انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 667)
سه شنبه 18/5/1390 - 12:50 -0 تشکر 350108
پوشش‌متفاوت‌اعتراض‌ها در بی‌بی‌سی‎/ فتنه 88 را تقویت كردند، با تقدیر خداوند خودشان زمین خوردند
تصویر بزرگ

پلیس انگلیس برای‌مقابله‌با اعتراضات مردمی در پایتخت این کشور خودروهای زرهی را در خیابان‌ها مستقر کرده است.

به گزارش فرهنگ نیوز به نقل از فارس به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف، پلیس متروپولیتن خودروهای زرهی را در محله "ایلینگ " در غرب و "کلپهم " در جنوب لندن مستقر کرده است تا با تظاهرات مردمی مقابله کند.

کسانی که در محله ایلینگ حضور داشته‌اند از ناآرامی‌های گسترده در این منطقه خبر داده‌اند.

گزارش می‌شود شمار زیادی از خودروهای پارک‌شده به آتش کشیده شده بسیاری دیگر واژگون شده‌اند.

شیشه‌های تمام فروشگاه‌ها در خیابان‌ "هیون گرین " خرد شده‌ است.

پایگاه خبری الجزیره اعلام کرد ساختمان‌ها و خودروها در پایتخت انگلیس و دیگر شهرهای این کشور در بدترین ناآرامی‌ها در دهه‌های گذشته برای سومین شب متوالی به آتش کشیده شد.

بر اساس گزارش‌های رسیده ناآرامی‌ها به مناطق دیگری از لندن به غیر از تاتنهام کشیده شد و شهرهای دیگری چون بیرمنگام، لیورپول و بریستول نیز شاهد ناآرامی‌های گسترده بودند.

بی‌بی‌سی نیز گزارش داد پلیس در حالی با مردم درگیر شده است که چندین فروشگاه در محله‌های مختلف لندن غارت شد و یک فروشگاه بزرگ لوازم خانه و چند ساختمان به آتش کشیده شده اند.
دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس برای بررسی اوضاع تعطیلات و سفر خود را به ایتالیا نیمه‌تمام رها کرده است تا به لندن بازگردد.

دیلی تلگراف همچنین گزارش داد تاکنون بیش از 300 نفر در ناآرامی‌های انگلیس دستگیر شده‌اند. 

سه شنبه 18/5/1390 - 12:52 - 0 تشکر 350110

معترضان انگلیسی با کمک شبکه‌های اجتماعی به خیابان‌ها می‌آیند


تصویر بزرگ

پلیس انگلیس گزارش داده است که معترضان با کمک پیامک‌های تلفنی و ارتباط از طریق شبکه‌های اجتماعی همدیگر را به حضور در خیابان‌ها دعوت می‌کنند.
به گزارش فرهنگ نیوز فارس به نقل از پرس تی وی، هم‌زمان با گسترش آتش آشوب و درگیری شهر لندن به بیرمنگام، پلیس انگلیس نسبت به کشیده شدن دامنه اعتراضات و وقوع ناآرامی در شهر ساتهمپتون هشدار داده است.

پلیس منطقه همپشایر گزارش داده است که معترضان با ارسال پیامک تلفنی و ارتباط با یکدیگر از طریق شبکه‌های اجتماعی، مردم شهر ساتهمپتون را به حضور در خیابان‌ها تهییج می‌کنند.

گفتنی است، در صورت آغاز اعتراضات در ساتهمپتون، این شهر پس از شهرهای لندن پایتخت انگلیس و بیرمنگام، سومین شهر این کشور خواهد بود که دامنه آشوب به آن کشیده خواهد شد.

پلیس اعلام کرده است که شهر ساتهمپتون را به دقت تحت نظر دارد و ماموران امنیتی به منظور برخورد با هرگونه مشکل احتمالی در حال آماده باش به سر می‌برند.

پلیس همچنین به ساکنان این شهر هشدار داده است که اگرچه تاکنون خبری مبنی بر آغاز آشوب‎گری در ساتهمپتون گزارش نشده است، اما بهتر است مردم با ماندن در منازل خود جانب احتیاط را رعایت کنند.

در پی گسترش غارت، ویرانگری و خشونت در خیابان‌ها و مناطق مختلف لندن، تام گودوین کمیسر ارشد پلیس انگلیس از والدین این شهر خواسته است تا دست‌کم از حضور نیافتن فرزندانشان در خیابان‌های درگیر هرج و مرج اطمینان حاصل کنند.

این درگیری‌ها در لندن در پی آشوب‌های روز شنبه (15 مرداد) بر سر کشته‌شدن یک شهروند سیاه‎پوست انگلیسی به دست نیروهای پلیس در منطقه تاتنهام و سپس عدالت‌خواهی صدها انگلیسی آغاز شد و انتظار می‌رود پس از وقوع درگیری در شهر بیرمنگام در شمال انگلیس دامنه آن در سراسر این کشور گسترده شود.

شهر بیرمنگام، دومین شهر پرجمعیت و تجاری انگلیس پس از لندن، در روزهای گذشته شاهد ناآرامی، بلوا و غارت فروشگاه‎ها و شکستن پنجره‌ها و شیشه‌ها بوده است.

در حالی که تنها کم‌تر از یک سال به مسابقات المپیک لندن باقی مانده است و رسانه‌های خبری مداوم در حال انتشار اخبار آشوب، درگیری آشوب‎گران با پلیس، به آتش کشیدن خودروها و ساختمان‌ها و غارت مراکز خرید هستند، این افراد تهدید کرده‌اند که انگلیس را به منطقه جنگی تبدیل خواهند کرد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که هم‎زمان با گسترش موج اعترضات، خشونت و نیز استفاده معترضان از وسایل ارتباطی همچون شبکه‌های اجتماعی به منظور سازماندهی اعتراضات گسترده‌تر، پلیس انگلیس در کنترل اوضاع ناکام مانده است.

سه شنبه 18/5/1390 - 12:56 - 0 تشکر 350117


نایب‌رئیس كمیسیون امنیت ملی مجلس از رژیم انگلیس خواست با كنار گذاشتن بهانه‌‌های واهی زمینه حضور هیئت اعزامی مجلس ایران را برای بررسی نقض حقوق بشر در این كشور فراهم كند. . . .
بولتن نیوز : حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگویی، با اشاره به بازداشت شمار زیادی از جوانان معترض انگلیسی و قتل یك جوان سیاه‌پوست توسط نیروهای امنیتی رژیم سلطنتی انگلیس، گفت: مجلس شورای اسلامی آمادگی خود را برای اعزام هیئت حقوق بشری به انگلیس برای بررسی نقض حقوق بشر در این كشور اعلام می‌كند.

وی افزود: از دولت انگلیس و مسئولان سفارت این رژیم در تهران می‌خواهیم‌ زمینه حضور گزارشگران حقوق بشری ایران را در انگلیس فراهم كنند و بهانه‌ واهی را كنار بگذارند.

ابراهیمی تصریح كرد: گزارشگران حقوق بشر اعزامی مجلس شورای اسلامی قصد دارند‌ با زندانیان سیاسی انگلیسی به گفت‌وگو بپردازند و درباره برخورد با معترضان گزارشی را تكمیل و به مجامع بین‌المللی ارسال كنند.

سه شنبه 18/5/1390 - 13:21 - 0 تشکر 350128

لندن همچنان در آتش خشم مردم می‌سوزد

ناآرامی‌های لندن وارد سومین شب پیاپی خود شد و معترضان با پلیس این شهر درگیر شدند.

به گزارش فارس، به نقل از خبرگزاری رویترز، جوانان انگلیسی در سومین شب ناآرامی‌ها در لندن، به سوی پلیس این شهر مواد آتش‌زا پرتاب كردند.

بر اساس تصاویری كه شبكه‌های تلویزیونی انگلیس آن را منتشر كردند، معترضان گاری‌های دستی فروشگاه‌ها و سطل‌های زباله را به سوی افسران و پلیس لندن پرتاب می‌كردند.

برخی از معترضان نیز با شكستن درب مغازه‌ها به دنبال چیزهایی می‌گشتند كه آن را به سوی پلیس پرتاب كنند.

