انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 2134)
دوشنبه 12/1/1387 - 17:11 -0 تشکر 35208
چرا خانمها دمدمی هستند؟

سرمایه زکف رفت و تجارت ننمودیم

جزحسرت و اندوه متاعی نخریدیم

بس سعی نمودیم که بینیم رخ دوست

جانها به لب امد رخ دلدار ندیدیم

سلام

خوب این تاپیک محلی هست برای بررسی موضوع گفته شده که شما رو به این محل جذب کرده است...درسته که خیلی از ما دوستانی که اینجا هستیم فعلا خانواده تشکیل ندادیم تا بخواهیم کارشناسانه این موضوع رو بررسی کنیم اما دونستن این مسائل بلاخره یه زمونی بدردمون می‌خوره (دیر رو زود داره اما سوخت و سوز نداره)پس من در ادامه یه مطالبی رو قرار خواهم داد اما دوست دارم شما که تجربتون بیشتره اصلا بیایید بگید ببینم آیا اصلا این جمله درسته که خانوم ها دمدمی هستند؟

خوب اول ساله و چند تا دعا به نظرم خوب باشه (همگی آمین بگیم):

خدایا با تدبیرت مرا از تدبیرم بی نیاز فرما

خدایا با انتخاب خویش مرا از انتخاب کردن بی نیازم ساز....امام حسین (ع)

یا علی

 

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

دوشنبه 12/1/1387 - 18:58 - 0 تشکر 35224

سلام میكرو جان

امید وارم حالت ، و حال همه ی دوستای خوب تبیانیم خوب باشه.

راستش نمیشه به سوالت به طور كلی جواب داد. ولی بعضی از خانوما تو بعضی از شرایط خاص یه همچین حالتی رو دارن.

منتظر ثبت مطلبت هستم.

تا بعد

یا علی

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

دوشنبه 12/1/1387 - 19:1 - 0 تشکر 35226

سلام
من آخرش هم متوجه نشدم شما این حرف رو قبول دارین یا می خوایین بدونین باید قبول داشت یا نه؟! چرا که اسمی که برای بحثتون انتخاب کردین نشانگر اینه که شما این حرف رو قبول دارین"چرا خانوم ها دمدمی هستند؟" اما سوالی که در بحثتون مطرح کردین نشانگر خلاف این موضوعه." آیا اصلااین موضوع درسته که خانوم ها دمدمی هستند؟".

به نظرم این حرف اصلا درست نیست که بگیم خانوم ها دمدمی هستند! اصلا من کلا با اختلاف انداختن بین خانوم ها و آقایان به این شکل مخالفم. . .چرا سعی داریم بگیم خانوم ها اینجوری هستند اما آقایون اونجوری هستند یا بلعکس! همه ی انسانها(خانم ها و آقایان) دمدمی هستند.منتهی بر اساس موقعیتی که در اون قرار دارند بروز می دهند.بنابراین من مخالفم که بگیم فقط خانوم ها دمدمی هستند.

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

دوشنبه 12/1/1387 - 22:17 - 0 تشکر 35245

سلام بر ملک الشعرا عزیز

عیدتون مبارک...صد سال به از این سالها...خوش اومدید...صفا آوردین

چرا حالا میزنید؟؟مگه من گفتم نظر من اینه؟؟(از اونجا که خانواده تشکیل نداده ام هنوز نمی‌توانم نظری در این رابطه بدم )من گفتم اینطور میگند...و چون خودم که تجربه ای ندارم خواستم از نظرات بقیه استفاده کنم..آخه میدونید چیه...در ادامه مطالبی خواهم گذاشت که بطور علمی جواب این سوال را خواهد داد.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

دوشنبه 12/1/1387 - 23:31 - 0 تشکر 35261

سلام دوستان

در واقع خلق و خو ربطی به جنسیت نداره ولی ممکنه در یکی قویتر یا شایعتر باشه . اما اینکه این موضوع رو باید بعد از ازدواج دنبال کرد فکر نمیکنم فقط خانم ها یا آقایونی که ازدواج کردن علائمی از دمدمی مزاج بودن رو در هسر شون ببینن یعنی خانم یا آقا قبل از ازدواج نمیتونه دمدمی باشه ؟

اما نظر شخصی من : راستش نمیتونم با قطعیت در این مورد که خانم ها بویژه دمدمی هستن یا نه نطر بدم . ملک اشعراء دوست خوبمون حرف خوبی گفتن که بستگی به موقعیت و شرایط مختلف داره . به هر حال من فکر میکنم در هر دو گروه جنسی شایع هست . .. 

One is never too old to learn .

سه شنبه 13/1/1387 - 0:43 - 0 تشکر 35267

اگر قراره روی این موضوع دقیق و منطقی بحث بشه بهتره اول تعریف خودتون رو از دمدمی بودن بفرمایید.

 

باید بروم در خلوت سرخ

تا بتوانم  ترانه ی آگاهی بخوانم

و خدا است تنها پناهم

خلوت، تولد حقیقتم خواهد شد

 

سه شنبه 13/1/1387 - 21:50 - 0 تشکر 35321

سلام

ببین چه خبره...همه د ارند میکرو یبیچاره رو میزنند...چند نفر به یه نفر؟رحم کنید...بازم جعفر جون ...مگه اینکه خودت به داد میکرو برسی

از شوخی بگذریم....لازمه که بیشتر توضیح بدم...

قضیه از یه ایمیل شروع شد...از اونجا که موضوع به خانواده مربوط میشد گفتم بذارمش تو انجمن خانواده ...اما همینطور که در خود تاپیک گفتم :با خوندن این ایمیل که چرا خانوم ها دمدمی هستند...انصاف ندیدم و لازم دونستم که قبلش یه مرحله برگردم عقب ... و این سوال رو بپرسیم که اصلن آیا خانومها دمدمی هستند؟

تا اینجا تا حدودی جواب این سوالم رو گرفتم یعنی خانوم های خوب دمدمی نیستند و البته یه چیزهای دیگه که از همتون ممنونم...ولی خیلی دوست داشتم دو نفر متاهل میومدند و جواب میدادند...چون اونها تجربشون بیشتره.

اما به هر حال... حالا اجازه هست که ادامه مطلب رو بذارم؟(از نظر من که لازم نیست چون من همون دنبال جواب سوالم بودم)

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

سه شنبه 13/1/1387 - 23:31 - 0 تشکر 35339

سلام میكرو جان

سركارمون كه نذاشتی؟

هنوز منتظر ثبت مطلبت هستیم.

تا بعد...

یا علی

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

پنج شنبه 15/1/1387 - 1:41 - 0 تشکر 35464

دلگیرم از ستاره و آزرده ام ز ماه
امشب دگر ز هرکه و هرکار خسته ام
دلخسته سوی خانه، تنِ خسته می کشم
دیگر از این حصار دل آزار خسته ام

 ..................................

سلام دوستان عزیزمخوب اینم اون مطلبی که گفتم براتون خواهم گذاشت :

.............................................

اکثر خوانندگان مرد سایت مردمان شکایت دارند که چرا: "ما نمی توانیم همسر و یا نامزد خود را به درستی درک کنیم؛ برای چند هفته او فوق العاده است و با عشق و محبت به نظر می رسد و با من و اطرافیانش با بخشندگی کامل رفتار می کند. اما بعد، یکدفعه در یک چشم به هم زدن او تغییر حالت پیدا می کند و همه چیز از این رو به آن رو می شود. او نسبت به تمام کارهایی که من انجام می دهم اظهار ناراحتی کرده و به راحتی عصبانی می شود. سعی می کنم تا می توانم از او حمایت کنم، اما انگار کارهای من به هیچ وجه به چشم او نمی آید و وضعیت اصلا بهبود پیدا نمی کند. گویی به هیچ وجه از من انتظار کمک و همیاری ندارد. حتی اگر اشتباه از جانب من هم نباشد، باز هم دعواهای بسیار بدی با من می کند. در این حالت هیچ کاری از دست من بر نمی آید؟"

