انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 2336)
سه شنبه 28/12/1386 - 14:3 -0 تشکر 34284
امتیاز دادن به فکر و ایده ی شما!

سلام

یک مژده به کسانی که در این طرح شرکت کنند:

افرادی که در مباحث مربوط به این انجمن شرکت میکنند به ازای هر پستی که حاوی مطالب مفید باشه 5 امتیاز دریافت خواهند کرد.

پس با مراجعه به پست کار تفریح زندگی در جریان امور قرار بگیرید و فکرتون رو پرواز بدید و امتیازها رو (یا حتی جایزه نفیس قول داده شده رو!) مال خودتون کنید.

موفق و موید باشیم

چهارشنبه 29/12/1386 - 0:55 - 0 تشکر 34342

یارب العالمین 

باسلام:

امام كاظم(ع) مارابه تنظیم اوقات وچگونگی تامین نیازهای انسان سفارش می كند ومی فرماید:" اوقات خودتان را به 4 بخش تقسیم كنید: بخشی را به ارتباط با خداوند متعال وراز ونیاز با او وبخشی دیگر را به كار و تلاش وتحصیل علم وآنچه به معاش و زندگی مربوط است اختصاص دهید بخش سوم را به معاشرت با دوستان وافراد مورد اعتماد كه عیوب وزشتی های رفتاری واخلاقی تان را به شما معرفی می كنند ودر باطن از روی اخلاص به شما علاقه مندندبپردازید وبخشی را نیز برای لذت های حلال واستراحت وتفریح خالی نگه دارید زیرا در پرتو همین ساعات واوقات تفریح واستراحت می توانید به خوبی در سه بخش دیگر موفق باشید وحق آنها را بگذارید."

 

.....................................................................................................

روزی تو خواهی آمد از کوچه های باران 

تا از دلم بشویی غم های روزگاران

http://img.tebyan.net/Big/1388/11/36222359111523534249227329396975323285.jpg

پنج شنبه 1/1/1387 - 12:17 - 0 تشکر 34409

با سلام به نظر من بهترین کار همانطور که دوستمون گفتند برگزاری اردوهای تفریحی میباشد و نباید تنها به ارتباط مجازی اکتفا کرد و با ید از استعدادهای کاربران نهایت استفاده رابرد.

تا نیایی گره از کار بشر وا نشود...
پنج شنبه 1/1/1387 - 15:0 - 0 تشکر 34413

هر كس افكار متفاوتی دارد من فكر میكنم هر كس بخواد به چیزی برسه با تلاش میتونه.البته اگه با توكل به خدا باشه .

دوشنبه 12/1/1387 - 12:58 - 0 تشکر 35204

به نام خدا سلام بر اهل صلح دوستی انسانیت
به به، به به، خیلی ممنونم، امتیاز عالی مستدامحرکت بسیار خوب و قشنگیه، جایی که تفریح باشه منم هستم ایشالله تو پست مربوطش شرکت می‌کنم. مراقب خودتون باشید

چیزهایی نصیب ما می‌شود که آن‌ها را باور داریم.

ای کاش یاد بگیریم، که زیر بارهای خمشی و پیچشی زندگی نقطه تسلیم را بالا بگیریم و مقاومت شکست را حداکثر کنیم تا چرخ‌دنده‌های زندگیمان از لهیدگی و تداخل در امان باشد.

عمر دست خداست، پراید فقط وسیلس 

 

جمعه 6/2/1387 - 18:47 - 0 تشکر 38126

سلام

یه سوال كوچولو:

این امتیاز ها كجا ثبت میشند؟

پروردگارا آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم

سه شنبه 24/2/1387 - 11:41 - 0 تشکر 39866

با سلام

ایده ی نسبتا خوبی است.

با تشكر

جمعه 24/3/1387 - 1:41 - 0 تشکر 43157

مدیریت محترم

برای جلب توجه و نظر دوستان عضو راه خوبیه به شرطی که حقیقت هم داشته باشه؟!

یا علی

پنج شنبه 13/4/1387 - 12:46 - 0 تشکر 46336

یه ایده جالب دارم .

ایده من گسترش صنعت بازی سازی هست .

یعنی بچه ها برند دنبال برنامه نویسی ، طراحی ، انیمیشن سازی و ... بعد از چند مدت همه بیان یه بازی زیبا حالا سطحش مهم نیست زیباییش مهم است بسازند.

شنبه 5/5/1387 - 14:12 - 0 تشکر 49303

به نام خدا.سلام حامد.

بازی سازی رو من هستم.... 

می خوام یه تاپیكی ایجاد كنم دوباره تو انجمنها كه فقط مال گروه بازی سازی خلیج فارس باشه.هم عضو میتونیم بگیریم.و هم دیگه كمتر به یاهو نیازه و از همینجا كارها رو میتونیم ادامه بدیم. 

بنده عزیز من!وقت نماز منتظرت هستم...
سه شنبه 29/5/1387 - 8:29 - 0 تشکر 52886

روشى عملى براى رسیدن به خوشبختى

قسمت بیشتر استرس و بدبختى زندگى آدم‌ها به خاطر منفى ‌نگرى و منفى ‌بافى است. همیشه جنگى شدید بین تفکرات مثبت و منفى وجود داشته است و بیشتر اوقات این نیروهاى منفى هستند که حکم‌فرما مى‌شوند. گاهى وقتى به خودمان مى‌آییم، مى‌بینیم که نتوانسته‌ایم جلوى این نیروها و تفکرات منفى را بگیریم و آنها موفق شده‌اند همه زندگى ما را اسیر خود کنند.

تفکر مثبت و مثبت اندیشى تاثیر بسیار خوبى بر همه ما دارد. من خودم مثبت‌ نگرى را در زندگى خود الگو ساخته‌ام. به نظر من بهترین زمان براى مرور تفکرات و اندیشه‌هاى مثبت در ذهن، قبل از خواب و در رختخواب است. در این زمان مى‌توانید خیلى خوب با ضمیر ناخودآگاه خود ارتباط برقرار کنید و با همان تفکرات مثبت به خواب روید و بعد که از خواب بیدار شدید، آن تفکرات در ذهن‌تان مانده‌ است و تمام روز مثبت فکر خواهید کرد.

راه‌هاى زیادى براى ایجاد مثبت اندیشى در شما وجود دارد. مهم‌ترین این راه‌ها تجسم فکرى است.

تجسم فکرى و تصویر سازى ذهنى

براى فهمیدن این موضوع خاطره فردى را که تجربه یک تجسم فکرى موفق را دارد، از زبان خودش مى‌خوانیم:

«اولین تجربه من از تجسم فکرى موفق، زمانى اتفاق افتاد که تازه استخدام شده بودم. مطالعه و تمرین زیادى در این زمینه نکرده بودم و کاملا اتفاقى رخ داد و سال‌ها بعد بود که تازه فهمیدم چه اتفاقى افتاده است. به مدت یک هفته، دوره‌هاى آموزشى مدیریت را مى‌گذراندم.

تقریبا روز سوم، تمرینى به ما دادند که انجام دهیم. این تمرین انفرادى بود و هر کدام از ما باید جداگانه روى آن فکر مى‌کردیم و مى‌نوشتیم. موضوع تمرین این بود:

بهترین و کامل‌ترین روزتان در 5 سال آینده را پیش‌بینى کنید.

تعجب من از این بود که چنین موضوعاتى چه ربطى به آموزش مدیریت دارد؛ اما دقیقا یادم است که از انجام آن خوشحال بودم. من قوه تخیل بسیار عالى‌اى دارم و موضوع این تمرین براى من بسیار ساده بود.

یک ساعت زمان داشتیم و هیچ عجله‌اى در کار نبود. فضا بسیار ساکت و آرام بود و من ‌توانستم به آسانى ذهنم را به پرواز در آورم.

صادقانه روز دلخواه و مطلوب خود را تصور کردم. کنار دریا زندگى مى‌کردم و کنترل زندگى‌ام در دستم بود. جایى کار نمى‌کردم. در واقع خوداشتغال بودم. همین مساله مهم‌ترین نکته آرامش‌بخش در آن روز بود. آن روز توأم با استراحت بود، اما من در خانه کار مى‌کردم. هر وقت دوست داشتم کارم را رها مى‌کردم و به هواخورى مى‌رفتم. دریا همیشه پیش روى من بود... وقتى نوشته‌ام را دوباره خواندم، چیزى که بسیار متعجبم کرد این بود که روز مطلوب و تخیلى هیچ شباهتى با زندگى واقعى من در آن روز نداشت. روز کامل و مطلوب من در 5 سال آینده کاملا تغییر کرده بود.

مدت زمانى از آن جریان گذشته بود که آنچه نوشته بودم به حقیقت پیوست. حدود 5 سال بعد بود که من اهمیت آن تمرین را دریافتم.»

فکر مى‌کنید این فرد در آن تمرکز کوتاه توانسته است به ناخودآگاه خود دستورات لازم براى رسیدن به آن آینده مطلوب را بدهد؟

شما هم این تمرین را امتحان کنید و به هیچ کس اجازه ندهید آنچه نوشته‌اید بخواند. اگر اعتقاد دارید آنچه براى این فرد اتفاق افتاد، شانسى و اتفاقى نبوده است و کارى در نظر دارید، چرا از چنین تصویر سازى ذهنى و تجسم فکرى استفاده نمى‌کنید؟ هیچ نیازى به پیروى از یک قانون و قاعده‌اى خاص نیست. مى‌توانید برحسب نیازهاى خود عمل کنید. راه‌هاى زیر را امتحان کنید:

- مکان و زمانى آرام بیابید و فکر کنید که دوست دارید در موقعیت شغلى‌تان چه تغییرى صورت بگیرد. وقتى به تصویرى روشن رسیدید، آن را روى کاغذ بنویسید. همان طور که مشغول نوشتن هستید، آن را در ذهن خود تجسم کنید.

- درباره موانع اصلى سر راه موفقیت خود فکر کنید و آنها را روى کاغذ بنویسید. بعد براى هر مانع و مشکل تجسم کنید که چطور مى‌توانید راه‌حلّى براى از میان برداشتن آن پیدا کنید.

- به مهارت‌هاى جدید فکر کنید که براى رسیدن به موفقیت به آنها نیاز دارید و آنها را روى کاغذ یادداشت کرده و خود را در طلب کسب آن مهارت‌ها تجسم کنید.

- وقتى فهرست خود را نوشتید، احتمالا 6 تا 8 مورد پیش روى‌تان قرار گرفته است. دوباره این فهرست را مرور و آنها را طورى بازنویسى کنید که به صورت جملاتى مثبت درآیند. از نوشتن اصطلاحات تردیدآمیز مثل «ممکن است» یا «احتمالا» خوددارى کنید و همه چیز را با یقین و اطمینان کامل بنویسید.

- وقتى از فهرست خود راضى شدید، هر روز آن را مرور کنید. فهرست را براى خود بخوانید. هر بار هر مورد را تجسم کنید و روى تجسم‌هاى خود خوب تمرکز کنید تا خوب در عمق ناخودآگاه شما حک شوند. با تکرار این کارها دیگر تجسم فکرى مثبت برایتان دشوار نیست. تجسم فکرى و تصویر سازى ذهنى بهترین و مستقیم‌ترین راه براى رسیدن به موفقیت است.

منبع: سایت خدای بزرگ http://greatgod.epage.ir

همیشه به خدا تكیه كن؛ چون فقط اوست كه توانایی هركاری دارد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.