این در حالی است كه پلیس لندن امروز دوشنبه اعلام كرد شماری از جوانان اقدام به غارت مغازه‌ها در بخش‌هایی از لندن كرده و به افسران پلیس یورش بردند و اقدام به آتش زدن وسایل نقلیه كرده‌اند. گفته می‌شود حدود ۳۵ پلیس در این ناآرامی‌ها زخمی شدند.

آتش زدن اتوبوس و خودروهای پلیس، تخریب اموال عمومی و غارت فروشگاه ها در شمال لندن، پاسی از شب گذشته و به دنبال تجمع و اعتراضی آرام نسبت به كشته شدن یك جوان به دست پلیس رخ داد.

تجمع اعتراضی شنبه شب در شمال لندن، پس از آن شكل گرفت كه در روز پنجشنبه مارك دوگان جوان ۲۹ ساله كه در داخل یك تاكسی بود بر اثر تیراندازی پلیس كشته شد.

سه شنبه 18/5/1390 - 13:23 - 0 تشکر 350129

عکس: خشونت عجیب پلیس لندن دربرخورد بامردم

سه شنبه 18/5/1390 - 19:25 - 0 تشکر 350285

لندن 16 هزار نیروی پلیس را برای سركوب اعتراضات فراخواند خبرگزاری فارس: پلیس انگلیس در اقدامی كه نشان‌گر وخیم‌تر شدن وضعیت اعتراضات و ناامنی در این شهر است، 16 هزار نیروی پلیس در خیابان‌های لندن مستقر می‌كند. به گزارش فارس، خبرنگار پایگاه خبری روزنامه الاهرام مصر از لندن گزارش كرد كه پلیس انگلیس 16 هزار نیروی پلیس را برای استقرار در خیابان‌های این شهر فراخوانده است. الاهرام این اقدام پلیس انگلیس را نشانه وخیم‌تر شدن اوضاع امنیتی شهر لندن ارزیابی كرد و افزود كه پلیس انگلیس در 24 ساعت آینده 16 هزار نیروی جدید در خیابان‌های این شهر مستقر می‌كند. خبرنگار الاهرام افزود كه به همین دلیل پلیس همه مرخصی‌های نیروهای خود را لغو كرده است و نیروهای مختلف خود را به حال آماده‌باش در آورده است. بر اساس گزارش‌های رسیده ناآرامی‌ها به مناطق دیگری از لندن به غیر از تاتنهام كشیده شد و شهرهای دیگری چون بیرمنگام، لیورپول و بریستول نیز شاهد ناآرامی‌های گسترده بودند. بی‌بی‌سی نیز گزارش داد پلیس در حالی با مردم درگیر شده است كه چندین فروشگاه در محله‌های مختلف لندن غارت شد و یك فروشگاه بزرگ لوازم خانه و چند ساختمان به آتش كشیده شده اند. ناآرامی های لندن از سه شب پیش و در پی كشته شدن یكی از شهروندان به وسیله پلیس در تاتنهام شروع شد. شهروندان روز شنبه در یك راهپیمایی آرام كشته شدن مارك دوگان 29 ساله را محكوم كردند ولی این اعتراض شب‌هنگام به شورش و ناآرامی تبدیل شد كه یك‌شنبه و دوشنبه هم ادامه یافت. http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9005181112

http://rahpoyvesal.blogfa.com
سه شنبه 18/5/1390 - 19:27 - 0 تشکر 350288

لندن 16 هزار نیروی پلیس را برای سركوب اعتراضات فراخواند

خبرگزاری فارس: پلیس انگلیس در اقدامی كه نشان‌گر وخیم‌تر شدن وضعیت اعتراضات و ناامنی در این شهر است، 16 هزار نیروی پلیس در خیابان‌های لندن مستقر می‌كند.

به گزارش فارس، خبرنگار پایگاه خبری روزنامه الاهرام مصر از لندن گزارش كرد كه پلیس انگلیس 16 هزار نیروی پلیس را برای استقرار در خیابان‌های این شهر فراخوانده است.

الاهرام این اقدام پلیس انگلیس را نشانه وخیم‌تر شدن اوضاع امنیتی شهر لندن ارزیابی كرد و افزود كه پلیس انگلیس در 24 ساعت آینده 16 هزار نیروی جدید در خیابان‌های این شهر مستقر می‌كند.

خبرنگار الاهرام افزود كه به همین دلیل پلیس همه مرخصی‌های نیروهای خود را لغو كرده است و نیروهای مختلف خود را به حال آماده‌باش در آورده است.

بر اساس گزارش‌های رسیده ناآرامی‌ها به مناطق دیگری از لندن به غیر از تاتنهام كشیده شد و شهرهای دیگری چون بیرمنگام، لیورپول و بریستول نیز شاهد ناآرامی‌های گسترده بودند.

بی‌بی‌سی نیز گزارش داد پلیس در حالی با مردم درگیر شده است كه چندین فروشگاه در محله‌های مختلف لندن غارت شد و یك فروشگاه بزرگ لوازم خانه و چند ساختمان به آتش كشیده شده اند.

ناآرامی های لندن از سه شب پیش و در پی كشته شدن یكی از شهروندان به وسیله پلیس در تاتنهام شروع شد.

شهروندان روز شنبه در یك راهپیمایی آرام كشته شدن مارك دوگان 29 ساله را محكوم كردند ولی این اعتراض شب‌هنگام به شورش و ناآرامی تبدیل شد كه یك‌شنبه و دوشنبه هم ادامه یافت.

http://rahpoyvesal.blogfa.com
سه شنبه 18/5/1390 - 19:28 - 0 تشکر 350290

ایران خواستار خویشتن‌داری انگلیس در برخورد با تظاهركنندگان در منطقه تاتنهام شد

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت امور خارجه كشورمان خواستار خویشتن‌داری پلیس انگلیس در برخورد با تظاهر كنندگان در منطقه تاتنهام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت خارجه كشورمان در واكنش به تظاهرات گسترده شنبه شب در منطقه تاتنهام در شمال لندن كه در اعتراض به كشته شدن یك جوان سیاه پوست توسط پلیس انگلیس آغاز شده است، از دولت انگلیس خواست تا از هرگونه برخورد خشونت آمیز پلیس این كشور جلوگیری كند و با انجام گفت‌وگو و بررسی درخواستهای تظاهر كنندگان موجب بازگشت آرامش شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی كشور ابراز امیدواری كرد كه نهادهای مستقل حقوق بشری در راستای رعایت آزادیهای فردی و صیانت از حقوق شهروندی با انجام تحقیقات لازم، نسبت به روشن كردن چگونگی كشته شدن این جوان سیاه پوست اقدام كنند.

http://rahpoyvesal.blogfa.com
سه شنبه 18/5/1390 - 19:32 - 0 تشکر 350292

خودروهای زرهی در خیابان‌های لندن مستقر شدند

خبرگزاری فارس: پلیس انگلیس برای‌مقابله‌با اعتراضات مردمی در پایتخت این كشور خودروهای زرهی را در خیابان‌ها مستقر كرده است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف، پلیس متروپولیتن خودروهای زرهی را در محله "ایلینگ " در غرب و "كلپهم " در جنوب لندن مستقر كرده است تا با تظاهرات مردمی مقابله كند.

كسانی كه در محله ایلینگ حضور داشته‌اند از ناآرامی‌های گسترده در این منطقه خبر داده‌اند.

گزارش می‌شود شمار زیادی از خودروهای پارك‌شده به آتش كشیده شده بسیاری دیگر واژگون شده‌اند.

شیشه‌های تمام فروشگاه‌ها در خیابان‌ "هیون گرین " خرد شده‌ است.

پایگاه خبری الجزیره اعلام كرد ساختمان‌ها و خودروها در پایتخت انگلیس و دیگر شهرهای این كشور در بدترین ناآرامی‌ها در دهه‌های گذشته برای سومین شب متوالی به آتش كشیده شد.

بر اساس گزارش‌های رسیده ناآرامی‌ها به مناطق دیگری از لندن به غیر از تاتنهام كشیده شد و شهرهای دیگری چون بیرمنگام، لیورپول و بریستول نیز شاهد ناآرامی‌های گسترده بودند.

بی‌بی‌سی نیز گزارش داد پلیس در حالی با مردم درگیر شده است كه چندین فروشگاه در محله‌های مختلف لندن غارت شد و یك فروشگاه بزرگ لوازم خانه و چند ساختمان به آتش كشیده شده اند.

دیوید كامرون، نخست وزیر انگلیس برای بررسی اوضاع تعطیلات و سفر خود را به ایتالیا نیمه‌تمام رها كرده است تا به لندن بازگردد.

دیلی تلگراف همچنین گزارش داد تاكنون بیش از 300 نفر در ناآرامی‌های انگلیس دستگیر شده‌اند.

http://rahpoyvesal.blogfa.com
سه شنبه 18/5/1390 - 19:33 - 0 تشکر 350296

كمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی؛
قتل جوان سیاه‌پوست توسط پلیس انگلیس را محكوم می‌کنیم

خبرگزاری فارس: كمیته حقوق بشر مجلس قتل مارك دوگان جوان 29 ساله سیاه‌پوست انگلیسی را توسط نیروهای امنیتی رژیم سلطنتی انگلیس ‌محكوم كرد و از مقامات این رژیم خواست "هرچه سریعتر به رفتار وحشیانه خود با مردم پایان دهد ".

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، كمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی، قتل مارك دوگان جوان 29 ساله سیاه‌پوست انگلیسی را توسط نیروهای امنیتی رژیم سلطنتی انگلیس محكوم و به انگلیس توصیه كرد از هرگونه رفتار وحشیانه نسبت به مردم پرهیز كنند.

محمد‌كریم عابدی نایب رئیس كمیته حقوق بشر مجلس در این‌باره به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: رژیم انگلیس برای پاسخ به اعتراض مردم كشورش در حمایت از یك جوان مقتول سیاه‌پوست، اسب‌‌ و سگ را به جان مردم انداخته و بیش از یك‌صد جوان دیگر را حبس كرده است كه این جنایت بزرگ از دیدگان مجامع بین‌المللی مخفی مانده است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده واقعی ملت ایران ضمن اعلام حمایت از حقوق مردم انگلیس، خود را ملزم به دفاع از مردم معترض انگلیس می‌داند و از رژیم سلطنتی انگلیس می‌خواهد هرچه سریعتر به رفتار وحشیانه خود با مردم پایان دهد.

http://rahpoyvesal.blogfa.com
سه شنبه 18/5/1390 - 22:8 - 0 تشکر 350349

بی‌بی‌سی در هر سه بخش انگلیسی، عربی و فارسی زبان خود از همان ابتدای آغاز درگیری‌‌ها تلاش کرد تا معترضان را جمعی از اوباش و خرابکار معرفی کند که به دلیل کشته شدن یک خلافکار حرفه‌ای توسط پلیس انگلیس دست به اعتراض و آشوب‌ زده‌اند.

این دیدگاه حتی از سوی حامیان نظام سلطنتی انگلیس هم مورد پذیرش قرار نگرفت و آنان نیز در روزنامه‌ها و مجلات رسمی این کشور نظیر گاردین، صراحتا معترضان را مردم عادی، دانشجویان و شهروندان این کشور خواندند كه در میان آن‌ها مانند تمام نقاط دنیا كه آشوب می‌شود، افراد خلافكار و سؤء استفاده كننده نیز وجود دارد.

بی‌بی‌سی برخلاف اصول ابتدایی خبرنگاری حرفه‌ای که هرگونه برچسب به افراد مختلف را رد می‌کند، از همان ابتدااز معترضین با عنوان "آشوبگر" یاد کرد و همچنین در رویکردی غیرحرفه‌ای، این افراد را "احمق" نامید!

سایت اینترنتی این شبکه تلویزیونی در یکی از معدود گزارش‌هایی که از این حوادث و گسترش خشونت‌ها در انگلیس منتشر کرد، تقصیر را به گردن شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک و توئیتر انداخت و نوشت: «بی‌شک، عده‌ای از کسانی که در این ماجراها دست داشته‌اند، دوست داشتند تا داستان کارهای متهورانه‌اشان را با تلفن از میان غائله برای بقیه گزارش کنند. گروه کوچک‌تری هم بودند که از سر حماقت، با خرابکاری خود عکس یادگاری انداخته‌اند و روی شبکه‌های اجتماعی گذاشتند.»

