انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 699)
شنبه 10/1/1387 - 0:9 -0 تشکر 35010
شکرانه سلامت

بسم الله الرحمن الرحیم . سلام . فرض بفرمائید در یکی از روز های گرم تیرماه در ایستگاه اتوبوس منتظر خط مورد نظر هستید تا به منزل بروید ، ایستگاه پر است ، صندلی های زیر سایبان همه گرفته شده اند و شما سرپا زیر تابش مستقیم آفتاب هستید ، اتو بوس آن محل هر بیست دقیقه میرسد ، همه منتظرند . ناگهان متوجه شخص روشندلی می شوید که می خواهد عرض خیابان را رد شود ، نگاهی  به همه می اندازید، انگار نه انگار،آنها روشندل را میبینند اما به روی خود نمی آورند  ، سایه اتوبوس مورد نظر از دور همه را نیم خیز میکند  ، وجدان به شما فشار میآورد ، باید شکرانه سلامت خود را بکنید ، اما اتوبوس چی؟ خوب می رود . در یک آن تصمیم می گیرید و بلا فاصله به طرف روشندل میروید، ودستش را می گیرید و او را به آنطرف خیابان دو بانده عریض می برید ، بی خیال خط واحد با یکی دیگر میروید ، در حین برگشت صدایی شما را خطاب قرار می دهد ( هی عمو بدو منتظر تو هستیم ) این صدای راننده اتو بوس است که از پنجره شما را صدا می زند . از کار خیرتان  به چه آرامشی دست می یابید ؟ اگر به آن عزیزروشندل کمک نمی کردید آیا خود را ملامت می کردید ؟

بسم الله الرحمن الرحیم ( وقـُل اعمـَلوا فـَسَیـَری اللهُ عـَمـَـلَـَکـُم وَرَسـُولـُهُ وَالمـُومِنون..)وبگو به خلق که هر عملی کنید ( نیک یا بد ) خدا آن عمل را می بیند و هم رسول و هم مومنان بر آن آگاه می شوند .....( صدق الله العلی العظیم ) سوره مبارکه التوبه آیه شریفه 105 .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.