درک تمام قضایا
طبیعی است که حالات و رفتارهای یک خانم در طول زمان تغییر می کند. این تغییر و تحولات ممکن است شما را تا حدی گیج و مغشوش نمایند. اما نقطه امیدواری این جاست که اگر شما عکس العمل مناسب در مقابل اینگونه رفتارها را یاد بگیرید، به راحتی می توانید با عصبانیت و تغییر رفتار شریک زندگی خود سر کرده و با آن کنار بیاید.
اعتماد به نفس خانم ها مانند امواج دریا همواره در حال تلاطم است. زمانی که این امواج به نقطه اوج خود می رسند خانم احساس خوبی کرده و به همگان عشق میورزد. اما خدا آن روز را نیاورد که موج ها ته نشین شوند! آنوقت او به ضمیر ناخود آگاه خود باز گشته و شما را با خود به اعماق سیاهی ها و خشونت ها می کشاند.زمانی که خانم شما به این حالت می رسد، شما باید به طرز برخورد مناسب با او کاملا آگاهی داشته باشید.زمانی که خانم ها به اعماق ناامیدی ها فرو می روند، احساسات غیر قابل توضیح و عواطف نامعلومی به آنها دست می دهد. او ممکن است احساس های از قبیل: نا امیدی، پریشانی، ناامنی، بی میلی، بدگمانی، ناراحتی و نگرانی را تجربه کند. او ممکن است فکر کند که زن تنها و بی پشتیبانی است.تمام افکار منفی و ناکامی هایی که او در زمان نقطه اوج امواج خود سعی می کند از آنها پرهیز کند، زمانی که موج او رو به افول می گذارد، مجددا با تشدید بیشتری در او ظاهر خواهند شد. در این هنگام منفی گرایی و ناکامی از احساسات بر آورده نشده، در او به بالاترین میزان خود می رسد. تنها چیزی که می خواهد این است که کسی بنشیند و به نیازها و احساسات او به دقت گوش دهد و سپس او را تا آخرین حد ممکن درک کند.زمانی که یک خانم به پایین ترین نقطه امواج احساسات خود می رسد، شروع میکند به بازگو کردن ژرف ترین نیازهای خود. این نیازها ممکن است ارتباط مستقیمی با رابطه فعلی او داشته باشند، اما اغلب این مشکلات در روابط پیشین و یا از زمان کودکی او به جای مانده اند. به طور طبیعی تمام مشکلات و مواردی که او در زمان کودکی داشته ناگهان مورد توجه قرار می گیرد و چاره ای جز حل آنها باقی نمی ماند.

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 15/1/1387 - 1:52 - 0 تشکر 35465

از زندگی از این همه تکرار خسته ام
از های و هوی کوچه و بازار خسته ام

دلگیرم از ستاره و آزرده ام ز ماه
امشب دگر ز هرکه و هرکار خسته ام

به قول یکی از دوستان...بازم سلام...اما سلام که بازم نداره ...هر سلام دری از دربهای محبت رو باز میکنه...یعنی این سلام با اون سلام بالا فرق داره و هر کدوم اثر خودش رو داره.

....

درک نقطه افول
3 مورد مختلف وجود دارد که آقایون برای درک بهتر نقطه افول همسران خود باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند.

1- عشق و حمایت آقا نمی تواند به طور آنی مشکل خانم را برطرف نماید.
در حقیقت عشق و محبت شما شاید به او اجازه دهد که خیلی بیشتر به اعماق مشکلات خود فرو رود.  شما باید انتظار داشته باشید که هر لحظه مسئله ای از پس مسئله دیگر بیرون بیاید. البته با بدست آوردن تجربه بیشتر، خیلی راحت تر می توانید در مراحل بعدی او را حمایت و پشتیبانی نمایید.

2- زمان بروز این احساس در خانم شما خود را مقصر فرض نکنید.
به عبارت دیگر شما نمی توانید – و نباید – از وقوع این اتفاق جلوگیری کنید.

3- خانم ها پس از مدتی مجددا به حالت اوج خود باز می گردند.
لازم نیست آقایون چیزی را درست کنند. چیزی خراب نشده؛ بلکه خانم اندکی به محبت، صبر و درک شما نیاز دارد. تنها کاری که باید بکنید این است که چیزهایی را که می خواهد در اختیارش قرار دهید.


انتظار و توانایی مواجهه با آن را داشته باشید
زمانی که به یک خانم چنین حالتی دست می دهد، شما باید به او اطمینان خاطر دهید در غیر اینصورت افکار منفی لحظه ای او را آرام نخواهند گذاشت. برای نجات او لازم نیست با او به معاشقه بپردازید. همچنین از معدوم کردن احساساتش از طریق پرخوری، شراب خواری، پر کاری و یا اهمیت بیش از اندازه به شدت پرهیز کنید.
زمانی که جلوی ظهور افکار منفی را بگیرید، افکار مثبت نیز اجازه رشد پیدا نخواهند کرد و نتیجه چیزی جز از بین رفتن صلح و فا و عشق و محبت نخواهد بود.بدون وجود یک چنین تخلیه احساسی، یک خانم به تدریج توانایی خود برای عشق ورزیدن و رشد محبت را از دست می دهد. اگر طبیعت موج مانند او تحقیر شود، چیزی نخواهد گذشت که خوی او سنگدل، غیر شهوانی و خونسرد می شود.

در کنار او باشید
زمانی که یک خانم در حین سپری کرن زمان های ناخوشایند است، اگر یک حامی در کنار خود نداشته باشد، قادر نخواهد بود مجددا به شادی های گذشته خود باز گردد. بنابراین به جای اینکه عامل بروز چنینی شرایطی را، اشتباهات خود فرض کنید، به خانم خود فرصت و حمایت لازم را عرضه دارید تا او توانایی بهبود را پیدا کرده و احساسات خود را تصفیه کند.

غوطه ور شدن در اعماق، امری کاملا بدیهی است و تنها از یک خانم سالم سر میزند. اگر شما حمایت لازم را در این زمان به او بدهید بدون شک او خیلی شادتر خواهد شد و احساس خوشبختی بیشتری پیدا خواهد کرد.

یا علی

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

پنج شنبه 15/1/1387 - 14:13 - 0 تشکر 35497

به نام او كه هرچه هست از اوست. . .

سلام،

این مطلی كه شما قرار دادید تا حدودی درسته.منتهی مشكل اینجاست كه دارین یك طرفه به قاضی میرید!

طبق گفته‌ی خودتون: "اکثر خوانندگان مرد سایت مردمان شکایت دارند که. . ."

من به سایتش كاری ندارم، مهم این هست كه این نكاتی كه شما فرمودین همه بر اساس نظرآقایان بوده و یك سوی قضیه است.نظر خانم ها هم برای این مسئله مهه كه متاسفانه لحاظ نشده!

اما نكاتی كه فرمودین رو تا حدودی قبول دارم.مخصوصا این نكته كه فكرمی كنم از مهمترین نكات در بروز این رفتارهاست، چه در خانم و چه در آقا :

_ "اگر یک حامی در کنار خود نداشته باشد، قادر نخواهد بود مجددا به شادی های گذشته خود باز گردد."

_ "اگر شما حمایت لازم را در این زمان به او بدهید بدون شک او خیلی شادتر خواهد شد و احساس خوشبختی بیشتری پیدا خواهد کرد."

نكته‌ی دیگری در این میان پنهان شده، تنها خانم ها نیستند كه مثل یك موج به اوج رفته و ناگهان فرو می ریزند. . . اتفاقا فكر می كنم این خصلت بیشتر برای آقایون هست تا خانم ها!!

خانم ها اگر مثل یك موج اوج بگیرند و بعد فرو بریزند، مطمئناً خیلی آروم تر از آقایون فرو می ریزند و صدمه‌ی آنچنانی به اطرافیان وارد نمی كنند اما آقایون موج احساستشون یكهو با شتاب فرو میریزه كه در اونصورت هرچه در اطرافشون هست رو نابود می كنند. . .!!

 

« معجزه خبر نمی کند، با احتیاط ناامید شوید ! »

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.