واهمه از دامنه‌دار شدن درگیری‌ها که به گفته کارشناسان بین‌المللی به دلیل به‌كارگیری خشونت بی‌سابقه از سوی پلیس بریتانیا کاملا محتمل است، موجب شده تا مقامات امنیتی و اطلاعاتی این کشور از برخورد جدی با کسانی که از توئیتر برای اطلاع‌رسانی اخبار مربوط به تجمعات استفاده می‌کنند، خبر داده است؛ اقدامی که با اعتراض گسترده فعالان حقوق بشر و آزادی بیان روبرو شده و این گروه‌ها، اقدام علیه شهروند خبرنگاران را نشانه یک دیکتاتوری مطلق در انگلیس دانستند.

البته بی‌بی‌سی هم که در جریان حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 88، به‌طور گسترده دست به تبلیغ این شبکه‌های اجتماعی زده بود و بارها با تهیه برنامه‌های مختلف تلاش کرد تا مخاطبان خود را به سمت استفاده گسترده فیس‌بوک، توئیتر، فرندفید و سایر شبکه‌های اجتماعی بکشاند، اکنون مشترکان این سرویس‌ها را "مجرم" می‌نامد و اعلام می‌کند که پلیس باید دستگیری کسانی را که در توئیتر اقدام به هدایت تجمعات می‌کنند، مدنظر داشته باشد!


مقامات اطلاعاتی و امنیتی انگلیس حتی برای کنترل اعتراض‌های مردم، مسئولان و مدیران ارشد شرکت مخابراتی "بلک بری" را نیز تحت فشار گذاشته‌اند تا با قطع سیستم ارتباطی مشتکران خود، مانع از برقراری ارتباط میان معترضان به منظور ساماندهی تجمع‌ها شوند.


این اقدام بی‌سابقه در قطع تلفن شهروندان انگلیسی، رویکردی است که با شگفتی اکثر ناظران بین‌المللی و کانون‌های خبری جهان روبرو شده است و از این تصمیم، به استیصال دولت و پلیس انگلیس در کنترل اعتراض‌ها یاد كرده‌اند.

در این زمینه، برای اعمال فشار به شرکت‌های مخابراتی نظیر بلک‌بری، بی‌بی‌سی در گزارش خود از استفاده گسترده مردم از تکنولوژی برای اطلاع از موقعیت یکدیگر خبر داد و ضمن "شورشی" نامیدن معترضان، نوشت: «یک گزارش پلیس در این زمینه می‌گوید که شورشیان از تکنولوژی بیش از پلیس استفاده می‌کند. در این گزارش آمده که شورشیان با تلفن همراه به هم خبر می‌دادند که "پلیس در کجا مستقر است" و نباید به کجاها رفت.»

بی‌بی‌سی به همین مقدار هم بسنده نکرده و درحالی که پیش از این، "شهروند خبرنگاران" یعنی افرادی را که با استفاده از شبکه‌های اجتماعی در اینترنت اقدام به انتشار اخبار می‌کنند، تنها راه حل گسترش آزادی بیان و دموکراسی در کشورهای مخالف سیاست خارجی انگلیس -نظیر ایران- نامیده بود، در گزارش خود ضمن ابداع و اختراع یک عبارت جدید تحت عنوان "مجرمیت در شبکه‌های اجتماعی"، خواستار تدوین یک قانون از سوی پلیس برای برخورد با شهروند خبرنگاران شد و نوشت: «بعد از بررسی‌های دقیق و بیشتر در این زمینه، پلیس می‌تواند به این کارها عنوان "جرم در شبکه‌های اجتماعی" بدهد.»

به‌كارگیری این رویکرد از سوی بی‌بی‌سی در حالی است که بسیاری از اقداماتی که دولت و رسانه‌های انگلیسی در جریان درگیری های بعد از انتخابات سال 88 ایران از آن حمایت کردند، در جریان این اعتراض‌ها اتفاق افتاده است و با واکنش سخت دولت و رسانه های رسمی انگلستان روبرو شده است.

به نظر می‌رسد کسانی که برای ایران نسخه می‌پیچیدند و از جریان آزاد اطلاع‌رسانی دم می‌زدند، خود در هنگام عمل و دفاع از دولت‌شان، عملکردی کاملا متناقض با ادعاهای خود دارند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی