیل این امر شكایت چند تن از كاندیداهای این حوزه عنوان شده است . اعلام گزارش هایی این چنینی از وجود تخلفات گسترده در حوزه انتخابیه كرمانشاه باعث شده تعدادی از صندوقهای اخذ رای این حوزه با حضور بازرس اعزامی از تهران بازشماری شود كه درصورت مشاهده تخلف تمام صندوقهای حوزه كرمانشاه مجددا شمارش خواهند شد. قرار بود این بازشماری دیروز (شنبه 87 1 17 ) انجام شود .

خبر دوم


حزب كارگران كردستان تركیه (پ . ك . ك ) یكی از كانال های ماهواره ای خود را در اختیار گروهك تروریستی پژاك قرارداده تا با استفاده از یك نام فارسی علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت تبلیغاتی كند. به گزارش ایرنا تروریست های پژاك در بعضی از كشورهای اروپایی آموزش می بینند و رئیس این گروهك دارای تابعیت یكی از كشورهای اروپائی است .
منبع دو خبر فوق روزنامه جمهوری اسلامی 18 فروردین صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر سوم

بخشنامه عجیب؛

عصر ایران گزارش داد پرویز داوودی معاون اول رئیس جمهوری طی بخشنامه یی از دستگاه های اجرایی خواسته که موافقتنامه های بودجه خود را تنها به میزان 80 درصد بودجه قانونی خود مبادله و از 20 درصد بودجه خود صرف نظر کنند.

خبر چهارم


فروش ماءالشعیر الکل دار؟

رجانیوز گزارش داد در یک ماه گذشته ماءالشعیرهای الکل دار که به صورت رسمی از روسیه وارد ایران شده، در برخی فروشگاه ها و رستوران های کشورمان به ویژه در تهران عرضه می شود.گفته می شود این ماءالشعیرها دارای پنج درصد الکل بوده و با قیمتی نسبتاً ارزان ارائه می شود.
منبع دو خبر فوق روزنامه اعتماد 18 فروردین ستون پیدا و پنهان

خبر پنجم
بازداشت زوجهای ایرانی در عربستان

در ماههای اخیر، مأموران سعودی خانواده های زیادی از زائران ایرانی كه به همراه همسران خود به حج مشرف شده بودند را دستگیر كرده اند كه پس از پیگیریهای مسؤولان ایرانی حج، آزاد شده اند.

به طور نمونه، یكی از زوجهای جوان ایرانی كه ماه عسل خود را تشرف حج عمره قرار داده بودند، به بهانه گرفتن دست یكدیگر در خیابانهای مكه دستگیر شدند و 2 شب را در بازداشت به سر بردند.

این افراد با پیگیری مسؤولان ایرانی آزاد شده اند.

منبع: روزنامه قدس 18 فروردین ستون اخبار ویژه


خبر ششم

افتتاح آرایشگاه هاى زنجیره اى فرانسوى در ایران

شنیده شده یكی از سالن های آرایش زنجیره ای فرانسوی پس از ٢ سال مذاكره با برخی افراد با نفوذ در ایران، برای افتتاح سالن های آرایش در ایران به توافق رسیده است. قرار است اولین آرایشگاه در تابستان سال جاری در تهران آغاز به كار كند.

منبع: روزنامه جوان 18 فروردین ستون برداشت.


خبر هفتم

سرمایه دار سعودی، شبكه فارسی راه اندازی می كند

یك سرمایه دار سعودی كه مدیر یكی از شبكه های ماهواره ای عرب زبان است، اقدام به راه اندازی یك شبكه ماهواره ای فارسی زبان می كند.

مدیر روابط عمومی این شبكه در نشستی خبری گفت: این شبكه فیلم های ایرانی و آهنگ های خوانندگان لس آنجلسی را پخش خواهد كرد.

مدتی است كه تبلیغات این شبكه در حاشیه كنسرت یك خواننده لس آنجلسی در دبی آغاز شده است.

گفتنی است، راه اندازی شبكه های ماهواره ای فارسی زبان و پخش برنامه های مبتذل از آن ها، از جمله اقدامات مشترك آمریكا، اروپا و رژیم صهیونیستی علیه انقلاب اسلامی بوده است.
منبع: روزنامه کیهان 18 فروردین صفحه دوم ستون خبر ویژه


خبر هشتم
الف مدعی شد:
به تازگی خبرهایی مبنی بر تغییر چندین معاون در آموزش و پرورش شنیده می شود، ضمن این كه وزیر آموزش و پرورش اظهار امیدواری كرده است كه در كادر معاونان این وزارت خانه، زنان نیز حضور خواهند داشت.

خبر آخر

مجریان کنفرانس برلین تور گردشگرى به آشوویتس راه‌اندازى کردند

بنیاد هانریش بل نزدیک به حزب سبزهاى آلمان و از مخالفان نظام جمهورى اسلامى که چند سال پیش کنفرانس رسواى برلین علیه جمهوى اسلامى را پشتیبانى کرد، اخیرا با استفاده از بعضى عناصر ضد انقلابی، اقدام به راه اندازى تور گردشگرى به اردوگاه آشوویتس کرده‌است.

در این تور گردشگرى که 30نفر از ایرانیان مقیم آلمان را شامل خواهد شد، تلاش مى‌شود تا دروغ‌هاى صهیونیست‌ها درباره هولوکاست براى گردشگران توجیه شود.

هزینه این سفر از سوى یک حزب طرفدار صهیونیسم در آلمان تامین خواهد شد.

منبع: روزنامه رسالت 18 فروردین ستون شنیده ها و نکته ها

يکشنبه 18/1/1387 - 11:26 - 0 تشکر 35869

ژنرال آمریکایی: آرزوی القاعده آن است كه آمریكا به ایران حمله كند
خبرگزاری آریا- ،"ولیام أودوم" ژنرال بازنشسته آمریكایی توصیه کرد در سیاست آمریكا در قبال ایران تغییرات و اصلاحاتی ایجاد شود و بوش از تهدید خود برای تغییر نظام ایران با توسل به زور دست بردارد. مشاور ارشد مركز مطالعات راهبردی و بین المللی واشنگتن و رئیس سابق آژانس امنیت ملی آمریكا با اشاره به تهدیدهای این كشور علیه ایران گفت تهدیدات آمریكا بر ضد ایران نتایج معكوسی به همراه داشته و در سیاست‌های ایران هیچ تغییری اساسی ایجاد نكرده است. به گزارش سرویس اخبار ویژه خبرگزاری آریا به نقل از روزنامه مصری الاهرام،"ولیام أودوم" ژنرال بازنشسته آمریكایی كه برای ادای توضیح در كمیسیون روابط خارجی مجلس سنای آمریكا حاضر شده بود، گفت: تهدیدات آمریكا بر ضد ایران نتایج معكوسی داشته و باعث شده است پافشاری ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای افزایش یابد و علاوه بر آن سبب شده تهران با وجود اینكه از طالبان متنفر است از آن حمایت كند. ژنرال اودوم افزود: چشم پوشی از تهدید ایران سبب می‌شود تهران موضع خود را تغییر دهد و برای بازگرداندن ثبات به عراق همكاری كند. ژنرال اودوم همچنین با انتقاد شدید از راهبرد كنونی كاخ سفید در عراق تصریح كرد: تنها راه حل مشكل كنونی آمریكا در عراق عقب نشینی از این كشور است. وی افزود: افزایش نیروهای آمریكایی در عراق ثبات سیاسی در این كشور به همراه نداشته بلكه بر عكس به طولانی شدن هرج و مرج انجامیده و شرایط لازم را برای تحقق آشتی سیاسی در این كشور فراهم نكرده است. ژنرال اودوم كه یكی از بهترین كارشناسان آمریكایی در امور نظامی و راهبردی است، ادعای جرج بوش رئیس جمهور آمریكا را كه گفته بود "اگر نیروهای آمریكایی از عراق عقب نشینی كنند این كشور به پناهگاه القاعده تبدیل خواهد شد" رد كرد و گفت: این ادعا بی معنی است زیرا سنی‌ها به محض خروج نیروهای آمریكایی شبكه القاعده را نابود خواهند كرد و كردها نیز به القاعده اجازه فعالیت در مناطق‌شان را نخواهند داد و شیعیان نیز مانند ایران با القاعده مخالفند چرا كه آرزوی القاعده آن است كه آمریكا به ایران حمله كند. ژنرال اودوم تاكید كرد، تنها راهبرد معقول آن است كه آمریكا به صورت سریع و جدی از عراق عقب نشینی كند و این گام می تواند جلوی فلج شدن راهبرد آمریكا را در منطقه بگیرد. وی گفت: گام دیگر آن است كه هدف جدیدی مشخص شود و این هدف نیز برقراری ثبات در منطقه خواهد بود. اودوم پیشرفت به سوی این هدف را ایجاد تغییراتی در سیاست آمریكا در قبال ایران دانست و گفت پیشرفت به سوی این هدف ایجاب می كند در سیاست آمریكا در قبال ایران تغییرات و اصلاحاتی ایجاد شود و بوش از تهدید خود برای تغییر نظام ایران با توسل به زور دست بردارد. به عقیده اودوم، تهدید بوش برای تغییر نظام ایران با توسل به زور تهران را بر آن خواهد داشت تا از جنبش طالبان حمایت كند. وی پیش‌بینی كرد، در صورت خروج آمریكا از عراق، سیاست ایران در عراق به طور اساسی تغییر خواهد كرد. ژنرال اودوم در عین حال گفت عقب نشینی از عراق به معنای عقب نشینی از منطقه نیست.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

يکشنبه 18/1/1387 - 11:41 - 0 تشکر 35874

خاخام اسرائیلی: هزار عرب به اندازه یک طلبه جوان یهودی ارزش ندارد
خبرگزاری آریا -"مردخای الیاهو" خاخام ارشد سابق شهر "ریشون لتسیون" در اسرائیل گفت:هزار عرب به اندازه یک طلبه جوان یهودی ارزش ندارد.به گزارش سرویس اخبار ویژه خبرگزاری آریا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه صهیونیستی "هاآرتص" الیاهو، از سرکردگان رژیم صهیونیست خواست در مقابل کشته شدن هر یک از اسرائیلی، یک شهرک و یک مدرسه دینی احداث کند.خاخام الیاهو گفت: در کتاب فقهی "گمارا" آمده است اگر یک غیریهودی از ملت اسرائیل پول نقره بگیرد باید پول طلا پس بدهد یعنی اینکه باید بیشتر از آنچه که گرفته می شود، بازگردانده شود، پس هزار عرب به اندازه یک طلبه جوان یهودی ارزش ندارد.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

يکشنبه 18/1/1387 - 14:59 - 0 تشکر 35911

اعتراض مردم عراق به تمدید فعالیت "بلک واتر" دراین كشور
خبرگزاری آریا - مردم عراق به اقدام دولت آمریكا برای تمدید فعالیت شركت خدمات امنیتی "بلک واتر" در عراق معترضند.به گزارش سرویس بین الملل آریا به نقل از برونمرزی؛ نیروهای شرکت خصوصی خدمات امنیتی "بلک واتر"آمریکا هفت ماه پیش با تیراندازی به سوی شهروندان در بغداد (پایتخت عراق) هفده نفر را قتل عام کردند.بسیاری ازعراقی‌ها درگفتگو با خبرنگاران رویترز گفتند: تمدید فعالیت شركت امنیتی "بلک واتر" آمریكا در عراق مؤید جنایات نیروهای این شرکت است.شهروندانی عراقی معتقدند باتمدید فعالیت شرکت "بلک واتر"آمریکا درعراق ،شاهد خونریزی بیشتری در این کشور خواهند شد.یک مقام پلیس عراق نیز درگفتگو با رویترز،بااشاره به گزارش خود به مسئولان اداره فدرال تحقیقات آمریکا (FBI) مبنی برجنایت نیروهای شرکت "بلک واتر" در بغداد گفت با شنیدن خبر فعالیت دوباره این شرکت درعراق،از روند تحقیق آمریکایی‌ها ناامید شدم.دولت عراق درپی تیراندازی مأموران "بلک واتر" به غیرنظامیان و افشای نقش این شرکت درقاچاق اسلحه، اخراج آن را از عراق خواستار شده بود.اما دولت آمریکا با تمدید یک ساله فعالیت شرکت "بلک واتر" در عراق ، درواقع خواسته دولت این کشور را مبنی بر اخراج "بلک واتر" از عراق نقض کرد.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

دوشنبه 19/1/1387 - 7:33 - 0 تشکر 35987

خبر اول اینکه

نوآوری احمدی نژاد به روایت هاشمی


شنیدیم احمدی نژاد پس از مدت ها غیبت روز شنبه در اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال 87 حاضر شد. ورود احمدی نژاد به این جلسه در بین سخنرانی هاشمی رفسنجانی درباره سال نوآوری و شکوفایی بود که هاشمی هنگام ورود وی به شوخی گفت حضور احمدی نژاد در جلسه مجمع نیز یکی از نوآوری های امسال است.

خبر دوم

معاون جدید احمدی نژاد

شنیدیم مرتضی تمدن نماینده فعلی شهرکرد به احتمال زیاد به سمت معاون حقوقی و امور مجلس ریاست جمهوری منصوب خواهد شد. تمدن که از حامیان احمدی نژاد است در انتخابات مجلس هشتم رای نیاورده است.

خبر سوم

روش های ابداعی تبلیغات

شنیدیم برخی از کاندیداهای راه یافته به دور دوم در برخی شهرستان ها با مراجعه به روستاهای مختلف علاوه بر توزیع اقلام خوراکی اقدام به پرداخت قبوض آب، برق و تلفن روستاییان برای جذب آرای آنان می کنند.
منبع سه خبر فوق روزنامه اعتماد 19فروردین ستون پیدا و پنهان

خبر چهارم

تنزل درجه و تبعید

چهارمین  شنیده اینكه فرمانده سابق نیروی انتظامی یكی از استان‌های مركزی كه اخیرا بركنار شده بود، تنزل درجه داده شده و به یكی از استان‌های شرقی تبعید گردیده است.
منبع: روزنامه اعتماد ملی 19 فروردین صفحه آخر ستون زمزمه

خبر پنجم
شهاب نوشت:
گفته می شود با مصوبه روز یك شنبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر ممنوعیت عضویت مسئولان دولتی در شورای نگهبان به عنوان حقوقدان، دكتر غلامحسین الهام سخنگوی دولت و وزیر دادگستری در برابر یك دوراهی بزرگ قرار گرفته است.

خبر ششم

در پی انتشار خبری با عنوان «فروش ماءالشعیر الكل دار در فروشگاه های تهران» شركت تجارت جاده ابریشم پارس با ارسال جوابیه ای اعلام كرد: احتراما پیرو درج خبری با عنوان «فروش ماءالشعیر الكل دار در فروشگاه های تهران» ضمن تكذیب این خبر اعلام كرد: محصولات غیرالكلی شركت «بالتیكا» بیش از چهار سال است كه قانونی توسط شركت تجارت جاده ابریشم پارس وارد كشور می شود و توزیع سراسری دارد. همچنین نوشابه های مذكور، غیرالكلی بوده و طبق بند ٣ از یادداشت های فصل ٢٢ كتاب مقررات صادرات و واردات جمهوری اسلامی، وارد كشور می گردند. توضیح این كه میزان الكل طبیعی مجاز در نوشابه های غیرالكلی، نیم درصد است كه این حجم در كلیه نوشابه های وارداتی این شركت منظور شده است. درادامه این جوابیه آمده است: دارابودن نیم درصد الكل طبیعی در كلیه نوشیدنی ها از جمله آب سیب، آلبالو و حتی در اكثر فرآورده های لبنی از جمله ماست و دوغ، قانونی، مجاز و شرعی می باشد.

خبر آخر

شنیده شده به تازگی در برخی از شهرهای جنوب كشور، كتاب هایی در تایید و تمجید معاویة بن  ابی سفیان توزیع می شود و حتی به فروش می رسد.
منبع دو خبر فوق روزنامه خراسان  19 فروردین صفحه آخر ستون انعکاس

سه شنبه 20/1/1387 - 9:47 - 0 تشکر 36067

خبر اول اینکه
حضور « حسین رضازاده » قهرمان وزنه برداری جهان و المپیك در یك تیزر تبلیغاتی كه در كشور امارات تهیه شده بود واكنش سازمان تربیت بدنی را در برداشت . به گزارش برنانیوز در اولین روزهای سال 87 سازمان تربیت بدنی در بیانیه ای حضور قهرمانان ملی را در تبلیغات شبكه های ماهواره ای ممنوع كرد. اما ظاهرا رضازاده همچنان قصد تبلیغ كردن دارد. علاوه بر حسین رضا زاده ناصر حجازی دروازه بان سابق تیم ملی نیز در تبلیغات یك مشاور املاك شركت كرده بود و تیزرهای تبلیغاتی هر دو نفر مذكور همچنان از طریق چند شبكه ماهواره ای روی آنتن می رود. همین گزارش می افزاید : به رغم صدور بیانیه اخیر سازمان تربیت بدنی و منع حضور قهرمانان ملی در شبكه های ماهواره ای حجازی و رضازاده قصد دارند در سری جدید تبلیغات دو بنگاه خرید و فروش املاك شركت كنند. طبق این اخبار حجازی در سری جدید تبلیغات خود با ظاهری جدید مقابل دوربین قرار می گیرد و رضازاده نیز به این شرط حاضر به ادامه تبلیغات برای شركت طرف قرارداد با خود شده كه در شكل و طراحی تیزر مورد نظر تغییراتی ایجاد شود. براساس این گزارش رضازاده برای انجام تبلیغات 200 میلیون تومان و حجازی 40 میلیون تومان دریافت كرده اند .

خبر دوم


انجمن اسلامی دانشجویان دانشكده فنی دانشگاه تهران با همكاری كانون اندیشه جوانان قصد دارد بزرگداشت « سید حسین نصر » رئیس دفتر فرح پهلوی را با عنوان « آنانكه می اندیشند; سیدحسن نصر » روزهای 15 و 16 اردیبهشت در دانشگاه تهران برگزار كند . سیدحسن نصر كه ریاست دفتر همسر شاه معدوم را برعهده داشت در آستانه پیروزی انقلاب اسلامی به آمریكا فرار كرد و در آن كشور به توجیه و ترویج اسلام آمریكائی پرداخت و كتاب هائی در تبیین اسلام منهای جهاد و شهادت منتشر كرد. با توجه به اینكه براساس اعلام برگزار كنندگان این بزرگداشت محورهای همایش عبارتند از : نصر و شریعت ; نصر و دنیای متجدد; نصر و وحدت ادیان ; نصر و حكمت خالده ; نصر و كثرت گرایی دینی ; نصر و تصوف و عقلانیت ; نصر و علم سنتی و علم مقدس و نصر و روشنفكری دینی پیشنهاد می شود اولا عناوینی همچون « نصر و خدمت به دربار شاه و نصر و توجیه اسلام آمریكائی نیز به این عناوین اضافه شود و ثانیا برگزار كنندگان بزرگداشتی نیز برای فرح پهلوی كه ولی نعمت حسین نصر بود نیز برگزار نمایند!.

منبع دو خبر فوق روزنامه جمهوری اسلامی 20 فروردین صفحه دوم ستون جهت اطلاع

خبر سوم 

جایگزین‌های احتمالی دانش‌جعفری

به دنبال جدی شدن تغییر وزیر اقتصاد و دارایی یك مقام آگاه از پیشنهاد پست سفارت در آلمان و كانادا به دانش‌جعفری خبر داده است. این فرد در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس از پرویز داوودی معاون اول رئیس‌جمهوری، صادق محصولی مشاور رئیس‌جمهوری و محمدرضا رحیمی رئیس دیوان محاسبات محتمل‌ترین گزینه‌ها به عنوان وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی از طرف رئیس‌جمهوری به مجلس نام برده است. در عین حال به گفته وی، صمصامی دبیر كمیسیون اقتصادی هیات دولت، زاهدی وفا معاون اقتصادی وزیر امور اقتصادی و دارایی و علی دیواندری مدیرعامل بانك ملت نیز برای این پست مطرح هستند.

منبع: روزنامه اعتماد ملی 20 فروردین صفحه آخر ستون زمزمه

خبر چهارم

 نكوداشت ضد انقلاب با امكانات بیت المال

همایش نكوداشت « باقر پ » از عناصر مخالف نظام جمهوری اسلامی چندی پیش در تالار ابن خلدون دانشكده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد. به گزارش ایرنا این همایش با مشاركت و حمایت جهاد دانشگاهی سازمان میراث فرهنگی و دانشگاه تهران و نیز با بهره برداری از امكانات دولتی برگزار شد. فرد یاد شده از عناصر چپ نمای آمریكایی است كه در سوابقش حمایت از رجوی و گروهك فدائیان خلق تا فحاشی به جمهوری اسلامی ایران را می توان سراغ گرفت و از ابتدای انقلاب تاكنون نیز دشمنی و عناد با انقلاب اسلامی در آثار او به فراوانی دیده می شود. همایش نكوداشت (!) این عنصر ضدانقلاب در شرایطی برگزار شد كه وی درحال حاضر در خارج از ایران متواری بوده و در جمع ضد انقلابیون خارج نشین رویای براندازی جمهوری اسلامی ایران را در سر می پروراند!

خبر پنجم

درگیری در اردوی دانشجویان ایرانی در بلاروس

اردوی دانشجویان ایرانی در بلاروس به صحنه درگیری فیزیكی میان شركت كنندگان در این اردو تبدیل شد.
در این اردوی دو روزه كه با انگیزه ایجاد همبستگی میان ایرانیان برگزار شده بود، پس از تفتیش وسایل شخصی شركت كنندگان توسط گروهی از اعضای انجمن اسلامی، زد و خورد میان افراد رخ داد كه این غائله با حضور پلیس بلاروس خاتمه یافت.
یكی از دانشجویان ایرانی به دلیل شدت جراحات وارده در این درگیری در بیمارستان مینسك بستری شده است.

منبع دو خبر فوق روزنامه قدس 20 فروردین ستون اخبار ویژه

خبر ششم

برگزاری دادگاه موسویان در نیمه تعطیلات

فرارو گزارش داد هفته گذشته دادگاه حسین موسویان، سخنگوی سابق تیم مذاکره کننده هسته یی برگزار شده است. گفته می شود زمان برگزاری این دادگاه با مخالفت وکلای پرونده مواجه شد، چرا که به اعتقاد آنان دادگاه باید در این هفته برگزار می شد. اگرچه اطلاع دقیقی از جلسه در دست نیست، گفته می شود موسویان به دو سال محرومیت از کارهای دولتی محکوم می شود.

خبر هفتم

صرفه جویی دولتی

شنیدیم معاون اداری و پشتیبانی سازمان آموزش فنی و حرفه یی طی بخشنامه یی داخلی تعدادی از مربیان و کارشناسان قراردادی در بخش ستادی و آموزشی خود را اخراج کرده است.در بخش دیگری از این بخشنامه خروج کارکنان جهت صرف ناهار ممنوع و جهت صرفه جویی در هزینه دولت سرویس ایاب و ذهاب نیز حذف شده است.

خبر هشتم

«مشاوران جوان» نیمه تعطیل

شنیدیم با کناره گیری تعداد زیادی از گروه مشاوران جوان احمدی نژاد فعالیت این گروه عملاً تعطیل شده است. گفته می شود بسیاری از مشاوران جوان فعال در وزارتخانه ها و معاونت ها از فعالیت خود انصراف داده اند.رئیس گروه مشاوران شیخ الاسلامی، استاندار سابق هرمزگان و رئیس کنونی دفتر رئیس جمهور است که یک سال پیش ریاست این گروه را برعهده گرفت. کثرت مشاغل رئیس گروه و عدم کارایی سایر اعضا از جمله عوامل تعطیلی گروه مشاوران جوان احمدی نژاد است.

منبع سه خبر فوق روزنامه اعتماد 20 فروردین ستون پیدا و پنهان

خبر نهم

امروز نوشت:
یك روزنامه انگلیسی مدعی شد بنابر گزارش های اطلاعات جاسوسی كه به دست وزارت خارجه انگلیس رسیده است، ٥ گروگان انگلیسی كه سال گذشته در عراق ربوده شدند «ممكن است» در تهران باشند. 

خبر دهم

عصر ایران نوشت
سیدمحمدعلی ابطحی معاون رئیس جمهور سابق در گفت و گویی با این سایت، به این سوال كه آیا شما در ماشینتان ترانه هایی (از خواننده های لوس آنجلسی) را گوش می دهید پاسخ مثبت داد و افزود: اگر روزی وی بخواهد در ایران كنسرت بگذارد اگر كاری از دست من بربیاید حتما انجام می دهم. چون معتقدم كه اشكال شرعی ندارد و شعرهایش پرمحتواست. ابطحی همچنین درباره انتشار فیلم دست دادن خاتمی با خانم های خارجی با تاكید بر این كه آقای خاتمی آن فیلم را تكذیب كرد گفت: بالاخره كه همه فیلم را تكذیب كردند من در این چند وقت كمتر دیده بودم كه آقای خاتمی از این فضایی كه به وجود آوردند این طور احساس ناراحتی بكند. ما - در این نوع فضا- خیلی پوست كلفت شده بودیم. ولی آقای خاتمی روحیه اش این طور نبود. در حوزه شخصی اش قبلا كسی صحبت نكرده بود، به همین دلیل این ماجرا ایشان را خیلی به هم ریخت. 

خبر یازدهم

 جهان مدعی شد:
یك مقام آگاه در استان مركزی گفت: سهامدار عمده شركت هپكوی اراك از اسفندماه گذشته به صورت مرموزی ربوده شده است و تاكنون سرنوشت او در هاله ای از ابهام قرار دارد. 

خبر آخر

الف مدعی شد:
در هفته های اخیر كه سفرهای خارجی هم وطنان ما به اوج خود رسیده بود، گفته می شود نحوه برخورد برخی ماموران فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با مسافران مناسب نبوده است. 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
  • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
    آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
  • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
    جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
  • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
    خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
  • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
    پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
  • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
    اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.