انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 1421)
دوشنبه 12/1/1387 - 23:28 -0 تشکر 35259
دعای خیر والدین

بسم الله الرحمن الرحیم .سلام . دعای خیر والدین در حق فرزند ، سرنوشت و آینده ساز اولاد میشه ، حالا شما پای صحبت اشخاص ره یافته و موفق در تمام شئونات زندگی بشینید رمز موفقیت خود را در دعای خیر والدین خود بیان میکنند واما وظایف ما در قبال والدین چیست تا همیشه دعای خیرشان بدرقه راهمان شود ؟ آیا میتوانیم عصای پیری و نور چشمان پدر و مادرمان باشیم ؟ در ضمن عزیزانی که والدینشان در قید حیات نیستند ،فاتحه ای نثارشان میکنیم .

بسم الله الرحمن الرحیم ( وقـُل اعمـَلوا فـَسَیـَری اللهُ عـَمـَـلَـَکـُم وَرَسـُولـُهُ وَالمـُومِنون..)وبگو به خلق که هر عملی کنید ( نیک یا بد ) خدا آن عمل را می بیند و هم رسول و هم مومنان بر آن آگاه می شوند .....( صدق الله العلی العظیم ) سوره مبارکه التوبه آیه شریفه 105 .

يکشنبه 18/1/1387 - 17:23 - 0 تشکر 35923

از میان همه صاحب‏نعمتها، خداى متعال از خدمتى كه والدین،بخصوص مادر در حق فرزند انجام مى‏دهد و زحمتى كه مى‏كشد، یادكرده و «شكر از والدین‏» را در كنار شكر خدا آورده است. در وصیتهاى‏حكیمانه حضرت حق به انسان، یكى هم همین نكته است. در قرآن‏كریم مى‏خوانیم، ضمن آنكه پروردگار، انسان را وصیت و سفارش‏نسبت‏به پدر و مادر كرده و یاد اینكه مادر، او را در مدت دو سال دوران‏باردارى و زایمان و شیر دادن و جدا كردن از شیر، با همه سختیها وضعفها او را حمل كرده است، مى‏فرماید: «... ان اشكر لى و لوالدیك‏» نسبت‏به من و پدر و مادرت شاكر باش!

این قدردانى خدا از زحمات مادر و توصیه حضرت او است كه‏انسان هم قدرشناس و شاكر مادر و پدر باشد. در همین مورد نیز، امام‏زین‏العابدین(ع) مى‏فرماید:

«حق مادرت بر تو آن است كه بدانى او تو را در جایى حمل و نگهدارى كرده‏كه هیچ كس به نگهدارى دیگرى در آنجا اقدام نمى‏كند، او از میوه دلش و شیره‏جانش به تو داده است، با همه اعضا و جوارحش تو را نگهدارى و حمایت كرده‏است و باكى از این نداشته كه گرسنه بماند و تو را سیر كند، تشنه باشد و تو را سیراب‏گرداند، عریان باشد ولى تو را پوشیده دارد، خود در برابر آفتاب بماند ولى سایه‏بان‏تو شود، به خاطر تو بى‏خوابى بكشد و تو را از گزند سرما و گرما نگه دارد تا تو از آن اوباشى. و باید بدانى كه تو هرگز قدرت و توان سپاس او را ندارى، مگر با یارى وتوفیق خداوند.» .

آیا با این همه حقى كه والدین، مخصوصا مادر بر گردن ما دارد، مانعمت وجود مادر را قدر مى‏دانیم و از زحماتش تشكر مى‏كنیم و به‏یادمان مى‏ماند كه در باره ما چه رنجها كشیده و چه فداكاریها كرده‏است؟ آیا سپاس از مادر، تنها با یك كارت تبریك یا لوح تقدیر یا قاب‏عكس یا جشن عادى، انجام‏شدنى است؟ و آیا فرمان الهى كه «سپاسگزارپدر و مادرتان باشید»، از سوى ما انجام و امتثال مى‏شود؟ در سخنى ازحضرت رضا(ع) آمده است كه طبق همین آیه، هر كس كه از والدین‏خود سپاسگزارى نكند، خدا را هم سپاس نگفته است.

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.