سينما و تلویزیون (بازدید: 348)
شنبه 15/5/1390 - 16:0 -0 تشکر 348601
حاشیه های هفت دیشب!

- ستاره اسکندری بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما مهمان برنامه هفت بود و از بازیگری در سینما و مسائل و مشکلات موجود در این حرفه سخن گفت.

به گزارش خبرآنلاین، این بازیگر با تاکید بر این که بازیگر تئاتر است و نه سینما گفت:« من نقدی هم روی برنامه هفت دارم، در این برنامه که قرار است بدون پرده به مسائل سینما پرداخته شود، چرا تاکنون از حضور واسطه​ها در سینما چیزی گفته نشده​است؟»

فریدون جیرانی مجری برنامه از او پرسید که واسطه یعنی چه کسانی؟ و اسکندری توضیح داد:« خیلی روشن است، واسطه​ها کسانی هستند که کسی را به کسی دیگر معرفی می​کنند.»

جیرانی گفت که این روال معمولی است، در همه جای دنیا هم آدم​هایی هستند که برای نقش​های یک فیلمنامه بازیگر انتخاب می​کنند. اسکندری در پاسخ گفت :« بله این مساله هست اما من از واسطه​هایی حرف می​زنم که از توی خیابان، بوتیک، مهمانی و جا​های دیگر بازیگر پیدا می​کنند و به تهیه​کننده یا کارگردان معرفی می​کنند.»

جیرانی باز​هم پرسید که یعنی کشف در این حوزه نباید صورت بگیرد؟ و اسکندری پاسخ داد که « کشف معنا دارد، من در مورد کسانی حرف می​زنم که وقتی به آن​ها به عنوان افراد کشف شده می​نگری، نکته خاصی پیدا نمی​کنید که نشان​دهنده یک کشف در حوزه بازیگری باشد.»

او افزود:« واسطه​ها از دل سینما بیرون می​آیند و کسی​ هم با آن​ها برخوردی نمی​کند.»

او که وضعیت بازیگری در دهه 60 و 70 را در قیاس با سال​های اخیر بهتر می​دانست، ادامه داد:« من یادم هست که توی صف​های طولانی می​ایستادیم تا بتوانیم یک فیلم را ببینیم، آن هم فیلم​های خوبی که بازیگرانی عمیق در آن​ها بازی می​کردند و اتفاقا در آن زمان چرخ سینما می​چرخید.»

او معتقد بود که «جامعه ما نسبت به 20 سال گذشته تغییرات زیادی کرده و مسائل از عمق به سطح آمده و خیلی چیز​ها سطحی شده​است.»

او افزود:« یک سری اتفاقاتی افتاده که ریشه​اش اقتصادی است و بر فرهنگ ما هم تاثیر  گذاشته و می​گذارد. سینما به عنوان یک رکن جدی و تاثیر گذار در حوزه فرهنگ به جای این که مردم ما را به عمق ببرد، انگار به وسیله​ای تبدیل شده که همه چیز را بیاورد به سطح.»

خبر انلاین 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی