انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 352)
شنبه 1/5/1390 - 20:44 -0 تشکر 342809
فرزندانتان والدینی سالم و شاد می خواهند.

در جامعه امروزی ما اكثر والدین برای مراقبت و پرورش فرزندان خود زحمت زیادی متقبل می شوند در واقع نسبت به آن چه مادر و پدرهای قدیمی به عهده داشته اند والدین امروزی را می توان( ابروالد)
 نام گذاری كرد در حال حاضر خانواده ها كوچك شده اند و فاصله ها از هم زیاد است كمتر كسی
 می تواند از مادر بزرگ ،پدر بزرگ یا دیگر اعضای فامیل برای نگهداری بچه ها كمك بگیرد در نتیجه مسئولیت زیادی بر دوش پدران و مادران امروز نیست والدین باید به همه نیازهای كودك از قبیل سرگرمی ، بازی، تحصیلات ، غذا ، پوشاك و بهداشت و همچنین مسائل عاطفی و معنوی او توجه كنند مادرانی كه فقط به خانه داری و بچه داری مشغول هستند از اینكه نمی توانند مانند گذشته با اقوام معاشرت و تفریح كنند گله دارند و گاهی حسرت یك ساعت وقت آزاد را می خورند با این وصف حال مادران شاغل دیگر مشخص است . وضع خود را مانند كسی می دانند كه حتی یك لحظه اش را هم نمی تواند برای خود صرف كند مسلم است كه این همه تلاش و فعالیت انسان را خسته ، حساس و زود رنج می كند و در نهایت سلامتی او را به خطر می اندازد .

باید به این والدین خاطر نشان كرد كه آنها نیز مانند هر انسان دیگری باید بیشتر مراقب خود باشند تنها در این صورت است كه می توانند وظایف خود را به خوبی در مقابل فرزندانشان انجام دهند این خواسته فرزندان ماست كه والدینی شاد و سالم داشته باشند . اغلب والدینی كه از دست بچه خود به ستوه آمده اند به این واقف نیستند كه هر انسانی به انرژی نیاز دارد انرژی را نمی توان تنها از راه غذا به دست آورد زیرا بشر از راههای مختلف انرژی و نیرو می گیرد مثل عشق ، محبت ، حرف زدن ، لمس كردن ، تایید شدن و...

در برخورد با افراد معمولاً ما یا انرژی می گیریم یا انرژی از دست می دهیم بچه ها می توانند منابع انرژی خوبی برای ما باشند اما نباید فراموش كرد كه ما هم باید بر ای كودكانمان انرژی بخش باشیم بهتر است به فكر یافتن دوستانی باشیم كه به ما انرژی مثبت می بخشند

شنبه 1/5/1390 - 20:46 - 0 تشکر 342810

بیشتر می توانیم راههای زیر را برای غنی سازی منابع انرژی خودمان امتحان كنیم :
- به بچه ها باید یاد بدهیم كه شما هم بعضی مواقع خسته هستید و به استراحت نیاز دارید .
- وقتی از سركار بر می گردید 10دقیقه وقت را به صحبت درباره موضوعات جالب با همسرتان اختصاص دهید .
- هر روز نیم ساعت از وقت خود را بدون اظهار مخالفت به گوش كردن صحبت های فرزندانتان اختصاص دهید .
- گاهی اوقات به جای آنكه همیشه مطابق میل بچه ها غذا بخورید غذای مورد علاقه خودتان را تهیه كنید .
- برنامه مشخص در نظر بگیرید تا بتوانید گاهی هم به فعالیت های مورد علاقه بپردازید .
- بدانید گاهی نامرتب بودن هم می تواند زیبا باشد پس مرتب كردن خانه خود را برای مدتی رها كنید ( برای آرامش خیال جارو برقی را كنار در قرار دهید و اگر مهمان ناخوانده ای آمد بگویید وای خدایا همین الان می خواستم اتاق را جارو كنم )
- قسمتی از خانه را به بازی بچه ها اختصاص دهید كه چیزی اطراف آن نباشد. به این ترتیب می توانید از اتلاف انرژی برای گرفتن هزاران (نكن) در روز جلوگیری كنید .
- بنشینید صحبت كنید و با هم برای از میان برداشتن مشكلات راه حل پیدا كنید .
در مورد تربیت بچه ها شایعات زیادی هست . مثلاً ( مراقبت از فرزندان وقتی برای آدم نمی گذارد)
هیچ یك از این حرفها حقیقت ندارد در واقع تربیت فرزندان وقتی برای والدین شادی و نشاط به ارمغان
می آورد این تفكركه با تولد فرزند زندگی پدر و مادر به خودشان تعلق نداردباعث می شود به فرزندان بگویید : (من هر كاری كرده ام فقط به خاطر تو بوده است ) چنین جمله ای احساس گنار را در كودكان ما به وجود می آورد در حالی كه بزرگ كردن بچه كاری است كه ما به خاطر خودمان انجام می دهیم برای داشتن زندگی خوب ابتدا باید خودتان خوب زندگی كنید تا با یك احساس خوشایند روی همه اعضای خانواده تاثیر مثبت بگذارید .
برگرفته از كتاب :
راز كودكان شاد ( نوشته : استیوبید الف)

جمعه 7/5/1390 - 17:25 - 0 تشکر 345179

با نام خدا و سلام
بحث جالبی بود بله شاد بودن والدین یک اصل مهمه این روزا وقتی بچه ها برنامه های شاد تلویزین را می بینن میخوان تو خونه هم همین حالتها باشه و اگر نباشه براسون سخته و غیر قابل تحمل

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

شنبه 8/5/1390 - 1:46 - 0 تشکر 345387

به نام خدا - سلام .

شادی همیشه به آدم نیروی مضاعف می ده و به آدم ای ن انرژی رو می ده که در برابر مشکلات ایستادگی بیشتر داشته باشد .
حال اگر خانواد که کانون زندگی است در کمال آرامش شاد باشد زندگی با سختیاش شیرین می شود و سختیاش خاطره های به یاد ماندنی می شود .

 برای امام زمان صلوات فرستادی ؟      

خدایا شکرت که هر چه دادی بهترین بود . 


 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی